Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Golf IV elektronika
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 48
(#) normalize hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok
Vam egy 99' Golf IV 1,6 benzin, elol hatul automatikus ablakemelo.

Szeretném a segitsegetek kerni. Sajnálatos módon a hátsó csomagtartó zárja nem működik, egyszerűen nem zár le. Mi okozhatje ezt? Ahogy olvasgattam valószínűleg nem kap áramot. Van erre valami gyogyir?

1/Alternatív kerdesem az lenne, A kérdésem, megoldható lenne az,hogy pl vennék még egy hátsó ablak fűtő kapcsolót es arra kotnem a zarjat? (marmint hogy kapjon a zár motorja áramot.)

2,/A beltéri világítás is vacakol, hol felgyullad hol nem ,mikor felkapcsolom(nám). Ez miert lehet?

3./
Anno ahányszor lemerült az aksi es az feltöltöttem..aku saruk ügye vissza, es felvatva, egyik töltés utan nem ment a jobb hátsó ajtó központi zárja, következő saru levetelnel es töltésnél meg működött. Es ez igy megy felvatva. Most per pill működik. Csak" a hátsó csomagtartó zar nem.
Elore is nagyon szepen koszonom!

4,/ illetve az nagy baj ha?: Valamiért allandoan kiégett a belső műszerfal világítás biztije. Eredetileg egy 7.5 volt benne. Ezt csereltem 10 majd 15 re di kiegetek volt h rogton, volt h később. Most egy 20 as van benne
Annyi hogy erre az arramkorre van kötve még kb 0.7m led szalag is. Ez miert lehet, baj h 20 as van benne?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) normalize válasza normalize hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Még azon gondolkodom, azt nem lehetne megcsinálni olyan esetben, ha tegyuk fel valamiért áramot nem kapna a csomagter zarjanak motorja, hogy rákötném a jobb hátsó ajtóra ...es amikor az ajtó kap impulzust azt megkapná a csomagter motorja is?
(#) Laika1 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok,
van egy 1999 1.9TDI 110LE AHF autóm, melyben km órát cserélnénk kiskijelzősre, de előtte az mfa kart kellene bekötni. Kar megvan már hozzá, csak 4 kábel amit bekellene kötni. Sajna nem találok hozzá kapcsolási rajzot, tudna valaki segíteni, hova kell bekötni?
Köszi,üdv
Lali
(#) normalize hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Sziasztok

Kikerestem hogy az a bizti aminek 7,5A kellene hogy menjen minek a biztosítéka. Jelenleg csak a 20A áll meg benne.

" Comfort system, cruise control, 7.5
Climatronic, AlC, heated seat control
I modules, day/night dimming mirror,
control module and control unit for
multi-function steering wheel "

Kérdésem ha nekiállnék pl lehuzgálni egyesével az egyes "fogyasztókat" műszerfal stb, nekem generálna hibát a rendszer ha visszadugnám azokat? tehát kellene hibakód olvasó a szereléshez?
más néven húzgálhatom én csak így szabadon le-vissza a csatlakozókat?
(#) geriopel hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok!Nekem egy 2000-es 1,4-esem van, a vezetőoldali ajtóról nem zárja a központi zárat, valószínű a kis mikrokapcsoló a hibás.Az lenne a kérdésem, hogy ez okozhatja azt, hogy a bicskakulcsos távval nem tudom lezárni?Próbáltam szinkronizálni a jobb oldalról, de semmi. Jobb oldalról kulccsal lezár a központi, és a led is villog.
(#) zolika60 válasza geriopel hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Amíg a kapcsoló rossz, sajnos nincs trükk a bezárásra.
(#) geriopel válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Én is erre gondoltam, hogy ezért nem veszi a táv jelét.
(#) zolika60 válasza geriopel hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Veszi azt, csak azt hiszi, hogy nyitva van az ajtó.
(#) VIM válasza geriopel hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szia! Valami ilyesmire kell felkészülni a szerelés során.
(#) geriopel válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Golf 4 ajtózár szerelés
Tudom, már megnéztem videón!
..de itt még vannak nagyon jó dolgok, oldalt pár link szerelésről...videón!Legalább látjuk, hogyan kellene.
(#) Laika1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Helló,
és a csomagtér világítás kapcsolatba van az első-hátsó ajtók zárjával? Mert egyik napról a másikra nincs a csomagterembe világítás!?
Csomagtérajtó zárját 2 éve cseréltem gyári újra, akkori emlékeim szerint a 3 eres csatijából, ha 2-t összezártam ment a világítás, most is kipróbáltam de semmi. Biztik jók, bár a kormány alatti borítás mögött még nem néztem. Ötlet valakitől?
(#) mtomihun válasza Laika1 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Helló
Nézd meg a csomagtérajtó átvezető harmónikában a vezetékeket, ott el tud törni,
az is lehet a hiba oka!
(#) geriopel válasza Laika1 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Igen, a jobb oldali gumiátvezetőben el tud szakadni a kábel!Én is most forrasztottam meg kettőt is, mert nekem hátsóablak fűtésem nem volt!Érdemes egy kicsit beletoldani, mert elég szűkre szabták a vezetéket!
(#) Laika1 válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Azt is megnéztem először mikor kerestem a hibát, de ott jónak tűnt. Viszont most jobban megnéztem, bontottam a kábelszigetelést és valóban ott volt elszakadva. Köszi az infókat.....
(#) normalize hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Sziasztok

A következő problémával szembesültem a golf IV ennél.
Valamiért a csomagtartót nem tudom kinyitni. Kap áramot a zár motorja, de nem nyillik. Van mod h belülről lebontsam a burkolatot ugy h le van zárva?
(#) zolika60 válasza normalize hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Kulccsal nyisd ki. Honnan tudod, hogy kap áramot a motor, ha nincs szétszedve?
(#) lanti válasza normalize hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Ugyan ez a bajom én úgy csináltam hogy központi nyitja a kocsit majd elforgatom a kulcsot és akkor tudom nyitni kilincsel. Mintha tele ment volna a zár valami kosszal, de remélem tapasztaltabb emberek is irni fognak.
(#) szaky83646 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok

99 1.6 golf 4 nem indul, benyomom a kuplungot, elfordittom a kulcsot, kigyulnak a lampak , majd miutan elalszanak adom a gyujtast es csak halkan, ill. siman zerreg, de nem indul.
Mi a hiba?
Megadta magat az onindito?
Mitol megy tonkre az onindito?

Varom valaszaitokat.
(#) VIM válasza szaky83646 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia! A "simán zerreg" az mit is jelent a Te olvasatodban? Az önindító teker de nem forgatja a motort? Ez lehet a behúzómágnes berágódása, szorulása vagy fog-fogra kapott éppen a bendixnél. Ha a behúzómágnes behúz és megszakadt a bendix szabadonfutója, akkor is előfordul, hogy zerreg de nem indul a motor. Röviden ennyi volna, tehát nem megy az olyan könnyen tönkre de időnként elfárad benne egy-két alkatrész.
(#) nagy leslie hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Elolvastam az itt fellelhető összes hozzászólást, de mégsem tiszta minden.
Nekünk is golf4 1,6 benzin, 2000év, 5ajtó, központi zár, elektromos ablakok. Úgy kezdődött hogy leserlines távkapcsolóval használjuk és először nem zárta a csomagtér ajtót, az összes többit igen. Ekkor még villogott a bal első ajtóban a kis led felül. Majd mechanikusan próbáltam kulccsal ugyancsak a bal első ajtónál. Innentől kezdve valami történhetett mert utána már nem villogott a led. A csomagtér ajtót csak kulccsal tudom nyitni-zárni. Az ajtóban a jelzőfény és a belső világítás nem működik. Az elektromos ablakok nem működnek. A tetőkonzol jobb oldali gumi átvezetést Én is megnéztem, a gumi harangban az egyik kábel (zöld színű kábel, ami a zárhoz megy) el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után sem működik.
Valami használható tanács jó lenne (( Köszönettel.
(#) lanti válasza szaky83646 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nem volt némi előjele ? Indulás utáni rövid dürrögést nem hallottál valami ?
(#) tigriss hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok.

Nem rég vettem egy golf4 igy még nem volt meg az olaj csere, vezérlés, gyertya.
Normális e az hogy 5 ben 3000 fordulat van 90nél?
1.6sr 8 v 102le
A másik miért van az ha lezárom a kocsit az autóban a led nem világit?Illetve ha lezárom az ajtókat akkor csak az autó baloldala villog be.A másik néha bizonyos sebességekben rángat egy picit.Antennája nem volt de ami most van az lehet rövid mert nem tudom bele csavarni erre van valami megoldás?

A hátsó ablaknál nem jön az ablakmosó szárazon megy az ablaktörlő.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Tetejébe még a váltás is nehézkes.
(#) metalchild válasza tigriss hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
5.-ben a 3000-es fordulat normális(nekem 1.6 16v 105le van).
Ami nem világít alatt az ajtókárpitban lévő ledre gondolsz? Riasztó van benne? Távirányítóval zárod?
A bal oldal bevillanása záráskor, nyitáskor is csak jobb oldal nélkül megy?
A rángatásra nekem megoldást jelentett az üzemanyagszűrő csere és sajnos nagyon kényes az üzemanyagra is(vagy csak felénk van minőségtelen benzin).
Antennát akár szupermarketben is kaphatsz, amihez jár többféle toldó csavar. Vagy megnézheted, hogy nincs beletörve a régi antenna.
Hátsó ablakmosónál nézd meg elsősorban, hogy nem folyat-e valahol a mosó csöve. Ha nem akkor a tartály alján lévő szelep ment tönkre.
Váltás nehézkes alatt mit értesz?

A fontos csere alkatelemeket a helyedben mindenképp a leges leghamarabb elvégezném!!! A váltó folyadékot is ellenőriztesd.

Üdv
(#) tigriss hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Szia!
a kis ledre gondolok az nem világit, riasztó sztem nincs benne de ilyen kis távirányitó van, amin 2 gomb van de lezáráskor és nyitáskor csak az autó baloldala jelez be.De holnap viszem szerelőhöz és ezeket megnézi remélem nem kerül sokba.
(#) tigriss hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Most már a hátsó ablak mosó jó, mind 2 oldal villog lezárásnál ,de kulcsal csak azt az oldalt zárja amiben a kulcs van, a kis led továbbra sem villog.
(#) lanti válasza tigriss hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Mikrokapcsoló csere lesz az keress rá elég részletesen le van írva.
(#) tigriss hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok! a kocsi baloldala mikor megyek vele, akkor nyikorog valami ütemesen, de ha kb 40 körül vagyok, akkor nincs már hang, e fölött van , de volt olyan is hogy végig semmi hangja nem volt.Erre valami ötlet?
(#) kala1982a hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok, 2000-ben gyártott 4-es golfhoz milyen kábelt kell szerezni-építeni ahhoz, hogy hibakódokat ki tudjam olvasni? Autocom szoftver használható? Vagy más kell?
(#) metalchild válasza tigriss hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hello. Előfordulhat, hogy a hátsó rugó nincs rendesen a helyén vagy törött.
Üdv
(#) metalchild válasza kala1982a hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Hello. E-bay-en lehet venni kb 2500Ft-ért Vag-Kkl 409Bővebben: Link kábelt, amihez jár cd a hozzá valóprogramokkal( vagcom + driver). A szoftvert lehet okosítani, itt fórumon találsz róla infot.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
Következő: »»   18 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem