Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 64
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ha valakinek van ötlete, hogy hogyan szehetem szét, hogy ne törjön el, az írja meg.
Feneke ,eleje , és a belseje, merthogy valaki szét tudta szedni, csak nem a módszerről írt, hanem a buherálásáról, illetve egy szuper admin felhasználós jelszót is adott mellé, amivel még jobban lehet konfigurálni.
Az alján van 2 csavar a két gumiláb alatt, azokat kicsavartam . A másik két lába az műanyag, és egybe van a házzal. Az alján van matrica, az alatt sincs csavar. A teje két oldalt elkezd nyílni, de a közepén érződik hogy nem akar meglazulni, illetve ugyan ez van az oldalainak a másik végén, tehát a másik két láb környéki részen (ezért gyanakodtam hogy még sincs egyben a dobozzal a plasztik láb, de fogóval se jön le...)
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
A "belseje" képen az előtérben, középtájt látszik egy csavarnak való felöntés, ez lehet a kiinduló pont. Ha a fenekén van gumiláb, akkor azokat érdemes kioperálni, mert sokszor azok alá teszik az összefogó csavarokat!

Szerk.: Lehet, hogy a két, megtalált csavaron kívül nincs benne több csavar? Ebben az esetben azért nem jön szét, mert "pattintós".
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Egy keményebb műanyag lappal (bankkártya vagy ilyesmi) próbáld feszegetni azon a részen ahol nem nyílik. Ha több csavar nincs, szét kell jöjjön.
(#) nedudgi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ha valahol van még csavar, egy pici mágnessel, és némi szerencsével meg lehet találni.
(#) janikukac hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Próbáltam én mindenfélét, kártyával is, csavarhúzóval is, valóban pattintós, de annyira rosszul van megoldva (vagyis nekik jól, nekünk rosszul), hogy az előlapi kettő pattintót már nem sikerült kiszednem, de nem is gond. Igaz hogy összebarmoltam, de ráraktam a tetejére egy chipset ventit, mert lemértem, hogy kb. 200mA-t vesz fel, a router ingadozik, de 350mA-t alig érte el, ha túlterhelődik se hiszem, hogy 600-at kivenne, az adapter viszont 1A-os, szóval arról megy. Láss csodát, nem melegszik se a router, se az adapter, ÉS a letöltési sebességem 4,9 Mbps, ahogyan régen. Talán ezért, talán nem, örülök.
Köszi mindenkinek!

Szerk: túl korán szóltam el magam, megint leesett a 4,3 Mbps-re...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ne kukkold folyton a sebességet. Az folyamatosan változik. Hol több hol kevesebb.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ez nem igaz. Évekig stabilan 4,85 4,9 volt, most csak 4,3, néha 4,1...
(#) laacika hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok.Van egy Acces Point-om,eddig nem volt vele gondom,de mostanság nyöszörög,a böngésző cimsorába irva (http://192.168.1.254/) bejön az Ap menüje de nem rendesen tölti be,van hogy csak tölt tölt de nem tölti be rendesen,pl:félig üres marad a mező,vagy a wifi listát nem tölti be.Valakinek valami ötlete?Megköszönném mert már kiakaszt,jaj még annyi hogy Firmware-t frisitettem a legújabbra a gyártó lapjáról.Vagy esetleg a win8 kavar be?Resetelni már reseteltem,semmi javulás!Köszönöm a segitséget!! Ilyeneket csinál
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Üdv!

Ha már nem mai darab, akkor a tápját kell megnézni. Ha kicsi kapcsolóüzemű tápja van, akkor az abban lévő szűrőkondit kell cserélni. Ha trafós tápja van, akkor a routerben kell körülnézni.
(#) laacika válasza eSDi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Erről van szó .Nem tudom hány éves lehet,kb 5,de mintha úgy rémlene hogy nem a saját tápjával menne,mert az elveszett.Lehet hogy ez a gond?Évekig nem volt vele gond.Köszi válaszod.
(#) laacika válasza eSDi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Kis trafós tápja van!
(#) kendre256 válasza laacika hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ha nem váltóáramú tápja van, akkor jó eséllyel az elektrolitkondik száradtak ki benne. Olyat nem csinál, hogy időnként lassabb a net, vagy szakadozik? Ha folyton újraindulgat pl. a táp miatt, az lassulásban, vagy szakadozó internetkapcsolatban jelentkezik. Mi is használunk egy olyan routert, aminek a régebbi változatát trafós táppal csinálták, azok 3-4 évig bírják. Főleg mivel kis trafós --> rossz hatásfokú --> melegszik, és emiatt még hamarabb kiszáradnak a mai olcsósított, elhasználódásra tervezett elkók.
(#) laacika válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Nem tudom hogy váltó áramú tápja van-e,igazából az Ap-t nem folyamatosan használom,azt tudom hogy jópár éve nem a saját tápjával megy (elveszett) és valaminek a tápjával megy,szerintem egy switch-é,fönt van a padláson jó meleg van rá olykor,és jó meleg is a táp.Ki kellene próbálnom másik táppal?
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Igen, itt valószínűleg a táp lesz a gond, de ha trafós a táp ( a TP-Link-nél, ha jól emlékszem váltóáramú táp van/volt régebben és az egyenirányítás bent van a router-ben), akkor a router-ben kell kondikat cserélni.
(#) laacika válasza eSDi hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Értem,köszi szépen,ki fogom próbálni másik táppal,ha nem lesz eredményes akkor bele nézek az Ap-be,púpos kondit keressek?
(#) kendre256 válasza laacika hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
A púpos, kifolyt kondi biztosan rossz. A legjobb, ha kicseréled mindet, azzal csak jobb lehet, rosszabb nem.
(#) laacika válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Köszi.
(#) laacika hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Tápellátással semmi gond!
(#) laacika hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Ha a Lan vezeték toldott,(olykor a toldásnál mozgatva nem érintkezik rendesen),az csinálhat ilyet?Nem én toldottam!
Ha nem lennék beteg egyértelmű hogy rendesen forrasztva összetoldanám ujra!
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Ha nem gyári toldó, hanem csak össze van csavarva, akkor lehet probléma.

Azt el is felejtettem megkérdezni, hogy WiFi-n elérve is ugyan ez a helyzet? Illetve LAN-on vagy WiFi-n keresztül frissítetted az FW-t? Mondjuk a toldott LAN miatt is lehetett a frissítés hibás és nem csak a WiFi kapcsolat miatt.
(#) laacika válasza eSDi hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Értem,tehát gyári toldó lenne a megfelelő.Wifin elérve még nem próbáltam,de ki fogom.
Lan-on keresztül frisitettem a Fw-t.
(#) laacika hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
De azért gondolom egy Lan vezetéket meg lehet toldani forrasztással.
(#) nedudgi válasza laacika hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Nem igazán szabad, többszáz MHz frekvenciáról van szó. Illetve lehet, de a kábel nagyfrekvenciás tulajdonságait rontja egy forrasztásos toldás. Jobb lenne lecserélni azt a kábelt toldás nélkülire. Milyen hosszú a kábel?
(#) laacika válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia,kb 10méter lehet.
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Én is azt mondom, ha van rá lehetőség, akkor tényleg cseréld az egészet! Ha gyorsan kell megoldani, akkor jó lehet a forrasztás is átmenetileg, de ügyelj rá, hogy fenntartsd az ércsavarást a forrasztás szakaszában is. Sajnos a toldók eléggé drágák, jobban jársz egy kábelcserével.
(#) kendre256 válasza eSDi hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Legjobb szerintem is a csere.
Toldókat már 120 Ft-ért is lehet venni, de jellemzően gagyik. Bővebben: Link
A forrasztás természetesen megváltoztatja a csavart érpár tápvonali tulajdonságait. Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenféle csavarás nélkül összeforrasztott vezetéken simán átmegy a 20-30 Mb/s. A jól elvégzett forrasztás évtizedekig jó marad, a toldó el tud romlani. A forrasztásnál van 8 forrasztás, a toldásnál pedig jellemzően 16 érintkezős (csúszós) kötés, meg még 32 sajtolt kötés, ami potenciális hibalehetőség. Nem is beszélve arról, hogy az RJ45 dugó-aljzat néha szét is csúszhat, ha nem elég jól hajlított (nem elég erős) a kiesést biztosító pöcök.
Mellesleg az egyszerű toldók belsejében a két aljzatot sima vezetékek kötik össze mindenféle csavarás nélkül, tápvonal szempontjából semmivel sem jobbak a nem csavart forrasztott kötésnél.
(#) eSDi válasza kendre256 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Amikor utoljára kellett toldóval foglalkoznom, akkor még jóval drágábbak és fémházasak voltak. Mondjuk akkor sem erőltettük nagyon, csak végszükség esetén.
(#) laacika hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát,nem drága veszek egy új kábelt és kiderül nem-e ez okozza a fenálló jelenséget.
(#) laacika hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Sziasztok.
Kérdeznék egy dolgot,ne nevessetek ki,havertól jön a net nekem egy Acces Pointom van,3 antennás,az egyik gyári bot antenna le van tekerve és helyette egy Biquad antenna van rajta kint a tetőn,az lenne a kérdésem hogy ilyenkor a másik kettő gyári bot antennát nem kellene kitekerni az Ap-ból?Gondolok itt arra hogy a saját Biquad antennám lenne csak rajta akkor némileg jobb lenne a jelszint mert nem foglalkozna az Ap-m a másik két gyári antenna általl vett dolgokkal!Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
(#) pucuka válasza laacika hozzászólására (») Aug 21, 2014 / 1
 
Mivel a három antenna diversity vétel miatt van, ha elegendő, és jó antennajel van, akkor nem foglalkozik a többivel. Amúgy sem kapcsolgatós az antenna választás, hanem összegzős.
Biztos nem a másik két antenna a problémák, már ha vannak, okozója.
Következő: »»   28 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem