Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1593 / 2509
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Értem akkor ez a többi hangszorot is fogja védeni vagy csaba frontokaat?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hasonló módon a többi csatornát is be lehet vonni. Jelenleg hogyan viselkednek a kimeneti relék, meghúznak bekapcsolás után?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hát meg nem próbáltam ki a rajzodat majd mama.Anélkül semmisem tortenikA kimeneteken nem jon hang csak ha a relek elé kotom be
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Rendben. Mint már oly sokszor - de nem elégszer - leírtam, a kísérletek alatt mindvégig használj áramkorlátozót!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Oké és kossz
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
A többi csatornára is megtudod majd rajzolni a védelmet?Csinálok belőle 4.1et.A center lessz levagva melyhangra a többi meg marad rendesen.Meg olyan kérdés hogy lehet kozositeni a bemenetet úgy hogy egy sztereo potmeterrel állítanám a hangerot?
(#) norman02 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok! SOSben szeretnék segítséget kérni.
Bővebben: Link

Ezt a véget kellene hídban használnom, de semmi rajz nincs, hogy a bekötés hogy is néz ki hozzá...
Bármilyen tippet szívesen fogadnék
köszi
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Nézzük meg a kiegészítő áramkör megfelel-e az általam ismeretlen hosszúságú be és kikapcsolási tranziensek eliminálására, aztán majd szaporítjuk
(#) reloop válasza norman02 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Szia! Nem találtad el a kérdésedhez illeszkedő témát.
Valószínűleg az 1-es csatornán kell bevinni a jelet, és a két kimenet meleg pontjai közé kerül a hangszóró. A kapcsolót gondolom észrevetted.
(#) Pola0520 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Akai AX-590-as hifim. Eléggé combos kis végfok van benne (Mihez képest...) ezt szeretném kihasználni más hang(falakkal)sugárzókkal is de sajnos kb feles hangerőnél letilt az erősítő (Kattanás és utána csak villog) ha nem a gyári hang(falak)sugárzókat kötöm rá. Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám kiszedni belőle a védelmet? Nem érdekel ha ezáltal károsodhat a hang(fal)sugárzó vagy az erősítő mert így hogy letilt használhatatlan számomra.
Minden megoldásra vevő vagyok, válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) szamóca válasza Pola0520 hozzászólására (») Szept 25, 2014 / 1
 
Idézet:
„Nem érdekel ha ezáltal károsodhat a hang(fal)sugárzó vagy az erősítő mert így hogy letilt használhatatlan számomra.”

És ha károsodik, leég akkor használható lesz szerinted?
(#) Pola0520 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Direkt azért írtam hogy nem érdekel mert tudtam hogy ezt a választ fogom rá kapni, de úgy látszik így is. Viszont már akkor letílt mikor még semilyen nyoma nincs a torzításnak. Söt éppen akkor kezdene jól szólni. Tehát azt a védelmet mindenképpen kiszeretném iktatni.
(#) Szpisti válasza Pola0520 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Semmi nyoma a torzításnak - még jó!
Ez a végfok nem arról szól hogy széthajtsák torzításig, és nem arra hogy diszkózzanak vele 100 embernek. Lakószobai használatra készült.
A gépkönyve szerint 6 Ohmon 120W-ot ad le 0,03 % torzítással.
Amikor te a torzítást meghallod, akkor a végfok már útban lesz az örök vadászmezőkre.
Gondolom valami 4 vagy annál kisebb Ohm értékű ládát pakolnál rá, ami szétszívaná - ezért szól közbe a védelem.
Lehet hogy inkább a ládáidba kellene belenézni, megfelelő érzékenységűek-e azok a hangszórók.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) Pola0520 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Nem diszkózni szeretnék vele, arra ott a végfok... de nem is 10 centis kis hangszórókat akarok vele hajtani hanem egy pár 150Wattos 8ohm-os hangfalat, hülye nem vagyok azért hozzá, de műszerész se. De hozzá kell tennem 3/4-es hangerőn a saját hangfalaival is letilt, és nincs túlvezérelve! Tehát a kérdésem továbbra is a következő kilehet iktatni a védelmet vagy sem?
(#) reloop válasza Pola0520 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szia! Ha kerítesz hozzá rajzot teljesülhet a kívánságod.
(#) Pola0520 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Van egy olyan érzésem az nem lesz egyszerű, de akkor neki ugrok a keresgélésnek.
(#) Pola0520 válasza Pola0520 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Tipus szám alapján nem találok sehol, pedig még orosz oldalakat is néztem. Esetleg az alaplapján nincs valami ami alapján találok?
(#) reloop válasza Pola0520 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Magam is sikertelenül próbálkoztam
Fényképezd le az erősítő panelt!
(#) Pola0520 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Egy pillanat akkor.
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Volt egy kolegám, aki sok hasonló holmit javított, amiknek csak fizetős dokuit lehetett fellelni mindenfelé. Mikor közölte a tulajjal, hogy első lépésben 3e ft lenne a doku beszerzése a javításhoz, a legtöbben kapásból elálltak a szervizeléstől
(#) szamóca válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza szamóca hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Pont ezért említettem... Fizetőst én is találtam jópárat.

Aki ért hozzá rajz nélkül is kiköti a védelmet, aki nem annak meg nem kéne a működő készülékbe olyan beavatkozást eszközölni, aminek nem tudja hová megy ki a vége.

Egyébként nem is biztos hogy csak a külső maszek dobozok miatt old le a védelem, lehet mérni kéne egy kimeneti DC feszt is.
Mert a kikötött védelem ugye a hangszórókat is veszélybe sodorhatja.
(#) videoton6363 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Szép estét! Érdeklödni szeretnék, hogy ha én az erösítöm gyári 40 Voltos 4700 u/A-s táp kondijait (2db) kicserélném két 56V 8700 µF-os kondira, akkor milyen eredményt érnék el? Ez egy VideoTon RA6363 S készülék. A válaszokat elöre is köszönöm.
(#) Doncso válasza videoton6363 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ha rosszak az eredeti pufferek, akkor a brumm feszültséget simitod vele. Ha jók még a gyári kondik, és úgy cseréled, akkor max tovább fog élni. Teljesitmény növelést, vagy elsöprőbb mélyeket nem kapsz, ha ez a terv.
(#) videoton6363 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szia! A brumm nagyon halkan hallható a hangszórókból, és a poti nem szabályozza. Gondolom így nincs szükség az elkók cseréjére. Viszont nem értem hogy rádió módban gyönyörü a hangzás meg minden, de ha a Phono bemenetre vagy a Tape csatlakozóra rákötöm a telefont hogy arról nyomassam a zenét, persze Jack 3,5mm dugóval, akkor jelentösen halkabb az egész és hamarabb kezd torzítani mint rádió módban. Ez mitöl lehet? Most a Phono bemenetet használom, természetesen az elöerösítö modul ki lett szerelve, és a fenéklapon a megfelelö pontok össze lettek kötve.
(#) Doncso válasza videoton6363 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
De, akkor pont van szükség elkó cserére, ugyanis ha a poti nem szabályozza, az azt jelenti, hogy a zaj a tápból jön nem a bemenetről. Én cserélném, nagyon régiek ezek már, biztos nem olyan mint az új. Phono bemenetre ne köss semmit csak lemezjátszót, ott egy RIAA korrektor (lemezjátszó előerősitő) van, amire ha rákötsz vonal szintü jelet, akkor torzitani fog, és nem is olyan impedanciára illeszt. Tape bemenet kell neked. De hogy miért torzit hamarabb mint a rádió , passz. Talát több mélyet küld a telefon, igy hamarabb kivezérlődik a végfokozat. Egyébként, ha rossz az elkó, akkor a táp is hamarabb lerottyan, főleg a dinamikai csucsokban, ez kisebb élvezhető kimenő teljesitményt eredményez mert elfogy a táp nagyobb hangerőnél.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) videoton6363 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Így már mindent értek, köszi a segitséget. Akkor nyugodtan bele rakhatom a nagyobb kapacitású kondikat?
(#) szamóca válasza videoton6363 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Igen.
(#) videoton6363 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Hát akkor pákára fel, mégegyszer köszi! Majd megírom, h mi az eredmény.
(#) Alkotó válasza videoton6363 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Esetleg a telefon kimeneti impedanciája szélsőségesen nem illeszkedik az erősítő bemenetéhez. Egy köztes fokozattal, egyszerre megoldható lenne a feszültségszint és az impedancia illesztése is.
Következő: »»   1593 / 2509
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem