Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 104
(#) szaki112 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Hogy lehet finomitani meg azon hogy ugyanolyan melegek legyenek a radiatorok. Ahigy beallt 60 fokra a rendszer azt tapasztalom hogy a sorban elso radiator melegebb picit mint a furdoben levo utolso.
Csak akkor allitgatok a rendszeren ha nem teszem tonkre a mostani jo aramlast.

Van lehetoseg meg egy picit hangolni?
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Amelyik nagyon meleg azon tekerj befele de ne mindegyiken..
(#) szaki112 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Okes, akkor ezzel nem boritom fel a franko aramlast ugye?
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ha mindet előtte félig kinyitottad akkor nem
(#) szaki112 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Akkor ami irto meleg azon tekerjek egy kicsit befele a tobbit meg hadjam ugy ahogy most volt.
(#) szaki112 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Most minden radiatort ahigy mondtad betekertem total es onnan tekertem vissza kettot. Ami meleg azon meg szukitek.
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Nem azt mondtam hogy kettőt, hanem a teljes tekerhetőség felét. Ha 8 tekerés a teljes, akkor 4et. Ha 6, akkor 3....
(#) szaki112 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Hat kb aza ket tekeres nekem a felehez er. Tehat az ugy jo nalam.
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 2, 2014 1 /
 
Ne szemre nézd... Hanem tekerésre.... Figyi.... Miért nem azt teszed amit írok? Így csak fölösleges köröket csinálunk. Az előbb is kb ötödikre tetted amit leírtam...
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) szaki112 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Bocsi, ezt akkor beneztem szemre ugy tunik mintha a felenel lennek. Na de mindjart tekeres ugyileg a feleig tekerem. Eszmeletlen somat segitettel mar ezzel is, hogy segitettel beloni a radiatorkort.

Amig nem volt belove annyira lassan melegedett. Amikor az elso radiator mar meleg volt akkor a harmadik negyedik radiator teteje volt egy kicsit langyon a tobbi resze jeghideg.


Most viszont irto jo.

Na nem farasztalak a kerdeseimmel ma mar tovabb, koszi megegyszer a segitseget.
(#) szaki112 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Ja es bocs az ertetlenkedesemert....
(#) szaki112 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Ilyen fajta termosztátnál jól gondolom, hogy a következő képpen kapcsol?

Be van állítva 50 fokra és 38-nál bekapcsol kb. és 62-nél ki?!
(#) szaki112 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
http://heilmann.hu/spd/3057-e/Csotermosztat-MMG-tokozott-0---90-C-f...84---0--

anyósoméknél reggelre ez ment ki a változatosság kedvéért
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nem úgy kéne neki. 15 fokos elvileg a △t-je. 50-nél ki és 35-nél vissza.
(#) szaki112 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Koszi.
(#) VIM válasza szaki112 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ami a "fém hőtágulás elvén működik" az nem igazán jó megoldás. A kapilláris csöves gőztenziós sokkal jobb és érzékenyebb nála.
(#) hari47 hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Sziasztok. Új vagyok a forumon, a neten keresgélve általában a ti oldalotok jött fel amiben értelmes tanácsokat és ötleteket találtam.2007 óta egy Termomax inka 35 krk kazán szomorú tulajdonosa vagyok. A kezdete óta csak szívás van ezzel a kondíciós kazánnal, aminek időközben megszüntették a gyártasát. Még az első évben kilyukadt a kazántest, de még gariban kicserélték, ill. azóta már mindkét szivattyút is cserélni kellett. A szereĺőkről pedig nekem is csak a lehúzás jut eszembe, mert hadovált panelcseréről, lehet hogy a nagy lehet hogy a kispanel a hibás és hát 50- 150 eft ig terjedhet az alkatrész ár.
Két körös a fűtés, egy radiátoros (ami az emeleten van, itt van egyébként a kazán is, ezzel nincs különósebb bajom ) és egy padlókör, ami eleve xarul lett letekerve. Az elöző tulaj a 4 körböl az egyiket kb 40nm-re tekertette le A problémám, hogy leesik a nyomás 2-3 naponta, ill. hogy a kevertkör nem akar füteni. Egész pontosan a motoros váltószeleptől a melegvíz eljut a keverőszelepig onnan viszont nem megy tovább. A padló szivattyúja működik hideg vízzel. Onnan tudom meg, hogy hibàs-e a keverőszelepem, vagy csak levegőbuborék okozhatja a problémát.
Várom segítségeteket köszi!
(#) zolika60 válasza hari47 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Nehéz ezt messziről kitalálni, de ellenőrizd a padló szivattyúját nem levegős-e.
(#) Kovabe válasza hari47 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Néhány foto segitene.
(#) hari47 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
A kaznon 2 automata légtelenítő található, egyik a legtetején a bal oldalon, a másik pedig az öntvény hőcserélő alatt jobb oldalon található, és van a radiátoros ķör legmagasabb pontján szintén egy automata légtelenítő.Amikor a készülék üzembe lett helyezve a szakszervizes is pár órát elkinĺódott a légtelenítéssel, amit a végén a két keringetőszivattyú végcsavarjainak kinyitásával tett. Itt is próbáltam ami a kb 2héttel ezelőtti teljes feltőltéskor -igaz vagy egy fél napig tartott- de eredménnyel, mert e szürcsögő hang a végen megszünt és melegített a padló. Ezeken kívül mas légtelenítőt nem tudok a gépkönyvében sem találtam.Amit még az elején elfelejtettem leírni az elején, hogy néha úgy kattog, mintha egy orosz hadsereg tartana benne lőgyakorlatot, és általában ilyenkor mikor kattog, a pdlót sem melegíti. Tudok küldeni gépkönyvet is hozzá. A melegvíz előállítóját már nem használom, de egyébként működik.sajnos a gépkönyvet nem tudtam feltölteni, mert az 2,01Mb.
(#) Kovabe válasza hari47 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Sajnos a hidraulikailag egyben lévő padlófütésed is okozhat ilyes jellegü problémát, javallom a sentinel család egyik-másik folyadékát, csodákra képes. Sajnos valoban megszünt a gyártás de még vannak szakemberek kik tudnak segíteni (privátban tudok adni számot). A keveröszeleped milyen irányban van jelen esetben? Milyen hőfokon üzemel a készülék?
(#) hari47 válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
A másik nagy baj amit az elején írtam, hogy nem jól van letéve azegyik kör, és nagy hosszuság miatt a maxra keĺett állítani a padló előremenőjét, azaz 50 c-ra hogy meleget érezzünk a padlón. Az az igazság hogy szakmám alapján ne vagyok se műszerész, sem pedig gázszerelő. A gázszerelő nem lenne rossz ötlet ( mert ha ajánlod biztos jó és megbízható ) , de félek hogy nagy a"távolság". Én Ķecskemét "környéki" vagyok 
A keveröszeleped milyen irányban van jelen esetben? Ezen mit értesz ?
(#) Kovabe válasza hari47 hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
A keverőszelep irányát azért kérdeztem mert nagyban befolyásolja az elöremenő víz hőmérsékletét. A padlófőtés osztod szelepes vagy sima, mert ha szelepes akkor tudsz rajta állitani hogy melyik kör milyen vízmennyiséget kapjon.
A szerelőm lehet hogy nem tud kimenni a nagy távolság miatt de tud ajánlani mást.
(#) hari47 válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Feltettem képet a keverőszelep "motorjárol", a váltószelepről ill. a fűtési rendszerem vazlatáról. A forumot ill. más infókat olvasgatva, lehet hogy a "pótszivattyúm" se jó helyen van, mert mintha azt olvastam volna, hogy az előremenő ágra kellett volna rakni, nem pedig a visszatérőre.
A kazánban lévő Vilo szivattyúknáln nem láttam manuális fordulatszám állítási lehetőséget, csak a "pót szivattyun" van ilyen.
(#) hari47 hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Bocsi a vázlatrajzomon pont az előremenő ágra rajzoltam a pótszivattyút, pedig mint azt írtam ill. a valóságban is a visszatérőre van rátéve.
(#) questore hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben lecseréltük a fűtésrendszerünket szabadáramlásos padlófűtésről hőcserélősre és egy kis segítségre lenne szükséem.
Kazáncsere és egyéb dolgok is voltak a felújításban, de valahogy az új rendszer nem látjuk, hogy azt hozná amit vártunk tőle. Majdnem ugyannyi gáz megy el mint korábban a régi kazánnal (25 éves) és van hogy 4 óra múlva kezd csak a padló melegedni. Egy rajzot mellékeltem a rendszerről.

Adatok:
- A kazán 55 fokon megy. (BAXI MAINFOUR 24)
- A hőcserélő mögötti thermosztatikus radiátorszelep most maximumon van (67fok fölött)
- A hőcserélő mögötti áramlásvezérlő 20fok alatt kapcsolja ki a szivattyút felette pedig bekapcsolja
- A szivattyú 2-es fokozaton van a 3-állásból.

a Lakás 75nm területű és ebben a nem farkasordító időben is elmegy napi 8-10 körméter gáz. A korábbi sima rendszer régi kazánnal 13-t vitt el farkasordító minuszokban. ez 400e forintos felújítás után nem túl nagy megtakarítás.
Valami rosszul van talán beállítva? Vagy a csövek rakódtak le szennyeződéssel?
(a beszerelők konfigurálták a rendszert)
(#) zoszka válasza questore hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A rajzon kapásból fordítva van bekötve a hőcserélőd, ellenáramba kell bekötni. Hiányzik belőle az értéktartó szabályzás. Így nem tud teljesítményt átvinni, csak kergeted benne a vizet. Nem írtad le a hőcserélő teljesítményét és a szonda sem jó helyen van. Kb ennyi így elsőre. Ha a rajz megfelel a valóságnak, akkor azt kell mondjam, ez egy nagyon amatőr munka. Tipikus... láttam már hogy csinálják... munka, szakértelem nélkül.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2014
(#) questore válasza zoszka hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Igazad van tényleg fordítva áll a hőcserélő iránya a kazán oldalon, a képet hibásan rajzoltam fel! Bocsánat.
- A hőcserélő Link

- Értéktartó szabályozás? Ez hogy értsem? Mi kellene bele és hová?
- A szondát (gondolom ez a thermoszatikus radiátorszelep) hová kellene rakni? A kimenő csőre? a hőmérő után?
(#) questore válasza questore hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Azt hiszem értem mire célzol azzal, hogy rossz helyen van a szonda. A Thermosztatikus szelepnek nem is a padlófűtés körben kellene lennie hanem a hőcserélő előtt a kazánkörben és csak az érzékelője legyen a padlőfűtés kör előremenőjében.
Ahogy most van úgy a keresztmetszetet szabályozza, ezért van, hogy hiába állítom be 45 fokra mert akkor 45 fok lesz a kimenőn de áramlás az nem lesz mert a szelep leszűkíti. (akkor ezért van az a fura durrogás)
Ha átkerül a kazán körbe, akkor azt szabályozza, hogy mennyi hőt kap a hőcserélő viszont a padlófűtéskör áramlást csak a szivattyú szabályozza.
Ha jól értem ezért van a kazánkörben egy áthidaló kör a kimenőből a visszajövőbe, ami mindig nyitva kell hogy legyen, mert mikor a thermoszelep majd lezár, akkor nem akasztja meg a kazánkör rendszerében a keringetést, hanem az áthidalón tovább keringeti a vizet.

Tehát átalakítva úgy kéne kinéznie a szelepnek a rendszerben ahogy a mellékelt ábrán van az én rendszeremben nézve?
(#) zoszka válasza questore hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
A meglátásod helyes. Mondjuk bekötés szempontjából furcsán néz ki, hogy alul vannak az előre menők, hisz a gravitációt is ki kell használni. A szivattyú termosztátját én a kazán előre menőjére raknám és kb 35 fokra állítanám. Így mikor a kazán kikapcsol néhány perc múlva a padló szivattyúja is. Ha a radiátoraid nem termoszelepesek, vagy legalább kettő nem az, akkor nincs szükség shöntre a rendszerben, mivel van a Mainfour-ban is tehermentesítő ág. Egyébként a készülékben van egy programozható kimenet amit szivattyú vezérlésre is lehet használni, csak fel kell programozni és akkor nem kell a szivattyú kapcsolgatásával külön bűvészkedni. (ez már szervizes munka)
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2014
Következő: »»   37 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem