Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1273 / 1679
(#) messius hozzászólása Jan 18, 2015 / 6
 
Sziasztok!
Elkészült az első csöves gitárerősítőm. Annak ellenére, hogy minimális költsége volt, hangban ez nem érezhető, SŐT! A kapcsolási rajz tulajdonképpen két gyári erősítő "elegye". Kisebb módosításokat folyamatosan kellett alkalmazni a készítés során, amíg a végleges kapcsolásig eljutottam. A "finomhangolás" majdnem több idő volt mint a teljes összeszerelés, ennek oka, hogy még kezdő vagyok csöves témában. Hogy idáig eljussak, mindenképpen szeretném megköszönni a segítőkész fórumtársaknak! Köszönöm!
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 18, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Kész lett a kék ledes mátrix kijelző is az órához!!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szép nagy, gratulálok a türelmedhez (forrasztás).
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Köszi!
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Tetszetős darab! Nem is tudtam hogy léteznek ilyen kék LED-ek is!
(#) lajos1969 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 18, 2015 / 1
 
Bizony léteznek, s a fényük nekem nagyon tetszik!!
(#) nik hozzászólása Jan 18, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Legújabb nixie-s hőmérőm. Egyenlőre még nincs DS1820 hozzá, így a tesztrutin fut a csövekben. A program szerint, ha nincs a hőszenzor csatlakoztatva, akkor a számok lépkednek folyamatosan. A csöveket még csak úgy beledobáltam, a teszt kedvéért, szerencsére mindegyik számot szépen kijelzik. Elég zsákbamacskának néztek ki ezek a használt csövek.
Innen építettem.
(#) don_peter válasza nik hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Nagyon ügyes... Gratulálok..
(#) kormika hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Épülőben van a labortápom, a doboz még nincsen kész, lézerrel vágatom 0,8-as lemezből, a belvilág viszont már elkészült és fel is éledt. Ha elkészül, akkor 0-20V-ig 250mA-1,5A-ig tud majd feszt szolgáltatni, nem egy nagyágyú, de mivel az utóbbi időben inkább mikrokontrollerekkel foglalkozom, bőven elég lessz. Az alap a régi ua723-as IC és a szintén nem mai csirke 2N3055. A kapcsolást neten találtam, és kicsit alakítottam rajta, mert eredetileg 2-20A volt az áramkorlát és 3-35V a feszültséghatár. Teszek fel pár képet, a már átrajzolt kapcsolási rajzot, és a paneltervet Sprint Layoutban.
(#) AndrewK válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
hatvan láb? hm.... érdekes
(#) enree válasza kormika hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Labortáp mindenképpen kell, de ha mikrokontrollerezel, akkor ahhoz csinálj egy sima, jól szűrt stabkockás tápot, sok bosszúságtól tudod megkímélni magad. Nekem is Simpi tanácsolta.
(#) kormika válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Az már megvan, 3,3V, +/-5V, +/-12V amit tud, és minden ágon 1A terhelhetőséggel, és egy sor LC szűrés van benne, de sokszor van szükségem a kontrollertől galvanikusan független tápra, a fejlesztésekhez.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 19, 2015 / 1
 
Hosszú idő után elkészült az ajutós fejegység korrekt szobai használatát lehetővé tevő tápegység és doboz. Itt köszönöm Proli007-nek a remek kapcsolást. Előzmények és néhány fotó itt, és amire válaszol a hsz.

DSCF7264.JPG
    
(#) Helios hozzászólása Jan 19, 2015 / 1
 
Üdv!

Én is közzé teszem a "kis" kreálmányom. Egyenlőre még csak a ház alakul, de készülnek a panelek is. A trafó egy kb. 320W-os darab - saját tekercselés (2x26VAC és 2x15VAC) és 2 darab TDA7294-et fog meghajtani. Lesz benne bemenetválasztó (IC-s), hangfalvédő, hangerő-hangszín kombó (LM1036+NE5532) és hasonló finomságok. A hűtést 2db 6cm-es ventillátor szolgáltatja, 2db 21x6x5-ös bordára. Haladok vele folyamatosan, csak mivel elrendezési és eghyéb problémák adódtak így az összes NYÁK-ot át kell terveznem... (a kondi nem tartozék )
(#) mate_x hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Pár hete készítettem ezt a nixie órát: óra
Azóta elkészítette egy barátom is, de mivel nincs regisztrálva megkért, hogy rakjam fel ide az óráját.
A dobozolásnál a rusztikusság volt a cél, 23 éves pezsgős ládából készült a doboz. 99%-ban készen van, a gyorskötöző helyett 4db csavar lesz még besüllyesztve.
(#) Csupasz válasza mate_x hozzászólására (») Jan 19, 2015 / 1
 
Bocs a kritikát, valóban szép, és rusztikus, csak aránytalanul kicsik a csövek a dobozhoz mérten.
(#) nedudgi válasza mate_x hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Illett volna nem eltakarni a faanyagba beégetett mintát. (Szerintem szárított füge volt abban a ládában...)
(#) mate_x válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ez ilyen lett Azt elfelejtettem írni, hogy ez az első ilyen jellegű munkája.
(#) pont hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
A mai "termés" egy hektárszámláló. (És elkészült életem első mikrovezérlős kapcsolásocskája egy rendőrlámpa vezérlő a kisebbik Fiam terepasztalára.)Bővebben: Link
(#) nagym6 válasza pont hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Honnan tudja, hogy egy jeladó impulzusra mennyi úthosszt tesz meg a gép? Mert az géptípusonként eltérő. És a munkaszélesség is.
A ledes kijelző köré esetleg jó lenne árnyékoló keret, nyári tűző napban a ledet nem biztos, hogy látni. Nekem mindig kellett, amiket én csináltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) pont válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Nem azt tudja. Először meg kell számláltani vele, egy hektár alatt hány jel érkezik, mondjuk 4000, ezt századra leosztva az 40, tehát 40 jel lesz egy század hektár, negyven jelenként számol egyet. És ezt a 40 jelből, egy 4040-es osztó és egy 4081-es 4xkétbemenetes and kapu ami "programozhatóan" leosztja. Állítható a tápfesz, így a fényerő is, de ha szükség lesz rá (bár elég böhöm nagy a doboz is, jó ötlet az árnyékoló)
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) mrobi válasza pont hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Milyen gépben lesz? Mert ugye egy traktorra több munkaeszköz is szerelhető, tehát munkaeszközönkénti állítási lehetőség nem volna rossz, mivel nem minden eszköznek ugyanakkora a munkaszélessége.
(#) pont válasza mrobi hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ez konkrétan egy géphez lesz, de bármilyen munkaszélességhez be lehet állítani a fent leírt módon. Van a cégnél GPS-is, másik vetőgépnek saját monitorja stb. ez egy minimal konstrukció 5 ezerért. olyan kezelőnek aki nem akar gombokhoz nyúlni.
(#) AMD válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Nagyon jó! AVR-es tücsköt szívesen építenék, nincs pic programozóm.
(#) Zenner válasza messius hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Elsőre jó lett, így tovább!

Annyi a kérdésem, hogy nem hiányolod a hangszínszabályzót?
(#) messius válasza Zenner hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Köszönöm! Adott volt pár gyári kapcsolás ami alapján elindultam, ezekben nem volt hangszínszabályzás. Úgy gondoltam először szólaljon meg, aztán később lehet még változtatni. Miután elkészült, úgy érzem nem hiányzik. "Naturális" csöves lett!
(Magas hangot kicsit hiányoltam szólónál, de 2db katód ellenállásra tett kondival megoldódott ez is)
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) Abukodonozo válasza messius hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Szia!

Nagy gratuláció hozzá, nagyon szépen összehoztad. Milyen gitárral használod (single coil, humbucker)? Kíváncsi lennék a hangjára, én annak idején rengeteget kínlódtam csöves egyenirányítással, nekem a félvezetős vált be
(#) bbalazs_ hozzászólása Jan 20, 2015 / 14
 
Taviranyitos mini kisauto.
Nyaklemezbol keszult alvaz, ezen az elektronika tobbsege, PIC18F25K80, hidvezerleses fomotor. Gyari tengely es kerekek, szervobol atalakitott hajtomu, apro szervobol a kormanyzas. RFM70 transmitter. Sajat progi. Sajat taviranyito, esztetikatol mentes kivitel
A kisautot egy lepukkant helikopterakksi hajtja, a taviranyitot egy nagyobb ugyanolyan.
A pendrive csak a meret erzekeltetese miatt van ott.

Video a mukodeserol, nem rohogni a benazas miatt, akkor eloszor iranyitottam ilyet.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) vezer96 hozzászólása Jan 20, 2015 / 1
 
Sziasztok, rég láttam már itt elkészült erősítőt ezért megosztom veletek ma készült el a festés.
A végfok ST151 2×100W, előfok: NE5532+LM1036. A hangszín szabályzó panel lett az első amire még a pozíció rajz is sikerült. A hűtést egy 300×110×30 mm-es hűtőborda biztosítja, már csak a potméter gombok hiányoznak
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) janimester válasza vezer96 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Szép munka, nekem is 1036-os hangszínszabályzóm van, teljesen meg vagyok elégedve vele.
Következő: »»   1273 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem