Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1252 / 1679
(#) efraim válasza Atys67 hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Tényleg sok munkát fektethetett bele. Én csak az óra anyagával nem vagyok kibékülve. Ennyi munka azért egy nemesebb keményfát megérdemelt volna. Csak a fűrészelésnél látom, hogy ez valami rétegelt anyag.
(#) Atys67 válasza efraim hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Majd a következőt tölgyfából.. Jó lesz ez így is.. Megmutattam az asztalos haveromnak, mind a kilenc úját megnyalta
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok. Köszönöm mindenkinek a dicséretét, tényleg igazán jól esett. Remélem bekerültem a top 100-as óraépítők közé ? Vinni szerettem volna a HE-találkozóra, de akkor igencsak darabokból állt még. Jövő nyáron elmegyek vele a találkozóra. Közben vettem egy CNC gépet azzal készül a kistestvére. A gép igencsak megkönnyíti a munkámat.
Igen, tényleg valami keményfából kellene megcsinálni, esetleg valami forrás ahol lehet 6-7-8 mm vastag keményfa lapot venni (300 mm x 400 mm)
(#) kameleon2 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! Igazán szép darabok. Én szalagpadlólapokat használok, mert árban nagyon jó és a vastagsága is 6,7,8mm. Keskenyebb, de vastagabb bükk anyagként a küszöbfa jött ki jó árban, de a húsvágódeszkák is jók.
(#) vanzerr válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! Tök szuper. Esetleg nyilvánosak az óra megépítéséhez szükséges file-ok, dokumentumok?
(#) Szammer válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! Nézz körül itt: Bővebben: Link Én már vásároltam náluk, ha személyesen veszed át, válogatni is lehet. Üdv: Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
A típus amit keresel "svartni". Igényesen megmunkált egyenes darabok.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) vipera1997 hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Készülőben lévő labortápom (eleje még hiányzik de az elektronika kész) 0-30V és 1-5A
A panel ki lett emelve kb 2 cm-re a doboz aljától.
2n3055 a tranzisztor 2*30V és 3A éesz így a táp.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) StefuPeti válasza Szammer hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szia. Köszi
(#) Ricsi89 válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Oldalanként 1db 2n3055 lesz, úgy ahogy most van? Én így ebben a formában max 1,5A-t bíznék rá oldalanként. Nagyon kevés az 1db, még duplán is necces lenne, főleg ha stabilan hosszú távon kell nagyobb áramot szolgáltatnia a tápnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) vicsys válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ezzel vitatkoznék. Ha nincs csutkán a kimeneti fesz, azért jóval több mint 1,5A jön ki belőle. Nekem is csak 1 tranya van benne, igaz, nem is hegesztek vele- csupán az élesztendő dolgaimhoz használom, több éve már.
Bővebben: Link
(#) vipera1997 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Így lesz ahogy most van 1.5A-t számolok panelenként, de ha kevés lesz majd megtoldom még 1-1-el.
(#) nagym6 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Idézet:
„Igen, tényleg valami keményfából kellene megcsináln”

Én csakis rétegelt lemezből csinálnám. Mert úgy van összerakva a rétegelt lemez, hogy a fa szálai egymáshoz képest keresztirányban vannak a rétegeken. Nem hasad szálirányban, -nincs szálirány- és nem vetemedik. A fa szálai mentén könnyen hasad, illetve idővel vetemedik. Amelyik fogaskerék fogaknál sugáriránnyal merőleges a fa szála, az könnyen letörik -a nem rétegeltnél.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) Szammer válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Lehet hogy igazad van (Sőt elméletben mindenképpen). Szívesen vennék (szerintem vennénk) egy fához igazán értő fórumtárs véleményét, mert ugye régen nem volt rétegelt lemez. Ráadásul azt sem tudom, hogy egyáltalában építettek-e órát korábban teljesen fa alkatrészekkel.
Ha igen az (csupáncsak feltételezés), szerintem kizárólag sűrű szerkezeti felépítésű keményfából lehetett.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) nagym6 válasza Szammer hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Durvább régi faszerkezeteket láttam, szélmalom, vízimalom, lovaskocsik. Ott a fogaskerekek fogai külön szálirányúak, egyenként vannak beékelve az egy anyagból készült fa kerékagyba. Ez a fa kerékagy -mivel egy anyag- fémpántokkal van összefogva, külső kerülete mentén. De láthatóan némelyik hasadozott, csak a vas fogta össze. Régi lovaskocsi fakerék külső karikája is szálirányú szakaszokból van összerakva, így közelítőleg körkörös a szálirány. Meg az egész lovaskocsi faszerkezet száliránynak megfelelő részekből van összerakva. Inkább összeékelnek egy egységet bonyolultabb munkával, mint egy anyagból kivágnák. Régen a mestereknek ez a szálirány fontos szempont volt, olyat sosem csináltak, hogy egy faanyagból fogaskerék. Azaz szálirányra párhuzamosan ható erőket minimalizálták.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) don_peter válasza Szammer hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ha nincs nagy erőhatásnak kitéve, akkor szerintem megpróbálhatod előgőzölt tölggyel vagy még talán bükkel is bár utóbbi gyengébb és hajlamosabb a deformációra.
Felület kezelésnél mindenképp érdemes körültekintően eljárni mert nedvesség hatására a belső feszültségek kitörhetnek és ezt csavarodással, deformálódással köszönik meg..
Itt egy kis videó az anyagról: a projekt keretein belül 5mm a legvékonyabb anyagvastagság.
Bővebben: Link
Eredetileg ácsmester a szakmám, így van némi fogalmam a fákról.
Egyébként rugalmasság tekintetében a ragasztott vagy rétegelt lemez a legjobb választás..

De persze vannak egzotikusabb fák melyek sokkal drágábbak és korlátozott az elérésük.
Dió, cseresznye, körte...stb
Minden esetre a kemény fa és azon belül is érdemes a szárított keményfák felé fordulni ilyen projektet kivitelezésénél.. Persze ha nincs jobb választás.

Egyébén még a karbonszálas illetve üvegszálas anyagokat is igénybe lehetne venni.. No de nincs több off részemről
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Idézet:
„Eredetileg ácsmester a szakmám,”

Hát ha nem szakmabeliként hanem magántanulásból csinálod a programozásokat, egyéb elektronikákat amiket itt láttam, nagy nagy elismerésem.
(#) Szammer válasza don_peter hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Bocs, de nem erről szólt a hozzászólásom, én csak reagáltam "StefuPeti" kiváló kivitelezésére, ahol keményfa alapanyagot keresett. Egyébként egyetértek azzal amil leírtál.
(#) cmdnetwizard hozzászólása Nov 29, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Korábban már postoltam ide ezzel a témával, de úgy néz ki, hogy működik a cucc. Igaz, kellett rá egy kis sufni tuning, mert mikor a vezérlő egység megkapta az áramot, akkor ugye felkapcsolta a panelt is, ami "memóriaszemét" elven felvillantotta a ledeket. Ez ugye hatalmas áramfelvételt jelent, amit a táp nem bírt még a bekapcsolás pillanatában, és le is esett a feszültség, ami a vezérlőnek nem tetszett, és kiakadt. Most úgy van megcsinálva, hogy a vezérlő külön kábelen kapja az áramot, és egy kapcsoló van még rákötve, amit akkor kell felkapcsolni, mikor már "bemelegedett" a PC táp...

Amúgy kb 3-4 hete van fent, és a tuning óta nem kellett hozzányúlnom. (Mellékletben a kép, és itt egy videó is: Bővebben: Link)

Az egész felszerelése meg egy külön történet volt, egy nagyjából 60-70 cm-es peremen két ember (kollégám és én) egyensúlyozott a nagyjából 20-25 kg-os, hatalmas dobozzal, fúrógéppel és szerszámokkal...

És megvallom őszintén, kicsit féltem, hogy hogy fog működni a cucc eben a nyirkos, hűvös időben. De működik!
(#) zolek hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Üdv. Régen raktam fel a ki mit épített fórumra. Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) don_peter válasza Szammer hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Jaja bocsánat, félre ment az üzenet. Természetesen StefuPeti-nek ment volna egy kis segítség faanyag tekintetében.. Bocs..
cmdnetwizard: nem semmi panel.. Gratulálok..
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Nekem kétszer ekkora bordán van 2-2db tranyó oldalanként, de nagyobb áramnál fűt rendesen úgy, hogy csak egyik oldal megy. Ha mindkét oldal menne elég forróvá válna a helyzet olykor és kívánná az aktív hűtést. Sőt neki nem is közvetlenül a bordán vannak a tranyók, hanem egy alu lappal van csak odavezetve a hő.
(#) killbill válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Idézet:
„Igaz, kellett rá egy kis sufni tuning, mert mikor a vezérlő egység megkapta az áramot, akkor ugye felkapcsolta a panelt is, ami "memóriaszemét" elven felvillantotta a ledeket.”
Nem sufni tuning kellene, hanem rendes tervezes.
(#) vicsys hozzászólása Nov 29, 2014 / 1
 
Na ez már megint mi lehet...?
(#) StefuPeti válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szép. Nagyon ügyes vagy.
(#) eyess válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Kezdem azt hinni , hogy exportra gyártod , de ha nem akkor már egy kiállításnyi összejött vagy tévedek ?
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 1 /
 
Nem unod már ezeket?
(#) Mircsof válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szép!
Megörülnék, ha azokat a kék ledeket kellene néznem!! Nekem speciel extra világítás nélkül jön be leginkább!
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 / 1
 
Nem tudom mi ez, de jól néz ki. Van még a házban olyan helyiség ahol nincs ilyesmi?
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Szia.
Gratulálok, jól néz ki. 2 dolgot jegyeznék meg. Nekem hiányzik az villogó elválasztó pötty, és - szerény véleményem szerint - ezeknek a szép VFD-nek nincs szükségül alávilágító ledekre, nem úgy mint a nixieknek.
Következő: »»   1252 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem