Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Steampunk -a gőzgép-
 
Témaindító: vicsys, idő: Júl 2, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) Abukodonozo hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
Ezt nem hiszem el, pontosan egy ilyen témát akartam nyitni a napokban, csak féltem, hogy bezárják De így is nagyszerű. Nekem más gondom lenne: kaptam egy gitár effekt áramkört aminek nincsen doboza és úgy képzeltem el, hogy megpróbálom ilyen steampunk stílusban bedobozolni. Ez lenne az első ilyen projekt és még nem igazán volt dolgom rézzel, úgyhogy ehhez fog kelleni majd kis segítség...

Példa
(#) vicsys válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Örülök, hogy nyitott fülekre- izé, szemekre találtam a topiknyitással! Ha tudok, szivesen segítek! Szeretem nézegetni mások gyönyörű munkáit.
(#) furko válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Idézet:
„Szeretem nézegetni mások gyönyörű munkáit.”

Itt van néhány ízeltlábú a netről.
Szerintetek hogyan készült a tücsök szárnya? Hol, miben lehet ilyen mintájú lemezt találni?
Ha a mintát felvasalnám egy vékony rézlemezre, a másik oldalát pedig teljesen bevonnám maratásálló felülettel, ki lehetne maratni? Nem próbálkozott senki ilyesmivel?
(#) vicsys válasza furko hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Mintha Topi már csinált volna ilyet. Ha jól rémlik, a hobbivasúthoz, kerítéselemeket mart így ki.
(#) granpa válasza furko hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Ezek azt' állatok! Aki ezt összetákolta'!
(#) vicsys válasza granpa hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Tákolásnak éppenséggel nem nevezném...
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Nem úgy mondtam!
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Nézzétek meg ezeket a cső-bogarakat is! Bővebben: Link
(#) Norberto hozzászólása Szept 13, 2014 /
 
VASÁRNAP 18:00-18:30 között hallgassátok a Petőfi Rádiót!
Interjú a Coolgearrel, és minden, ami steampunk.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ezekből
(#) granpa válasza interferi hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Csatlakozva az előttem szólóhoz: nagyon frankó lett!
(#) vicsys válasza interferi hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) furko válasza interferi hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Széép!
Nekem is tervben van egy egy csöves és egy 6 csöves. Természetesen Steampunk stílisban.
Most ötletet adtál hogy miből is lehet még építkezni.
(#) _BiG_ válasza interferi hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szép

De mért nem használtad fel az középső képek alsó sorában látható "viaszfelfogó" karimákat?
Hiszen mintásak és pont illenek a kanyarcsövek végére.
És az se gond, ha kicsit nagyobb átmérőjűek, mert a nixie-csövek beillesztéséhez egy-egy takaró fogaskerék-forma lemezt be lehet tenni, hogy még növelje a hatást.
Bocsi csak megszaladt a fantáziám
(#) vicsys hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
(#) mex hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
(#) interferi válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Mindenkinek köszönöm a dicséreteket!

A tányérok meg csak ötöd vagy hatod olyan hosszúak mint a nixi csövek (IN-1) is bőven kellet volna rájuk pakolni fogaskerekeket hogy eltakarják őket hosszban (még ha az alsó csatijuk le is lett volna szedve)
(#) _BiG_ válasza interferi hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Nem így értettem, hanem a tányérok a hátsó rész (csatlakozás a hajlított lábakhoz, mint ahogy eredetileg is volt), csőtoldat, hogy elég hosszú legyen (gyakorlatilag most is egy csőben van a nixie), és csak a cső elején egy karima fogaskerék-formán hogy takarja az átmérő-különbséget.
Tulajdonképpen ugyanaz lenne az eredmény, mint most, csak még több régi rész lenne használva, ami szép.
De így se rossz
(#) _BiG_ válasza mex hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Nekem van is ilyen glimmem valahol
(#) Janó bácsi hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Ha már megtaláltam ezt az oldalt, íme egy gőzgép. A vásárba vettem, valami padláson találták. 5000-et adtam érte fogalmam sincs, hogy ez sok, vagy kevés. Persze jó koszos volt, meg össze volt ragadva, ráment egy délután, mire szétszedtem, meg összeraktam. Fel lettek polírozva a tengelyek, kapott új tömítéseket, zsírozás, olajozás, stb. Most szépen jár, sűrített levegővel próbáltam, már 2 bar nyomásnál megindul magától, 1-nél még forog. Az alaplap 18 cm hosszú, a többit lehet arányítani. Üdv
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
És itt a videó. Persze szép egyenletesen jár, csak a képváltás miatt látszik úgy mint ha sántítana.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) furko válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Tetszik! Nincs rajta adattábla vagy legalább gyártási év?
(#) Janó bácsi válasza furko hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Semmi. Én így utólag valami iskolai oktató makettnek képzelem, mert nagyon le van utánozva a nagy gőzgép, résvezérléses tolattyú stb. De biztos hogy nem amatőr építés.
(#) vicsys hozzászólása Okt 10, 2014 / 1
 
Ha esetleg valaki szeretne szavazni: Bővebben: Link
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Nagyon jó, gratulálok! Érdekelnének a részletek.Csak 1 csöved volt, 2 csővel is menne?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) vicsys hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Óraépítők, figyelem! Bővebben: Link
(#) szamóca válasza furko hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Lett belőle már valami?
(#) furko válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Egyenlőre még az egycsövesem készül. Hét ZM1180-as nixiet szereztem. A többi hatot tervezem az üveghengerbe. Hasonló stílust szeretnék mint az egycsöveshez, terveződik a nyák, hobbi boltokban keresgélek fadobozt és vadászom a fogaskerekeket is.
Mellékeltem pár képet. Készült egy táppanel is, arról nincs még kép. Vicsys féle 555-ös.
(#) szamóca válasza furko hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Ha lesz valami belőle, majd tedd fel.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem