Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 64
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Üdv!

Nem kellene leszedni, sőt inkább szerezni kellene 3db nagyobb nyereségű botantennát és azt rátenni. Majd az egészett a padlásra pakolni. Érdekességképpen nézz utána a MIMO antenna rendszereknek és a Diversity antennának.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) laacika válasza eSDi hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Az egész Ap a padláson van és a rajta lévő Biquad pedig kint cserépen kivül,na most azt mondod hogy 3db nagyobb nyereségű bot antennával cserépen belül többre mennék??(nem hinném).
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) eSDi válasza laacika hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Attól függ, hogy milyen messze van. Ha a szomszédban, akkor jó is lehet. Ha nem n szabványú az ap, hanem csak b/g (bár abból nem tudom van e több antennás), akkor maradjon az irányított antenna (a Draft N kicsit máshogy működik). Viszont a legjobb megoldás az, ha mindkét oldalon irányított antennát használtok.
(#) Panam hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék információt, segítséget kapni az alábbi elképzelésem megvalósításához.

Kellene nekem egy Wifi modul amit a számítógépről tudnék vezérelni. Annyi lenne a feladata a Wifi modulnak, hogy kapcsoljon be egy kis motort vagy egy LED-et majd kapcsolja ki, ha azt a jelet küldtem neki a számítógépről. Természetesen az időzítést azt a számítógépen futo program adná a Wifi modulnak csak a le és felkapcsolással kellene foglalkoznia. Természetesen egy biztonsági időzítés lehet benne, hogy ha nem kap jelet a lekapcsolásra, akkor kapcsolja le X idő múlva.

Remélem értitek , hogy mit szeretnék.

Köszönöm a választ
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) abcdabcd válasza Panam hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
pl itt árulnak ilyet: Bővebben: Link
(#) Panam válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ez drága és ennél mobillal lehet kezelni. Nekem PC-ről kellene elérnem és még mindig nem tudom, hogy milyen programozási nyelvvel tudom működtetni az eszközt.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) nedudgi válasza Panam hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Értem én, hogy mit szeretnél, csak azt nem, hogy miért így, WiFivel szeretnéd megoldani?
Szinte kizárt, hogy egy WiFi modul közvetlenül kapcsoljon valamit. Legalább egy tranzisztor és pár alkatrész kell hozzá, legalább egy jelfogó, félvezető relé, tirisztor, vagy triak.
Az időzítést egy NE555 megoldhatja, ha rövid, aránylag fix időről van szó. Hosszabb, esetleg változó időzítés esetén egy mikrokontroller a gazdaságos megoldás az NE555 helyett.
Könnyebben hozzáférhető egy blútúsz modul, de az sem képes nagy (2-3mA) feletti áram kapcsolására, és az időzítés még mindig nincs megoldva. Még hétköznapibb megoldás a vezetéknélküli csengő átalakítása, vagy 433MHz/886MHz/2,4GHz modul, de a mikrokontroller akkor sem hagyható el.
A kérdésedet még ki kell egészítened további részletekkel, ha érdemi választ szeretnél.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Panam válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hát passzolok. Annyi lenne a lényeg, hogy egy PC-ről kellene megoldani az eszközök vezérlését. Webprogramozó vagyok és ehhez nem értek. Bluetooth is jó lenne. Csak érted fogalmam sincs, hogy hogyan. Az időzítés pedig mindig más lenne van, hogy 10 percig kellene, hogy az eszköz megvilágítson egy LED-et, van hogy 15 percig. Ezt mindenképpen a PC-ről kellene küldeni az eszközre.

Nem ragaszkodom a Wifi-hez. Lehet egy tölthető akkumulátor is a szerkezetben, hogy az megvilágítsa a LED-et, meg a Bluetooth-nak is kell.

Köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Tom52 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Unokatesómnál gyenge volt a wifi rádiójele,külső csatlakozás nem volt rajt antennának.Ezért egy routerét,ami fölös volt,beüzemeltem a lakás másik végénél , ahol volt egy switch,amibe az alap router kábellel csatlakozott.Ebből vittem át kábellel a netet a routerbe,hogy majd annak WIFI antennájáról vesszük a netet.Természetesen a routert előtte konfiguráltam névre,jelszóra.A dolog működött is prímán, de csak az én HUAWEI telefonom,meg az egyik laptop tudott mindkettő hálózatra felcsatlakozni,unokatesóm LG szupergépe csatlakozott de net nem volt,valamint fia Samsungja is csatlakozott,de netelérése nem lett.Nem tudtunk rájönni,hogy mi volt a baj.A csatornák 6 és 11 volt,bgn mix.
Mit tudnánk még megnézni?
(#) abcdabcd válasza Tom52 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Azt megnéztétek, hogy az első routerből a második routerbe menő kábel, a második router melyik portjába van dugva? A WAN-ba kéne dugni, és akkor ennek megfelelően kell beállítani a második routert (az elsőhöz, elvileg hozzá se kell nyúlni).
-a második routert végülis ugyanúgy kéne beállítani, mint az elsőt, annyi kivétellel, hogy egy másik címtartomány legyen amibe osztja az IP címeket, tehát pl, ha az első router 192.168.0.xxx, akkor ez meg pl a 192.168.1.xxx címtartományt használja, és a második routerben beállítani átjáróként és DNS-ként az első router IP címét, tehát pl 192.168.0.1-et...
(#) nedudgi válasza Panam hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Egyáltalán milyen távolságról van szó? Hány ilyen eszköz kell? A hardvert megépíteni, vagy vásárolni akarod? Ahhoz, hogy optimális megoldást tudjunk javasolni, tényleg keveset tudunk.
(#) Tom52 válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Értem mit irtál,az első router egyik kimenetéről megy a ház másik végében lévő sima osztóhoz,annak egyik kimenetét csatlakoztattam a második routerhez,de nem a WAN on hanem az egyik kimeneti csatlakozónál.Eddig ha igy raktam össze,mindig jó volt.Most is az én telómon,meg egyik laptopon kifogástalanul jött a második router WIFIjéről a net,de viszont a másik két telefonon csatlakozni lehetett, a net meg nem jött.Megpróbálom majd a WAN-t is akkor holnap.
Köszönöm.
(#) Panam válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Kezdetben olyan 3db eszköz kellene és persze alkatrészenként. Ha működik és világos lesz számomra a logika, hogy hogyan lehet adatot küldeni nekik a PC-ről, akkor térnék rá, hogy megépíteni stb. De elsőnek jobb lenne az alkatrészenként összeállítani. Hogy lássam, hogy hogyan is épül fel. Nagyon, nagyon bonyolult nem lehet.
(#) Zseni hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Sziasztok szeretnék egy egyszerűnek tűnő dolgot megoldani.
Van egy Tp-link TL-WR740N router em ezen egy 8 dBi-s antennával + hozzá van kötve a benti gépemhez kábellel.
A problémám az hogy a 25Mb/sec garantált 2Mb/sec internetem jele nem megy át egy ajtón.
A kérdésem hogy vettem egy Tp-link LL-WN722N usb-s wifi adaptert ha bedugom a benti gépbe az tudna -e jelet sugározni vagy csak venni tud???? Érdemi infót neten nem találtam!!! Köszönöm ha válaszoltok!! A kör és irányított sugárzók építésétől kíméljetek mert egy négyzet alakú házban nem működik az irányított antenna..... Köszönöm.........
(#) pucuka válasza Zseni hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
A WiFi -s áramkörök adó-vevők, kétirányú a kapcsolat, tehát nem csak vesznek, adnak is.
Valószínűleg nem fogalmaztál jól, a kérdésed az lett volna, hogy az USB adapter tud-e master lenni, mert alapból csak slave. Valószínűleg nem, de erre nézve a használati útmutató adhatna választ, ami a hozzáadott telepítő lemezen van. A master üzemmódhoz egy csomó beállítás tertozik. Ha ilyen nincs a menüjében, akkor nem használható masterként. Ezt az üzemmódot általában csak a routerek, és az AP -k tudják. A drágább routerek némelyike, és az AP -k tudnak árjátszó (bridge) üzemmódot is.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2014
(#) Zseni válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
köszönöm!
(#) zotya54 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
üdv. Lenne egy planet wap-4036 os wifi routerem. sehogy sem birom müködésre birni xp alatt.Mit kell beállitani rajta szerintetek hogy tudjon kapcsolodni wifi hálozatra?
(#) Gafly válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Az egy picit se zavarjon, hogy amiről beszélünk az nem router
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Van kliens üzemmódja is, elvileg kapcsolódhatna wifi hálózatra...
Kellene látni a kezelőfelületét, de mondjuk az sem garancia. A cégünknet volt tapasztalata többféle routerrel, nem mindegyiknek működött rendesen minden üzemmódja. Pár éve az MWA-204-et használjuk 2,4 GHz-es hálózatokban, az jól működik kliens üzemmódban is, de lehet AP-ként, meg bridge-ben is használni.
(#) zotya54 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Üdv, elméletileg dolgozott nem oly régen probléma mentesen. mellékletben beraktam a felhasználoi kézikönyét.
(#) Inhouse válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Nincs jelentősége, hogy Xp, vagy bármi más opredszer...mi a hibajelenség?
(#) kendre256 válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A Radio Mode-ot először Client módba állítanám, az SSID-t beállítanám annak, ami az elérendő wifi SSID-je (Site survey menü megmutatja, hogy az elérendő wifi mekkora jelszinttel látszik.)
A többi? (Titkosítás, ip-címek, stb ) Az az elérendő hálózattól függ, az üzemeltető megmondja.
(#) zotya54 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
üdv. látja a hálozatot,megtalálja. csak nem csatlakozik rá valamiért .
(#) Gafly válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
1.) Aminek csak egy lyuk van a fenekén, az nem router

2.) Másik eszközzel (okostelefon, laptop, stb.) tudsz-e csatlakozni a megcélzott hálózatra?
3.) A wifi hálózatot a tiéd, vagy csak rajta akarsz lógni?

Ha a 2. kérdésre igen a válasz (ami összefügg a következővel, azaz 3.) csak akkor van értelme ebben a fórumban és topic-ban tovább menni...
(#) zotya54 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Saját hálozat.telefefonnal müködik rendesen.
(#) Gafly válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Akkor az általad linkelt használati utasítás, 8.-ik oldal 1.4 fejezet "Back View", középső gomb bekapcsolt állapotban hosszan tartó nyomása:
Idézet:
„Reset button:
Resets your AP or resets the
AP to the default login settings.”
(#) zotya54 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
megvolt.a statusz monitor szerint csatlakozott,de a böngészö nem talál kapcsolatot.
(#) kadarist válasza zotya54 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
A hálózati beállításoknál a DHCP automatára van állítva a Windowson belül?
(#) zotya54 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
nem sajnos.teszthez át lett állitva.visszaállitás ota dolgozik. Boldog uj évet mindenkinek!
(#) Attis 79 hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Szép estét mindenkinek.
Van egy TP-Link TL-WR841N típusú 2 (antennás) ruter amikor üzembe helyezem akkor van hogy 10 per múlva bontja a kapcsolatot de van hogy 1 óra de olyan is van hogy 5 óra.Tehát változó. Ugyan ezt csinálja egy TP-LINK TL-WR340GD tipusú(1 antennás) ruter-rel is.Ha direktben van a PC a net-tel akkor tökéletesen működik,de a Wifi (ruter)nem tökéletes. Dinamikus IP-re van állítva a rendszer.Kérdésem hogy esetleg mit kellene állítani még hogy stabil legyen és ne menjen el a net.
Következő: »»   29 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem