Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 213
(#) spacs02 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok ! lenne egy kérdésem . Van egy Lg 50" lcd-tv-m . fehér vagy szürkés háttérnél a 4 sarkában halványabb sötét foltok láthatók . Szerintetek mi lehet a baja ? Köszönöm a segítséget !
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
HA LG kijelző van benne, akkor normális, hogy a sarkai kicsit sötétek, fotót nem tudsz készíteni a foltokról?
(#) spacs02 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Este fényképezem és felrakom. Köszönöm
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Addig megválaszolhatsz néhány kérdést. Mennyi idős, mennyit ment, dohányozva volt-e mellette, párás-e a levegő?
(#) spacs02 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia 7 éves .nem párás de dohanyoztak mellette. Ja és szerintem nagyon sokat ment .Szerintem simán napi 10
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Akkor szerintem már te is tudod a választ.
(#) spacs02 válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia így néz ki .Akkor semmit nem lehet vele kezdeni ? Köszönöm
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Van hogy maga az LCD lesz ilyen, de van, hogy egyszerűen bepenészedik a diffúzor. ezt úgy lehet tesztelni, hogy PC-re kötöd és teljes képernyős próbálgatod az alapszíneket (RGB) Ha mindegyiknél ugyanannyira látszik, akkor esélyes, hogy csak a diffúzor koszos, penészes, nikotinos, ha valamelyik szín szinte teljesen jó, akkor maga az LCD panel a ludas és nem lehet mit kezdeni.
(#) spacs02 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
köszönöm a segítséged ! kipróbáltam mindegyik színnél ilyen !! ez lehet valahogy tisztítani ? köszönöm
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szét kell szedni a kijelzőt és megkeresni, megpucolni a foltokat, persze még így is lehetséges, hogy maga a kijelző a hibás, de úgy tűnik, hogy kosz lesz.
(#) spacs02 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
akkor már csak egy kérésem lenne hogy leírnád hogy kell ezt pontosan csinálni. nagyon örülnék neki
köszönöm
(#) Buvarruha válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Mindegyik más keres jutub videókat, meg látod magad is, hogy hoygan van összerakva.
(#) spacs02 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
rendbe köszönöm
(#) Pola0520 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Videoseven LTV27CH LCD tévém. Az a probléma vele hogy nem mindig kapcsol be. Viszont látszik hogy valamit csinál mert a standby kb 1-2másodpercenként átvált egy pillanatra zöldre és olyankor nagyon halk kattanást hall az ember mikor zöldre vált. Illetve érdekes hogy ha egyszerre két gombot megnyomok a tv-n (most pontosan nem tudom melyik az a kettő, holnap megírom) akkor átvált zöldre a led folyamatosan de be nem kapcsol a tv. Ha sikerül bekapcsolni akkor pedig általában 1x 2x kikapcsol még (kikapcsoláskor kattanás hallható) és utána megy egésznap mindenféle probléma nélkül. Én a kattanásból arra tippelnék hogy valami letilt...
Holnap szétkapom, hol keressem a bajt? Bár nem lepődnék meg ha a táppal lenne valami (24V 7,5A 180W) mert tegnap kiszedtem a tápját kb 20percig kézzel nem lehetett hozzá érni olyan forró volt, azt azóta egy 4Voltal üzemeltetett ventivel a hátuljára megoldottam hogy járjon a levegő körülötte most minimális a melegedés és mivel csak 4Voltot adtam a ventinek nem is hallani Segítséget előre is köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ellenőrizd a kondikat a tápon, mindjárt cserélheted is.
(#) kadarist válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Szia!
Nagyon valószínű, hogy púpos kondenzátorok látványa fogad majd a belenézéskor. A további teendőket gondolom sejted.
(#) Pola0520 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Hát "sajnos" egy darab púpos kondival nem találkoztam és semmilyen látszólagos hibára, illetve most hogy szétszedtem naná hogy nem produkál semmifélre hibát azonnal be kapcsol, és kisem kapocsol magától... Küldjek képeket?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) Pola0520 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Semmi gond nincs most vele már megy egy jó ideje ilyenkor már kiszokott kapcsolni. Most meg indul elsőre és utána is megy gond nélkül. Viszont az inverterje, bár addig nem bontottam meg hogy lássam azt is az is de durván melegszik a takarólemez ami felette van. Nem is értem miértnem lehet egy egészen picit nagyobb teljesítményű cuccost bele rakni hogy ne terhelődjön agyon az alkatrész és ne tojás sütőként üzemeljen, vagy esetleg egy ventit a kényes területhez az még nem is lenne különösebb többlet költség nekik.
Esetleg van valami ötletetek a problémára?
Segítséget köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) q765 válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Hello!

Nem rózsaszínes véletlenül a ccfl csövek színe? Lehetséges, hogy cserére érettek.
(#) Pola0520 válasza q765 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Annyira nem szedtem szét. De tudtommal ez több csőből áll egyszerre mind megadná magát? Illetve besem kapcsol a tv mikor rájön a hülyeség.Bár a védelem attól még tilthat. De sajnos én nem értek hozzá annyira.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) q765 válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Félreértettél. Fehér képnél rózsaszínen világít..
Az inverter melegedésére írtam.
Attól mert nem púpos egy elko, még lehet kapacitásvesztett.
(#) Pola0520 válasza q765 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ja akkor bocsi. Viszont nem, teljesen szép képe van annyi hogy 1-2 csík van benne de nem zavaró és nem hiszem hogy bármiféle köze lenne a dologhoz. Igen ezzel tiszában vagyok de az a baj hogy időszakos a jelenség és így nem tudok hibát keresni de majd elkezdem kicserélni benne a kondikat hátha...
Tv szerelőhöz kellene vinni az lenne a legegyszerűbb de a helyi tv-szerelők kicserélnek egy 150forintos fetet mondván hogy az nagyon drága és mellesleg ez az utolsó a világon és elkér érte 15ezret... Szóval inkább magam próbálom megoldani.
(#) Buvarruha válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
A csövek fűtik a kijelzőt azért melegszik, de amúgy amit kézzel megérintve éppen elviselsz, az még csak 50°C ami még bőven jó, szóval csalóka a dolog. Annak, hogy nem nagyon akart ekapcoslni lehetett szimpla kontakthiba is az oka.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) Pola0520 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Sajnos megint kikapcsolt. úgy nézki még sem kontakt hiba lesz a dologban...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) q765 válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Tudsz csinálni a tápról fotót? A fólia oldalról is.
(#) Buvarruha válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Mérd a feszültségeket, ha a táp ál le, akkor ott a gond, ha nem, akkor lehet a main is hibás. A Main-en szkóppal ellenőrizném a stabilizált tápokat.
(#) Pola0520 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Ittt vannak a képek.
(#) Pola0520 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
A feszültségeket majd mérem ha megint rájön annyira hogy ne lehessen bekapcsolni. Multiméteren kivül sajnos más eszközöm nincs úgyhogy az én tudományom addig terjed ki.
(#) q765 válasza Pola0520 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Külső tápos. Csináld amit Buvarruha mond. Kondikat rendeld meg a tápba. Nem egy nagy összeg. Amilyen zsúfolt, nem csodálkoznék...
Gondolom a forrasztásokat átnézted a fólia oldalon, nincs e repedt...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) Pola0520 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Rendben amint lehetőség adódik rá lemérem. És igen leellenőriztem és át is forrasztottam, bár nem az egészet, de majd azt is megteszem. Ti tápra gyanakodtok? Viszont azt elfelejtettem mondani hogy a tápba már lett belenyúlva ráadásol valami ritka hülye ember lehetett az mert annyi esze nem volt hogy leszedje a gumitalpakat a tápról és szétcsavarozza, inkább széttörte a csavarok helyét.
Következő: »»   42 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem