Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1614 / 2505
(#) Buvarruha válasza Taki84 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Az, hogy zajos és pattan is, akár gerjedésre is utalhat. Ez a baj a gyári erősítőkkel, hogy tele vannak tömve felesleges, zajos áramkörökkel. Bemenetválasztó IC például
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
A végfokozat adja hozzá a legkevesebb zajt. Minél "előrébb" van a zajforrás, annál nagyobb az eredő zaj, az erősítés miatt. Ezért kell a bemeneti fokozatokat a lehető legzajszegényebbre készíteni.
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Lehet, de a végfokozat is lehet zajos. Gondoljunk a quad 405-re, az rövidrezárt bemenettel előfokozat nélkül is hallhatóan súg és normálisnak mondható. Szerintem ez is üzemszerü viselkedés.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ha egy végfokozat zajos, és hallod is, az tiszta gáz. Egy gyengécske végfokozatnak is illenék 80 dB felett lennie a jel/zaj viszonyának, azt pedig nem hallod. Elképzelni sem tudom, mi lehet zajos egy végfokban, hiszen az alig erősít. 0,3 - 1 V -ról tizen valahány voltra. Akkor mit szóljon egy mikrofon erősítő?
(#) wolfi válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Szia reloop, úgy néz ki megkerült a hiba, de azért még nem akarom elkiabálni.
Amikor a kondit is kivettem és a potméter is kint volt, akkor nem hittem a szememnek, hogy a potméter kimenetén akkor is feszültséget mérek.
Kiderült hogy az alaplapot és a potméternél levő kis panelt összekötő kábel volt a ludas, pontosabban szerintem az alaplap felől be volt gyárilag kenve ilyen gyanta szerű valamivel, és ott szivárgott át a jel a bejövő szálról a kimenőre.
A lényeg, hogy egy teljes nap után szépen indult, és egyforma hangzással, bár a potméteren vannak 1-2 kohm eltérések a legtöbbet használt részen, de ez nem észrevehető.
Viszont az elszineződött panlerészre mi lenne megoldás? Figyeltem, de kb. 20% os hangerőn is már melegednek ott a tranzisztorok. Cserélni bagyobra, vagy hűteni kéne valahogy?
(#) videokartyab hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok

Kicsit szeretnék foglalkozni erősítős témával. Tudnátok nekem tanácsolni könyveket, honlapokat ahonnan eltudnám sajátítani ennek a témának a fortélyait. Nézegettem a Király Tibor féle kapcsolásokat VF3 VF6 de egyelőre sok minden nem tiszta számomra. Valami olyasmi lenne az elképzelésem hogy pl a hőmegfutás védelmet nem diódákkal oldanám meg hanem FET-ekkel. Így egy bordára lehetne szerelni az egészet. Az erősítőt egy PGA2311 hangerőszabályzó kimenetére szeretném rákötni. Ami elvileg 31,5dB-es erősítést produkál a kimenetén de ekkor torzít mint az állat, ezért olyan 12dB környékére korlátoztam az erősítését. Azt is megszeretném oldani hogy az építendő erősítő bemeneti ellenállása minél kisebb legyen.
A PGA-ra minél kisebb terhelést teszek annál kevésbé romlik a torzítása.
Összedobtam egy szimulációt Tinában, (VF3) de a FET-eken átfolyó áram 117A Valamit nem jól csinálok
(#) saraha válasza olahtamas hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Nincs már meg,mert a régi vinyómon voltak a tervek ami tönkre ment,de a datasheet-je alapján csináltam az biztos,nem bonyolult pár alkatrész a szűrőt meg tv tápból bontott EI ferritre tekertem azt hiszem.
(#) videokartyab válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Közben a 117A megoldódott hülyeséget kötöttem be tápnak. Sorry
(#) olahtamas válasza saraha hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
A TAS által gyártott IC mivel jobb?
(#) reloop válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Kíváncsiságból letöltöttem a kapcsolási rajzát. Az erősítő rajzolója kicsit megrészegült az NE5534-től, szórt bele egy párat. Mentségére szóljon, a végfok Otala rajzáról lett koppintva/lebutítva.
Szóval az összegzett jelerősítés több mint 300x-os. Az súghat éppen.

Rotel.gif
    
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Mérd meg a tranzisztor hőmérsékletét! Ha nem haladja meg a 60°C-ot nem kell beavatkozni. Ez kézzel érintve nagyon forrónak tűnhet, de a működésben nem okoz zavart.
(#) reloop válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Jaj nekem! Hogy áll az a T2 a szimulációban?
A VF, vagy Tina kérdéseket a témáikban beszéljük meg! Szívesen segítek amiben tudok
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
5 cm-ről hallható, utána nem, azért ez nem akkora tragédia szerintem.
(#) reloop válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
(#) videokartyab válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Te jó ég, nem gondoltam volna hogy ez a hiba. Köszönöm!
Továbbiakban a VF3-6 témához írok.
(#) reloop válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ott már vár Téged a válasz. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014
(#) Taki84 hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
találtam egy kis infót róla, e szerint aux bemeneten 95dB.Bővebben: Link

itt pediglen van hozzá kapcsolási rajz Bővebben: Link
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Dióda után lehetséges, hogy váltóáramot is lehet mérni vagy az a dioda hibája?
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Egy kimerítő attól-függ választól inkább megkímélném magunkat. Hogyan végezted a mérést? - úgy könnyebb felelni.
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
A multiméter dc-re volt állítva a másod kijelző pedig ac-re és így a dióda kimenetén 20-25V (ingadozó) feszültség mellett volt 6V váltó feszültség.
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Ezt a diódára érkező jel tükrében lehetne értelmezni.
Használd inkább a szokásos diódavizsgálatot.
(#) wolfi válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Végül is gyárilag ezt tervezték bele, kellene birja, csak ugye a panel is elzinezödött alatta a melegtöl az idök során.
Köszönöm reloop a segitségedet!
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Ha a cb407 csatlakozót széthúzom akkor bekapcsol az erősítő, viszont a hangfal koppan és mihelyt elfordítom az input selectort vagy a hangerő gombot kikapcsol. Minek kellene meggátolnia a koppanást?
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Pont ezen a csatlakozón megy a némítás is a processzorról, két tranyót vezérel telítésbe.
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
A q401; q402? Ezen a panelen, ha hozzáérek vagy közelítek a c405 kondihoz akkor egyre erősebben (minnél közelebb teszem a kezem) kezd zúgni a hangfal.
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Az a kondi egy nagyimpedanciás bemenő fokozat előtt van, jogos az érzékenység.
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
A hangfal folyamatos zúgását az ic401 okozhatja?
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Ha ezt széthúzott csatlakozó esetén tapasztaltad, akkor csak a szabadon maradt bemenet által összeszedett zajt észleled. A 16dB-es szintemelő állásai közrejátszhat.
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Megoldódott, végre elindúlt a gépezet, nem koppan a hangfal sem, szépen simán indul . Viszont a rádió részével lehet valami még, mert nem fog egyetlen állomást sem, sem automata sem kézi hangolással .
(#) wolfi válasza wolfi hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki a Harman Kardon erősítőmmel nem tudok közös nevezőre kerülni.
Indulási problémája még mindig van. Azt csinálj, hogy bekapcsoláskor kb. 3 másodperc után elindul, utána megy kb. 15 mp. -et, aztán elmegy a hang, és kb. 5 perc után recsegösen az elején de visszatér, és utána megy. Én a védelemre(koppanásgátlóra?) gondolok. De nem tudom ebből a tünetből mire következtessek, mi okozza a hibát.
Következő: »»   1614 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem