Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   10 / 81
(#) bbb válasza ivicz hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
mi (apám és én) sima mezei ősrégi forrasztópákával megforrasztottuk persze baromi óvatosan, meg használtunk hozzá egy kis gyantát (azaz gyantás ónnal forrasztottuk), meg persze előtte jó alaposan megcsiszoltuk, hogy tiszta legyen amúgy meg baromi kellemetlen, mikor egy elem a képedbe robban! (gombelemes tapasztalat )
(#) Frankye válasza bbb hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Gyárilag eegyébként ponthegesztéssel készül, de a bbb kolléga által írt okból (
Idézet:
„baromi kellemetlen, mikor egy elem a képedbe robban!”
) nem javaslom házilagos kivitelre!
Ha mindenképpen rögzíteni akarsz rá valamit, azt csakis forrasztással, és úgy, hogy közben hűtve legyen az elem! (Pl.: Satuba befogva óvatosan! a testét, és úgy forrasztani! A másik (kisebbik, ált. pozitív) pólus legyen lefelé, amíg a negatívot forrasztod, mert ha robban, akkor azt a felét veti le!
(#) ivicz hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Köszi, srácok, megpróbálom a csiszolást.
(#) feki00 hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Hátha valaki hasznátveszi egy kis videózásnak
Most néztem meg nagyon hasznosnak találtam, minimális angol kell a videóhoz.

Egy kérdés még, a "flux" kishazánkba mien néven fut? És kb mennyibe kerül? Köszi
(#) Norberto válasza feki00 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Idézet:
„a "flux" kishazánkba mien néven fut”


Olyan néven pl., hogy: fluxtoll esetleg flux pen

Beszerezhetőségei:

www.c-e-t.hu/

www.cf.hu/

http://tme.hu/

www.epshungary.hu/

www.noniusz.hu/
(#) Pafi válasza feki00 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
A "flux" jelentése: folyasztószer. Rengetegféle kivitelben van, és sokféle anyagból. Én a Microsolder kft-nél szoktam venni (ónt is).
(#) feki00 hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
Köszi a tippeket.

Noniusz listájának második oldalán 1 liter folyasztószer gyanúsan olcsó (többihez képest)

Mezei fenyőfa gyantát lehet folyasztószernek használni? XD
(#) szilva válasza feki00 hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Ha már felmerült a gyanta. Én régebben vettem hangszerboltban egy tégely hegedűgyantát, és azt használom néha. Szerintem nincs baj vele, de Nektek mi a véleményetek erről?
(#) lgyk válasza szilva hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Elvileg jó a kolófónium hegedűgyanta is megfelel erre a célra, de szerintem olcsóbb és célravezetőbb a kifejezetten forrasztási célra gyártott gyanta használata.

Fenyőgyantát den.szeszben oldva is lehet egy félig-meddig működőképes forrasztógyantát készíteni.
(#) bbatka válasza feki00 hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Valahol olvastam hogy a Flux az fenyőgyanta olaj.
(#) edgaar hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
Üdv !

Tegnap találtam egy nagyszerű linket SMD forrasztás-technikáról, nem tudom volt-e már:
Link
És az oldalról elérhető video közvetlen link

Jó nézegetést !

Edga'r
(#) Moderátor hozzászólása edgaar hozzászólására (») Jan 11, 2008
 
Csak 7 darab hozzászólást kell visszanézned, ott egészen véletlenül pont ez a link szerepelt!
(#) brumibali hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=12892 CSak ne ezt vedd kezdésnek.. de haladóknak tökéletes
(#) feki00 hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
Utána néztem, a "flux" (wiki szerint) savat is tartalmaz hogy a felületet megtistítsa. Gondolom a fenyőgyanta nem savas, lehet hogy hozzáadják? o_0'

A gyanta dolog érdekes, szerintem nekiállok valamit kotyfasztani lol

(#) lgyk válasza feki00 hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Esetleg tartalmazhat hozzáadott savat, de a normál gyanta inkább reduktív úton fejti ki hatását. A rézfelületen megjelenő réz-oxid oxidáló hatású, magas hőmérsékleten oxidálni tudja a gyanta szerves összetevőit. A gyanta azért is hatékonyabb, mint az egyéb savas tisztítási módszerek (NH4Cl, HCl), mert a redukció végeredménye elemi réz, ami a felületen marad, tehát nem vékonyodik a rézfólia a NYÁKon.

A természetes gyanták tartalmaz(hat)nak nagy szénatomszámú szerves savakat is (abietinsav, pimarsav), de ennek ellenére a fő tisztítási elv a redukció. Ha a gyantasavból keletkezne is rézsó (réz-abietát), a forrasztás hőmérsékletén azonnal visszabomlana réz-karbonáttá, -oxiddá, vagy elemi rézzé.
(#) feki00 válasza lgyk hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Szuper, de ahogy látom ezek a gondoltaok más fejében is megfordultak
Amint lemennek a vizsgáim belevetem magam ebbe a flux projektbe
(#) cimopata hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Üdv.

Azokhoz intézném kérdésemet akik szoktak SMD alkatrészeket fórasztani, hogy mivel és milyen tehnikával fórasszák be az alkatrészeket?
Vékonyabb cint kell beszerezni hozzá?
Vagy esetleg ilyen fecskedős fóraszpasztát?
(#) Dudus válasza cimopata hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Forrasztani, én a következőképpen szoktam:

- Folyasztószerrel bekenem a NYÁK -ot és az alkatrész lábait
- Pici ónt megfuttatok a NYÁK -on.
- Csipesszel az alkatrész rárakom a helyére és a lábait belemelegítem az ónba.
- Ha kell, a fölösleges ónt harisnyával leszedem.

Az Ón vastagsága nem igazán számít.

Ha normális a panel, van, hogy egyesével forrasztom be és nem ónozom elő.
-Folyasztószerrel bekenem.
-Van egy olyan hegyem amiben van egy vályú ami pont illeszkedik a lábhoz. Azt feltöltöm ónnal és végighúzom a lábon.

-szerintem-
(#) miklosch válasza cimopata hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
A nyákon az alkatrész egy lábának helyére ón pötty, majd csipesszel az alkatész lábát beletenni ebbe a pöttybe forrasztó segítségével, majd pozícionálás, és a többi láb beforrasztása. Semmi extra felszerelés nem kell hozzá, bár a vastag ón nem előnyös.
(#) MPi-c válasza cimopata hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Lépj fel a YuoTube-ra! Ird be a keresőbe, hogy "SMD" és máris láthatsz egy-két megoldást: pl. hogy is lehet ic-t függőlegesen.
(#) PCB válasza cimopata hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Szia !

Ahogy miklosch írta, semmi extra.

Lásd itt

Azért azt még hadd tegyem hozzá, hogy az SMD forrasztás akkor lesz gyors és egyszerű, ha megfelelő pákád is van hozzá.

Nem kell kenegetni semmit, a panelt legyen tiszta !

Üdv!
(#) cimopata válasza Dudus hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Üdv!

Folyasztószernek milyet érdemes használni?
Van még itthon gyanta, abból nemlehet kikeverni valamit?
Láttam az egyik videón, hogy a csávó paszát nyomott a panelre és belenyomta az IC-t. Milyen árban lehet kapi ilyet? Csak ugy kiváncsiságból?

Nekem 1mm es cinem van, nemfórasztottam még sokat csak néhány alkatrészt, de a fórasztás után ottmaradtak a mócsingok.
(#) Dudus válasza cimopata hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Én Wolf TS560 -at használok forrasztáshoz

Nem tudom a gyantával mit lehet kezdeni, én a pákahegyet nyomom bele és rácsöppentem a forrasztási helyre.
(#) Babó22 hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Nem tudom volt-e már ez az ötlet, ha volt, akkor a modik nyugodtan törölhetik. Ha nagyon lefolyik a pákáról az ón, akkor az ónt érdemes egy kis sósavba mártani. Mi még általános iskola 7. osztályában tanultunk forrasztani kis 24 voltos Junior pákával. Sósavat a takarítónők nem használtak, így a sósavat a kémia szertárból szedtünk.
Ja igen, akkor csak egy LED-et és egy ellenállást forrasztottunk be, mivel 4,5 V-ról üzemeltettünk egy LED-et
(#) dpeti válasza cimopata hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
egy 30g-os fecskendő kiszerelésű forrpaszta kb min 3e huf
(#) cimopata válasza dpeti hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Üdv, ehhez mitszólsz?
Itt kapható.
Csatoltam a képet amire gondoltam:
(#) Norberto válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Az ólomtartalmút vedd meg, az ólommentesnek otthoni körülmények között sok értelme nincs. Főleg kis mennyiségű, átlagos felhasználás esetén. Ráadásul olcsóbb is...
(#) cimopata válasza Norberto hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Ok, köszi
1700 ft talán nemolyansok kipróbálni milyen.
Amúgy lehet tudni kb hány befórasztásra lesz elegendő?
(#) Norberto válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Eléggé sokra elegendő lesz! Jópár-száz alkatrészhez elég simán...
(#) Dudus válasza cimopata hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Próbáltam kiemeléssel segíteni a helyesírásodon, korábban....... tehát helyesen: FORRASZTÁS

Rövid "o" és két "r"

Üdv, és bocs az OFF - ért.
Következő: »»   10 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem