Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1649 / 2501
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A szűrő előtti fokozat kimenetén nincs esetleg egyenfeszültség, melyet kondival kéne leválasztani? A poti hirtelen állítása ettől okozhatna feszültséglökést, mely kihat a védelemre.
A végfok előtti csatolókondenzátor is erősen túlméretezett lehet, ha egy ilyen változás átmegy rajta.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Helló, mindenkinek !
Adott egy Ibiza amp 800 as tápja elégett benne 2db egymás mellett lévő 1-2W os ellenállás amely 1-1 - 100 nF os kondenzátorhoz csatlakozik. Az egyik 100 nF kondenzátor rövidzárlatba ment át és gondolom elégette az ellenállást amelyen csak 4 fekete csík látható . Ennek értéke kiforrasztva kb 1 K ohm műszerrel kimérve. A másik közvetlenül mellette lévő ellenállásé meg 10 R ezen nem volt hibás a 100nF-os kondenzátor, és nem is volt annyira megégve, de a csíkok feketék voltak szintén rajta. a Nyák is megégett mindkettő alatt, így értékét nem tudtam megnézni. A neten kapcsolási rajzot nem találtam, képeket pont erről a fajtáról szintén nem, illetve igen de pont takarásban van az a 2db ellenállás , de hasonlóról igen. Azokon fekete, fekete, barna, arany csík van, de ez értelmetlen, találtam még olyat amelyen 3 piros csík és egy arany ennek értéke 2,2 K.
Ebben kéne segítség ha valaki akinek van ilyen készüléke és megírná milyen értékü, ha nincs akkor szerintetek milyen értékű lehet 10R, 1000R, 1 K 2,2K vagy bármi lehet.
2db 10 R értékűt beforrasztottam ideiglenesen kb 1 órát már üzemeltettem tovább nem merem.

táprész.JPG
    
(#) reloop válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Szia! A relé közelsége miatt akár kimeneti Zobel-tag is lehet. Ha így lenne a 10 ohm 100nF megfelelő.
(#) BEMcorp hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Üdv!

Egy hozzáértő segítségét kérném, hogy ez a TDF8544-es erősítő IC az I2C bus használata nélkül is működőképes? Azaz ha "analóg módon" , mikrovezérlő jelenléte nélkül építeném be, akkor is használhatnám végerősítőnek?

TDF8544.pdf
    
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia !
Köszönöm, én is arra gondoltam, csak megerősítést kértem, ugyanis a relé sem húzott be, a relével párhuzamosan kapcsolt dióda 1N 4148 is elszállt és a relét vezérló tranyó is , továbbá a 7812 Stab iC -t is cseréltem de az nem biztos hogy rossz volt. Az 1N 4148 helyére is egy nagyobb teljesítményű diódát tettem.
Azt nem értem még, hogy az egész erősítő Primer ill szekunder táp ágában sincs biztosíték.
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia! Az ADSEL lábat kell testre húzni, ha nincs I2C-d.
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszönöm!
A többi I2C lábat is lekössem, vagy azok lóghatnak?
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ésszerűbb azt is alacsony szinten tartani.
(#) elektro777 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A szűrő az első fokozat, előtte közvetlenül jelet kap. Az erősítő pedig a KD mester monster 400W os végfokja, a bemeneti csatolókondenzátor 680 nf
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Üdvözlet! Persze tisztában vagyok vele,igazából csak annyi a kérdésem lényege hogy Ez a szimmetrikus kialakítás jó lesz e 2 panelnek,vagy külön ugyanarról a szekunderről mégegy egyenirányítást hozzak létre a másik panelnek.A diódahídam 420V 35 A bírnia kell 2 panelt is,nem tudom mennyire hátrány ha csak 1 gratzet használok.?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Megtaláltam,köszi...
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Mivel a potenciométerek a csúszkán kívül a végállásnál is be vannak kötve, a TL072 alacsony bemenő árama mellett a potenciométer minőségétől való függés elég megmagyarázhatatlan számomra.
Közelebb jutnánk a megoldáshoz ha megmérnéd az egyenfeszültséget a bekötött szűrő bemenetén és kimenetén, illetve megfigyelnéd a poti csavarása okoz-e egyenfeszültség-ugrást.
A védelem érzékenysége is nagy egy kicsit a feladathoz, 47k bementi ellenállás és 100µF szembefordított kondenzátorok a nálam bevált értékek. Lehet ez önmagában megoldaná a problémádat.
Minden esetre hibás alkatrész, vagy kivitelezés is állhat a háttérben, ezért célszerű a mérést elvégezni.
(#) voodoo válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Idézet:
„Azt nem értem még, hogy az egész erősítő Primer ill szekunder táp ágában sincs biztosíték.”


Ilyet élőbe nem láttam szétszedve, szóval nagyon nem ártana, ha lenne benne, bár manapság ne csodálkozzunk, ferdéék spórolnak. Ibiza, Skytec stb még jót nem hallottam...
(#) zotya1983 válasza voodoo hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A rizsszeműek spórolósak sajna...Volt ilyen ibiza amp 1000 féle szörnyetegem szó szerint alíg vártam hogy szabaduljak tőle annyira rossz volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) 13_Balu50 válasza voodoo hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szóval a primer ágban 230 V-os ágban nem találok biztosítékot, de a tarfó szekunder oldalán sincs a 2x35 V váltóáramnál. A végfok paneleken természetesen van 2-2 db a +- 50 tápfeszültségnél.
Ja és cserélve lett a végfok benne másra, most teszteltem 200W -os 5,1 R műterheléssel teljes kivezérlésnél a két multimétert váltóáramra ill feszültségre állítottam. A feszültség max 28 V az áram max 5A volt oldalanként. A műterhelés kb 5 másodperc után teljes forró lett. Ja és a fentebb említett két nyák került bele, épp hogy elfért benne, és kapott még plusz védelmi panelt , dc védelem ,áramkimaradás, hővédelmet. A hővédelmet úgy oldottam meg, hogy 105C fokos hőgombát a a védelmi áramkör (szekunder 35 V a váltakozó) áramot figyelő körébe kötöttem be, amennyiben eléri a hőfokot old a hőgomba és úgy érzékeli a védelem hogy áramkimaradás van és azonnal betilt.
Csak azért raktam bele ha véletlenül a ventillátor elromlik, vagy megáll megfuthat a hőfok.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm az eligazítást, de nem szeretném vissza rajzolni, csak a kapcsolási rajza kellet volna hogy tudjam rendbe rakni ezt a régiséget, mert mint mondtam valaki csúnyán bele piszkált!. Már le is rendeltem a 2Sj200-ast, és a 2SK 1529-es tranzisztorokat hozza, mert ezeket is le cserélte valaki, de nem a megfelelőjére. Ami azt illeti elég drága tranzisztorok!
(#) Primary hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Szeretnék egy erősítőre több bemenetet, de nem szeretnék bemenetválasztót. Kvázi egy fix keverő kellene. Milyen kapcsolással szokás megoldani?
(#) elektro777 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Igazad volt!
Valami oknál fogva a számítógép hangkártyája egyik csatornáján 2,2V-os egyenfesz jelenik meg ismeretlen okból. Úgyhogy szerintem külsőleg fogom leválasztani egy kondenzátorral. Vagy szerinted érdemes a biztonság kedvéért egy-egy kondit betenni belsőleg a szűrő csatornái elé, és ha igen milyen az optimális hogy minimálisan csillapítsa az alacsony frekvenciás erősítést?
Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Akár mind a két csatornába tehetsz csatoló kondenzátort, ne kelljen aggódni mikor fut be DC. A 39k bementi ellenállás 470nF kondival 10Hz alatti töréspontú felüláteresztőt képez.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Keresgéltem a neten, és rátaláltam van a primer ágban 1db 3A biztosíték csak azt nem tudom hol, valahol a toroid trafóban lehet.
(#) joel003 hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
hello tudnátok segíteni azt hogy a egyen irányítás után van egy 2x 42v/4700Uf de szétdurrant az egyik milehet a baj de polaritás az helyesen volt . a válaszokat előre is köszönöm
(#) Mircsof válasza joel003 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Túl nagy feszültség?
(#) BEMcorp válasza joel003 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Rossz egyenirányító (váltófesz. a kondin)?
(#) joel003 válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Lehet de szerintem nem mert egyen irányitásal együtt mértem 40-volt volt szerintetek a hid dioda volt kicsi ?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) joel003 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Azt nem tudom mert nem tudtam lemérni sajnos mert elkezdet púposodni aztán füst és robbant egy nagyot
(#) Mircsof válasza joel003 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Idézet:
„egyen irányitásal együtt mértem 40-volt volt”

Ezt úgy érted, hogy a diódák után 40V-ot mértél, a kondenzátor nélkül? Ekkor rádobtad a 42V-os kondít ami elhalt?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) Tetye válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 16, 2015 / 1
 
Én ezt így nem mertem megkérdezni.

joel003: Ha ezt tetted akkor ne csodálkozz. 40V puffer nélkül, az ha ráteszed az elkókat akkor nem 40V lesz!!!!
40V*1,4142 = 56,568V Üresjáratban. Legalább 65V os kondit kell tenned. De én inkább a 80-100Vost szoktam használni végfokba.
(#) joel003 hozzászólása Jan 16, 2015 / 1
 
Tetye : köszönöm a választ de akor most mien elko kondenzátort rakjak bele ? 100v/uf ? az mien értekbe lenne az ideális ?
(#) Mircsof válasza joel003 hozzászólására (») Jan 16, 2015 / 1
 
Idézet:
„van egy 2x 42v/4700Uf de szétdurrant”

Gondolom okkal raktad a 4700uf -es kondít rá először. Rakj rá olyat, csak a V (Volt) legyen 65V vagy nagyobb értékű.
(#) Tetye válasza joel003 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Az sok mindentől függ. Mekkora a trafód teljesítménye? Mekkora terhelés lesz a tápon? Milyen célra lesz?
Következő: »»   1649 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem