Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   117 / 1385
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ha minden jól megy és sikerül lefényképeztetnem rakok föl képeket az új technológiámról ,szerintem közelít a gyárihoz, de majd megmondjátok kinek hogy tetszik.
(#) mrex válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Idézet:
„- 180fok kell "pamut" állás!
hát ezt nem hiszem tegyél rá egy kontakthőmérőt és ha a pamut állás 180°akkor ird meg a vaslo tipusát mert beszerzem
(#) (Felhasználó 14300) hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Sziasztok

Ezzel a vasalásos technológiával kapcsolatban lenne nekem is pár kérdésem!
Én még a régi jól bevált UV lámpás fotolakkos módszert használom. De arra gondoltam titeket olvasgatva, hogy ezt az eljárást pedig lehetne alkalmazni pozíciórajzolatok készítéséhez!
A puszta üvegszálas, vagy bakelit felületre is "ragad" a műnyomópapíron található festék a vasalás hatására? Mennyire részletes, ezt úgy értem hogy menyire lehet vele vékony vezetősávokat kialakítani? Lásd betűk, feliratok, stb... Valamint, a ti tapasztalataitok szerint alkalmas-e pozíciórajzok készítésére ez a technika?


Üdv
Ludvig
(#) PCB válasza (Felhasználó 14300) hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia !

Természetesen alkalmas, hogy szép legyen érdemes akrillal lakkozni, mert különben kifehéredik a maradék papír a festék tetején.

Üdv!
(#) kobold válasza (Felhasználó 14300) hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia!
Én már csináltam ilyet, üvegszálas és bakelit felületére is. Gyakorlatilag ugyanúgy átragadt, csak a foszlányokat volt nehezebb letakarítani. Megvártam, míg kiszáradt, ekkor a rajta maradt papírréteg miatt fehér lett, akril lakkal gyorsan átszórtam, és úgy-ahogy elfogadható eredményt adott. Jobbat, mint kézzel rajzolgatni
(#) még1MbR hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Bennem felmerült, hogy előlapot is készítek ilyen vasalós módszerrel, de a fehéres papírréteg nem tetszett. Bár lakkozva lehet, hogy tényleg eltűnik, majd kipróbálom.
(#) 7kaz hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
UV fénycsővel építenék levilágítót. Kétféle csövet lehet felénk kapni, az egyik 8W-os. Olyan, mint ez: Bővebben: Link

Mi ez a BLB (Black-light Blue)? Milyen hullámhosszt kell ez alatt érteni?

A másik közönséges Philips UVA cső, 18W-os.

Melyik lenne jobb? Tudom, hogy igazából egyik sem, mert a tuti az UVC lenne, de olyat képtelenség beszerezni egyszerű földi halandónak.

Az UV-Led nagyon drága, a higanygőz lámpákkal inkább nem vacakolnék (kettőnek sem sikerült úgy letörni a buráját, hogy ne menjen szét a belseje), stb. Kvarclámpával dolgoztam eddig, de beleuntam az ózonszagba.

Tehát a két fénycsővel kapcsolatban várnék infókat, nem pedig egyéb más "tuti" módszerről!

Köszi!
(#) még1MbR válasza 7kaz hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia!
Idézek ebből a topikból:
(sajna nem tudom, hogyan kell korrektül betenni az adott hozzászólást)
(#148228) mrx23 válasza Dany18 hozzászólására (#148059) Válasz • privát • Nov 29, 2007 [mrx23 jelenleg itt van az oldalon]
Két fajta UV cső jó neked:

-Black Light Black (BLB)
-Black Light (BL)

Kettő közti különbség:
BLB csövekben van még egy sötét réteg ami kiszűri az összes látható fényt, és pár %-al csökkenti az UV fénysugárzást.

A BL csövek fehérek de ugyan azt tudják mint a BLB-k, csak látható fényszűrő nélkül. Ezeket használják az összes gyári PCB levilágítóban, mert egyzserüen betudják szerezni és kicsit jobb a hatásfoka mint a számunkra könnyebben beszerezhető BLB csöveknél.
De hullámhoszban ugyan azt produkálja mindegyik.


Az én javaslatom:
Veszel egy 60centis 20W-os BLB fénycsövet egy áruházban és csinálsz neki egy hosszú-keskeny levilágító dobozt
OSB-ből pl 12cm széles 60cm hosszút, Ez kis szériához tökéletes,
és nem kell venned 4db 20W-os UV csövet hogy négyzet alakú legyen.

Germicid cső nem felel meg!!! És veszélyes is!
Nézd meg a hullám hosszát."
(#) szabi83 válasza mrex hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Bocs egy vessző lemaradt.

Különben nézd meg, mit jelentenek a pontok a vasalónál.
Bővebben: Link

Üdv
(#) 7kaz válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Mekkora távolságból világítsak le? 30cm-re gondoltam...
(#) mrex válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Ezt én is tudom. Meg azt is, hogy óvatosan kell bánni a szimbólumokkal. Mint azt már egy korábbi hozzászólásomban leírtam, hitelesített digitális kontakthőmérővel végigmértem a család összes vasalóját.Én a méréseimre támaszkodom. Gondolj csak mondjuk a muzikcenterekre felírt 4x600w feliratra. ha tudod ,kérlek te is mérd meg a hőmérsékletet. Valószínu hogy ipari vasalókra igaz lehet a linkelt ábra de otthonira nekem nem. Hőmérésre itt nem jó a laseres hőmérő a tükröződés miatt
(#) mrex válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
A vessző azért maradt le mert német windows-on és német billentyüzeten irok. Munkahelyről kajaszünetben ha valaki nem probálta nem is tudja milyen élvezet ....
(#) még1MbR válasza 7kaz hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Nem írtad, hány csövet fogsz felhasználni. A szkennerbe épített 4db 8W-os csővel 10-15 perc szokott lenni, persze függ a felhasznált fóliák egymásra rakott darabszámától is.
(#) szabi83 válasza mrex hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
:no:

Én hagytam le...

"180°C kell, pamut állás"

ui: nem tudom megmérni
(#) ndavid87 hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Találtam nyomtatható írásvetítő fóliát az interneten
Bővebben: Link
Van tintasugaras és lézernyomtatóhoz való is.

A fekete-fehér lézernyomtatós (listán: CG 3300) fólia
szerintetek jó lenne (levilágítós) nyák készítéséhez?

Nyomtató vásárlás előtt állok, amit leginkább erre
a célra szeretnék használni.
Az árlista szerint a lézeres fólia jóval olcsóbb a tintasugarasnál, ezért ha megfelel a nyák készítéshez,
akkor ilyen nyomtatót keresnék.

Esetleg, ha valaki ismer jobb/gazdaságosabb megoldást, azt is örömmel fogadnám.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Hektor13 válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Üdv! Már régóta lézernyomtató, írásvetítő fólia, levilágítós módszerrel készítem a nyákjaimat. Olvass vissza ebben a topicban, sok jó módszer közül válogathatsz. Mint sokan mások, így én már korábban közre adtam a módszeremet. Nekem bevált.
Olvasd el ezeket a hozzászólásokat:
  1. 149711
és
  1. 150332
(#) fureszk válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
A lézernyomtató működése miatt megolvaszthatja a fóliát, ami kellemetlen deformációkat okozhat. Én a tintasugaras nyomtatot ajánlanám és a hozzá való fóliát. Nah meg a kereső használatát is ajánlanám.
(#) Hektor13 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia! Ha lézernyomtatóba való fóliát vesz, akkor az nem deformálódik. (Csak egy hajszálnyit zsugorodik).
(#) fureszk válasza Hektor13 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Persze, biztos viccből írta több különböző ember is... Zsugorodásra gondoltam, csak nem ugrott be a megfelelő szó.
(#) ndavid87 válasza Hektor13 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv!
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Próbáld meg lézer printer fóliával . Kihűl lehúzod ,kész!
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
helló
Én már próbáltam fóliával és ahogy rátettem a vasalót elkezdett összemenni a fólia. A végén szép hullámos lett. És dobhattam ki a drága fóliát.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Lézer printer fólia volt?
(#) Iron Man hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Helló

Kezdő vagyok a témában,elmagyarázná valaki nekem egy kicsit mire való a nátrium hidroxid?NaOH?Pontosan mire való?A nyákkészitésben használják ugye?Kérem a segitségeteket

Köszi
(#) Iron Man hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Ja meg van egy 18wattos kisebb UV neonom avval lehet dolgozni?Jó a megvilágitásra?
(#) Iron Man válasza Iron Man hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ok,már rájöttem
(#) kaqkk válasza Iron Man hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ha kezdő vagy, ne foglalkozz naoh-val!
!Ha granulált vagy ha tömény oldat, nagyon csunya sérüléseket okozhat . A híg oldatát lehet előhivásra használni ,de jobban jársz ha veszel előhívó oldatot ,
kb500ft fél liter !
(#) Iron Man válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Igen kezdo vagyok de azert 22 eves ,en tintasugarassal csinalom oket,csak meg hianyzik a positiv 20 sprej,nem tudom hogy nalatok van e ilyen,de nalun igy hivjak.Rajottem hogy azt a natrijumos izet,fotoerzekeny nyakok elohivassanal hasznaljak,en meg vettem egy 20 szor 30as nagy daram nyakot na de mindegy.Azert kosz a segitseget
(#) sándor hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
az egyik áruházlánc boltjában kapható E27 ("normál")foglalatú "UV-izzót" szerintetek fel lehet használni NYÁK készítésnél?Vagy csak dekorációs célra használható
(#) kaqkk válasza sándor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Sajnos ezek az UV izzók nem jók nekünk.
Nézz körül itt a topic-ban biztos találsz olyat ami jó.
A multkorában ígértem a képet és a leírást az én technológiámról.
-1.Levilágítás-előhívás-maratás(eddig semmi extra)
-2.újjab levilágítás a forrszem nélküli filmmel-előhívás
-3.kémiai ónozás
-4.és itt a végeredmény a forrszemek jól forraszthatók,a vezetősávok lakkal védettek az okszidációtól és a véletlen forrasztástól ,is nem tudom , a képen mennyire látszik a végeredmény.De szerintem közelít a gyári minőséghez.

Következő: »»   117 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem