Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   57 / 62
(#) zimi1991 válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Baloghbandi hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok! Először is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
Témánál maradva kérdezném, hogy beépíthető-e a B5 elejére a BC547-557 páros is? Feszültség miatt kérdezem, én nem tudom a rajzról ránézésre ezt megállapítani. Merthogy BC546 Toshibát nem tudok szerezni, ..bay-ről meg nem biztos, hogy olyat kapnék (tapasztalat). Viszont itthonról tudnék BC547-557-et venni. Érdekelne még a BD139 is, kiváltható-e BD137-tel? Feszültségem +-40 V.
(#) reloop hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Szia! A BC tranzisztorok gyakorlatilag a féltápfeszültséggel találkoznak, a BD pedig 2-2,5V-tal, tehát megfelelő helyettesítők.
(#) Baloghbandi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszi a válasz infókat. Talán az 547-557-ből sikerül Philipset szerezni, de a Toshiba abból sem biztos... Kis BD-t meg szintén nem egyszerű NXP-t találni, de viszont van itthon 137-em. A végén csak megépítem ezt is...
(#) zimi1991 válasza Baloghbandi hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Én ebayről rendeltem bc-ket, de bd-ket nem találok normálisat...
Freeshippingel lehet találni eredetiket nekem kemény 1200ft ba fály szóval nem vészes...
(#) Baloghbandi válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
És találtál az ebay-esek között párosnak valót? Multival összeválogattad őket, vagy csak Toshiba-Philips pár és kész? Én végső esetben mindkettőt Philips-ből tenném, ha összevalókat tudnék majd mérni.
(#) reloop válasza Baloghbandi hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Nekem erről a feladatról a 2SA970 & 2SC2240 ugrik be, ami távol-keletről viszonylag olcsón beszerezhető, igaz még nem építettem B5-öt.
(#) Baloghbandi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
A 2SA970-et már én is használtam a 100 W-os Mosfetesben, az is nagyon ott van. Párban még sosem.
(#) zimi1991 válasza Baloghbandi hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Philipseket és már párba válogatottakat így került az 5 pár ennyibe...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) Baloghbandi válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Kíváncsi lennék a csak Philips elejű B5 hangjára, mondjuk egy másik pároshoz képest, nem tudom, te cseréled már benne, vagy most építed?
(#) zimi1991 válasza Baloghbandi hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Még csak most építem, de csak is minőségi és eredeti alkatrészekkel...
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Újabb eladó. A képek alapján jónak tűnik de érdekelne a Ti véleményetek is.

DSC_7358.JPG
    
(#) tamasgal hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Lassan lassan haladok a B5 mono blokkokkal Trafó zavarvédő palástok, doboz fényezés vagy porszórás és vastag fekete plexi előlapok hiányoznak "csak" és indulhat a zenélés!

b5.jpg
    
(#) Anden válasza tamasgal hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ajánlanék bele egy hangfal védelem/koppanás gátló kört is építeni.. Az ördög nem alszik..
Én annó a uPC 1237-es ic-s relés védelmet tettem bele, és nagyon elégedett vagyok vele már több mint másfél éve kb..
Nagyon alacsony DC-nél már lekapcsol, mind két irányból..
(#) Alkotó válasza tamasgal hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Közös dobozba is szerelheted. Ettől még marad a két oldal független, csak egy egységként tudod kezelni.
A trafó arányai alapján nehéz megítélni, de nem tűnik elég nagynak.
Eszembe jutott még valami a trafóról. Nálam egy ilyen trafó van, amin mind a két csatornának van egy külön tekercspárja, amik egymástól galvanikusan teljesen függetlenek. Ezt így tekinthetjük hátránynak is meg előnynek is. Szerintem ez a jobb választás, mert így a nagyobb tarfóra kisebb a voltonkénti menetszám, ezért kisebb belső ellenállású trafótekercseket lehet elérni.
Én a saját kivitelezésemet is duál-monónak tekintem, pedig a trafó primerje, és a védelem közös, minden más külön van. Így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) Alkotó válasza ptesza hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nehezen indul be a B5-öd. Nálam az elsőre és találomra vásárolt tranyópáros van, amikkel még nem volt baj (napi használatban van közel 5 éve, sőt már házibuliztak is vele a gyerekek).
Esetleg a tranyók vizsgálgatása helyett rakd össze, és hallgasd meg.
Mellékeltem egy fotót (nem a legjobb pedig igyekeztem) a nálam működő teljesítményelemekről.
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Majdnem a bordához érnek a lábak
(#) Alkotó válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ugyan már! Éppen ideális hely van ott, ha jól emlékszem 2,54mm, de nem ez volt a kép lényege, hanem a félvezetők nálam használt típusai.
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Legyen úgy!
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Valóban elég közel vannak a lábak..Ahogy látszik, még az aluból is lett reszelve..
Persze a lényeg hogy nem ér oda..
Korábban még a Conductor-nál én az ilyen kivitelezésnél húztam zsugorcsöveket a tranyók lábaira, a biztonság kedvéért..
Az én B5-ömben állítva vannak, így oda nem volt szükséges..
(#) tamasgal válasza Anden hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsot de a hang miatt egyenlőre nem kap védelmet az erősítő!
(#) tamasgal válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Este bele rendezgetem a két végfokot egy dobozba és teszek fel róla képet, kíváncsi vagyok a véleményedre! A trafók gyári Indel-ek, 200W-osak, oldalanként annak bőven elégnek kell lennie. Régóta figyelemmel kisérem a munkáidat és nagyon tetszenek
(#) Anden válasza tamasgal hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Hang miatt?? :O
A védelemnek nem sok köze van hozzá, tekintve hogy relé kapcsolja a hangszórókra a véget..
Azért javasoltam, mert sosem lehet tudni..Nem nagyon tetszene, ha a hangsugárzóim egy hiba miatt menne tönkre..
A biztosítékok aligha ovják meg, de te tudod..
A hangról pedig annyit hogy nekem kb két éve így működik, és még max hangerőn (üres járatban) sincs alapzaja, még ha a magashoz fülelek akkor sem..
Majd teszek fel képet nemsokára, hogy én hogy oldottam meg..
(#) tamasgal válasza Anden hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Bizony az a relé zavar engem Sajna most nincsen keretem "komoly" relékre de tervben van természetesen.
(#) Anden válasza tamasgal hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ja, úgy már más a leányzó fekvése..
Én azt hiszem kb 800 Forintért vettem Omron relét bele, az egész védelem kb. olyan 1500 Forintos tétel volt összesen..
Nekem ennyit megért a biztonságosabb zenehallgatás..
(#) Alkotó válasza Anden hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Reszelve az aluból?! Mire gondolsz? Nincs ott semmilyen reszelés. A kép szerinti bal oldali tranyó alatt meg van az él sérülve (felütődés), de ezt se piszkáltam, csak a síkot állítottam helyre.
A 2,5mm-es távolság biztonságosan elegendő. Ettől nagyobbat értelmetlen hagyni. A meghajtók lábai egymáshoz képest már eleve közelebb vannak, hiszen a középpontjuk 2,54 mm.
Feltevésem szerint az árnyék zavarja a szemeteket.
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Akkor csak reszelésnek nézett ki...
Egyébként nem kötekedésből, de arra gondoltunk, ahol az MJL tranyók lábai hajolnak lefelé, ott aligha van 2,5mm..Persze így képről nehezebb megállapítani..
A lényeg hogy nem ér oda...
(#) tamasgal válasza Anden hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Á nekem nem 1500Ft-os tétel "sajnos" mert a hang útjába az én felfogásom szerint kizárólag speciális relé mehet így az ár inkább karcolja a 15.000Ft-ot, annyim meg nincs most erre.
(#) tamasgal hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Elgondolkodtam az egydobozos elrendezésen amit Alkotó javasolt (tudnám mire használni a felszabaduló dobozt) nektek mi a véleményetek melyik lenne a legjobb elrendezés szigorúan a hangminőséget alapul véve?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) Alkotó válasza tamasgal hozzászólására (») Dec 29, 2014 / 1
 
Kenyér csomagolópapírjára készítettem egy vázlatot. Esetleg ezt is mérlegeld.
A bordák lehetnek belül is ha az bármi okból jobban tetszene.
Következő: »»   57 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem