Fórum témák
» Több friss téma |
Már kivettem a fejet, nem vacakolok vele. Próbálok keresni egy ilyet a neten. Nagyobb gondom, hogy a nyomógörgőt nem tudom kivenni a keretéből. Képtelen vagyok a műanyagból kinyomni a tengelyt.
Pedig a műanyagból hústűvel, pontozóval, vagy kis csavarhúzóval is ki lehet többnyire nyomni, esetleg ha beragadt a kosztól, akkor finoman megütni. A fém görgőház sokkal problémásabb tud lenni célszerszám nélkül.
Jaja, nehezen, de sikerült kivenni. Azt hittem jó lesz bele az itthoni görgő, de annak van a szélén valami műanyag perem és amiatt nem megy bele. Az eredeti gumi széle és a fém amire rá van húzva egy szintben vannak.
A fejet megmértem. Egyenfesszel 270ohm.
A nagy felujitasban kinyirtam a ct-506-ot. Kapott uj szijakat, fejet, gorgot. Erre bekapcsolom es borzaszto halkan szol es erzeketlen a fej kabelja. Ha a vezeteket kezzel megfogom halkan bug es torzan.
Valószínűleg nem nyírtad ki, csak letört egy vagy több vezeték, vagy forrasztás, stb. Most keresheted.
Nem látok letört vezetéket. Illetve mindkét csatorna letört volna? Szerintem összeszerelés közben ahogy a mechanikát teszteltem, a lógó fejkábel odaérhetett vlamihez, ahol kapot jópár volt tápfeszt.
Keresek leszakadt vezetéket, hátha ... De nem látni egyet sem.
Itt van rajz a deck-ről. Ha igaz amit gondolok és beküldtem a fej kábelen egy kis feszt, akkor a rajz szerint a Q101 és Q103 kiszajú tranzisztorokra mehetett, amik elméletileg erősítenék a jelet. Gondolom ezek haltak meg és emiatt halk az egész. Vagy rossz a gondolatmenet?
Ide megy a törlőfej vezetéke,esetleg erre a kondira gondoltatok?
Lehúztam a csatlakozót,de csak annyit érzékeltem hogy nem töröl
Ezen a panelen van az oszci.
Üres kazettára javasoltam törlés nélküli próbát.
lehúzott csatlakozóval,és üres kazival nem hallatszik a "zaj"
Ebből nem tudok meg semmit..
Ha felvétel módban végignyomattad, akkor bizonyítaná, hogy az oszci körében lesz a hiba.
Amit elvégeztem, az a törlőfej kiiktatása,és egy próbafelvétel. Bemeneti jel nélkül, üres kazettára.
Így nincs az a jelenség.
Köszönöm, így már értem. T. fej nélkül jellel, egy felvétel próba is érdekes lehet, üres kazettára. Az oszci környékén kell keresgetni, méregetni.
Frekvenciát mérni (kb. 60-100KHz megfelelő érték), törlőfej kivezetésein jelalak ellenőrzés is fontos lenne. A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
Megvolt az is,de a felvétel minősége gyalázatos volt,és amint vissza dugtam a T fejet akkor lett megint rendben a felvétel,és természetesen jött a zaj is.
Sajnos mérni nem tudok,de ha van még valami amit kipróbálhatok akkor azt megnézem. A frekvenciát lehet állítani egyébként,és mindenképpen kell a mérő műszer?
Felvétel lehet torz, mert előmágnesezést sem kaphatott a T.fej hiánya miatt, leállt az oszcillátor. Frekit nem lehet, nem is kell állítani, az beáll a gyári értékre, ha nincs rossz kondi az oszci áramkörében. Értékét jó lenne tudni a további hibakeresés iránya miatt.
Mérések nélkül csak a sötétben tapogatózunk, sajnos.
Rendben,akkor ezzel a tudattal félreteszem a problémát,amíg valahogy rá nem lesz mérve,és köszönöm az eddigi segítséget,mert legalább már az irány megvan
A tegnap sikeresen hazavagott Pioneer CT-506 elektronikat ma kicsereltem egy frissen vasarolt ugyanilyen deck elektronikajara. Amit ma vettem elegge leharcolt peldany. Mechanikaja is padlon van, de nem is erdekes ez most. Jelenleg uzemel a deck. Kapott uj fejet is. Arra lettem figyelmes, hogy felvetel utan a visszajatszas alatt a bal fele 1-2dB csokkenest mutat, mig a jobb fele kb. ugyanennyi novekedest. Gondolom allitasra szorulnak a gepben a potik. Milyen modon lenne erdemes kideritenem, h a muszer, a lejatszas vagy a felvetel szorul allitasra? A deperz muszert hagynam a vegere, mert picit hallhato is a bal-jobb kozotti hangero kulonbseg, igy elkepzelheto, h az nem csal. Illetve fejcsere utan, mivel nem ugyanolyan tipus, mi a teendo? Amugy egesz kellemesen vesz fel. Bar a magas nem megy olyan magas frekiig, mint a forras, de gondolom ez a szalag-flac freki intervallum kozotti kulonbsegnek is betudhato. A fejet egy musoros szamitogep kazetta sipjelehez allitottam be mas kazettam nem leven.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy onkyo TA-2350-es deck javításával kapcsolatban. Nem töröl,és üres kazettára is csak nagyon halk torz jelet vesz fel.Én az oszcillátorra gondoltam és kimértem az összes tranzisztort,kondenzátort,tekercset egy szóval mindent azon a részen, és minden jónak tűnik,a méréseket kiforrasztva végeztem. A törlőfej 1.8 Ω ez jó érték szerintem és az oszcillátoron is mérhetők a tekercsek egy kivételével.Megpróbálok szerezni egy másik oszcillátort egyenlőre jobb ötletem nincs.A TA-2048-as könyve alapján dolgozok. 3 fejes a rendszer.(elektronikus a vezérlés) Update: Azóta Az OSC. kockát is kicseréltem,tápfeszültséget jók,csak a váltakozó feszültség nem jelenik meg rajta.Pontosan mi állítja ezt elő,és hól található a TA-2048-as rajzán? Minden segítséget előre is köszönök! Üdv. Tamás
Szia!
A megfelelő sorrend: műszer, lejátszási, majd ezekhez felvételi jelszint. Tölts le egy frekvenciagenerátor programot, van több is, 1 kHz-es szinusszal szokás beállítani. A generátor mindig mono jelet ad ki magából, tehát ezzel beállíthatod a két műszer együttfutását. Jön a lejátszási szimmetria, nos mérőszalag hiányában én régi, hitelesnek elfogadott felvételre állítottam be az első deckemet, de azóta más készülékekhez hasonlítva sem tapasztaltam eltérést. Újabb kiadású ('95 utáni) és kevésszer lejátszott műsoros kazettához fejhallgatóval, fülre is be lehet állítani amúgy, főleg ha a próba idejére bekötsz egy monosító kapcsolót a kimenetre (simán össze lehet kötni a két oldalt, nem lesz baja tőle). Ezek amúgy elég jók fejrés merőlegességének állítására is, szintén monosítva, mert úgy sokkal durvább a magasvágás a fáziseltolódások miatt. //Viszont a szocialista időkben készült Favorit, Pepita stb. műsoros kazettákra semmiképp ne állíts, azoknak többnyire még a két oldalán sem egyforma az azimut...// Felvételi szint ezek után már egyszerű, addig állítgasd és csinálj 0dB-es kivezérlésű mérőjelről felvételeket, amíg 0dB-t nem kapsz vissza mindkét csatornán (ehhez sem árt a jó szalag!). Továbbá magashangokat az előmágnesezéssel lehet állítani, fejcsere után lehet, hogy ráférne az is. De amúgy ha pesti vagy, hétvégén akár elvállalom a beállítását a gépnek, vagy megnézhetem az eredeti panelját is!
Szia!
Ha csatolni tudnád a rajzát könnyebb lenne.
Szia!
Odáig jutottam, hogy csináltam egy 5perces 1kHz-es mono hangsávot, amit a bemenetekre kötve beállítottam a jelszint potik együttfutását a kimenetre kötött multit figyelve. Azt mondjuk nem tudom, hogy mekkora fesznek kellene lenni a kimeneten 0dB jelnél, így a kijelző együttfutását korrigáltam csak. Az érték nem biztos, hogy tökéletes. Megpróbálom a neten valahol kikeresni a megfelelő értéket és beállítani a kijelzőt értékre pontosan. Egyelőre hagytam. A lejátszást monosítottam egy átkötéssel. Volt egy kis eltérés így a két csatorna között, ezt is korrigáltam. Jó volna egy mono felvétel, hogy kipróbálhassam sztereoként lehallgatva is megmarad-e a bal-jobb együttfutás. Esetleg a felvételt a fejnél átkötéssel monositva lehet ilyet csinálni? Azt akarom megnézni, hogy lejátszáskor a fej csal-e valamennyit a két csatorna között. Vagyis esetleg egyik fele gyengébb-e, mint a másik. Vagy ilyen nem létezik? Azimut beállítás problémás lehet, mert kizárólag műsoros számítógép kazettám van 2db. A többi üres kazetta. Az előmágnesezést majd a BIAS potikkal tudom állítani? A törlő fejnél nem látok állítási lehetőséget. Ez mindig fix ezek szerint? Köszönöm szépen a felajánlást, pesti vagyok. Szeretném én magam beállítani a magnót, ugyanis amolyan hobbi-féle lett ez a típus most nekem.
Sajnos az oszcillátor rész nincs részletesen ábrázolva. Gondolom egy fém dobozkában van külön. Ebben lévő alkatrészeket kéne ellenőrizned, tápfeszek rendben, ezt írtad. Törlőfej vezetékét is mérd ki.
Idézet: „...nem tudom, hogy mekkora fesznek kellene lenni a kimeneten 0dB jelnél” Ha tartották magukat a DIN szabványhoz, akkor 0,775V (775 mV). Ha nem, akkor csak a gépkönyv segíthet. Lehet a két fejmag között is egy kis eltérés, de ez a felvevő, lejátszó erősítőben könnyen korrigálható. Monósítás helyett inkább kösd át (cseréld meg) a két fejet és így is mérjél szintet - rögtön kiderül ki a hunyó. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
Gépkönyv szerint:
DIN: 0.32V (0.92V) 3k LINE: 0.32V (0.92V) 3k HEAD: 0.8V 44ohm zárójelben lévő értékek csúcsszintig mágnesezett LN szalag esetén értendők Jelenleg a 0dB ~0.4V-ot mutat kimeneten multit rádugva. Az új fej miatt elkezdtem állítani a BIAS potikat. Alapban elég magashiányos lesz a felvétel. Szinte ütközésig eltekerve lesz csak csilingelő magas, de akkor meg furán szól. Mi alapján lehetnebeállítani? Ahogy néztem a fejmagok között nincs érdemi különbség.
A kockát is cseréltem már kompletten,és majdnem az összes IC-t is,egy TA-2360-ban ezek az alkatrészek működnek.Törlőfej,vezetékek rendben.
A váltakozó feszültség ami szalagtípusonként változik nem jelenik meg az oszcillátorban. Elvileg a vezérlő IC is kapcsol kigyullad felvételi LED,csak éppen nem töröl és nagyon halkan torzan vesz fel,nincs előmágnesezés.A végén tényleg az lesz ,hogy minden alkatrészt meg kell néznem,szerintem valami apróság lesz.Máshol is olvastam már ezt a hibát ennél a típusnál,de a megoldást nem találtam rá.
A csúcsszintig mágnesezett szalag értéke nem mérvadó - sajnos anno elég sok gyártó trükközött ezzel, a minél jobb jel-zaj viszony érdekében bizonyos mértékig túlvezérelték a felvételt. 1 Khz mérőjel (sinus) felvételével a harmonikus torzítást kell mérni torzításmérővel (>0,3% már elfogadható érték)
Az előmágnesezés beállítása elég problémás, függ a fej impedanciájától, a használt szalagfajtától, stb. A gyártó általában egy konstans értéket állít be normál szalaghoz, a többi fajtához a tape selector kapcsoló kapcsolja át (a szükséges korrekcióval együtt) Annak idején mi így állítottuk be (ha a gyári érték kideríthetetlen volt) - volt egy 1 Khz-es etalon felvételünk normál szalagon 0db-en, ennek megmértük a kimenő jelszintjét, és először ugyanide beállítottuk az 1Khz felvételi szintjét, majd csináltunk több eltérő előmágnesezés beállítással 8Khz-es felvételt ugyanarra a szalagra egészen addig amíg az 1Khz-hez képest -3db-t nem mértünk, és akkor leragasztottuk a trimmert. Sok készülék jobban szólt utána, mint az eredeti gyári beállítással.
Olvastam, hogy cserélted, gondolom bontott példány és ez is lehet hibás, ezért kéne ellenőrizni, csodák nincsenek..
Én a következőt próbáltam, külön-külön a jobb és bal csatornával.
10kHz-es jelet küldtem a bemenetre, amit a kijelzőn -2dB szintre állítottam, ez a kimeneten 280mV-ot jelentett. Készítettem egy felvételt. Ez visszajátszva legjobb esetben is csak 180mV-ot adott a jobb oldalon. Ez idő alatt a bal oldalA bal oldalon pedig lényegesen többet. Nekem úgy tűnik, mintha még erősebb is lett volna a bal oldalon. A lényeg, hogy furán dolgoznak a potik. Lehet kellene egy etalon kazetta valahonnan? Csak egy ötlet: Monósítanám a fejet és úgy vennék fel vele kb. 0dB-el 1kHz-es jelet. Visszajázszva megfigyelném a kijelzőn és kimérném a kimeneten a jelszintet és azt venném alapul. Ez így nem járható út etalon kazetta hiányában? Amúgy a fejen ugye 4db forrcsúcs van. Az egyik pár a lejátszás/felvétel a másik pár az előmágnesezés? Úgy értem ugyanazon a vezetéken megy a lejátszás is és a felvétel is?
Mivel ezekben általában kombinált fej van, igen - azonos vezetéken megy a felvétel és a lejátszás (a külön felvevő és lejátszófejjel rendelkező kazettásmagnót három fejesnek hívják, és ritka jószág mint a fehér holló).
Mérőkazettával biztosan könnyebb az élet, de ha nincsen gyári, magad is elkészítheted ahogy annak idején mi is, csak egy garantáltan jól beállított magnó, és egy hangfrekvenciás generátor kell hozzá. |
Bejelentkezés
Hirdetés |