Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   70 / 193
(#) Zsolt50 válasza ierdelyi hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Személy szerint én nem adnék érte pénzt (WD40).
Most is hirdetnek Weller WP80-at 5 heggyel 16eHUF 4-6-ból kijön a táp ha ügyes vagy. Még marad is pénz a 25-ből.
(#) Zsolt50 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Nem. Más méretű a 210 és más (nagyobb) a 245. Legtöbb JBC állomás lekezeli mindkét fajta "nyelet".

Tomipap: Hát igen A hirdetési oldalak nem használhatóak úgy mint egy egy bolt. Ismét feltűnt a 210-es 6490-ért.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) tomipap válasza Zsolt50 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Hirtelen felindulasbol megneztem ebay-en. Ott is talaltam 245-os handpiece-t, vettem is 3m-es kabellel egyet. 16€ volt postaval. Ha realisan nezem akkor kb. a fele az uj arnak szoval nem rossz. Bar mondjuk a 3m-es kabellel szerintem dragabb ujonnan.
(#) tomipap válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Hat minden csak nem gagyi. De mit szeretnel bele?

Nem nyeklik nyuklik, stabil, jo a fogasa es a tip is stabilan "ul" benne. Szerintem a josaga pont az egyszerusegen mulik. Ugyan ugy van sleep, hibernation. Erzekeli ha kihuzom a TIP-et, ha visszarakom a pakatartoba es azt is ha a kihuzohoz erintem. Bar nyilvan ezt az allomas csinalja.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) ierdelyi válasza Gabó hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Azt hiszem ilyet árulnak a Conrad-ban is 24e környékén.
A kettő közül melyiket javasolnád: (egy árban vannak) ToolCraft: Bővebben: Link
Solomon: Solomon
(#) Gabó válasza ierdelyi hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Amit linkeltem, szerintem jó darab. Meg ennyiért, amin az apróba van, nem is drága.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Kb ugyan ezt megkérdezheted, az ájfonnál is Sajna a nevet fizeted meg sok esetbe
(#) ierdelyi válasza Zsolt50 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Nem találtam meg a WP80-as hirdetést. De egyébként sem vállalnám be a tápot. Érdekes, hogy ilyet használtan illetve olyan hirdetést, ahol legyártanák nem találtam. Perig lehet hogy lenne piaca
(#) vzoole válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
A Weller jack hosszabbítója meg 50000Ft... akkor ki a drága?
(#) ierdelyi válasza Gabó hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Egyeztetés alatt. Ha elküldi postán - és nem esik be valami extra jó vétel - akkor megveszem. A célnak tökéletes lesz. (bár kéne egy pestre is, de oda kicsi verzió, mert kis lakásban lakunk
(#) tomipap válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ezt igy hulyeseg nezni. Mi kerul egy csavarhuzon 3000Ft-ba? Egy darab fem meg egy darab muanyag. Nem csak a nevet fizeted meg. A JBC nem egy nyelet fejlesztett hanem egy pakat egy allomast es hozza valo TIP-eket. Ne csinald mar, hogy te ezt nem erted. A kategoriajaban pedig neki van a leg olcsobb beleposzintu rendszere. De ebbe kar is belemenni Nem sertodok en meg dehogy is. Csak meglapodtem, hogy egy muszeresz igy nezi a szerszamot, hogy hany darab drotbol all. A problema nem az araval van mert egy ilyen szinvonalu gyartotol mar az is nagy dolog, hogy ilyen olcson lehet hozzajutni a termekehez. A tobbi gyarto ebben a kategoriaban sokkal magasabb arakon kinalja a hasonlo parameteru termekeit.

En kifejezetten orulok neki, hogy nincs semmi a handpiece-ben. Igy nincs futobetet problema... Es nem kell 50.000.- -ert pakat cserelni mint az Ersa vagy Weller eseteben.
(#) Zsolt50 válasza ierdelyi hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
PÜ-ben a pontos webhely. Nem jól keresel vagy nem jó helyen. Van 3 nagyobb aprós oldal és sok szakmai. Sok "árnyékosabb" állampolgárnak a JBC és a JCB ugyanaz oda-vissza. A Weller veller weler és ezek variációja; a páka pálka esetleg hegesztő.
(#) Zsolt50 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ez a gagyi műanyag
- elég jó fogású, kézhezálló.
- Jó az anyagválasztás. Igaz hőre enyhén lágyul de páka pákával ritkán találkozik. Újabb Wellernél az aranyárban kapható pákatartó hőre gyorsan olvadó műanyag.
- A nyél nem melegszik át mint jópár Weller.
- Kapható zöldes és barátságos kék színben is
- szilikonkábeles vezeték
- iszonyat gyorsan cserélhető tip-ek. Ebben esetleg a weller wx a gyorsabb.
- Mi kerül egy weller vákuumpipettában 30eHUF-ba? (csatlakozó, cső, nyél, fém tű, szikikon korong)
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) Beaver hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Sziasztok, szerintetek ez a forrasztóállomás rendelkezik ESD védelemmel?

Bővebben: Link

Nekem valami olcsó állomás kellene, alkalmankénti forrasztáshoz. Igazából eddig egy ősrégi pisztolypákával forrasztottam, és eddig kielégítette a nem túl magas igényeimet, de most a kocsim klímájának vezérlőpaneljén kéne forrasztgatnom, és mivel van rajta 1-2 chip, nem merek nekiállni a pisztolypákával, hátha tönkreteszi.

Ti mit ajánlanátok? 15 ezernél többet nem nagyon akarok kiadni rá.
(#) SALáta válasza Zsolt50 hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Hát igen, a nyél. Egyszer rosszalkodott de faék egyszerű és csak összébb kellett tolni. Bár nem nagyon forrasztgatok már de amikor kell akkor nagyon nagyon kell és változó környezetben, egész apró smd alkatrészektől az óriási puferekig, relékig. Pár féle tip-em van csak de csekély súlya és a jó hegyek miatt igen jól használható. Egy 230 as wellerrel (ezeknek a hálózati melegnyeleknek márkafüggetlenül lehetne a neve kínzó) küzdöttem egy db9 es csatlakozóval. Másnap inkább hoztam a sajátot és egy új csatlakozót. Nem csodaszer de túlélte a szerszámgépet.
(#) ierdelyi válasza ierdelyi hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Végül egy FAHRENHEIT 28003 típus lett. Olcsó, egyszerű és kis helyen elfér. Ha pedig megtetszik a dolog, akkor beszerzek egy komolyabbat. Köszönöm a tanácsokat.
(#) istvan1943 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
A legjobb forrasztó páka : A TCP 50 Wattos 24 Voltos WELLER PÁKA.
Kattogós Hosszabb üzemre is ajánlom. Működik mind váltakozó.mind egyen feszültségről is.!
Van hozzá 6-7-8-9-s hegy.
Van eladó ilyen pákám ,keveset használt.

Apróban van a helye!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) tomipap válasza istvan1943 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Azert azt nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az legjobb paka. Kicsit eljart felette az ido. Az viszont biztos, hogy jol birja. Elszoktam mar tole, szerintem kicsit durung is finomabb munkakhoz. Nagyon sokaig hasznaltam en is es mondhatni azon nottem fel.
(#) pjg válasza tomipap hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Nekem is van kettő. Szinte vadi új az egyik. Az lett a tartalék, de már kiszolgál a másik. Bő 30 évesek.
(#) Zsora válasza istvan1943 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Isten mentsen attól hogy ilyen pákával ("kattogós Weller") kelljen dolgoznom nap-mint-nap. Jó nekem az OKI/Metcal...
(#) sector99 válasza Zsora hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Semmi baj nincs a véleményeddel, de - sok fórumtársammal együtt - mi csak álmodunk közel százezerbe kerülő pákáról....Persze ez csak az én véleményem, anélkül, hogy bárkinek is a pénztárcájában, vagy a hobbira fordítható költségvetésében turkálnák....
(#) Zsora válasza sector99 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Természetesen én is sokallom a 100-150 ezer forintot egy otthoni célra használt forrasztóállomásra, így én is csak egy belépő szintűt (OKI/Metcal MFR1100) vettem kb. 65 ezerért. 16 évvel ezelőtt az első munkahelyemen mi is ("kattogós") Wellert használtunk, de - nagy örömömre - hamar beszerzett a cég pár Ersa Analog és Digital forrasztóállomást, amikkel öröm volt a munka a kattogóshoz képest. Aztán a későbbi (jelenlegi) melóhelyemen megismerkedtem a többi nagy gyártó professzionális állomásával; Pace Sensatemp, Hakko, Metcal MX-500, JBC AM6000, Ersa i-Con, amik egyre magassabbra tették a mércét. Így amikor arra került a sor hogy otthonra is veszek forrasztóállomást nem volt kérdéses az hogy inkább veszek egy drágábbat de jót, mintsem egy feleannyiba kerülő sz*rt, amit aztán útálok használni. Meg aztán a jót könnyen meg lehet ám szokni... (Persze azért szerencsésnek mondhatom magamat abból a szempontból hogy legalább ennyit megengedhetek magamnak. Valakinek sajnos még a 15-20 ezer forintos cucc is megfizethetetlen.)
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
...És hogy miért sokkal jobbak ezek a drága forrasztóállomások/pákák, mint a gazdaságos társaik?
Mert:
- Nem melegszik át a nyelük. Kicsit sem.
- Nagyon gyors a fel- és utánfűtésük. (bekapcsolástól számítva pár másodperc)
- Gyorsan lehet bennük hegyet cserélni. (pár másodperc)
- Könnyűek és ergonómikus kialakításúak.
- Mivel rövid a hegyük, forrasztás közben a csukló az asztalon pihenhet, így az egésznapos használat sem fárasztó.
- Rengetegféle hegy kapható hozzájuk. (bár általában nem olcsón - főleg a speciálisak)
Ezek miatt tényleg öröm velük dolgozni, és már nem is akarsz más pákát kézbevenni.
(#) Gabó válasza Zsora hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ezzel egyet kell hogy értsek. Lehet drága, de megéri egy jobb állomásba fektetni. Aki csak évente akar 3-4 forrasztást csinálni, annak jók az olcsók is. Meg van olyan állomás, amihez több pákát is lehet csatlakoztatni, vagy a pákákat cserélgetni, persze a hegyek mellett.
(#) icserny válasza Gabó hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Idézet:
„Aki csak évente akar 3-4 forrasztást csinálni, annak jók az olcsók is.”
Így van.
De nem mellékesen vagyunk jópáran olyanok is, akik a 150 000Ft-os pákával sem tudnánk jobban forrasztani, mint egy 10 000 Ft-ossal. Ki-ki meg tudja találja magának azt a határt, ami fölött már nem érdemes költeni egy hobbieszközre - akkor sem, ha mellette találnánk az árát -mert az már pazarlás lenne.
(#) istvan1943 hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Tiszteletben tartom az összes hozzászóló véleményét !
Aki ismeri a forrasztás technológiáját, az megválassza magának azt az eszközt, ami szükséges
ahhoz, hogy a elvégzett MUNKA tökéletes legyen. Egy pillanat pisztoly páka nem való oda ahol
nagy felületű forrasztást kell elvégezni. /nincs arra idő, hogy az anyag bediffundáljon a forrasztandó
anyag felületében) Ez hasonló a hegesztésrei is. Nem beszélve az ÓN milyenségére is (forrápont-
forrasztó anyag összetétele- gyanta minősége, tisztasága stb.) Tehát az ábra a következő:
1., Aki ismeri a forrasztás technológiáját az nem csak az árat nézi- hanem a perspektívát is.
2., Aki csak pöttyenti az anyagot /az sok esetben (hideg forrasztást produkál)
3., No, mint MEO- sok tapasztalom van ebben a tárgyban.
Üdv : István, Hír.Technikus Székesfehérvárról, a Királyok városából.
(#) Ge Lee válasza istvan1943 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Azt szokták mondani hogy a kényelmet meg kell fizetni. Aki nem tud várni fél vagy egy percet a felfűtésre az vegyen olyan pákát - nyilván jóval drágábban - ami felfűt másodpercek alatt.
Ha napi 8 órában forrasztanék akkor engem is nagyon idegesítene a solomon rövid és nagyon merev kábele, ami elég kényelmetlen amikor a kéztartást a készülő forrszemek függvényében folyamatosan változtatni kell, a kábel meg húzza vissza a kezemet. Vagy a kattogós weller melegedő nyele, meg a potival nem állítható hőfoka.
De azt az 1-2 órát kibírom mindkettővel, és örülök hogy néhány ezer Ft-ból van pákám.
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Harminc éve kattogóssal forassztok és még sosem tapasztaltam, hogy melegedne a nyele.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Az enyém nyele sem melegszik
Ugyanakkor "az annó 310 forintos csehszlovák" pisztoly pákával is lehet jól forrasztani...
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Lehet, de nem szeretek. Van olyanom is kettő, de csak műanyag szobrászkodásra használom.
Következő: »»   70 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem