Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1063 / 1385
(#) Edimax válasza pjg hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Akkor az a fólia egyszerűbb amit használsz,akkor lessz az. Már többször itt olvastam róla, csak most ezt találtam amit irtam. Azért kérdeztem.
Kösz.
(#) layzi hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Hello. Kellett kèszitenem nyákot, vasalással csináltam, de mivel nen volt fènyes papir ezèrt fotopapirra nyontattam ki. Szèpen rávasaltam, ès a fotopapirnak egy rètege is ott maradt a tintával a nyákon. Beleraktam a maratoba, gyorsan lemarta a fotorètegetès maradt a sima tinta, szèpen lemarta a minta körül. Higito leszedte a festèket..Szoval sikeres lett az első nyákom nem mondom hogy nincs rajta hiba, de azota csináltam mèg kettőt amik ennèl sokkal jobbak lettek
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2014
(#) rockersrac válasza layzi hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
A 135gr műnyomó nagyságrendekkel olcsóbb... Ahol én veszem, 12ft darabja, A/4 méretben. De ettől függetlenül szép lett!
(#) NickE hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
A kínai UV curable solder mask repairing paint meddig áll el? Vettem én is április környékén, lefóliáztam, levittem a pincébe (<10°C), de még mindig nem próbáltam, mert más gondjaim adódtak nyákgyártás terén. Várhatóan jó még, vagy ennyi idő után már kuka?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2014
(#) mps válasza NickE hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Szia! Valamikor tavaly tavasszal vettem, de csak most nyár végén próbáltam ki. Működött. Hűtőben volt.
(#) storm hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Sziasztok!
P20-as lefújás után zöldes réteg keletkezett a réz felületén, ez normánis? 15-20db 5mm-es UV leddel kb. meddig tarthat szerintetek a levilágítás? Egyelőre csak próbálkozok.
(#) Szpisti válasza storm hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Annak örülj amíg zöldes-sárgás árnyalatú, mert ha már barnás-lilás, akkor döglöt.
UV hatására belilul , ahol letakartad ott marad ilyen zöldes-sárgás.

Azt hogy meddig kell világítani neked kell kipróbálnod. Az idő függ a távolságtól is.
Ha elég intenzívek a ledjeid, akkor 15-20 cm-ről tán egyenletes megvilágítást tudsz elérni. Ez persze függ a ledek fényszögétől is.
Próbálj egy hosszabb (20 cm) csíkot lefújni, és úgy levilágítani, hogy mondjuk 5 cm kap fényt 1 percig, majd 2 cm-t odébbhúzva a kitakarást 30 sec-ig még világítod, aztán megint 2 cm még 30 sec, és így tovább.
Ezt beteszed az előhívóba, és amelyik kb. fél perc után kezd leoldódni, az lesz a megfelelő idő.
Ha 10-20 sec után már oldódik, sok a fény, ami csak 2 perc után ott kevés.
Az oldat a TN-ből gyárilag 9:1 higításút javasolnak, de egy tipp ami nekem bejött:
Egy átlagos kis nyák előhívásához 2 kupak töményhez teszel 15 kupak hideg vizet.

Nem akarlak lebeszélni a ledesről ha már belevágtál, de egy használt UV csöves arc -szoláriumot már kapsz 3-4e ft-ért, és minden levilágító gondod megoldódik.
(#) rockersrac válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Azt ne felejtsd el, hogy a p20 a 340-420nm tartományra leginkább érzékeny, amit mi már nagyrészt lilának látunk. Szóval javaslom azt, hogy ,,lila" uv ledekkel világíts-de csak azok jók, amiktől a papírpénz, bérlet, stb fluoreszkál, mert az biztos hogy ad ki uv-t is, nem csak lilát.
Szerk: a link lemaradt ,,lila" UV ledek
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2014
(#) storm válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Csináltam egy gyors tesztet, igaz kicsit elrontottam. A lakkot még délután kifújtam szóval megszáradt rendesen. 15-16 perc között világítottam kb. 5-7 centiről a nyákot egy kis részen, a többi részt kitakartam csiszolópapírral (azon biztos nem megy át semmi ). 1db ledet használtam kb. 10mA ment át rajta kicsit se volt langyos. Utánna az előhívó kicsit töményre sikerült ezért tűnt el a négyzet alja, de sebaj látszik a végeredmény. A LED eleje teljesen lapos nemtudom így hány fokba szórhat, de szerintem 10-15 centiről teljesen merőlegesen a panelra pár darab jólesz. Ja és a fólia alapból olyan színű mint a második képen (zöld) és UV hatására lesz lila mint az első képen.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2014
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Idézet:
„A P20 pedig a régi leírás alapján biztos hogy nem volt 420nm-re kitalálva.”

Az adatlapja viszont ilyet ír. Adatlap 2. oldal, exposure rész. Ott írja, hogy melyik tartományra érzékeny... Egyébként meg írtam hogy nagyrészt... Én hiszek neked is, de a gyári adatlapon feltüntetetteknek is ugyanannyira elhiszem mint neked...
(#) storm válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Most csináltam először így nyákot, amúgy csak azért töltöttem fel a 2 képet, hogy a 'lila' LED is képes levilágítani a nyákot. DRY fóliát ha jól olvastam régebben közösen rendeltétek, ez így van még vagy már más a beszerzési forrás?
(#) Hurkafej1 hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam a levilágítós témában, de végül arra jutottam, hogy egyszerűbb egy arc szoláriumot venni. Elég volt az utolsó oldal a meggyőzéshez!
A kérdésem a következő:
Láttam a neten többfélét, de mindet Philips márkán belül.
Az egyik ára nagyon kedvező, és az én városomban van!
Ez a legrégebbi típus lehet a látottakból, gondolom a csövek sokat mentek.
A csövek elhasználódásával a hullámhossz gondolom változik, azért kellene cserélgetni ha valóban arra használnám amire való. Lehet, hogy olyan hullámhossz tartományban vannak már, ami nem képes levilágítani a nyákot? A fényképen eléggé világoskékes a színe, ha ez számít!
Köszi a segítséget!
(#) pjg válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Vedd meg nyugodtan. Nyákhoz tökéletes. Nekem is régi típus van. Az öreg csövek jók a nyákhoz mert több UV-t engednek át, mint ami a szoláriumozáshoz megengedett. Én rá is faragtam. Leégtem mint a főtt rák.
(#) pjg válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Üllői vagy?
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
(#) gulasoft válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Simpitől vettem meg az arcszoliját, nincs felszerelve sehova, az alján áll ahogy a rendeltésszerűen kell állnia, tegnap kísérleteztem a levilágítással, 1 perc alatt olyan filmet csinált (cirka fél méterről) hogy bekakkantottam. 8 cső van benne, a nyákot hosszászorítottam egy 2 centi vastag üveglaphoz, cserintem 30 perc is elég lett volna.
(#) Szpisti válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
30 sec - sec-perc alatt!
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Tesztből csináltam. 30mp-et fél lábon állva, szorítva az üveglapot is kibírok
(sőtt ez alatt még akár levegőt sem veszek, mert ennyire superman vagyok)
(#) soskajoska válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Itt van néhány link, amivel elindulhatsz:
Olcsóbb változat 395÷405nm;
Jobb, de drágább 365nm;
...és egy alternativ lehetőség.
(#) soskajoska válasza storm hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Azok valami ILYESMI LED-ek lehetnek. Ahogy látod 140-160°-os világítási szöggel.
(#) rockersrac válasza soskajoska hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Én vasalással csinálom a nyákjaimat...
(#) storm válasza soskajoska hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Igen, ilyen.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Régebben halványan nyomtatott paussal 5 s levilágítási idővel is csináltam tökéletes nyákot , a nyomaton szinte át lehetett látni...(már haldoklott a tonerem) Most a nyomdai offset filmmel is csak 25s re van állítva az időzítőm ..
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) Szpisti válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Vakuval nem próbáljátok ki?
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
A régi volt már érzéketlen , nyugodtan csökkentsd az időt ha nyomdafilmet használsz akkor 30 s-1 perc bőven elég
(#) layzi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Sajna hirtelen kellet kitalálnom vmit, itthon meg van egy rakat fotopapir
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Nekem is van a régiből kb 10m (talán 2 éves) és még egy tekercs hősokkos de ő is jó még pozrajzhoz , amióta "meghalt" a többit hűtőben tartom ,
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Idézet:
„Az újabbal mintha kicsit nehezebb lenne dolgozni.”
Az új fólia ha meggyűrődik hidegen többször is visszahúzható a régi az első próbánál felszakadt ...
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Szerintem inkább hőfok függvénye, tegnap előtt csináltam egy nyákot, a szélén felgyűrte, gondoltam visszahúzom, hát elkezdett szakadni, úgyhogy inkább visszalamináltam, és gyűrött részen kijavítottam lakkfilccel a hibát, mert szerencsére olyan helyen volt, ahol könnyen lehetett javítani.
Egyébként a lakkfilcet ajánlom mindenkinek, brutálisan rátapad a nyákra, jobb akármelyik alkoholos filc.
(#) Hurkafej1 válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Értem, akkor megnyugodtam. Olcsóbb ez a megoldás, mint ledekkel szórakozni, így csak megcsinálom neki a dobozt, és megvan az öröm!
Nem, Békéscsaba közelében vagyok!
Következő: »»   1063 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem