Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   504 / 607
(#) palp hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem egy sztereó végfokot 1036-s hangszínszabályozóval. Az a gondom vele, hogy bekapcsolás után az egyik oldal egy ideig torzan és halkabban szól. A képen a pirossal megjelölt kondenzátor tetejét megérintve "brummot" kap. A másiknál csatornánál nem. A 1036-s 7812-ről kap táplálást.
A torz csatorna egy idő után "rendbe jön". A hangsugárzókat megcseréltem, a hiba maradt azon az oldalon. Egyébként az erősítő hangja meglepett (már amikor üzemszerűen működik).
Megköszönném a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) Szpisti válasza palp hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Bennem az a kérdés merült fel, hogy minek az STK elé az a buffer fokozat egyáltalán ?
Próbáld ki azLM1036 kimenetén lévő 330 Ohm-ról levenni a jelet (vagy az előtte levő elkóról), szerintem nem lesz semmi különbség ha kihagyod azt a dual műveletit. Megszabadulsz gy felesleges hibalehetőségtől.
Egyébként pont a bejelölt elkó - vagy a másik oldali párja ha átvezet, elviheti a műv. erősítő bemenetét, okozhat ilyen hibát.
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Szia! Az LM1036 témában vannak bevált tervek, ott nézz szét. Ez a hangszín nagyon sántít.
(#) palp válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget. Úgy tűnik valóban ez volt a baja. Lehet reloop kolléga tanácsára újból megépítem egy NE 5532-s verzíóra. Meghallgattam a hangszínszabályozó ák. nélkül és szerintem jobban szól. Mintha visszafogná a teljesítményt. Egyébként 7294 végfokról van szó. És az előlapja már meg van rendelve, tehát marad a dilemma, hogy szabályozni vagy nem. Még egy tanácsot kérnék. Számítógépről hallgatom és belehallatszik egyfajta sípolás (gondolom a hangkártya), ami az egér mozgására elhalkul. Ezt a sípolást hogyan tudnám kiszűrni?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) Alkotó válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 1 /
 
Angol szöveg... . Miért nem Bantu, Finn vagy Szlovák?
(#) palp válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Szia!
Nem értem. A feliratot kérdezted az előlapon?
Ha igen csak magyar-angol szótáram van
De a többi változat sem rossz. Nekem tetszik. Sok munkám volt vele mint ahogy a hozzátartozó készülékkel. Habár az előlap 3 hete készül.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) furko válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 / 2
 
Alkotó arra próbált célozni hogy ha már magyar az anyanyelvünk, a készülék magyar fejlesztés, vélhetően te fogod használni, aki szintén magyar nyelven kommunikálsz akkor a feliratok miért vannak idegen nyelven? Ez egy örök téma itt a hobbyelektronikán. Sokan alkalmaznak angol feliratokat csak azért hogy gyáribbnak/komolyabbnak tűnjön egy készülék, vagy csak azért mert nekik így jobban tetszik. Én személy szerint az anyanyelvi feliratokat preferálom
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) palp válasza furko hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Egyetértek veletek. Ez most így sikerült.
(#) palp hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
A sípolással kapcsolatban tudnátok valami megoldást ajánlani?
Köszi
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ez a hangkártya adottsága lehet. A szoftveres hangerőszabályzókat vedd minél feljebb, hogy a javuljon a jel és a zaj viszonya. Ha ez az LM1036 áramkört torzításba vinné, akkor az előtt oszd le a jelet, vagy csökkentsd az erősítést.
(#) furko válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Egyébbként szép lett! Gratulálok! Jó az elrendezése, de a hangerőhöz én nagyobb forgatógombot használnék, bár igy hogy picit távolabb van a többitől, így is jó.
Min például ezen.
(#) palp válasza furko hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Eszköz van, hely már nem nagyon
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Az erősítő bemenetén nem lehet megszűrni? Gondolkodtam USB-s hangkártyában is.
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
A rendszer esetleg kapcsolódik-e egynél több ponton a hálózati védőföldhöz?
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Szia!
Nem. A védőföld a készülékházon van. A benne található elektronika mindegyike független.
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Rendben, PC-erősítő földhurok kipipálva.
Hogy állnak a szoftveres szabályzóid?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Teljes "hangerőn". Az hf kábelek árnyékoló harisnyáinak mind két vége testpontra van kötve.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Még a jelkábel árnyékoltsága lehet buktató. Ezek után a hangkártya minőségi cseréje következik, bár az utóbbi években nem találkoztam ilyen kirívóan gyenge példánnyal.
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ha a PC-erősítő összekötő kábelre gondolsz az "gyári", de megpróbálom másikkal vagy készítek egyet. USB-hangkártyán gondolkodom. Az előzőekben írtam, mintha "visszafogná" a hangszín szabályozó fokozat a végfokot teljesítményben. Életszerű ez a dolog vagy kapcsolás függő. Tanácsodra valószínű újból megépítem. Erről a verzióról esetleg mondanál valamit? Elnézést ha OFF.
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ebben használom. Nálam nagyon jó.
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
(#) zotya1983 válasza palp hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Ezt
a di boxot ajánlom, van olcsóbb 3500 ft os változata is,megszűri a hangkártya felől esetlegesen a gép által összeszedett brummot
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia! Ez a földhurok okozta búgást küszöböli ki.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Tehát akkor a hangkártya felöl érkező sípolást (esetleg ha a dsp je döglődik stb) nem szűri meg?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Honnan tudná egy transzformátor, hogy mi számít jelnek és mi sípolás? Hagyjuk ennyiben, ez itt OFF. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2014
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
De megszűri, nem csak a brummot !
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ennyi akkor Reloop mégis csak rosszul tudja. Viszont a tda7294 re visszatérve 85 fokos bimetál hőkapcsolót tehetek a bordára?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Amit belinkeltél kicsit görgesd lejjebb, és olvasd el mi áll a RÉSZLETEK fül alatt!
Idézet:
„Nem alkalmas az alaplapi hangkártyán a HD és egérmozgatás okozta zajok kiszűrésére!”
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Reloop, bocs ez csak annyit bizonyít, hogy te is, és a gyártó is rosszul tudjátok. Bevallom, én is veletek együtt rosszul tudom. De azért vagyunk itt, hogy tanuljunk egymástól.
(#) lmaresz hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy jó ez ìgy, ahogyan a képen megrajzoltam a mute kapcsolást? (Bocs a mórickarajzért telefonról vagyok )
Következő: »»   504 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem