Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1678 / 2208
(#) safranek válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 8, 2014
Szia
A kapcsolási rajzon szereplő B3 jelű 0,5A-s biztosítékkal mi a helyzet?
(#) gkari válasza safranek hozzászólására (») Nov 8, 2014
Ha az szakadt lenne, akkor egyik egyenirányító sem működne. Sokkal valószínűbb az AZ-k táni puffer(-ek) zárlata (gyakoi hiba).
(#) safranek válasza gkari hozzászólására (») Nov 8, 2014
De ha a pufferek zárlatosak lennének, a szekunderköri biztosítéknak abban az esetben ki kellene égnie, feltéve ha az valóban 0,5 A-s. A primer oldalon szerintem sok lesz a 2,5A-s biztosíték 230v hálózati feszültség esetén. Ha esetleg tévednék, valaki javítson ki.
(#) havranarpi válasza safranek hozzászólására (») Nov 8, 2014
A szekunder köri biztosíték valóban 0,5A-es. Kicsit keresgéltem a hibát.
És ezt véltem felfedezni.HA
Az AZ4-ek bent vannak ,de a 2 kondit és 2 ellenállást leveszem akkor simán megy.
ezért felbátorodva kicseréltem a kondikat gondolván ,hogy azok a rosszak.Most 2 db Siemens 32 µF 450/550 V -os kondik vannak bent.De ezekkel ugyan azt produkálja viszi a 2,5A -os biztosítékot.
nem lehet itt menetzárlatra gyanakodni?
(#) safranek válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Amikor a kondenzátorokat levetted az AZ4-ek fűtöttek, feszültségek rendben voltak?
Próbáld meg huzamosabb ideig bekapcsolva tartani egyenirányító csövek nélkül, nem-e melegszik fel a hálózati trafó.
Ha a kimenőről lekötöd az anódfesz vezetékét akkor is kiégeti a biztosítékot?
Egyébként a hálózati biztosítéknak 1,25A-esnek kell lennie 230V-os hálózat esetén.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) havranarpi válasza safranek hozzászólására (») Nov 9, 2014
Ige Az AZ4-ek fűtöttek szépen járattam 30 percet ,de nem melegedett a trafó és nem hallottam sercegést sem.A kimenőnek mindegy ,hogy rá van-e kötve vagy sem, állja a biztosíték.
Megvan a kellő feszültség (600 V-ot mértem a csövek után)
Csak akkor van gond ha rákerülnek a kondik
(#) safranek válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Érdekes, mert ha a kondenzátoroknál lenne valami bibi szerintem a 0,5 A-es anódköri biztosítéknak kellene kiégnie, nem pedig a primerkörinek, ami így is kétszer akkora értékű mint amekkora a kapcsolási rajzon szerepel.
Ha a kondenzátorok bent vannak, bekapcsolás után azonnal kiég a biztosíték, vagy csak kis idő múlva ahogy a csövek elkezdenek felfűteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) havranarpi válasza safranek hozzászólására (») Nov 9, 2014
Kipróbáltam azt is ,hogy az AZ4-ek helyére egy-egy diódát tettem és kikötöttem a fűtésüket ,de ugyan ez a helyzet
(#) safranek válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Esetleg a hálózati trafót még leellenőrizheted így:Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Idézet:
„Az AZ4-ek bent vannak ,de a 2 kondit és 2 ellenállást leveszem akkor simán megy.”

Azokat csak akkor vedd ki, ha fel szeretnéd robbantani a kondikat.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 9, 2014
Még valami: Nem tudom, nem "bűvölte-e" már valaki javítás céljából ezt az erősítőt, érdemes megnézni a kondik áramirányát is akár. Ebben a körben van a hiba, nézd át az alapvető követelményeket, szigetelés, áramirány...
(#) szili83 hozzászólása Nov 9, 2014
Egy technikai kérdés.
A kondikat mindig LEDdel szoktam kisütni, azaz az anódfesz LED-je süti ki.
Arra gondoltam, ha valami oknál fogva a LEDdel van valami probléma, akkor is legyen kisütve a kondi. Egy 560K/0,6W mennyire megfelelő erre a célra? Ahogy számoltam szépen lassan kisüti. Vagy kevés vagy nagyobb kellene?
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 9, 2014
A tápfeszültségedtől függ. P=U*I és máris meglátod, elég-e a 0.6W-os ellenállás, vagy nem ég el. Egyébként, ha 1-2 perc alatt süti ki, az (számomra) megfelelő...
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) mofesa válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 9, 2014
Van olyan orosz 2W -os ellenállásom, ami akkora méretű, mint a mai gyártású 5W -os huzalok, és ugyan olyan jól is bírja. Én 1-2W -os ellenállást szoktam rakni, a mostanában gyártott ellenállásokat nézve. SE -be bőven jó, és sok helyet sem foglal el. (Ez is olyan felület függő.)
(#) szili83 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 9, 2014
Tudom a képletet, csak hogy mekkorát szoktatok.

Ferinek igaza van, mostanában az ellenállások összementek kissé, és nem is bírják úgy a strapát.

Akkor ha nem probléma, 2db 56K/2W-ot teszek sorba, és az gyorsabban kisüti.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 9, 2014
Az kicsi, hova sietsz? Az 560k teljesen jó neki...220k-tól felfele tenném a helyedben.
A tápfeszt még mindig nem árultad el.
(#) sturbi válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
A kondik sorbakötése miatt nem lehet mindkét kondi a sasszin (fémházas kondiknál), a felsőnek jól elszigeteltnek kell lenni (amelyikre a pozitív vezeték megy). Itt nagyon könnyű figyelmetlennek lenni (hiába tudja az ember, hogyan kell). Szerintem nézz szét ezen a részen.
(#) szili83 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 9, 2014
Akkor jó értéket gondoltam először.
250V
(#) havranarpi válasza sturbi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Lefényképeztem, nem ér hozzá.
egyébként normális érték ,hogy az anódtekercseken 37 Ohm -ot mérek?
(#) küzmös Gergely válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Ezek a gyári MM kondik már mind csere érettek. Az én 782/A-mban mindet ki is cseréltem.. igaz nálam csak búgott a készülék mint a háborodás. Cserét követően elhallgatott. De nem is csodálkozom, mert nem ma jöttek ki a gyárból (1966 X. és 1967 X.) 10+10µF 450/500V-os! ,20+20µF-ok és 350/385V-os melyek így is a felső határukon voltak járatva, s ki tudja hol tárolták ezeket a készülékeket az elmúlt évtizedekben.. illetve 50+50µF 150-175V ra is emlékszem benne.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) havranarpi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 9, 2014
Lehet ,hogy ha üresen multival mérem akkor megvan a 20 µF ,de amikor már rákerül az anód akkor áthúz?
(#) granpa válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 9, 2014
Ha még nem dobtad ki, egy formálási próbát megérnek. Az MM kondik jók voltak, nem volt bennük tervezett elavulás!
(#) korgs2 hozzászólása Nov 10, 2014
Sziasztok! Regent 60as erősítő hálózati és kimenő transzformátorához jutottam hozzá.Az lenne a kérdésem,hogy a kimenőnek lehet tudni esetleg,hogy milyen a tekercselése(hátha nem kell méregetnem),bár ha jól számoltam 3k-8ohm lenne az illesztése,de nekem 4 re kellene.Illetve kapcsolást tudtok e javasolni ami már bevált,és jó hangú.
(#) djhans válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Ha egy Elkó átüt akkor az úgy is marad.
(#) djhans válasza granpa hozzászólására (») Nov 10, 2014
Ezt csak megerősíteni tudom. Sok 30-35 éves híradástechnikai készüléket javítgattam mostanában. Rossz MM elkó nem nagyon volt bennük.
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 10, 2014
szia,

köszi a linket, de sajnos konkrétumokat itt sem írnak róla.
De sebaj,vasnak jó lesz.
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Nov 10, 2014
Egyetértek, megbízható darabok.Egyszer kaptam egy kisebb táskányit belőlük,talán 1db. ha rossz volt közülük.Formázás után működőképesek, ha lehet ezeket használom a csöveseimben.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) havranarpi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 10, 2014
Megmértük ma a kondikat és 250-300 V között átütöttek, találtam a helyikre más kondit igaz azok nem 20-20 µF -osak hanem 100 -100 µF -osak.Mofesa azt írta ,hogy lehetséges ,hogy Az AZ4-ek nem bírnak majd el ekkora kapacitást.Ez miért van?
(#) gkari válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Azért van, mert a megengedettnél (ami ezesetben 60uF) nagyobb kapacitás a bekapcsoláskor (üresen) majnem rövidzárként viselkedik, a felfűtés kezdeti szakaszában a katód nem teljes felülete emittál, ezért a bevonatából kis darabkák leválnak - ezt híjják "katódmérgezés" - nek (a csőben kis fehér darabkák kóvályognak). Olcsón lehet kapni 47µF/400V elkot, bőven elég.
(#) havranarpi válasza gkari hozzászólására (») Nov 10, 2014
De ugye a kapcsolásban sorosan vannak a 20 µF -os kondik szóval azok 10 µF -ok egyűtt.A 100 -100 µF sorosan pedig 50 µF lesz.De ha tényleg nem fogja bírni átfordítom az AZ4-eket diódákra
Következő: »»   1678 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem