Fórum témák
» Több friss téma |
Jó ötlet, de gyakorlatban hogy hajlítja meg?
Legrosszabb esetben két, méretre vágott L profil között.
De végszükség esetén lehet 4 darabból is: 1.) Alja+egyik oldala 2. Teteje+másik oldala 3.) Eleje 4.) Háta Tetszőlegesen variálható.
Bocsáss meg Norberto, hogy csak most válaszolok, megmondom őszintén nem nagyon néztem ebbe a témába és most visszaolvasva láttam csak a kérdésedet.
Szóval! A dobozt egyszerű gyalult lécből, bútorépítő lapból, illetve parkettaszegőlécből készítettem. A doboz tetejére és az oldalára használtam a léceket. A tetejének egy 60mm széles lécet használtam, hosszba méretrevágtam, kifúrtam a csövek helyét ezután pedig parkettaszegőléccel körbeszegtem. Ez egy kicsit nehezebb volt mert nem akarta a ragaszó egyszerűen megfogni. Kitaláltam, hogy vékony pozdorjacsavarral odaerősítem a szegőléceket és ezután ragasztóval jó vastagon beragasztózom. Így már sikerült is csak a ragasztás miatt elég sokat kellett várnom. Miután megszáradt óvatosan kiszedtem a csavarokat és egy négyes fúróval kifúrtam a csavarok helyét, oda pedig hurkapálcákat ragasztottam be (ez a mellékelt képen látható). Miután ez is megszáradt, levágtam a kilógó részeket egy kicsit kisülyesztettem a hurkapálcáknál egy fúróval és következett a hibajavítás a fagittelés. Ez az első ilyen jellegű famunkám és azért látható a képen , hogy nem a legpontosabbra sikerült a méretrevágás. Az illesztési hibákat és a hurkapálcák helyeit vastagon kikentem a fagittel megvártam amíg megszárad és jöhetett is a csiszolás. A doboz oldalát pedig 30mm-es lécból készítettem, gérvágóval megpróbáltam "összeszabni" ebbe is ment pozdorjacsavar, de ezt már nem szedtem ki hanem jól besülyesztettem és a fejénél kikentem fagittel. Ezek után csiszolás és festés 4 rétegben. A doboz alja pedig a bútorépítőlapból készült. A végeredményt pedig már ismered. Mégegyszer bocsáss meg, ne haragudj kérlek!
Ja, így már értem. :yes:
(Az L profil okés, csak az egy darabból hajlításra lettem volna kíváncsi. )
Azért mondtam, hogy ha lehet, akkor egy darabból, mert akkor:
1. Nem kell annyit forrasztani 2. Szebb lesz a hajtott él. De abban Neked van igazad, hogy adott esetben lehet, hogy nem tudná "körbehalítani". (Bár, ha az ember ügyes, akkor a satoba kilógóra befog két L profilt, másik végüket asztalosszorítóval szorosra húzza, és lehet hajtani köztük szinte "bármilyen" körméretű dobozt. Nem tudom, érthető-e, ahogy leírtam, ha nem, akkor rajzolok. Igaz, attól valószínűleg még kevésbé lesz érthető! )
Szia!
Én elég sokat foglalkoztam famunkával (bár nem vagyok asztalos, de dédapám az volt ). Nekem a maszkoló szalag jött be ideiglenes összefogatásra, amíg nem köt meg a faragasztó. Így nem lesz felesleges, kitömendő lyuk . Üdv: Dávid.
Érthető a leírásod :yes: .
Én is próbálkoztam így hajlítani, de igényesen csak vékony, 1mm-es alu lemeznél jött össze. Nálam a lemezhajlító 2db 40-es szögvas 50cm hosszan párhuzamba, és a két végén kifurva, 10mm-es szorítócsavar keresztül, hátul anya felheggesztve. Így biztos nem mozog el.
Igen, ilyesmire gondoltam. A lényeg, hogy minél közelebb legyen összefogatva a két L profil a hajtandó anyaghoz, akkor lehet szépen halítani.
Mostanába elég elfoglalt vagyok de a hozzászólásokat olvasom :yes: Most úgy döntöttem hogy anyagom úgyis van és egy kisseb dobozt fogok először is hajlítani(kb 20x40x20), mert nemigazán számít ha nemsikerül jól, de legalább lesz tapasztalatom
Szia!
Köszi a tippet, legközelebb kipróbálom azt is.
Nah! Nekiáltam a dobozolást kipróbálni. Csak kis hulladékokat hajlítgattam forrasztgattam. Végül aztán meglett a legjobb megoldás. Méghozzá egy régi rezsót beüzemeltem, amit összeakartam forrasztani csupasz krokodil csipesszel összefogadtam majd ráraktam a rezsóra Megvártam még az egész felmelegedett aztán márcsak oda kellet rakni az ont és kész Helyenként még ráis segítettem pákával is aztán vízbe bele. Nagyon masszív lett és jól is néz ki
Most majd csinálok egy kisebb dobozt nemcsak hulladékot forrrasztgatok, aztán jöhet a mestermü
Egy-két fotót tehetnél fel, hogy hogy sikerült! Csupán a kíváncsiságom kielégítése érdekében....
Itt van két kép. Majd így akarom csinálni hogy hajlítások mentén, és belülröl forrasztani és így egyáltalán nemlátszik a forrasztás. Kicsit már befeketedett, mert kipróbáltam óvatosan hegessztővel, de mint vártam nemtetszett neki
No igen, a hegesztést azt nem nagyon csípi...
De amúgy jó lesz! Ügyes vagy!
Ma megis csináltam az első kis dobozkámat. Ahoz képest szerintem jól sikerült. Pár dolog amivel szembe találkoztam. A rezsón való melegítés nagyon jó volt. Megforrasztottam, vízbe bele, jöhet a következő darab ráforrasztása. Igenám de az egész átmelegedett és így az első meg leesett. Szóval mikor valamit már ráforasztottam azt rézhuzallal ráköttem hogy ott is maradjon, úgymár jó volt A másik, hogy látszik is a 3. képen hogy kis fület hajtottam neki és úgy forasztottam. Könnyebnek könnyebb is volt megforrasztani, csak az anyagvastagságot nemvettem figyelembe Mondjuk, jó mert ha már élesbe csinálom ügyelni fogok rá :yes:
Különben mitgondoltok? Érdemes ilyen fület hajtani, vagy jobb ha simánderékszögbe rögzítem és úgy? Bár így erősebb...
Én mindenképpen meghagynám a füleket. De ahogy Neked kényelmesebb...
Én nemarra gondoltam hogy ezt átalakítani, hanem ha legközelebb majd csinálok. Hogy úgyanígy, vagy akkor már ne fülekkel.
Nah arra jutottam hogy legközelebb úgy csinálom hogy külön haljítok hosszab L alakú darabokat és mindkét felülethez hozzá forasztom. Így nemlessz olyan idétlen a hajlítás miatt a toldás.
Úgy ahogy a képen látszik. Figyelembe vettem hogy két szögvas közt hogy lehetnek meghajtogatni és hogy nézne ki a legjobban. Ezért 4db-ol lenne és mindenhol kis L vasak tartanák össze.( a rajzon csak az előlaphoz imitáltam). Az előlapnak mindenképp rögzítettnek kell lennie mert ott lesznek a "cuccok". Az oldalának szintén, mert ott a hütőborda lesz. A tetejének meg leszedhető hogy ha valami baj van beletudjak nyúlni. A hátulját gondolkodtam rajta hogy egybe legyen-e a tetejével, de aztán arra jutottam hogy így jobb lesz
Ez jónak tűnik elsőre!
A hátlapot én az aljával egy darabból szabnám, ha le tudod hajlítani, akkor Neked is ezt javaslom. Ha nem, akkor oda is fülek. A tetejét pedig szintén L alakokkal kellene rögzíteni, de nem forrasztással, hanem önmetsző csavarokkal, így bármikor szétszedhető (ha kell) és újra összerakható. Ez csak az én ötletem, a megvalósítást már Rád bízom!
Ugyan így gondoltam énis csak nemrajzltam oda a többi fület :yes:
Viszont a hátlap is külön megy mert úgy nembírnám hajlítani. De ha te is úgy látod hogy jó így akkor király!
Szétnéztem a mühelybe, és pár okosság eszembe jutott.
Találtam otthon(mondjuk nemsok) fémragasztót. Locktile és szép piros színű. Azzal könnyen meglehetne csinálni, de mitgondoltok elég erős lenne? MEg találtam benzinlámpát is forrasztáshoz, csak nemúgy müködik ahogy kéne. Az egyik spriceli a benzint mint egy lángszóró, a másik meg puffog....
Háááát... A ragasztót nem nagyon ismerem, de azért nem nagyon bíznék benne. Azért egy próbát megér!
A benzinlámpa viszont a finom munkákhoz annyira nem való. Az a bádogosoknak való, ahol nagy felületeket kell forrasztani, amik elviszik a hőt, és utána kell pótolni a hőveszteséget. Ilyen kis darabok számára nem igazán való, mert "elégeti" az anyagot. Ha már választani kell, akkor inkább a ragasztó, de a forrasztás a legbiztosabb.
Van egy műszerdobozom, ami a Lomexben M20 néven fut.
Kép a dobozról Ennek a hátlapjára akarok rögzíteni egy 300VA-es toroid trafót, a doboz alsó lapjához képest állítva. Tehát egy függőleges laphoz kellene rögzítenem a gyűrűt. Erre van valami profi ötletetek? A ragasztópisztoly meg ilyesmi gányolások szóba se jöhetnek! További fontos szempont, hogy a toroid gyűrűjén belülre nem kerülhet igazából semmi, mert ott lesz a hálózati csatlakozó és a biztosíték a hátlapon. Ezért nem használhatom a toroidhoz járó leszorítót se, mert az középen fogja meg a gyűrűt.
Fémtiszta, sima felületen a Locktite nagyon jól ragaszt.
Benzinlámpa helyett jobb a camping gázos forrasztó /2400Ft/ amit a csőszerelők használnak . És nagyon sokáig elég benne a gáz.
Értem. Hát akkor majd legfejjeb ott a rezsó azon még mindig tudok melegíteni
A ragasztót kipróbálom hogy mien valami kis "hulladékon", aztán majd megírom mien. De horganylemezre is lehetne használni szerintem. Méghozzá úgy hogy előmelegítem vele az anyagot, majd ehhez való forrasztópákával(ami ugye egy nagy vastömbszerű izé fogóval) amit szintén felforrósítok, forrasztom a vasat.
Nekem egy olyan ötletem volna, hogy a toroidot két, lemezből hajlított, durván "S" alakú leszorító pánttal (ha 2 kevés, akkor 3-4) fogatnám meg.
Rajzoltam egy "Móricka-rajzot" is hozzá. Ezen a fekete a doboz, a piros a trafó, a zöld a pánt, a kék a csavar (esetleg popszegecs). Remélem, érthető, ha nem, magyarázok tovább.
Nekem lenne rá egy ötletem, csatoltam... nem tudom, mennyire lesz kivehető, mert csak Paint-ben dobtam össze, az meg nem a 3D-s ábrázolásáról híres
A fülek száma tetszőlegesen bővíthető, helye megváltoztatható... |
Bejelentkezés
Hirdetés |