Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2444 / 3976
(#) usane hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Hello!

Egy elméleti kérdés. Egy RGB LEDre fényintenzitása 500/1300/350. Mitől lesz ez fehér, ha mindhármat teljesen meghajtom? Kialakítás miatt?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) pucuka válasza usane hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Tekintsd át a színkeverési eljárásokat. (gugli a barátod) Pont a fehér fény előállítása miatt van az eltérő fényáram így beállítva.
(#) usane válasza pucuka hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ok. Csak azért kérdeztem, mert egy másk típusú, ugyanúgy víztiszta, ugyanúgy 120fokos LEDnél, meg teljesen mások az arányok, de majd utánanézek.
(#) Raspun hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Üdv!
Nem tudom jó topik-e de azért leírom a kérdésem. Nos az lenne a tervem hogy építek egy router féleséget. Van egy wifi hálózat amire csatlakozik és létrehoz egy másik hálózatot de a lényeg az hogy az új hálózat sokkalta nagyobb hatóterű. AVR mikrokontrollerrel gondoltam megcsinálni. Milyen ötletek vannak? Lehető legnagyobbnak kéne lennie a hatótérnek.
(#) kadarist válasza Raspun hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Jó topik: Bővebben: Link.
(#) fefeesarmela válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
a kezelesi utmutatoba nem irja csak hogy adjam ra a gyujtast es tanitsam be a taviranyitot
(#) fefeesarmela válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
koszi a valaszt kiprobalom ezt is
(#) Csupasz válasza fefeesarmela hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Hali!
Ezt írtam Neked, csak nem szájbarágósan. Beülsz az autóba, bezárod az ajtót. Ráadod a gyújtást, és szép lassan, kb. 1 másodpercenként elkzded nyomogatni a bezáró gombot. Néhány nyomás után megtalálja a kódot, és rádzárja az autót. Utána már ki tudod vele nyitni, kiszállsz, bezárod újra,és kész. Elmész meginni egy sört.
Gondolom, így már elég értelmes neked is?
(#) ssk73 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
TDA2003-nál a non-inverting és az inverting input mit jelent?
(#) Bakman válasza ssk73 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ez egy műveleti erősítő. A műveleti erősítőknek két bemenete van: invertáló és nem invertáló. Sarkosan leírva: Ha az invertáló bemenetet vezérled, akkor a kimeneten a benettel ellentétes fázisú jel jelenik meg, a nem invertáló használata esetén pedig azonos fázisú. Tehát pozitív vezérlés esetén a kimeneten negatív feszültség fog megjelenni, illetve pozitív. Ez csak nagyon sarkított leírás, ettől azért kicsit összetettebb a dolog.
(#) morgo válasza ssk73 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Ezt tanulmányozd: Bővebben: Link
(#) Peet19 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Földelt source -os erősítőnél hol van az IDS? Hol folyik ez az áram?
Feladatban meg van adva IDS értéke mA -ben, de csak ID ről tudok ami = IS.
Van egy képletem ID -re:
ID = IDS * (1 - UGS / UP) a négyzeten.
Vagy ez a maximális Drain áram? Akkor ez ugyanott folyik mint ID? Hogy kell ezt értelmezni?
Előre is köszi a segítséget!
(#) szalczim hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan valamit keresek, ami x,y,z irányú térbeli elmozdulás hatására zárja az áramkör, kapcsolóként működik. Minél kisebb és olcsóbb megoldás kellene, a hangszórós rész amit vezérelne gyufásdoboznál kisebb.
Tud valaki ilyet javasolni?
Nagyon köszi!
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ami a Drain-en befolyik, az a Source-on kifolyik, vagy fordítva. A FET Gate-je el van szigetelve a Drain-től és a Source-tól is, tehát ami az egyik lábon be, az a másikon ki.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ezt értem, de a Drain áram ugyanaz mit a Source áram akkor mi a IDS? UP az elzáródási feszültség azt hiszem.
(#) holex hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Soros és párhuzamos RLC köröket mire használnak?
(#) kadarist válasza holex hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
(#) GyurEEE hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem akartam új témát nyitni, ezért írok ide.
Adott két drf1605H zigbee modul, melléjük két drf2618A usb adapter. Az usb adapteren használva a zigbee modulokat rendesen kommunikáltak egymással. Következő lépésben az egyik zigbee maradt usb-n, a másik zigbee pedig egy arduinora lett kötve, még ekkor is kommunikáltak egymással. Azonban történt valami, és az arduinora kötött modul hirtelen nem reagált semmire, visszadugva az usb adapterre, a számítógép sem ismerte föl. Rajta lévő két led csak villog (egyik be, kis szünet, másik be, kis szünet, egyszerre ki), hálás lenék, ha valaki tudna segíteni, köszönöm!
(#) Primary hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Van valami kapcsolás gyűjtemény valahol lehetőleg rövid magyarázattal, amivel egy 14 éve gyereket (öcsém) be lehet vezetni az elektronika rejtelmeibe? Egy kis ajándékot szeretnék majd összehozni.
Az oldalról jók az alapkapcsolások, meg gondoltam pár TTL áramkörre is, de talán jöhetne bonyolultabb is, hogy ne unjon rá hamar.
(#) kadarist válasza Primary hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szia!
Én ezt a könyvet ajánlom.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Sziasztok! Építettem egy 12V-os tápot amiben van egy 68000 µF-os kondenzátor. A kondenzátor kisütéshez szeretnék egy ellenállást beépíteni, de nem tudom milyen kell bele. Van erre valami szabály, értékre és teljesítményre egyaránt?
(#) dokidoki válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Helló.
Gondolom, a pufferen nem 12 volt van, hanem több, csak a stab kimenetén van 12 Volt, mert így szokás. Azt kell eldöntened, mennyi előterhelést szeretnél, ill. mennyi idő alatt süljön ki... de kb 1 Watt plusz terhelés nem sok, ezért 120-180 Ohm kisütő ellenállás megfelelő. amin kb 1 Watt fűtődik el, ezért értéke minimum 3 Watt, vagy több legyen. Ohm - bácsi a törvényével jó barát.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) Pali79 válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ohm törvényét ismerem, de abból nem jöttem rá arra, hogy ha pl 5 sec alatt szeretném kisütni akkor mekkora legyen. Igen valójában 15V van rajta. Egy Skori féle kapcsolásban láttam, hogy 680k/1W ellenállást használt, de semmiféle magyarázat nem volt, hogy miért éppen azt, bár az 230V- ra készült.
(#) mate_x válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ha kiszámolod az RC kör időállandóját( R*C), akkor ennyi idő alatt csökken a kondenzátor feszültsége a kiinduló érték 37%-ára.
(#) Pali79 válasza mate_x hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Értem! Így kiszámolva az előbb ajánlott 120-180 ohm -mal több mint 10 sec-re adódik ez az érték, ez elég soknak hangzik így elsőre. Nem?
(#) mate_x válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
180 ohmmal kb. 12 másodperc az időállandó. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk 16V-ra van töltve a kondenzátor, akkor 12 másodperc múlva lesz 5,92V a feszültsége. 24 másodperc múlva 2,19V. De csak akkor ha a tápegység nincs terhelve. Ha terhelve van, akkor a terhelési ellenállás és a 180 ohm eredőjét kell venni az időállandó számításánál, tehát úgy gyorsabb.
Azt nem tudom, hogy sok-e vagy kevés, az relatív, attól függ mik a követelmények
(#) Pali79 válasza mate_x hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ha mondjuk kisebb ellenállást választok, hogy rövidebb legyen az idő, akkor az az elfűtött teljesítményt nagyon megnöveli ha jól sejtem. Nem?
(#) mate_x válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Igen növeli, ezen az ellenálláson a teljesítmény veszteség Ukondenzátor2/R.
De milyen táp lesz ez, hogy ennyire fontos, hogy gyorsan kisüljön?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) Pali79 válasza mate_x hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Led szalag tápja. Nem annyira fontos (talán), hogy gyorsan kisüljön, de elég hülyén néz ki, hogy haloványan világítanak a ledek még 10-15 másodperc múlva is.
(#) morgo válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szia!
Cseréld le a puffert 1000 µF-ra, az hamar ki fog sülni.
Következő: »»   2444 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem