Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Köszönöm,bár nem nagy érdem, mert ha megvan a kész doboz egy pár vágással és a festéssel
2-3 óra alatt kész volt.
Én is építettem egy forrasztó állomást Atti86 tervei alapján az előlapon lehetne még cizellálni
Sziasztok. Íme az első és egyben az utolsó fa NYÁK-om. Mielőtt valaki megkérdezné, nem fotó technikával készült. Vettem egy kis asztali CNC masinát, azt próbáltam ki. A nagy dobásomra még egy picit várnotok kell. Üdv: Péter
Bizonyára megépítettétek páran az LCM3 nak nevezett műszert nekem így sikerült
A dobozt és a PIC szoftverét a neten rendeltem a többi saját munka A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
A LED nincs beforrasztva, így nem tud világítani.
Egyáltalán nem értek hozzá, de mégis le vagyok nyűgözve.
Hogyan tudtad ezt térben leprogramozni?
Több rétegben gondolom és csiszolva lett.
Nagyon jó lett! Csodálatos dombormű, egy erősítő burkolata lehetne.
Úgy tűnik az egyik IC szúette.
Szia. Ráment a tegnap délutánom a megtervezésével. Ez volt az első munkám az új gépemmel (gépünkkel), azért a többes szám mert nem egyedül vettem a CNC gépet. Majd ha meglesznek a szerszámok hozzá akkor szebbeket is tudnék készíteni. Egyenlőre ismerkedünk még. A többit privátba ha érdekelnek a részletek.
Szia. Igen több rétegben. 4 x 2 mm nagyolás, aztán a készre marás.
Szia. Sajnos csak ilyen fám volt itthon.
Üdv. Én is nemrég raktam össze egy ilyet, csudajó hogy első izzításra működött. (mondjuk bíztam is benne, mert gyakran leellenőriztem gyártás közben)
Előlap még hátra van, de holnap kapok hozzá pákát is, hurrá. Nyugdíjjazom, vagy tartalékolom a pillanatforrasztómat végre. Bővebben: hsz
Ezentúl szebben és biztonságosabban tudsz majd forrasztani A pillanatpáka nem nyákra való....
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Gratulálok, sok sikert az új forrasztóállomásodhoz.
Bár még nem készültem el vele teljesen, de azért már szépen alakul.
Pár kép, egyelőre név híján DPTP BGA Forrasztómról.
szépen működik az állomás most már nekem is de két példány készült belőle mert sajnos az elsővel valami történt dobozoláskor. Az asztalon a doboz nélkül szépen dolgozott bekerült a dobozba és azóta nem megy és képtelen vagyok rájönni miért.
Gratulálok a munkádhoz! És készüljön vele sok szép forrasztás.
Szó szerint is szépen alakul. Képen nem igazán látni, de mintha a legapróbb részletek is precízek lennének. Ehhez nekem nincs türelmem, az ilyen alapos, időigényes munkához.
A fóliabillenytyűzeten a véletlen mozdulattal odafújódó forró levegő alakváltozást generálhat. A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Szia! Ez igen! Esetleg publikus lesz majd?
Köszi, még pár apróság vissza van, de próbáltam azért odafigyelni a kivitelezésre is.
Ez a prototípus szóval itt azért vannak hibák, de a következőnél, ha minden végre a fix helyére kerül akkor szépen fog kinézni... Ja és nem a fólia billentyűzetet kell melegíteni (még véletlen sem...)
Köszi
Sajnos nem lesz publikus. Kérésre készítem és jelezték, hogy ne publikáljam a kapcsolást illetve a programot. A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Akkor már nem is tetszik.
Ha lesz következő változat, én a kijelzőt feljebb tenném. Nem nagy ügy, de praktikusabb. Általában műszereken felül vannak a kijelzők, műszer előtt lévő egyéb eszközök kevésbé takarják.
Igen a kijelző és a levegő pozíciók még változni fognak.
Azt nem mondom, hogy a kijelző sokkal feljebb lesz főként mert ez volt az igény, de a levegő cső szélebbre kerül, nyomógombok lejjebb és még pár dolog, de ez majd még kialakul, ha igyénbe lesz véve.. A hátulját nem fotóztam még le, ott kapott helyet egy kis részen a levegőbeszívó ami kisebb nagyobb lyukakkal perforálva van, illetve pár nyomógomb és biztosíték foglalat.
Nagyon jó egy állomásnak tűnik.
Ha a program és a pontos kapcsolás nem is publikus, de szívesen fogadná(n)k pár információt a felhasznált komponensekről..
3mm vastag alumínium lemezből van a doboz, 4x20-as LCD kijelző, PWM vezérlésű ventilátor, flexibilis billentyűzet, kapcsoló üzemű tápegység (mini), és maga a vezérlő egység.
A komponenseket külön-külön megvásároltam és magam állítottam össze, persze volt egy kis segítségem. A komponensek kb. 60eFt-ba kerültek eddig. Készült ma egy kis videó amiben egy program futását lehet végig kísérni. A videó elkészülte óta már sokat variálódott így az eredmények sokkal jobbak. Bővebben: Link Ma már egyébként az új beállításokkal megtörtént az első éles bevetés és jól szuperál.
Nagyon szépen köszönöm. Esetleg a ventilátor és "forrasztófej" típusát meg tudod még adni, vagy az már túl nagy kérés... (pirulós szmájli)
Nem nagy kaland, de azért megmutatom. Kellett egy induktivitás mérő a készülő rezonáns kapcsi tápomhoz. 2 héttel ezelőtt megrendeltem, majd elmentem nyaralni, mire megjöttem, már be is dobta a postás. Este összedobtam, és ki is próbáltam..jó működik...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
A kijelző alapján tranzisztorvizsgálónak látszik. De lehet mellékesen induktivitást is tud mérni...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |