Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   4 / 136
(#) Topi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Norberto. Remélem nem haragszol meg...

ORVOS LÁTOTT MÁR???

Azért UV-ledekkel álmodni elég.. köhh hogy is mondjam, "nem átlagos"
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Mi az átlagos? Mit és miről szabad álmodni?

(Egyébként konkrétan én se csak egy lebegő UV-LED-ről álmodtam, hanem egy szituációról, amiben EMBEREK voltak a főszereplők, és a téma ÉPP az UV-LED volt...)
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Szerintem Norberto már megszállot műszerésznek mondhatja magát (a szó jobb értelmében) Ő már az elektronikai dolgokkal álmodik. Figyeljétek meg, még a végén fizikus lesz belőle...... Majd megálmod valami jó kis fizikai elméletet és Nobel-díjat kap......
(#) nyulbul válasza Norberto hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Idézet:
„Mi az átlagos?”

Az hogy álmodsz egy gyönyörü nőről,odalépsz hozzá karjaidba veszed,átöleled s miköközben csókra éhező ajkaitok ősszeérnek észreveszed kis retiküljében a CONRÁDN-nál aznap vásárolt UV ledeket.Kitéped kezéből,fejvesztve elrohansz, s künybe lábadt szemekkel örömmel nyugtázod: NEKEM IS VAN UV LEDEM.
(#) Norberto válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Kösz, ez jó volt...nagyot fetrengtem rajta
(#) Norberto válasza eSDi hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Nem lenne rossz az a díjacska (egyúttal a jövőm is meg lenne alapozva, sőt, még az ükunokámé is...és valamelyik nagyváros még nagylelkűen díszpolgárrá is avatna ), de az szerintem pár élettel még odébb van
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Na halljátok! Szét röhögtem magam!
(#) Topi válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Huuh... ez azért kemény volt
Idézet:
„észreveszed kis retiküljében a CONRÁD-nál aznap vásárolt UV ledeket.”

Azért ha ezt így tényleg elképzelem, akkor lehet hogy eszembejutna ott a helyszínen, hogy álmodom...
Csak nem tudom hogy az álomból reggelre a szép nő, vagy az UV-led marad meg
(#) _JANI_ válasza Topi hozzászólására (») Márc 26, 2006 /
 
Meglátszik, hogy hétvégén jobban kivagyunk pihenve (a szó jóértelmében).
(#) Tom Lord válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Lenne egy kérésem, ha van rá módod, légyszi próbáld ki, alkalmas-e eprom törlésére is?
Ha fotózásra jó, akkor elvben müxenie kell!
Thx
(#) eSDi válasza Tom Lord hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Sajna nincs ablakos PIC-em se EPROM-om. De nagy a valószínűsége, hogy működik. Csak a törlési idő kérdéses... Én úgy tudom hogy még UV lámpával is sokáig tart letörölni. De ez nem biztos, hogy így van.
(#) vicsys válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
eprom=germicid csővel ~10perc
(#) eSDi válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Akkor UV LED-el jóval tovább tartana. A germicid nem egy kispályás versenyző az UV terén.
(#) Tom Lord válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Lehet, eddig 160W-os higanygőzt használtam ilyen célra 10p alatt garantáltan törölt (hideg csővel indítva)
Nyákot is ezzel készítem kb 30 cm ről, 2-2,5perc (felfűtési idő nélkül).
Klasszul müxik, csak a felfűtési időt szeretném kiiktatni, erre lenne jó a led
Háát... még marad....:yes:
(#) IMi válasza Tom Lord hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
HI!
Én 125W-os higanygőzt használok fotózásra. Szerintem nem csak a felfűtési időn lehetne spórolni....

eSDi mikor látunk e témáról korrekt, komplett leírást a cikkek közt? :worship:
(#) eSDi válasza IMi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Akarjátok, hogy legyen cikk? Még soha életemben nem írtam cikket semmiről. Még tervbe van véve, hogy csinálok hozzá időzítő áramkört és valami design-es dobozt. És talán akkor lesz majd belőle valami.
(#) Norberto válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Persze, úgy a természetes, ha TELJES munkát adsz ki a kezedből, ami szépen utánépíthető! Várjuk a doboztervet, az időzítőt, illetve majd a kész remekművet!
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Idézet:
„Akarjátok, hogy legyen cikk?”

Nem is értem hogy lehet ilyet kérdezni.
Naná!!!!
Szerintem sokan ráugrunk erre.
(#) eSDi válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Ok! akkor lesz. Csak azt nem tudom mikor....
(#) nyulbul válasza eSDi hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Te figyusz, én is ÁLMODTAM.
Az a tükör megoldás? MI lenne ha a "plafonra" tennéd a tükröt,és a nyák mellöl világítanád meg?Oda vissza ugyan akkora a távolság mint eredetileg föntröl.
Fele olyan magas lehetne a "doboz".:awink:
(#) Tomee válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Szerintem, ha lentről világítunk föl az nem jó, mivel a tükrön is fog valamennyi UV fény elnyelődni.
Az lenne a nyerő, ha fentre a Ledet és tükröt is raknánk. Az oldalát meg lehetne fehérre festeni.
De én azon gondolkodom, hogy veszek 6 db Ledet és 3 alulról 3 pedig felülről világítaná meg a panelt. Így tudnék kétoldalas nyákot egyszerre egy időben csinálni.
Ti a fotózásos technológiával, hogy készítitek a kétoldalas nyákot?
A fóliát először összeragasztjátok, és utána teszitek közé a nyákot?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Bevallom még nem csináltam kétoldalas nyákot fotózással, mivel még nem volt rá szükségem. Én is úgy gondoltam ki, hogy összeragasztani a foliákat és utána közécsúsztatnia a nyákot. Szerintem máshogy nem lehet pontosabban. Pl.: a 4 sarkába jukat fúrni és ahoz pozicionálni, ez haveromnak eléggé nem jött össze, 0,5 mm elcsúszás volt a Willem EPROM égető nyákján.
(#) szetty válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Sziasztok
Én is vettem magamnak jó Cree fajta UV LED-eket 2 db-ot.
Aztán gondolkodtam, h hogy lehetne neki csinálni tuti áramgenerátort. Asszem max 350 mA mehet át rajtuk.
Ezt úgy oldottam meg, h vettem LM317-t ás áramgenerátorként kötöttem be egy ellenállással sorban a ledhez. 4,7 Ohm 2W-os ellenállást használtam. így kb 255 mA áram folyta át a LED-en. Persze mindezt mégegyszer a másik LED-nek. Az első próbafényképezésem sikerült. Ajánlhatom mindenkinek. Csak vigyázzatok a szemetekre, mert nekem is fájt a játszadozás után egy kicsit.
Üdv,
Szetty
(#) eSDi válasza szetty hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
380mA-t is még elviseli! csak Hűteni kell a LED-et mindenképpen. Én Tranyós áramgenerátort csináltam hozzá. De a gyári le írásban is LM317-et használtak úgyhogy lehet az lesz belőle.
(#) szetty válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Nekem 5-7 perc elég volt a fotózáshoz, és csak 2db LM317 + 2db 4,7Ohm + 2db UV LED kellett hozzá. Ha feljebb tornászod az áramot, akkor már hűtheted, rövidebb lesz az élettartama, és csak azt éred el vele, h nem 5 perc csak 2 perc lesz a megvilágítási idő. Ennyit nem hiszem, h érne. Pláne, h a lakk megszáradása is sok időbe telik.

egy kis OFF kérdés:
Hogy tudjátok úgy lefújni a nyákot, h ne legyen buborékos? Nekem mindig borzalmas kinézete lesz a lakknak.
(#) eSDi válasza szetty hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Szerintem az a 10-20e óra élettartam még így is bőven belefér. A másik hogy én csak 1db ledet vettem. A hűtés nem egy nagy bonyolult, csak rézfelületet kell hagyni a nyákon és kész. Úgy, hogy jó egy-fél nappal előbb előveszem a lakkot a hűtőből, használat előtt pedig jól fel kell rázni. és amikor fújod akkor teljes gázzal kell fújni 20-25 cm-ről szépen S-alakban haladsz a nyákon.
(#) szetty válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
köisz. így csinálom, de akkor is buborékos lesz :no:
(#) eSDi válasza szetty hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
nekem is lesznek rajta buborékok, de csak pár darab. Az meg nem olyan vészes. Talán a fúvókával lehet valami gubanc.
(#) Tomi20 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Hi!
Nekem akkor lett buborékos, amikor nagy meleg érte. Ha lassan szárítod szobahőmérsékleten, akkor nem lesz buborékos.
(#) eSDi válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
ez igaz. De a helye ott marad a buboréknak még ha az ki is pukkad.
Következő: »»   4 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem