Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   38 / 44
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok

Van ez a GlobalTeq GCR 300CX beltérim, ami időnként kikapcsolt (de azért még működött)
Gondoltam szétkapom, kitisztítom és kicserélem a T.E. elkókat.
Így is történt, volt pár kondi a 12V-os tab IC mellett, ami 100 mikro helyett kb 60 volt.
Csere után se kép se hang
Kérdés:
1. A processzor elérte a x üzemórát és letiltott és ez tök véletlen egybeesett a kifúvatással.
2. rosszul fúvattam ki levegővel.
3. tegyem le a forrasztópákát.
4. X akta.

Szerintetek?
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia!
Gyors kérdés: a 12V meg van?
(#) 0sasa0 hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van egy digi előfizetésünk társ beltéri is van a társbeltéri is az antennára kapcsolódik.mivel én elköltöztem otthonról arra gondoltam viszem magammal a társbeltérit az albérletben ugyanis van antenna igaz upc-s. Viszont előtte kipróbáltam otthon upc antennáról működött a digi mivel otthon upc előfizetés is van. Na most az albérletben viszont hiába dugom rá az antennára nincs jel.Az albérlet másik községben van kb 20 km.Szerintetek az antennával lehet baj,vagy a beltérit csak az előfizetési címen lehet használni? a segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza 0sasa0 hozzászólására (») Máj 26, 2014 / 2
 
Szia!
Az antennával vagy a fejjel lesz a baj, mert a címet nem tudják meghatározni.
(#) Massawa válasza 0sasa0 hozzászólására (») Máj 26, 2014 / 1
 
Még nézd meg, hogy a beltéri ad-tápfeszt a fejnek ( általában kapcsolni lehet a menüben). A régi helyen lehet, hogy a másik készülék táplálta a fejet.
(#) 0sasa0 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Szia! Megoldódott a probléma az antenna kábel ilyen toldóval(nem tudom mi a tisztességes neve)volt össze rakva két darabból a padláson,és ott szét volt csúszva.Összeraktam rendesen és azóta is működik. Köszönöm a segítséget.
(#) 0sasa0 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget megoldódott. Az antenna kábel volt a ludas.
(#) szitko hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Sziasztok.

Javításra hoztak hozzám egy DSR-8111/53 Philips beltérit, aminek táp problémái voltak. A javítás végeztével ki szerettem volna próbálni a saját UPC Smart kártyámmal, de a beltéri nem fogadta el. A tulaj kártyáját viszont gond nélkül elfogadta.
Az lenne a kérdésem, hogy hány féle UPC Smart kártya létezik?
Szeretnék vásárolni egy "komolyabb" beltéri (SKYTEC JOBI HDTV), de ezek után már nem tudom, hogy milyet vegyek, melyikbe jó a kártyám.
(#) eyess válasza szitko hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Egyikbe se lesz jó a kártyád .Az ilyen beltérik kártyái általában társítva vannak.Tehát egy bizonyos beltérit csak a saját hozzá adott kártyát fogja felismerni kezelni stb.
(#) szitko válasza eyess hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Tudtommal a UPC-nél nem így működik. A Diginél van társítva a kártya a beltérihez.
(#) uniman válasza szitko hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Reméljük e te kártyád is UPC Direct műholdas Tv előfizetői kártya...vagy UPC-s ?
...mert nem mindegy! Nevezzük a nevén, azaz a "Direct" szócska ne maradjon le...
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) uniman válasza szitko hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Ez a beltéri allítólag nem CryptoWorks, hanem Nagravision 3 kódolást használ...az itt(csehül) leírtak szerint...
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) martin66789 hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok
Kaptam 2 beltéri egységet egy közepes méretű használt parabolát és 3 fejet hozzá.
Beltéri egységek:

Az egyik a Humax UD-FOX UPC mediabox saját távirányítójával és egy UPC-s kódkártyával. Csatlakozói:LNB IN 13/18 V egyenáram 500mA max, LNB OUT, TV SCART, VCR SCART, RCA Audio Video kimenet, SPDIF, RS-232C.


A másik egy régebbi Columbia LT-DI saját távirányítójával. Csatlakozók: LNB 13/17 V DC 300mA max, Scart VCR Out, Scart TV, RCA audio video nélkül, Ant in, to tv csatlakozó.

Parabola fejegységek:
Cambridge Single Output LNB JUNOII AE6 9,75GHz

Microelectronics Technology inc AF3-T2 10,7 -12,75GHz Universal Golden Single 40mm 0,6dB

Botech Model:BKA25 I/P Freq.: 12,5-12,75GHz L/O Freq.: 11,475GHz O/P Freq:10,25-12,75MHz Noise: 0,7dB


Ezeket kaptam hogy próbáljak már csinálni ezekből egy működő rendszert. Jobban a Humax-ot próbálgattam mert az rendesen működött, bekapcsoltam betöltött bejött a menü meg minden csak jel nem volt meg kép sem. Mindegyik fejjel kipróbáltam kódkártya nélkül meg kódkártyával is. ( azt mondta akitől kaptam hogy a kódkártya nem tuti hogy működik elvileg lemondták a humax-ban meg lehet nézni a kártya állapotát és ott kiírt róla mindsent és az volt a kártya állapotnál hogy normál állapot).
Mindegyik fejegységgel kipróbáltam úgy hogy a fejegység azonnal az LNB IN-re kötöttem egy darab koax kábellel, de semmi jelerősséget nem mutat egyik fejegység sem, forgattam össze vissza minden fele csatornákat kerestem de semmi. Nem tudom hogy most én vagyok-e béna vagy a cuccos rossz, próbáltam több kábellel is a mediaboxból a scarton is meg az rca kimeneten is de semmi adás nincsen csak a menü. A humax-nál még műholdakat is lehetett váltani de gyik sem volt mindnél nulla jelerősséget írt ki.

A Columbiával ugyanez a helyzet ugyanúgy a parabolát a LNb in-re kötöttem egy darab koax kábellel de semmi, itt még menü sincs meg semmi sem a készüléken a távirányítóval léptettem a csatornákat de csak a készüléken lépkedett a szám kép nem volt.

Ha valaki ért ehhez a cuccokhoz a legyen olyan szíves segítsen már hogy mit ronthatok el miért nincsen jel jobban a Humax-ot szeretném ha rendesen működne ?
(#) eyess válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Először a tükröt kell beállítani , aztán lehet keresni a beltérikkel szabadon fogható csatornákat.Egyébként ne fűzz sok reményt hozzá egyikhez sem max a szabad csatornákra lesz jó mind kettő.
(#) martin66789 válasza eyess hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Tükör beállításon mit értesz ?
(#) eyess válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Felszerelsz egy fejet a parabolára , aztán a fejhez csatlakoztatni egy beállító műszert , és ráállítod mondjuk a Thor műholdra.
Ha nincs ilyened akkor csak arra tudsz hagyatkozni , hogy a beltériben lévő jelszintmérőt használod erre , de ha ez sincs akkor a már a beltériben egyszer valamikor lekeresett csatornák valamelyikére kapcsolod lehetőleg szabadon fogható csatorna legyen.Ezután szépen óvatosan mozgatod az antennát , amíg be jön a kép .Várni kell egy kicsit mindig , amíg a csatorna megjelenik , ugyanis nehezebb , így beállítani már mint analóg korszakban.Ha megtalálod rögzíteni minden csavart , és ennyi.
Támpont lehet még az , ha a környéken van még valaki másnak is parabola , és ahhoz viszonyítva irány , és szög nagyjából hamarabb megtalálható valamelyik hold így.
(#) martin66789 hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
A beltériben van jelszintmérő aszerint mókuskodtam én is vele. És a 3 fejből melyikkel próbálkozzak jobban ?
(#) eyess válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Én azt tenném fel amelyik széles sávban dolgozik , és a legkevesebb zajszinttel rendelkezik.Ezt a fejeken lévő feliratokból megállapíthatod melyik jobb.
Én ezt tenném fel . Microelectronics Technology inc AF3-T2 10,7 -12,75GHz Universal Golden Single 40mm 0,6dB
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
(#) martin66789 válasza eyess hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Köszi eddig a segítséget, még egyszer nekiállok.
(#) uniman válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Hello!
A Columbia az csak az analóg vételhez volt jó, ami már szinte mindenhol megszűnt.
(#) martin66789 válasza uniman hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Hát akkor az már csak alkatrész.
Van még egy FUNAI FBS-1000 MK5 Broadcasting Satellite Tuner is az is analóg lenne ?
(#) uniman válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Igen, az is analóg vevő. Csak 99 csatornát lehet beprogramozni, digitális beltériknél ennek többszörösét. Én közel 5000 csatorna közül válogathatok, 28 beprogramozott műhold pozícióból...
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy LG 32LN536B LCD TV-m MindigTV dekóderrel, aminek a jelébe folyamatosan belezavarnak a motoros háztartási gépek(hajszárító, mosogatógép, mosógép, hősugárzó, kézszárító). Ha ezek bármelyike megy, akkor a MindigTV jele legjobb esetben is színesen kockásodik, de többnyire inkább megszűnik. A TV jelerősítős szobaantennáról kapja a jelet, van olyan megoldás a zavarszűrésre, amit a TV dugaljába lehet beépíteni?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia!
Nincs olyan megoldás és ezen csak a padlás vagy tetőantenna tud segíteni. Nem a megfelelő topikba írtál.
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Sokkal érzékenyebb a DVB-T adás az elektromos zavarokra, mint várná az ember. Minél erősebb a hasznos jel, talán annál nehezebb kiütni. Régi motorkerékpárok, traktorok, villamos hálózaton induló elektromos készülékek, mind zavarják. Nálunk a hűtőajtó nyitás/csukás is látszik a képen.
(#) (Felhasználó 51715) válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Bocsánat, nem tudtam hova írjam. Van egy tetőantenna is, de azzal pedig azt csinálja hogy az M1-M2-Duna megy, az RTL Klub és TV2 alig. Volt egy elfekvő szobaantennám, azzal elég jól bejön minden csatorna, csak időnként van rajta zaj.
(#) (Felhasználó 51715) válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Sajnos ezt észrevettem, igazából nem ezt vártam a MindigTV-től, ezért is mondtam le a Thome SAT TV-t. A MindigTV hirdetés a csapból is jön, de hiába a nagy felbontás ha minden műsorba bezavarnak a zöld-lila kockák, felvételre pl alkalmatlan. Nem tudom milyen antenna kellene rá hogy hibátlanul bejöjjön, de nyilván ez az ára annak hogy ingyenes.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Csináld meg a tetőantennás megoldást! Jó antenna és kábelezés a titka a jó vételnek! Van külön speciális DVB-T topik, ez a műholdas helyszín.
(#) djseed1 hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Galaxy innovation S2121-es beltérim. A problémája azzal kezdődött h némelyik csatorna nem akart elindúlni (Nem fut vagy kódolt). Aztán már nagyon sok csatorna nem akart indúlni és ma odáig ért a gond hogy a hálózat beállításokból eltünt a szerver telepítés lehetőség és a thor műhold az összes TP-vel együtt.
Szoftverhibára gondolok. Letöltöttem a szoftot, usb-n frissítettem de ugyanaz van.
A lényeg az hogy Com-on keresztül akarom frissíteni hogy a bootloader is cserélődjön, de a neten ehez nem találtam semmit.
Remélem valakinek van infója ezzel kapcsolatban.
Előre is köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Massawa válasza djseed1 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Én meg inkáb amondo vagyok, higy viz került a kábelbe vagy az LNB-be emiatt tüntek el a csatornák.
Következő: »»   38 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem