Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   55 / 62
(#) Anden hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Ezen elrendezés pozitívumaként még felhoznám hogy a végfok panelek így teljesen el lettek szeparálva a transzformátor "szórásától" is... stb...
(#) ptesza hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Hogyan néz ki egy eredeti MJL21193 / MJL21194 pár ? Az e-bay-t nézegetve számtalan formában jelenik meg. pl sárgás , szürkés, fekete , fehér felirat. Az (ON) logo is változó helyen .

Tud valaki ajánlani esetleg ez helyett valami biztosabbat?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2014
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Nézz szét külföldi oldalakon, fórumokon, vannak képek csatolva olyanokról amik biztosan jók, és olyanokról is amikkel már pórul jártak. Ha hazánkban veszed akkor az ára majd minden esetben utal a minőségére is, de az ebay már nem ennyire egyértelmű mert rengeteg eladó van, nem nagyon lehet az ár alapján sem szűrni, mert néha a gagyi is felül van árazva.
Nekem más típusból (2SC) sikerült egyszer vennem egy zacskó gagyit, azóta csak olyan eszközöket használok amik nem annyira elterjedtek, kevés forog belőle a piacon, így a kis darabszám miatt nem éri meg hamisítani, vagy átfeliratozni a tokot.
Pl. BD sorozatú végtranyót soha semmilyet sem vennék már, de mondjuk a darlingtonokból kevés fogy, azokkal még sosem volt gondom.
(#) Dr Endugu válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
A narancssárga háttérrel fotózott tuti hamis! A többi jónak tűnik.
(#) ptesza válasza Dr Endugu hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Ez alapján tényleg az ,pedig ennek volt a legjobb az ára...

mjl21194.jpg
    
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Milyen egyéb típusokkal lenne érdemes próbálkozni a mostani BD tranyók helyett?
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Nem tudom. Nézz körül esetleg a lomex-ben, válassz ki egy típust és vegyél belőle 1-2db-ot, és annak a mintájára nézelődj az ebay-en ha több kell belőle. De a topik címében szereplő végfokok esetében a hangzást döntően nem ezek határozzák meg, hanem a kondik, ellenállások. És ha most építed akkor inkább már a B9-et valamelyik meghajtójával. Az L4 kivételével mind publikus, de fotók arról is vannak.
(#) Dr Endugu hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Kihalt a fórum? Senki nem épít már B5-öt? Én most tervezek ezzel a végfokkal építeni 5.1 végfokot. Fogalmam sincs, hogy a master volume-t hogy csiálom meg. Persze lehet, hogy nem teszek bele potit, hanem a hangkártyán szoftveresen állítgatom a hangerőket. Tápegységként egy 4*24 V BEAG trafót teszek bele.
(#) CIROKL válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Nem hogy kihalt ez el sem idult ...
(#) szamóca válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Pl. ilyennel.Bővebben: Link
(#) Dr Endugu válasza szamóca hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Ez nagyon jó lenne, de a paypal nekem idegen dolog. Pedig jó áron is van!
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Már bánom, hogy nem előbb szántam rá magam a külföldről rendelésre. Most féltucat PT2258 hatcsatornás hangerőszabályzóra várok hasonló megfontolásból.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
(#) Ge Lee válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Ami szintén nem bonyolult viszont az elmondások alapján jobb hangú, az a B9 egy finomított Leach meghajtóval. Egy olyannak a megépítésén én is gondolkodtam.
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
És ezek mennyire teszik tönkre a hangot? Csak azért kérdezem, mert a hasonlóak amiket régebben próbáltam (TDA stb.) azok borzalmasan.
(#) CIROKL válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 1, 2014 / 1
 
Idézet:
„És ezek mennyire teszik tönkre a hangot?”

Ahogy illik tökéletes hangromboló , rendes erősítőben nem igen használható .
/ Gyári vackokban előforduló valami !/
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
DVD-s, hangkártyás 5.1 által támasztott igényeket nálam kényelmesen kiszolgálja, TDA-sat nem próbáltam. A történet arról szól, hogy egy arduinoval low-cost kiélheti az ember az elfojtott kreativitását.
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2014 / 1
 
Hát, én úgy vagyok vele, hogy ha a a film jó, a többi lényegtelen. Ha meg nem jó, akkor rögtön elalszom...

Csak a régebbi ilyen összkomfortos ic-ket ismerem ( TCA730,740,TDA4290, TCA5500, vagy valami ilyesmik... ), de valami igazán nagy hulladékok... Biztos van jó is, mondjuk 100-szor ennyi pénzért...
(#) tamasgal hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Készen vannak a tápjaim a B5-jeimhez. Már csak dobozokat kell szerezzek, meg trafókat
(#) Dr Endugu válasza tamasgal hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Ez nem semmi huzalátmérő! Hegesztésre is alkalmas lehet! Van mérhető haszna az ekkora rézmennyiségnek? A tranzisztorok lábainak keresztmetszete töredéke egy ilyen kábelnek. Pedig az áramok 99%-a azokon megy át. Én belső huzalozáshoz max 1,5-ös huzalokat teszek.
(#) Alkotó válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Nekem van B5-öm (vagy legalábbis amit annak gondolok, mert mostanra már egy feltételrendszer is kell a "B5-össéghez"). Ezért a saját tapasztalatomra támaszkodva gondolom, azért nem kell ide sokat irkálni, mert ha ez az erősítő egyszer elkészül, akkor csak hallgatni kell, és nincs vele semmi egyéb tennivaló.
(#) Alkotó válasza tamasgal hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Brutális. Kezdetleges módszerekkel, de éppen a B5 erősítőnél vizsgálgattam a tápegység pufferének értékigényét. A végfok egyáltalán nem érzékeny erre, sőt kisebb pufferrel, nekem jobban tetszik (ez más erősítőnél is be szokott válni). Levegősebb, gyorsabb a hangzás.
De ártani biztosan nem fog ez a beruházás.
(#) tamasgal hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Köszönöm szépen! A táp elkészítését megelőzte, hogy minden elérhető tápokkal foglakozó fórumot átböngésztem, hogy mi a legoptimálisabb megoldás. Kicsit pazarlónak tűnhetnek a tápok, de direkt vastagok pl. a vezetékek és az alján is ezek a vastag kábelek mennek lábtól-lábig huzalozással.
Kondi kapacitás tápáganként 10.000uf azaz csatornánként 20.000uf, mindenhol ezt a méretet ajánlották B5-höz. A beépített RIFA kondikat nagyon jó áron sikerült megszereznem, mérve is jó gyorsak és ráadásul tápáganként 2db 5.000uf van, gondolom így a sebességük duplázódik. Ha meglesznek a dobozaim (2 doboz lesz mert mono blokk szerűen szeretném megépíteni őket) megírom milyen változás van hangban az egyszerűbb táphoz képest.
B5-röl meg annyit ha valaki nem ismerné a hangját, hogy nálam 200.000ft-os erősítőt (Myryad) is kimozdított a helyéből. Egyszerűen ilyen fajta ”hömpölygő” hangot, ilyen térrel semmi nem produkált még nálam csak ezek.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Vettem 2 pár 2SC5200-2SA1943 -at . Mivel az e-bay-en már nem lehet sohasem biztos ,hogy azt kapsz amit akarsz így nem mertem bekockáztatni az MJL tranzisztorokat.

Arra gondoltam mielőtt beépítem lemérem a bétájukat. Mást amúgy sem nagyon tudnék. Eléggé meglepő lett.

2SA1943 (Spec: 55~160)
#1 : 162
#2 : 167

2SC5200 (Spec: 55~160)
#1 : 21
#2 : 49

Lehet ,hogy ekkora a szórás? Vagy valamit rosszul nézek? 4-ből 4 tűrésen kívül.
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Az 5200 az a típus amit soha többet nem vennék, semmilyen forrásból. Valaha vettem, 3 különböző helyről is, mind hamis volt. Nem 250, de 160V-ot sem bírtak még üresjáratban sem, a többi paraméterre már nem emlékszem.
A helyedben összeraknám valami olcsóbb itthon is kapható típussal, aztán ha már működik akkor vennék bele valami jobbat (MJL, NJW), biztos forrásból. A lomexben még sosem kaptam olyan alkatrészt amiben csalódnom kellett volna.
(#) ptesza válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Megnézzük mekkora benne a mag?

Nekem van B5 erősítőm ,de az egyik oldal kiment valamiért, és vettem bele erősebb tranyókat ...
(#) zimi1991 hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Megszeretném építeni ezt a végfokot b5!
Megerősítést szeretnék kérni, hogy az alábbi 2sc3858&2sa1494 végfokokkal és mje270&271 meghajtókkal fog-e stabilan és hiba nélkül üzemelni +-40 volt mellet?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2014
(#) Alkotó válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
A kapcsolás tervezője szerint, az eredeti félvezetőktől való eltérés nagyon kockázatos, jelentős hatással van a hangminőségre.
Működhet sokféle típussal, de az eredetikkel éred el a legjobb eredményt.
(#) zimi1991 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Próbálhatta a fent említett sankenekkel a hangját?
(#) reloop válasza zimi1991 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
A 2SC3858 hFE-IC karakterisztikája nem sok jót ígér, pláne az eltérése a viszonylag jó P-s párjától.
Következő: »»   55 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem