Fórum témák
» Több friss téma |
Ezt a topikot, kísérleti jelleggel hoztam létre. Megszállottan kedvelem a steampunk stílust és gondoltam, hogy eljött az ideje egy ilyen topiknak is. Egy kicsit mechanika, egy kicsit elektronika és sok művészet.
Szeretném ha megosztanátok műveiteket, tapasztalatokat, ötleteiteket és technikákat. Amolyan, "ki mit épített" -gőzgép, topik lenne ez... Ha valakit bántana, zavarna, vagy nem odaillőnek érezné a topikot, szóljon, mert a többség dönt!
Amikor megláttam ezt új topic-ot, egyből az jutott az eszembe, hogy moderációt kérek
Nekem van egy hajómodellem, kis gyertyával működne. Mozgó alkatrész nélkül. Sohasem sikerült működésre bírni és még az elvét sem értem (lehet hogy a kettő között van némi összefüggés ).
Akkor elsőként egy két kezdeti szárnypróbálgatásom:
Szevasztok !
Gyerekkoromban nekem is volt gyertyacsonkkal működő hajóm. Amire emlékszem: lapos tartály, fémmembrán felső résszel, ami alá be kellett tenni a gyertyát. 2db. ~3-4mm-es fémcső jött ki belőle és hátul volt kivezetve a hajóból. Működés előtt itt kellett feltölteni vízzel. Érdekes, brekegéshez hasonló hangja volt menet közben.
Ha már gőzgép. Bővebben: Link
És sokak nagy kedvence, az első projektek:
Egy kis mechanika:
Szükségem volt egy egyik végén zárt hengerre. Egy amolyan félgömbölyű végűre. Otthoni körülmények között is kivitelezhető, mindenféle különleges ipari gép nélkül. A képen jobboldalon a kész (polírozatlan) darab, a baloldalon pedig a forrasztási fázis. Ugye, szinte nem is látszik, hogy 2 darabból van összerakva...?
Igen. Annyit tudott a kis szerkezet, hogy a gyertya egyfajta bimetall-membránt melegített, ami egy hőfokon "horpadt" egyet (ez adta a hangot), kinyomta a vizet hátra, majd a helyére nyomuló hideg víz által lehűlve "visszadomborodott" a szivattyúmembrán és kezdődhetett elölről a folyamat.
Ez tévedés.
Az egész ugy müködik, hogy a kis tartály ami tele van vizzel, ami a höre felforr, és a göz felfujja a tartályt, amiböl a göz kifujja a vizet. Minután a csövek a hideg vizben vannak azok a membrán összehorpadása miatt visszaszivják a hideg vizet, amit a gyertyának ujra fel kell forralni. pop hajtás
Csettegő hajó, vagy propulziós hajó néven is ismert. Itt lehet venni: Bővebben: Link
Házilag nehéz optimálisra megcsinálni, megfelelő anyagok hiányában. Ez egy rezonáns rendszer, ahol a tartály rugóereje, rugózáskori méretváltozása, és a csővastagság, azaz a be-ki áramló víztömeg kell összhanban legyenek. Én csináltam, sokat kísérleteztem vele, utána vettem boltit, ez jobb volt.
Én csináltam a video alapján egy tucattal mind ment......... még a 10 éves fiamnak is sikerült egyet összehozni.. Amikor beraktuk a kádba az egész lakás csattogott. Kint a tavon sokkal jobban nézett ki....
Ígértem képeket a sárgaréz lemezes logóm kísérleteiről. Változtattam a betűtípusokon is. Ez a nyers, csiszolatlan darab.
Én voltam az előzőre az az undok kritikus, ez nekem sokkal jobban tetszik. Most lelkifurdalásom van, hogy változtattál. De remélem nem énmiattam.
Ugyan már! Dehogy voltál undok. Most öregítettem egy kicsit és melléraktam a kiindulásit, az összehasonlításhoz.
Nekem ez az új jobban tetszik (néha a kevesebb több ...)
Hogy jobb legyen a napotok...
Nem, csupán kreatív vagyok.
Igen, mert nálam egy nap az 25 óra- ugyanis nem tartok ebédszünetet.
Kicsit off, de tök jó háttérképek vannak ebbe a stílusba a neten Bővebben: Link
Nem is off, mert ez a topik témája. És még mondja azt valaki, hogy nem jó a steampunk stílus...!
Készítettem egy zeneszámot (a csigához). Egy kicsit élvezhetőbbé próbáltam tenni néhány képpel:
Bővebben: Link
A csiga sem rossz de a 4. kép......
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
Csak érdekességképpen említem meg, hogy a zenében hallható "snail", "steampunk" és robothang "technology" részek, a saját hangom. Kellet vele dolgozni, hogy ilyen legyen...
Sziasztok!
Tetszik a topik. Talán ezeknek a gépeknek a stílusa idevág, gondoltam megosztom veletek. Igaz ez nem gőzgép, de közeli rokona. Stirling motor, vagy másnéven hőlég motor. Egy időben sokat agyaltam rajta hogyan lehetne valamilyen elektronikai berendezés hűtőbordáján keletkezett hővel hajtani ilyen motort, de nem jutottam el a megvalósításig. Akit érdekel a mechanika, nem csak az elektronika, azoknak szánom gondolatébresztőnek. Youtube-on találhattok videókat is szép számmal. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |