Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm az ötleteket!
Én is hasonló megoldásra gondoltam: KÉP Alulra gondoltam 2db ilyen S alakú vasat. Ezek azért nem a hátlap oldalaival merőlegesen vannak hanem a sarkok fele, mert oldalirányban nincs hely a gyűrű mellett. Viszont ez a két S lefogató nem elég, mert ha megfordítom a dobozt akkor ha nem is kiesik a tartóból, de nagyon elmozdul. Emiatt kellene felülre is egy vagy két rögzítés. Na de jó lenne ha a trafót ki is lehetne venni ha kell. Erre valami ötlet? Ja igen, az nem jó hogy kicsavarom az egyik S lefogatót és kiveszem a gyűrűt, mert ezek a lefogatók ragasztva lesznek a hátlaphoz fémragasztóval, mivel nem akarom kifúrkálni a hátlapot.
Én ha dobozt csinálok valaha is szerintem így fogom:
alu lemezt hajlítok 2-t majd 4 db L alakú lemezt és... lásd melléklet
Ezzel az egyetlen probléma, hogy - tekintve, hogy meglehetősen hosszú szakaszokat kell meghajlítani - nehéz szépen (élesen) hajlítani. E miatt vetődött fel a forrasztott oldalak kérdése, ha visszaolvasnál, tudnád...
Erre megoldás az úgynevezett élhajlító.
Amugy szasza10-nek üzenem hogy erről tegyél le mert nem jó megoldás mivel vagy erős vastag lemezt hajlítassz aminél a hajlítás csúnya és erősen rádiuszos mivel mondjuk egy 3-as alulemezt akárhogyis hajtassz soha sem lessz éles, vagy vékony lemezt használsz aminek meg nincs semmi tartása és össze-vissza nyaklik.Illetve ha teszel a készülékdobozra kezelőszerveket akkor azokat mikor használod majd hajladozik a doboz, itt az elő és hátlapra gondolok. Ettől sokkal jobb megoldás ha vesz az ember alu négyszöget és a doboz oldalait ahhoz rögzíti.Ezt úgy kell érteni hogy fogsz 4darab alu négyszöget ami a doboz mélységével megeggyező hosszúságú és arra felrögzíted az elő és hátlapot úgy hogy kettő alul kettő pedig felül legyen, így kapsz egy keretet amire lehet az alját ,tetejét és az oldalait is rögzíteni.Stabilitásban sokkal jobb a hajlított megoldásnál. Ui : Kitesztelve van a dolog és tudom mit beszélek mert fémmegmunkáló családból származom és dolgoztam is "vasas"-ként.
Tudnád képpel illustrálni pontosan mert értem nagyábol ahogy elmondod, de mégis jó lebb lenne
![]() Akár egy sima paintos vagy egy kész müved képe is jólenne ![]()
Szerintem a legjobb megoldás az, ami a Lomexes aluminium dobozokban van.
Alul egy lap, annak két oldalán 1-1 hajtogatott sín, amin oldalt, elöl és hátul furatok vannak. Ez az alsó laphoz van rögzítbe belül. Az előlap és a hátlap 1-1 egyszerű négyzet. Ezek két-két csavarral rögzíthetőek az említett 'sín'-en lévő részhez elöl és hátul. A doboz teteje pedig egy 'U' alakban meghajtott lap, ami egyben az oldallap(ok) is. Ez a két oldalán 2-2 csavarral rögzíthető szintén ahoz a sínszerű dologhoz. Azért nagyon jó ez a megoldás, mert levehető (akár a készülék működése közben) a teteje (és egyben az oldala) a doboznak úgy, hogy az előlap és a hátlap megmarad. De levehető csak az előlap és/vagy csak a hátlap (vagy akármelyik kombináció) anékül, hogy a doboz többi eleméhez kellene nyúlni.
Valami ilyesmi.
Gondolom anyagában alu négyszögprofilra gondolt. De szögprofilból is csinálható, meg van sok variáns is. A lényeg a merevség. ![]() /Én akkor is a kettős u alak mellet voksolok >2mm- alulemezből. Végigpóbáltam már egy-két dobozolási technikát, de a legegyszerűbb, legkevesebb munkával előállítható műszerdoboz./
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy hol lehet szerezni ilyen rack dobozt mint a linken lévő képen? Bővebben: Link Előre is köszi!
helló
a d-audiónál láttam asszem ilyet nézd meg
Üdv.!
Lomexben is vannak ilyen rack dobozok.
Köszi! Megnézem ott is, hátha jobb az ára.
![]()
Elimex Bt, Lomexhez közel, vagy elektrobolt.hu. Utóbbi olcsóbb, de van szállítási költség.
Üdv!
Most készül a dobozom az erősítőhöz. Először mattfeketére akartam lefújni, de úgy tudom létezik olyan szemécs festék, ami hasonló érdes fleület hoz létre, mint a gyári erősítők dobozán látható, Lehet ilyet kapni v.hol? Vagy netán használt már v.ki ilyet?
Na..maradok a mattfeketénél, mivel csak azt kaptam ?
![]() Mind1, azért megosztom másokkal is, hogy én hogyan készítettem a dobozt az erősítőmhöz. Az elő és a hátlap két különálló téglalap 5mm-es alu lemezből. Ez már kicsit túlzás, de csak ilyen volt, cserébe, irtózatosan masszív lesz. Az oldallapok 20mm-es bútorlapból készültek, ez is 1-1db téglalap, ez megy az elő és a hátlap közé, facsavarral rögzítve. Az alja 5mm vastag rétegelt lemez, szintén facsavarral megy az oldalpookhoz, Ez kellően merev anyag, ráadásul szigetelő is, sokkal biztonságosabbn lehet szerelni. Végül a borítása: Ez hasonló, mint a régi PC házaké 1mm vastag alu lemez U alakban meghajtva, a hátulján peremmel, illetve az elején is van egy él. Így viszonylag merev, de mivel vékony, így szépen léhet hajtani. Ha gondoljátok rakok majd fel képeket, esetleg rajzszerűségeket ![]()
Még multkor volt szó a horganyzott lemez forrasztásárol. Most rájöttem mivel jó forrasztani. Hőlégfüvóval!
![]() Most szedtem elő, 1600Watt és 560Celsius-fokot nyomat. Azzal szépen fellehet melegíteni a fémet és szuperul forrasztható ![]()
Van egy doboz skiccem a jövőre ha nagyon unatkoznék.
![]() ![]()
Igencsak szép. És még azért is jó, mert elfér közöttük a repülőgép (09.11) Bocsi, de ez ugrott be amint megláttam.
![]() Bővebben: Link
Akkor jó, mert nekem is ez ugrik be róla.
A bordák takarólemeze krómozott lenne, ami jól menne a feketéhez. Az összekötő cső is króm benne kék visszajelző fénnyel megvilágított felirattal. Már csak egy szponzor hiányzik ![]()
Kérd fel Osama-t, hogy segítse a projektedet! Allah növessze hosszúra a Te szakálladat!
![]()
Sajnos neki bontóipari válalkozása van, és nem az építőiparban tevékenykedik
![]()
Üdv!
Nekem most született megy egy terv egy előerősítőről, v.mi szép dizájnos dobozt szeretnék neki. Van pár ötletfoszlány, amivel egész pofás kis cucc lenne. Lenne középen egy hangerő szabályzó gomb, körülöte zöld vagy kék ledekkel. Ezt v.hogy úgy képzeltem, hogy egy kivezérlésjelzőt átalakítani úgy, hogy fix tápfeszt kapna, mondjuk stabil 5V-ot és a hangerő poti tengelyére rákötni a kivezérlésjelző trimmer potiját (ezzel állítható a bemenő jel nagysága, ebben az esetben a bemenő jel ugye 5V.) A hangerő poti körül elhelyezett ledek pont addig világítanának, ahol a poti áll. Sz.tem jópofa lenne. Szerintetek megvalósítható? Aprócska bibi, hogy a ledek egyenként ne látszódjanak, csak egy csík. Esetleg plexit kellene elmattítani és azt rárakni, vagy v.mi hasonló...
Ez engem is érdekelne mert énis gonoolkodtam már azon hogy hogy lehetne megoldani azt hogy ledekkel folyamatos "vonalat" világítsunk...
Az első erősítőmben csináltam egy digit potit.
Egy kék plexikör jobb-bal oldalát nyomkodva léptethető a hangerő. Ennél körbe elhelyezkedő ledek jelzik az állást. Emlékszem, csík kijelzést csináltam elösszőr, de zavaró volt. Szerintem jobb ha pontszerű a kijelzés.
Aha..
Nemtudom, nekem most első lenne a dizájn, va már működő végfokom, az inkább puritán lett, amolyan PA végfok jellegű. Most szeretnék egy használható de igényes dobozt, amolyan csilli-villi cuccot. Úgyhogy én a vonalszerűre tippelnék. Úgy gondoltam, hogy 3-mas alulemezbe kifúrom körbe a lyukakat a ledeknek, így valamelyest elszigetelődik a fényük egymástól nem mellesleg hűti is őket a vastag lemez. Erre menne v.mi matt, áttetsző anyag. Gondoltam én olyan fóliára esetleg, ami az lcd monitorokban van a háttérvilágítás után, ezzel lesz a háttérvilágítás fénye homogén. Egyelőre csak találgatok. Az előlapot vagy csiszolt aluból vagy plexiből csinálnám, aminek a hátuljára szintén v.milyen sötétítő fólia lenne, mögé a kék ledeket, így csak akkor látszódnának, amikor világítanak. (bemenetválasztó kapcsolója felé, főkapcsolóhoz...) Egyébként hogy feliratoztad a dobozt? Tetszik ![]()
Alfaset betümatrica, és lignolakkal lefújtam.
Tühegyű lakkfilcel is lehet feliratozni, és utánna lakkozni. Egy ötletem lenne az exkluzív kivitelre. Mi lenne ha az előlap félig fényáteresztő műanyagból lenne,( tudod az a fémes csillogású) és e mögé raknád a ledsort egy maszk mögé. A kezelőszervek nyomógómbok, és kapcsolók, potik helyett kapacitív érzékelők kerülnének a lap háta mögé. Ez ütős lenne szerintem.
Végülis semmiképp nem hülyeség, amit mondassz.
A hangerő potit én mindenképp megtartanám, a többi lehetne digitális vezérléssel, bár ennek a kivitelezése már nem gyerekjáték. Egy másik ötlet, hogy kerülne a dobozba egy DAC. Koaxális bemenettel(SPDIF), az előlapon lehetne választani az analóg vagy digitális bemenet. Így egyben az egész sz.tem frankó lenne, bár egyelőre a DAC építés még túlságosan mélyvíz számomra, igaz a chip-en kívül nem kell hozzá sok külső alkatrész, de sz.tem ez már nem az én felkészültségi szintemnek való feladat. Szóval Alphaset...kár, mert ilyet tuti nem tudok szerezni :no:
Pesten grafika kisáruház néven futott a Bajcsyn, de elköltözött az üzlet ahol én vettem anno
DAC kapcsolást még nem láttam, igaz nem is kerestem. Ugyhogy nem tudom milyen felkészültséget igényel az összerakása. Nekem távvezérlős előfok kellene, de ezt sem nagyon lehet találni sajnos. ![]()
Megoldható a dolog.
Épp egy hasonlót szeretnék, bár nem fontos a távvezérelhetőség. lm1036n IC kell hozzá, ez elvileg hangszínszabályzásra való, nem sikerült még megtudnom, hogy ez egyben előerősítő ic is, vagy sem. Van neki topicja is, illetve kapcsolás is van fent, de nem ír vissza senki... Lényeg, hogy az IC DC fesz vezérelt így digitális potival simán kiváltható a hangerő poti. vagy bármelyik. Innentől ezeket lehet relével kapcsolgatni távirányító kapcsolásból meg van egy pár. Nem a legegyszerűbb, de kivitelezhető. Gondolom megoldható szilárdetest relével is, és akkor nem fog kattogni ![]()
Ismerem a 1036-ot. TDA1029-el kombinálva. 4 bemenetválaszthatósággal bővíthető.
De jó páran írták hogy adatai ellenére nem egy háj-fáj cuccos. A szilárdtestrelével nem tudsz kapcsolgatni, mert optocsatolt triac van benne. De ez már off, nagyon eltértünk a dobozolástól, befejezem mert lesz kapsz. |
Bejelentkezés
Hirdetés |