Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   4 / 88
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Jó ötlet, de gyakorlatban hogy hajlítja meg?
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Legrosszabb esetben két, méretre vágott L profil között.
De végszükség esetén lehet 4 darabból is:
1.) Alja+egyik oldala
2. Teteje+másik oldala
3.) Eleje
4.) Háta
Tetszőlegesen variálható.
(#) vanzerr válasza Norberto hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Bocsáss meg Norberto, hogy csak most válaszolok, megmondom őszintén nem nagyon néztem ebbe a témába és most visszaolvasva láttam csak a kérdésedet.
Szóval!
A dobozt egyszerű gyalult lécből, bútorépítő lapból, illetve parkettaszegőlécből készítettem.
A doboz tetejére és az oldalára használtam a léceket. A tetejének egy 60mm széles lécet használtam, hosszba méretrevágtam, kifúrtam a csövek helyét ezután pedig parkettaszegőléccel körbeszegtem. Ez egy kicsit nehezebb volt mert nem akarta a ragaszó egyszerűen megfogni. Kitaláltam, hogy vékony pozdorjacsavarral odaerősítem a szegőléceket és ezután ragasztóval jó vastagon beragasztózom. Így már sikerült is csak a ragasztás miatt elég sokat kellett várnom. Miután megszáradt óvatosan kiszedtem a csavarokat és egy négyes fúróval kifúrtam a csavarok helyét, oda pedig hurkapálcákat ragasztottam be (ez a mellékelt képen látható). Miután ez is megszáradt, levágtam a kilógó részeket egy kicsit kisülyesztettem a hurkapálcáknál egy fúróval és következett a hibajavítás a fagittelés. Ez az első ilyen jellegű famunkám és azért látható a képen , hogy nem a legpontosabbra sikerült a méretrevágás. Az illesztési hibákat és a hurkapálcák helyeit vastagon kikentem a fagittel megvártam amíg megszárad és jöhetett is a csiszolás. A doboz oldalát pedig 30mm-es lécból készítettem, gérvágóval megpróbáltam "összeszabni" ebbe is ment pozdorjacsavar, de ezt már nem szedtem ki hanem jól besülyesztettem és a fejénél kikentem fagittel. Ezek után csiszolás és festés 4 rétegben. A doboz alja pedig a bútorépítőlapból készült. A végeredményt pedig már ismered.
Mégegyszer bocsáss meg, ne haragudj kérlek!
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Ja, így már értem. :yes:
(Az L profil okés, csak az egy darabból hajlításra lettem volna kíváncsi. )
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Azért mondtam, hogy ha lehet, akkor egy darabból, mert akkor:
1. Nem kell annyit forrasztani
2. Szebb lesz a hajtott él.
De abban Neked van igazad, hogy adott esetben lehet, hogy nem tudná "körbehalítani". (Bár, ha az ember ügyes, akkor a satoba kilógóra befog két L profilt, másik végüket asztalosszorítóval szorosra húzza, és lehet hajtani köztük szinte "bármilyen" körméretű dobozt. Nem tudom, érthető-e, ahogy leírtam, ha nem, akkor rajzolok. Igaz, attól valószínűleg még kevésbé lesz érthető! )
(#) szdavid válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Szia!

Én elég sokat foglalkoztam famunkával (bár nem vagyok asztalos, de dédapám az volt ). Nekem a maszkoló szalag jött be ideiglenes összefogatásra, amíg nem köt meg a faragasztó. Így nem lesz felesleges, kitömendő lyuk .

Üdv: Dávid.
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Érthető a leírásod :yes: .
Én is próbálkoztam így hajlítani, de igényesen csak vékony, 1mm-es alu lemeznél jött össze.
Nálam a lemezhajlító 2db 40-es szögvas 50cm hosszan
párhuzamba,
és a két végén kifurva, 10mm-es szorítócsavar keresztül,
hátul anya felheggesztve. Így biztos nem mozog el.
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Igen, ilyesmire gondoltam. A lényeg, hogy minél közelebb legyen összefogatva a két L profil a hajtandó anyaghoz, akkor lehet szépen halítani.
(#) Gery hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Mostanába elég elfoglalt vagyok de a hozzászólásokat olvasom :yes: Most úgy döntöttem hogy anyagom úgyis van és egy kisseb dobozt fogok először is hajlítani(kb 20x40x20), mert nemigazán számít ha nemsikerül jól, de legalább lesz tapasztalatom
(#) vanzerr válasza szdavid hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Szia!
Köszi a tippet, legközelebb kipróbálom azt is.
(#) Gery hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Nah! Nekiáltam a dobozolást kipróbálni. Csak kis hulladékokat hajlítgattam forrasztgattam. Végül aztán meglett a legjobb megoldás. Méghozzá egy régi rezsót beüzemeltem, amit összeakartam forrasztani csupasz krokodil csipesszel összefogadtam majd ráraktam a rezsóra Megvártam még az egész felmelegedett aztán márcsak oda kellet rakni az ont és kész Helyenként még ráis segítettem pákával is aztán vízbe bele. Nagyon masszív lett és jól is néz ki
Most majd csinálok egy kisebb dobozt nemcsak hulladékot forrrasztgatok, aztán jöhet a mestermü
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Egy-két fotót tehetnél fel, hogy hogy sikerült! Csupán a kíváncsiságom kielégítése érdekében....
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Itt van két kép. Majd így akarom csinálni hogy hajlítások mentén, és belülröl forrasztani és így egyáltalán nemlátszik a forrasztás. Kicsit már befeketedett, mert kipróbáltam óvatosan hegessztővel, de mint vártam nemtetszett neki
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 15, 2008 / 1
 
No igen, a hegesztést azt nem nagyon csípi...
De amúgy jó lesz! Ügyes vagy!
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Ma megis csináltam az első kis dobozkámat. Ahoz képest szerintem jól sikerült. Pár dolog amivel szembe találkoztam. A rezsón való melegítés nagyon jó volt. Megforrasztottam, vízbe bele, jöhet a következő darab ráforrasztása. Igenám de az egész átmelegedett és így az első meg leesett. Szóval mikor valamit már ráforasztottam azt rézhuzallal ráköttem hogy ott is maradjon, úgymár jó volt A másik, hogy látszik is a 3. képen hogy kis fület hajtottam neki és úgy forasztottam. Könnyebnek könnyebb is volt megforrasztani, csak az anyagvastagságot nemvettem figyelembe Mondjuk, jó mert ha már élesbe csinálom ügyelni fogok rá :yes:
Különben mitgondoltok? Érdemes ilyen fület hajtani, vagy jobb ha simánderékszögbe rögzítem és úgy? Bár így erősebb...
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Én mindenképpen meghagynám a füleket. De ahogy Neked kényelmesebb...
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Én nemarra gondoltam hogy ezt átalakítani, hanem ha legközelebb majd csinálok. Hogy úgyanígy, vagy akkor már ne fülekkel.
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Világos, én is így értettem.
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Akkor jó. Maradnak!
(#) Gery hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Nah arra jutottam hogy legközelebb úgy csinálom hogy külön haljítok hosszab L alakú darabokat és mindkét felülethez hozzá forasztom. Így nemlessz olyan idétlen a hajlítás miatt a toldás.
Úgy ahogy a képen látszik. Figyelembe vettem hogy két szögvas közt hogy lehetnek meghajtogatni és hogy nézne ki a legjobban. Ezért 4db-ol lenne és mindenhol kis L vasak tartanák össze.( a rajzon csak az előlaphoz imitáltam). Az előlapnak mindenképp rögzítettnek kell lennie mert ott lesznek a "cuccok". Az oldalának szintén, mert ott a hütőborda lesz. A tetejének meg leszedhető hogy ha valami baj van beletudjak nyúlni. A hátulját gondolkodtam rajta hogy egybe legyen-e a tetejével, de aztán arra jutottam hogy így jobb lesz
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ez jónak tűnik elsőre!
A hátlapot én az aljával egy darabból szabnám, ha le tudod hajlítani, akkor Neked is ezt javaslom. Ha nem, akkor oda is fülek.
A tetejét pedig szintén L alakokkal kellene rögzíteni, de nem forrasztással, hanem önmetsző csavarokkal, így bármikor szétszedhető (ha kell) és újra összerakható.
Ez csak az én ötletem, a megvalósítást már Rád bízom!
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ugyan így gondoltam énis csak nemrajzltam oda a többi fület :yes:
Viszont a hátlap is külön megy mert úgy nembírnám hajlítani. De ha te is úgy látod hogy jó így akkor király!
(#) Gery hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Szétnéztem a mühelybe, és pár okosság eszembe jutott.
Találtam otthon(mondjuk nemsok) fémragasztót. Locktile és szép piros színű. Azzal könnyen meglehetne csinálni, de mitgondoltok elég erős lenne?
MEg találtam benzinlámpát is forrasztáshoz, csak nemúgy müködik ahogy kéne. Az egyik spriceli a benzint mint egy lángszóró, a másik meg puffog....
(#) Frankye válasza Gery hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Háááát... A ragasztót nem nagyon ismerem, de azért nem nagyon bíznék benne. Azért egy próbát megér!
A benzinlámpa viszont a finom munkákhoz annyira nem való. Az a bádogosoknak való, ahol nagy felületeket kell forrasztani, amik elviszik a hőt, és utána kell pótolni a hőveszteséget. Ilyen kis darabok számára nem igazán való, mert "elégeti" az anyagot.
Ha már választani kell, akkor inkább a ragasztó, de a forrasztás a legbiztosabb.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Van egy műszerdobozom, ami a Lomexben M20 néven fut.
Kép a dobozról
Ennek a hátlapjára akarok rögzíteni egy 300VA-es toroid trafót, a doboz alsó lapjához képest állítva. Tehát egy függőleges laphoz kellene rögzítenem a gyűrűt.
Erre van valami profi ötletetek? A ragasztópisztoly meg ilyesmi gányolások szóba se jöhetnek!
További fontos szempont, hogy a toroid gyűrűjén belülre nem kerülhet igazából semmi, mert ott lesz a hálózati csatlakozó és a biztosíték a hátlapon. Ezért nem használhatom a toroidhoz járó leszorítót se, mert az középen fogja meg a gyűrűt.
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Fémtiszta, sima felületen a Locktite nagyon jól ragaszt.
Benzinlámpa helyett jobb a camping gázos forrasztó /2400Ft/ amit a csőszerelők használnak .
És nagyon sokáig elég benne a gáz.
(#) Gery válasza Frankye hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Értem. Hát akkor majd legfejjeb ott a rezsó azon még mindig tudok melegíteni
A ragasztót kipróbálom hogy mien valami kis "hulladékon", aztán majd megírom mien.
De horganylemezre is lehetne használni szerintem. Méghozzá úgy hogy előmelegítem vele az anyagot, majd ehhez való forrasztópákával(ami ugye egy nagy vastömbszerű izé fogóval) amit szintén felforrósítok, forrasztom a vasat.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nekem egy olyan ötletem volna, hogy a toroidot két, lemezből hajlított, durván "S" alakú leszorító pánttal (ha 2 kevés, akkor 3-4) fogatnám meg.
Rajzoltam egy "Móricka-rajzot" is hozzá. Ezen a fekete a doboz, a piros a trafó, a zöld a pánt, a kék a csavar (esetleg popszegecs).
Remélem, érthető, ha nem, magyarázok tovább.

leszorito.PNG
    
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
vazz megelőztél...

trf.jpg
    
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nekem lenne rá egy ötletem, csatoltam... nem tudom, mennyire lesz kivehető, mert csak Paint-ben dobtam össze, az meg nem a 3D-s ábrázolásáról híres

A fülek száma tetszőlegesen bővíthető, helye megváltoztatható...
Következő: »»   4 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem