Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1679 / 2208
(#) Orbán József válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Amikor diódákat teszel az AZ4 helyére, 20-30V-al, vagy meg nem mondom pontosan, de nagyobb lesz az egyenfeszültséged. A csövön jókora feszültség esik, a diódán megy 0.8V.
Miért nem keresel kisebb kondit? Diódával az az erősítő nem az lesz, ami volt, még ha észre sem veszed hangban. Sok problémát megúszol, kisebb és odavaló kondival, de végül is kaland az élet...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) havranarpi válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 10, 2014
Így is kevesebb az anódfesz mint a kapcsolási rajzon.A rajzon min 730V van ,nekem pedig 600V jön le
(#) Orbán József válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Idézet:
„Így is kevesebb az anódfesz mint a kapcsolási rajzon.A rajzon min 730V van ,nekem pedig 600V jön le”

Szűrve, AZ4-el és 50µF-al? Vagy honnét, hogyan méred?
(#) havranarpi válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 10, 2014
AZ 4-el kondik nélkül 600V
(#) Orbán József válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Hm, bajban vagyunk...Kondival meg szorozva 1.3-al.
Az olyan 780...
Ne mondd, hogy nem tudtad.
(#) havranarpi válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 10, 2014
Jah* bocsánat tényleg nem is gondoltam rá
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) küzmös Gergely válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Az AZ4 után semmiképp ne emeld a kapacitást. Csak a gyári értéket tedd oda, mert valóban elhalálozik a cső.. Az MM-kondik valóban jók.. nekem a 40-50 éves tévékben szén teljesítenek az eredeti gyári darabok. Ebben a 782/A keverő erősítőben viszont a 10µF-ok és az egyik 20µF-is igen rossz állapotú volt. Meg van.. lehet majd formázom őket.
(#) bakos13gab válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 10, 2014
Sokat bütyköltünk 760-asokat. Ilyen probléma nem merült fel, de azt biztosan állíthatom, hogy bőven elég 16µF is (én 3*47µF-al oldottam meg, sorbakötve őket). A feszültségnek meg 900V körül kellene lennie, de inkább többnek. Semmiképpen nem javaslom AZ4-ek helyett normál diódákkal, mert a 807-esek így is határon járnak benne és Si diódákkal 1000V fölé mennél az anódfeszültséggel. Nincs kéznél szűz 760-as hálózatim, hogy megmondjam az ellenállás értékeket. Én azért nyugdíjaznám az MM elkókat, akármennyire is frankók lehetnek.
(#) mflogi hozzászólása Nov 11, 2014
LFC kapcsolás csöves erősítő kimenő transzformátor méretének csökkentésére
(#) granpa válasza mflogi hozzászólására (») Nov 11, 2014
Ettől hogyan lesz kisebb méretű a kimenő? Nagyon amatőr vagyok, de pont van két ilyen csövem
(#) pucuka válasza mflogi hozzászólására (») Nov 11, 2014
Nem tudom honnét származik a kapcsolásod, de a felső csőnek nincs rácslevezetője. Előbb utóbb lezáródik, és akkor mintha ott sem lenne. Akkor mi a szerepe. Egyébként is a követlen a vezérlő rácson levő kondi jól rövidrezár minden vezérlést.
(#) djhans hozzászólása Nov 11, 2014
Elkészült egy újabb kis csöves jószág. PCL86PP 2x8W A kimenők M75 vasra lettek elkészítve. 8K/8R illesztéssel.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) szikorapéter válasza djhans hozzászólására (») Nov 11, 2014
Szép munka! Szép a doboz,belülről is jól mutat,bár én inkább kint szeretem látni a csöveket. Le a kalappal.
(#) djhans válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 11, 2014
Szia! Köszi!

Eleinte én is kiraktam a csöveket. De egy csövesnél elsősorban a minőség a lényeg. Így könnyebb volt a dobozt megcsinálni. Nem kellett a trafó takarókkal bajlódni. A novál csövek meg amúgy nem olyan szépek kint.
(#) szikorapéter válasza djhans hozzászólására (») Nov 11, 2014
A sajátomnak is megvan a doboza csak még a trafókkal bajlódok. EM84-es mint kivezérlésjelző,ez már készen áll. Csak kicsi lessz az erősítő háza és megpróbálom a kimenőket nem kintre szerelni,hanem bentre,kintre a hálózati trafó fog kerülni.
(#) Gafly válasza djhans hozzászólására (») Nov 11, 2014
Ormós lett

Anódfeszültséget nem késlelteted, és ha jól látom még egyéb cicoma sincs rajta. Nekem tetszik ha valami nincs agyon bonyolitva, viszont teszi a dolgát...
(#) antalka válasza djhans hozzászólására (») Nov 11, 2014
Ez aztán a rend. Gyönyörű!
(#) küzmös Gergely válasza djhans hozzászólására (») Nov 11, 2014
Nagyon szép lett! Elég hülye.. sok mindentől függő ,és szubjektív megítélésű kérdésem következik.. milyen a hangja? Amúgy ez a "győztes" kategóriás CHZ féle kapcsolás, ami nagy tetszésnek örvend itt a fórumon?
(#) CIROKL válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 11, 2014
Janit ismervén nem az a kapcsolás !
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 11, 2014
Bizony, én sem látom benne a BF245-öket.
(#) daneg86 hozzászólása Nov 11, 2014
Estét!
Szerintetek ez a hálózati trafó ami a képeken van elviselne 2 EL84-et, 1 ECC83-at és egy EZ81-et ? Sajnos méretek nincsenek csak két kép. Fűtése 6,3V és kb 1,5 ös réz.
Nem tudom miben volt, elvileg EZ81 volt rajta.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 11, 2014
Szép estét mindenkinek. Egy kísérletet melyet az unalom szült osztanék meg veletek. A PL504-el felépített alap erősítőt bővítettem egy ECH81 előfokozattal. Nemsokal lett hangosabb,de kicsit "tisztább" hangja lett,főleg a 100V-os kimenő használatával. Akit érdekel töltök fel róla képet de borzasztóan néz ki szegény. Aféle fiók project lett.

corel010.jpg
    
(#) q765 hozzászólása Nov 11, 2014
Sziasztok!

Eltűntem egy darabig.
Köszönöm,

Mark, Granpa, proli007, djhans és a Többiek! a segítséget. Ittpedig a Zoli féle ECl86 SE .
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 11, 2014
Köszönöm mégegyszer..
Egy kérdésem maradt még. RCA bemenetet hogy tudom továbbfűzni? In-Out.
Ne nevessetek rajta..
(#) granpa válasza daneg86 hozzászólására (») Nov 11, 2014
Ha "kb. másfeles réz", akkor kb. a vasméretet is megmérhetnéd(saccolhatnád). Szemre M(EI) 102, ami elég lehet ezen csövekhez.
(#) tothgabesz hozzászólása Nov 11, 2014
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a Pl 500 pp erősítőmmel kapcsolatban amit most üzemeltem be!
Ha a rajz szerint kötöm be a g2 rácsot akkor búg és eltűnik a nagy fesz.
Ha nem kötöm sehova akkor összeszed egy kis zajt és akkor is van kicsi búgó hang.
Többféle kapcsolást nézegettem, melyik lenne jó megoldás számomra? Valakinél működik már ez a kapcsolás?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) djhans válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 11, 2014
Köszönöm mindenkinek. Nem ez nem az a kapcsolás. Ez a legegyszerűbb katodin fázisfordítós. Hangját még nem igazán tudtam meghallgatni csak Orion mambó hangfalakon. De előreláthatólag az is rendben lesz.
(#) djhans válasza q765 hozzászólására (») Nov 11, 2014
Jó lesz ez. Nekem tetszik.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 11, 2014
Ez a kérdésem. Hogy tudom továbbfűzni a LINE bemenetet, hogy felhasználóbarátként ne lehessen fordítva bekötni, illetve semmi ne dolgozzon később szembe üzembe.
"Lehetne mindkettő LINE be üzembe, csak egyszerre semmi ne legyen bekapcsolva."
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 11, 2014
Semmiféle dioda ugye nem működik az out felé. Nincs elképzelésem hogy csinálják 2 centin.
Következő: »»   1679 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem