Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   969 / 1271
(#) deer28 hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat. Írok, hogy mire jutottam.
(#) deer28 válasza deer28 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Jó lett a tv. Színdekóderen volt a hiba.
További szép estét és még egyszer köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza deer28 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
És mi volt a hiba a színdekóderben?
(#) deer28 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Igazából nem tudom.
Felmentem a padlásra egy romból kivettem a színdekódert, átcseréltem és jó lett.
(#) tomii hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok. Délután 3 óra felé jön hozzám egy ismeretlen márkájú és típusú CRT TV, melyen kép van, de a hang elmegy a tulajdonos szerint.
Kérdezném én a tőlem okosabbakat, hogyha belenézek és belemerülök a lelkébe, miket ajánlattok nekem, miket nézzek meg először? Persze a kontakt és forrasztási hibák átnézése után.
Kérlek válaszoljatok, mihamarabb tudtok!
Köszönöm mindenkinek aki segít!
(#) belfi2 hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok!
ITT 2121 TV2K
Mostanában vettem észre hogy az említett tv elég furán viselkedik. Ha vége van egy filmnek és írja a stáb listát akkor nem fekete az ernyő, hanem balról jobbra , feketéből szürkébe megy át, és a fehér feliratok szellemképesek, illetve fehér elcsúszás van rajta. Megpróbáltam lerajzolni talán így is kiderül mi lehet a baja. (Nem jó a kamerám) Olyan is előfordul mintha kezdene elhangolódni.

Üdv belfi!
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014

kép.jpg
    
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Bocs elfelejtettem odaírni hogy CRT Tv-ről van szó
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
A G2 Screen segédrácsfeszültség szűrését (kerámiakondenzátor) ellenőrizd és nem árt a 200V-os katódtápot is megnézni.
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Szia!

Köszi megnézem őket !
(#) -Thomson- hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Olyan TV hibával találkoztam, hogy amikor megy egy olyan 5-10 percet a TV akkor egy pár másodpercre elmegy a kép majd visszajön, és ez egyre sűrűbben ismétlődik, de teljesen sose megy el mármint hosszabb időre, mindig csak egy pár másodpercre! Mi lehet a hiba, már kifújtattam kompresszorral is, de nem segített! A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza -Thomson- hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
(#) plityu hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Hello!
Egy Daewoo DMQ-2072 TXT (CP-330) tápos volt kijavitva müködik rendesen,de távirányitóval nem lehet készenlétbe tenni mindig visszakapcsol.
Ötlet?
(#) q765 válasza plityu hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Tv-n lévő gombsor. Nézd át nem-e zárlatos valamelyik nyomeszbogyesz. Ott keresd a hibát.
Zoli
(#) q765 válasza -Thomson- hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Lehet CCFl trafó is. Nekem egyszer volt ilyen. Átkoztam rendesen. Szkópot fölé raktam, és amelyik a legjobban különbözött azt a kettőt cseréltem( csak kettő darfon volt itthon) . 2 éve működik. Igaz az minden kis ütődésre sötétedett. Monitorként elég szenvedés.
8 hidegcső van benne.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) q765 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Hajlitgasd meg a PCB-t. Ha megvan a hiba, javítsd ki. Furatgalván macerásabb. Melegedésre figyelj!
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) plityu válasza q765 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Hali!
kiforrasztottam a gombsort nem lehet készenlétbe rakni távval mindig bekapcsol a relé mindig kattog ilyenkor.Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2014
(#) kadarist válasza plityu hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Ötlet: összeragadt a relé érintkezője.
(#) villanyipi válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Akkor nem igen kattogna szerintem.
(#) plityu hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
leirom :készenlét ok,távval indit relé "behúz" kép oké,távirányitóval készenlétbe piros gomb kikapcsolna de a relé ismét "behúz" lehet nem megy készenlétbe.
(#) kadarist válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Dehogynem kattogna, mert a nyelv mozog ugyan, de az érintkezők össze vannak sülve. Volt már ilyen eset.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
Sziasztok

Ezzel kapcsolatban!
Azt hittem meg van a hiba , de úgy látszik tévedtem. A c360 kondi (22u/160V)fel volt púposodva illetve ki volt belőle folyva a elektrolit.A rajzon 47u a kondi értéke.Beletettem egy olyat, erre rosszabb lett mint volt,és a feszültség felszaladt 125 V-ra amit nem is igazán tudok szabályozni.Kicseréltem egy 22u-ra akkor szépen vissza jött 105V-ig. Beállítottam 110V-ra ami kb 5' után felment 115v-ra és nem is lehet lentebb venni.
A kép egy picit javult , de nem sokat változott.
Mit kell még megnéznem , mert őszintén szólva a hiba keresés már nem okoz örömet , pénzem meg nincs másik tv-re.
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Amit írtam azt megnézted?
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Szia!

Őszintén szólva ,reméltem hogy a kondi cserével megoldódik a hiba , így nem mértem a katódra.Most azt nézem a táp mitől "száll el".Ki van bontva az asztalra és egyesével nézem az alkatrészeket. (Rohadt melegem van )
Most meg a PC-m tápja is szarakodik de ez egy másik téma.
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Hali kadarist!

Hál istennek nem táphiba hanem az , amit írtál!A katódtáp (mégis csak táp) szűrése (10u 160V) szállt el.Kicselétem egy 350V-osra és minden rendben.
Köszi még egyszer!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2014
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia!

Köszi de ha nem mondod én a katód kondit kihagyom .Lenne egy pár kérdésem.
A TV2K sasszi rajzát több féle B+ értékkel adják meg . Az egy a B+108V ill B+ 110V ill 106-114 ig. Mos 110V Te melyiket ajánlod?
A G2 beállítása, mivel egy kicsit elcsavartam , és a 38,9MHz beállítása műszer nélkül.
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Az aktuális sortápfeszültség a képcsőmérettől függ. Állítsd be (ha lehet) a függőleges végfok (eltérítés) tápfeszültségéhez és akkor nem fogsz sokat tévedni.
(#) biji válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia!

Nem régen kaptam egy ilyen ITT TV-t. Megszüntettem azt a kb. 30 kontakt hibát és jó lett.

Megmértem a sortápot ami 118V volt. A sortrafója eredeti, nem volt még cserélve.
Az oszcilloszkópom mér Tru RMS feszültséget, vagy is beállítottam a képcső fűtőfeszültségét 6,3V-ra .Az ennek megfelelő sortáp 110,8V lett.

jani
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia!

Az a gyanúm hogy ha a sortápon állítok akkor vele párhuzamosan állítódik a függőleges eltérítés feszültsége is.De ha nem jól látom kérlek mutass már rá a mérőpontokra.
21" a képcső, és a leírásban azt írja állítsuk 108 voltra , de a rajzon 110V a feszültség.
Sajnos ez egy fura darab mert sztereó a lelkem ,és ilyen TV2K sasszi rajzot nem taláni.
(#) belfi2 válasza biji hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia !

Köszi szépen az infót, Az is TV2k sasszival van szerelve?
Egyébként én is úgy kaptam mert a gazdája szerint nem "nyílt ki a képcső". Kivette a hangszórókat és nekem adta.Most jól szuperál, csak idegesít az a fesz.
Kerestem volna képet a neten de nincs róla de magyar menüs.
Ja ée természetesen a tulaj elcsavargatta azt a két állítási lehetőséget amit talált.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2014
Következő: »»   969 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem