Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Félreértettetek, én a nyák nyomtatása előtt akarom konzerválni a lapot, hogy ne kelljen szívni a rozsda lecsiszolásával.
Tehát védő bevonat->akár évekig tárolás->P20,levilágítás,maratás->... (a kész nyákot kémiai ónozni szoktam)
Ja! Nyers nyák? Azt hittem már kimarattad. Akkor csak újság közé, be nájlonba lég és páramentesen.
Igen! Ez az SK-10.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
Fújd le P20 al és úgy tárold sötét helyen (dobozban) csak előveszed méretre vágod, és a többit már tudod....
De UV LED-del megvilágítottam egy pontban, és ott sem száradt meg... Akkor az sem jó?
Pedig a pénzen a vízjelek látszanak alatta....
Sziasztok,
tudnátok nekem segíteni, hogyan lehet, és miből gerber filet konvertálni? Zöldfülű vagyok ehhez a témához, de szeretnék nyákot készíttetni, és ott gerbert kérnek. Itt a HE-n néztem nyáktervet, de itt "csak" sch, brd, lay, pdf van. Ha lehet, nem szeretném újrarajzolni(hibalehetőség) kössz: drajzi
Ha SprintLayoutban készíted a tervet, akkor File->Export->Gerber export
A lay kiterjesztés az SprintLayout, a programban megnyitható és gerber fájl készíthető a fentiek szerint. A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
Ma 6DB UV LED-del világítottam meg a 1,5*4cm-es NYÁk-ot, de semmi száradás jelét nem láttam. Ez még mindig ugyanaz a paszta, amit 2-3 napja rákentem....
Nem tudom, hogy a paszta vagy a LED-ek nem jók. Annyit tudtam megvizsgálni, hogy a pénz vízjelei látszanak alatta.
Holnap tedd ki a festett nyákot a napra , ha ott sem köt meg akkor biztosan a festék hibás . Ha megköt akkor a ledek spektruma hullámhossza nem megfelelő .
Én nem tudom, hogy mekkora nyákról van szó, de alig hiszem, hogy egy szál gyertyával fel lehetne melegíteni egy kád vizet.
+ féle ledd-el próbáltam, van 5mm, 5mm 120 fokos, és superflux, se semmi.
Napon vajon mennyi idő kell neki? A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
Sziasztok!
Du Pont dry film -.mel aki dolgozik, az megtudja mondani , hogy mi a legkisebb vastagság mi biztonságosan elérhető? A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
Nem tudom hogy eszébe jutott-e már valakinek; arra gondoltam hogy egy lézernyomtató lézer modulját felhasználva lehetne-e közvetlen a nyákra "nyomtatni". Na nem arra gondolok amire gondoltok. Tisztában vagyok a lézernyomtatók működési elvével, tudom hogy közvetlen a nyákra nem lehet nyomtatni a réz elektromos vezetőképessége okán.
Na de én arra gondoltam hogy valami maratásálló fekete (sötét színű) festékkel lefújnánk a nyáklapot és a lézernyomtató lézermoduljával a festéket a kimarandó felületek felett egyszerűen kiégetnénk. Itt is ez látható: Bővebben: Youtube Gyakorlatilag olyan lenne mint egy CNC lézergravírozó. A nyomtató lézermodulja azért lenne jó mert az a CNC egy tengelyét kiváltaná, így gyakorlatilag csak a nyáklapot kellene az optika alatt X irányban mozgatni, az Y-t a lézermodul megoldaná. (Aki esetleg nem tudja hogy mi történik a lézermodulban: Bővebben: Kép) Persze első ötletem az volt hogy magát a rezet pörkölnénk le a hordozóról de ahhoz sokkal nagyobb teljesítmény kellene illetve a réz visszatükrözi a fényt. De persze ilyen is létezik: Bővebben: Youtube Utánanéztem és elvileg a lézernyomtatókban kb ugyan olyan teljesítményű és hullámhosszú lézerdiódák vannak (még a tokozásuk is megegyezik ahogy láttam) és a DVD-írók lézerével már lehet pörkölni szépen.
Blu-ray lejátszók (vagy pl PlayStation 3) kék lézerét (405nm) használva lézernyomtató lézermoduljában az eredeti vörös lézer helyett, meg lehetne próbálni egy P20-al kezelt NYÁK-ra "gravirozni".
Már mehetne is az előhívóba. Milyen szép is lenne. A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
Video
Több hasonló videó is van, ahol tintasugaras nyomtatóba raknak maratás álló tintát. Ebben a videóban szereplő nyomtatót nem is kellett átalakítani a nyák fogadásához. Video alján szereplő LINK Itt ír a tintáról. Általánosságban mennyivel egyszerűbb lenne ha az ember csak nyomtat egyet aztán marat is... Se vasalás, se világítás+előhívás.
Már meijedtem hogy a 100mW-os lézerével pörköli le a rezet, de aztán olvasom a kommentekben hogy itt is a fotorezisztet szedi csak le. Érdekes lett volna
Ma kitettem a napra, ott megszáradt. Akkor amit rendeltem LED-eket semmit nem érnek?
100Db 5mm 30 fok. 50Db 5mm 120 fok. 20Db superflux. Akkor miből tudom majd jó levilágítót csinálni, vagy maradjak a napnál, mert az biztos?
Már sokan megemlítettük itt hogy felesleges ledekkel kínlódni, fúrni faragni, hozzá tápegységet venni/csinálni, dobozolgatni, potyán rendelni...
Vegyél egy kész 4 csöves arcszoláriumor 3-4 ezerért és le van tudva az UV levilágítód. Nekem van egy felesleges, de most már csakazértse adom el, pedig hirdettem itt 4-ért már párszor
Tudsz egyet belinkelni? Megnézném,hogy mire gondolsz, köszi!
Amit kakukk linkelt, ott pont egy síkágyas szkennerre szerelte a német hobbielektronikás a printer poligontükröt és mechanikáját. Biztosan gyors és egyedi megoldás lenne, de elég összetett feladat ahhoz, hogy csak úgy akárki nekiálljon. Amolyan L art pour l'art számomra ez a "csináljunk szerszámot hogy dolgozhassunk vele"
Google használata megy?
És ez itt 3-ért?
Nem
Idézet: hanem kaqkk ! Viszont most azon agyalok hogy a legegyszerűbb egy kéttengelyes cnc lenne (X-Y) és a lézert a munkamotor helyére feltéve csak ki-be kapcsolgatná a program (a z tengely emelés parancsnál ki süllyesztésnél be ) szépen lassan hajtva még nem is kellene rá erős robosztus mechanika... „kakukk” A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
Bocsánat - Kaqkk kollega
Attól tartok én maradok a jól bevált hagyományos módszereimnél nyákkészítés ügyében. Nézz körül a cnc topikban, és rájössz, hogy nem is olyan gyerekjáték egy precíz mechanikát összhozni. Ha meg mégis összejönne, és ilyen tempóban dolgozna mint a videón, hát elgondolkodtató , egy astabil multivibrátor nyákját hány órán keresztül pásztázgatná. Ha már lézer , az a szkenneres egytengelyes sokkal inkább praktikusabbnak tűnik.
Sziasztok!
A kész, beültetett nyákot mivel lehet kezelni, hogy ne érje károsodás, de a bevonat ne legyen hatással a működésre precíziós áramköröknél se. Olvastam valahol akril lakkot, vélemények?
Én már olyan 80% os készültségben állok egy stabil cnc mechanika elkészítésével ,és van egy gyengébb ami éppen jó lenne erre a célra. A cnc elektronika meg ma már egy amatőrnek sem túl nagy kihívás ,de viszonylag olcsón beszerezhető minden a neten..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |