Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1637 / 2499
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A képen látható ha a fényképét nézzük balról na az a két nagy 5W ellenállás értéke ami a bordára merőleges és picit az értéke homályosan látszik az 8,5k ohm-os. A többi meg ugyebár 12 db 0.6 ohm-os viszont 14db tranyó van....
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Csak amit szabad szemmel látok egy csomó lyuk van a forrpontokon mindet nem jelöltem, valamint jelentős a vezetősáv oxidréteg is.át kéne mosnod.
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Lyuknak látszik valóban a képen de am. valójában nem az csak rosszul esik a fény a képen...
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ahová kérdőjelet tettem ott konkrétan alkatrészlábat látok kikukucskálni az ón alól.
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Újra forrasztottam.
(#) epyn hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Kérdésem a szakikhoz.Nem közvetlen az erősitőről,inkább az előfokozatokról:
Adott egy egytrafós táplálású 4 csatornás aktiv hangváltott sztereó rendszer:
2.3kHz 18db/okt magas LM3886-mély TDA7294 ic-kkel.
Eddig nincs is semmi gond.

A problémám a következő:
Ha lehúzom az egyik RCA csatlakozót nem némul el az adott csatorna hanem továbbra is szól.Vice versa.
Átböngésztem a huzalozást,nyákot,hibát nem igen találtam.Táp,áramfelvétel rendben és szól is tisztességesen,de:
-hol a sztereo?
A kapcsolás a következő(ceruzás rész után a végfokozati ICk jönnek)
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hát nem tudom itt még lényegesen jobban nézett ki a nyákod. Gondolom nem lett lekezelve és elkezdett oxidálódni.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen sajna az kimaradt nem találtam a lakkot. Most megint át forrasztottam de nincs változás. Nem lehet kondi kiszáradástól vagy valami ilyesmi, mert teljesítményt adna csak recseg mint a bűn?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Pufferek lennénk bűnösek a táp ágba? Mondjuk annak a paneljét tegnap csináltam és új 10000uf van benne áganként 2...
(#) lukacsp válasza epyn hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A rajzon látható kapcsolás teljesen korrekt, nem terv szinten lesz a dög elásva.
(#) Zosi hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
48Volttal kéne működjön? Mert akkor ki próbálnám a quadnak a tápját rá tenni hátha a puffernél rossz valami.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen mennie kell azzal is.
(#) epyn válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A földelés kialakitása beleszólhat ilyen módon a dolgokba?
Csak mert a brumm és egyéb zajok nincsenek.A hangfalak teljesen némák jel nélkül.
A doboz fém,a de egyetlen pontban sincs semmilyen galvanikus/elektromos kapcsolatban a rendszerrel(még)
Illetve balance potit tekerve az helyesen dolgoztatja a csatornákat.Nem értem én ezt a dögöt.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nyugodtan mehet alacsonyabb táppal.
Két érdemleges kondi van az erősítőben: C5 és C7 Bővebben: Link
Próbálj valami hasonlót helyettük, kis eltérés nem katasztrófa.
(#) lukacsp válasza epyn hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen, tud ilyet csinálni a földelés kialakítása is, de szerintem annak lennének egyéb jelei is, amik pedig azt mondod nincsenek.
Fénykép, ill blokksémás móricka rajz tud segíteni a továbblépésben, hátha kiszúrunk valamit.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A quad táp nem jött be, ugyan úgy recseg.
(#) epyn válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Esetleg válasszam le a bemeneteket kondival hogy elkerüljem a DC áthidalást amit a bemenő impedancia okozhat? 35kohm ha nyitott a bemenet illetve ennek pont a fele 17k ohm ha a az RCA aljzat rá van kötve -kábelekkel- a két bemenőfokozati nyákra.Ez utóbbi közösitett testpontos ún. nyák RCA
Rajzolnék de semmi olyat nem árulna el ami az ominózus hibát okozhatná.Tipikus láncszem felépités.
Nincs csillagos testpont kialakitás.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Értem. Habár a kapcsolási rajzon nem látszik gondolom kimeneti soros LR tag és/vagy pár ohm-os nagyteljesítményű ellenállás rá van téve a kimenetre földre húzván egy pár száz nF kondival (RC tag) ?

Reloop és blasz kollégától kérdezném, hogy enélkül is megyeget ? Mert így nem tudni mekkora illesztése lenne a fokozatnak... ?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Sajnos nem az volt a hiba találtam ugyan olyan értékűt, de attól sem javult meg.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia! A tapasztalat azt mutatja, nem érzékeny kapacitív terhelésre, ami egyes hangváltóknál jelentős is lehet, így nem használunk induktivitást a kimenetén.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Elég későn kapcsolódtam újra a kérdésedhez, a bemeneti és a kimeneti csatlakozások (relé is ide tartozik) ellenőrzésén túl vagy már? A minap majdnem agyonjavítottunk egy erősítőt, pedig csak a jack csatlakozó volt hibás
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ismerős a sztori. A jó múltkor blasz kolléga áthozott egy böhöm nagy quadot, mire kiderült hogy a poti volt fordítva bekötve...
(#) lukacsp válasza epyn hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A részegységek tápellátás kialakításáról még mesélj egy kicsit kérlek.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen most újra is forrasztottam a jack-et. De semmi javulás.
(#) epyn válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Van egy közös táppanel.Erről megy a nagyáramú illetve a stab IC-s 15V az aktiv hangváltós bemenetre.A tápfesz felfűzését ténylegesen láncszem szerűen csináltam.Kivéve a 15V-ost,az két külön kábellel csatlakozik a két különálló hangváltó panelre.
A végfokpanelokra természetesen a jel GND-je is becsatlakozik,kifelejtettem a rajzról
Móricka rajz:
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Na akkor csináljuk azt, hogy a pozitív és negatív ágban hagyj benn 1-1 MJL tranyót. Quad táp legyen a fedélzeten, a biztik helyén pedig 1-1 10 ohm -os ellenállás. Multi legyen a kimenetre kötve (vagy valami próbahangszóró)majd kezdj el a bemenet környékére óvatosan rátapogatni újjal. De csak oda nem ám másfele is. Erőteljes búgó hangot kell hallj és nem torzat. Ha megvan akkor tégy vissza még két tranyópárt jobbra is balra is. De mondjuk előtte az összes tranyót átnézném dióda mérő állásban, kiforrasztva, hogy valóban mezitláb nincs-e szakadásuk/zárlatjuk. Pl az MJL-eket gyorsan összebírod hasonlítani mert van viszonyítási pont hiszen több db van belőle. Mindegyiknek ugyan úgy ugyan abban az állásban ugyan azt kell mérned a multival...
(#) lukacsp válasza epyn hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Akkor már van is földhurok, mert a cross panelek és a vég panelek megkapják ugyanazt a GND-t a tápnyákról, pluszban össze vannak földelve a jelkábelek árnyékolásai által is.

A végfokok tápra sorolását szerintem mindenképpen szüntesd meg, mert ez így nem OK. Egyesével legyenek megtáplálva külön-külön a tápnyákról induló vezetékekkel.

Egy kísérlet erejére meg kéne még próbálni, hogy a cross nyákok ne kapjanak GND-t a táp nyákról, csak az árnyékoláson keresztül a végfok felől.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hangsugárzó és vezetéke tesztelt darab?
Visszatérve az erősítőre, a maratószer elégtelen leöblítése is ilyen hibát produkál hosszabb idő távlatában.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Igen. 2 hangfalat is kötöttem már rá amit használok is.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Folyamatban közbe am.
Következő: »»   1637 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem