Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok! Elkezdtem beleásni magam a CCS C nyelvbe, letöltöttem a Complier programot, ahol új projektet indítanék, de nem tudom kiválasztani az eszközt, mert nincs semmi a listában, pedig a Program Files/PICC/Devices mappában ott vannak a Pic típusok. Lehet, hogy nem itt keresné a program? Hol tudom megadni, hogy hol keresse az eszközöket, vagy mit csináljak vele?
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
Ki kellene probalni MPLAB szimulatorral, es nezni mit csinal abban. Figyelni a bitek, regiszterek valtozasat, es eldonteni, hogy a programod mit csinal jol, es mit nem csinal jol.
Így első ránézésre szerintem a CLRF CCPTMRS hiányzik.
Érdemes olvasgatni a PIC18F26K80 adatlapját. Hiába 18F, de mégis bank -olgatni kell!
A CCPR2 regiszterek nem az access bank -ban vannak, hanem a 15. bankban. Ld: DS39977F-page 111 Table 6-1:
Basszus ezt nagyon nem is gondoltam volna . Elolvastam a bankolós részt, átírtam a programot és működik is végre.
Elég sokat kell bankolgatni a szabályzós résznél ahol egyszer változtatom a CCPR2L másodszor pedig hívom a késleltetést ahol a változókat a bank0-ban tárolom. De nem baj a lényeg hogy működik. Köszönöm a segítségeteket.
Srácok egy 18F24K20-as PIC-et akarnék használni.
A kérdésem az lenne, hogy miként és mivel a célszerűbb előállítani a 3.6v-ot? Valószínűleg 12v-os bemenetem lesz, de ha szükséges, akkor egy LM7805-ös stabilizátorral elő tudok állítani 5v-ot is. Ti hogyan csináljátok?
Nem értem mit szeretnél az 5V-tal. Feszültségosztót? Vannak 3V körüli sabilizátorok is, inkább olyat használj.
Idézet: „miként és mivel a célszerűbb előállítani a 3.6v-ot?” - 3.6V a maximális feszültség. Inkább 3.3V-ra illenék törekedni. - Ha kis áram is elég, akkor egy 3.3V-os stabilizátor IC kell (Lásd pl. a honlapomon...) - Ha nagyobb áram kell, ahol a stabilizátort már nem győzöd hűteni, akkor egy step-down kapcsolóüzemű stabilizátor kell (Például: Link)
Sziasztok!
Beszereztem a 22pF - es kondikat a kvarchoz , de nem akar menni a webszerver még így sem. Azt írja ki pingeléskor ,hogy a célállomás nem elérhető. Lenne valakinek ötlete , miért lehet ez ? Mellékeltem képet a bekötésről , illetve a webszerver forrását. Előre is köszönöm. A pic típusa : 16f877a
- A gyakran használt változókat az ACCESS bank -ban kellene tárolni.
- Az indirekt elérésnél az FSR0..2 mind a 12 bitet tárolja. lfsr FSR0, CCPR2L; movwf INDF0 - A movff utasításban mind a forrás mind a cél 12 bites címe megvan - nem kell beállítani a bank -ot. pl: movff WREG, CCPR2L
Erre gondoltam: LF 33 CDT
Ezt úgy néztem, 1A-et tud, és ha jól veszem ki az adatlapjából, akkor maximum 16v-ig lehet neki bemeneti feszültséget adni, így a 12v-os táp biztosan elég lesz. (3 kivezetésű D2PAK) Azért SMD, mert minden más is SMD lesz a nyákon. Bővebben: Link Véleményed szerint ez jó lesz nekem? Pali79: Csak jeleztem, hogy ha kellene, akkor van..
Szia!
Köszönöm az útbaigazítást. Tegnap már rájöttem a movff utasítás hasznára is .
Ez az egy fájl az egész?
Nem vagyok benne biztos, de ez lehet hiányos kicsit.. Az ANSEL regisztert miért vetted ki? Ha nem használsz analóg portot akkor állítsd őket digitálisra. És nézd át az adatlapot mert szerintem MCU INIT regiszterek is hiányoznak...
Nem vettem ki belőle semmit , már így töltöttem le . Ez a forrás fájl , egyben pedig mellékeltem most.
Egy 16F877A -nak nincs ANSEL és ANSELH regisztere. Helyettük az ADCON1 és a CMCON regisztert kell felprogramozni, hogy a PORTA lábak digitális módba kerüljenet.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
Biztos igazad van ezért is írtam, hogy nézze át az adatlapot és állítsa a portokat digitálisra..
Én nem néztem, csak furcsa volt, hogy be van írva aztán meg kikommentelve.
Nézegetem, de bele kellene merülni a dologba, hogy jól tudjak segíteni.
Sajnos most pont másban vagyok benne,így nem szeretnék nagyon megkeveredni. Az eredeti lefordított hex-el próbáltad már? Nekem elsőre kevésnek tűnik, de ettől lehet még jó...
Az, hogy "1A-t tud", nem jelenti azt, hogy a rajta eső (12V - 3.3V) * 1A teljesítményt is tudni fogja - komolyabb hűtés nélkül.
Elviekben a PIC és még pár LED illetve még egy nRF8001-es BT chip fog menni róla.
Kb 300mA-es fogyasztásom lesz.. Ha valamire több kellene oda meg már megy tranzisztor.. Talán erre elegendő lesz nem? Amit linkeltél is jó lenne, ha lenne SMD D2PAK-ban és mondjuk itthonról a hestore-ról betudnám rendelni.. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
Nekem a típussal semmi bajom, csak arra céloztam, hogy a stabilizátor által disszipált teljesítmény lehet sok (ki kellene próbálni, mennyire melegszik).
Kapcsolóüzemű stabilizátor is van a HEStore kínálatában (Bővebben: Link), de nekem nincs ezekkel tapasztalatom.
Ohh ez egészen jó és az ára sem vészes.. Előbb utóbb meg úgy is meg kell tanuljam ezeket is használni..
Köszi..
Inkabb ezt. A TS varians olcso, es ......
Nem biztos, hogy fesz. szabit. kell használnod ha az megfelelő opció, hogy lecseréled a 12V-os tápot egy PC-s tápra, mert azon 3.3V 5V 12V -12V és esetekben -5V is megtalálható valamint árammal se lesz probléma mert általában mind a három pozitív ág 10A felett van(de ez változó)
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni a megszakításokkal kapcsolatban. sokat keresgettem a neten, de semmi hasznosat nem találtam. Hiányos angol tudásommal az adatlapokkal nehezen boldogulok, és a regiszterek beállítását sem értem igazán. Két fajta pic-et használok 18f1320 és 18f458 Megköszönném, ha valaki leírná, hogy kell beállítani a pic-et, hogy portA bemenet legyen, nyomógombbal szeretném vezérelni. Mindezt asm-ben szeretném, mert még ezzel elboldogulok valahogy. Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Van egy kis gondom a kivonással. A kód a következő:
Ezt csak szimulációban futtattam ugyanis az egyik programomban azt csinálja, hogy amíg az adc_val 7. bitje 1-es tehát az adv_val értéke nagyobb mint 127 akkor a STATUS negatív bitje 1-esbe áll, holott az eredmény nem lett negatív a kivonás után. Amint az adc_val értéke 127 lesz tehát az adc_val 7. bitje 0 lesz minden úgy működik ahogy kell. Miért csinálja ezt? A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
Köszi, van külön DC-DC konverterem ami 0-tól a bemeneti feszültségig illetve maximum 40v-ig 3A-et tud.
A lényeg itt inkább az, hogy az adott hardver önmagában indítható legyen...
Ezeknél a típusú PIC-eknél nincs megszakítás PORTA-ra csak PORTB-re.
Most nem tudok neked teljes kódot írni de egy pár dolog INT0 ra
Ez a 0x8 high isr be fog be ugrani, icsernyi honlapját ha megnézed sok informaciot találsz a megszakításról A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
Nem tudom, hogy segít-e, de a honlapomon találsz némi információt magyarul. Ami nálam plusz bonyodalom, hogy én bootladert használok, ezért a megszakítás mindig egy ugrással kezdődik, hogy a 0x800-zal eltolt vektorokra kerüljön a vezérlés. A forráskódokat erről az oldalról lehet letölteni, illetve emitt on-line tanulmányozni.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
Na itt egy teljesen működő program a kapcsolás szerint bekötve, MCLR ki van kapcsolva nem kell felhúzni csak egy LED kell RA0-ra és ha megnyomod a gombot átkapcsolja a LED-et 0-ról 1-re 1-ről 0-ra.
Csak az eredeti lefordított hex-el próbáltam. Értelek .Lehet hogy jó persze , de hogy mitől hasal el , nem tudom.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |