Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1082 / 1385
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Ezért nem is lett erőltetve a dolog.
(#) jdani hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Hali. Vettem pár nyákot, amin fotolakk van. Nem kell ugye magyaráznom, egy kék fólia van rajta. Fekete zsákban érkezett.
Kérdésem, hogyan tároljam? Amíg rajta a kék fólia, addig nem gond ha fény éri? Na ok, nem azt mondom hogy ha rajta a fólia, kiteszem a napra és ott fogom tárolni, de szobába lámpafény érheti nem? Majd ha már nincs rajta a fólia, akkor kell vigyázni,ne érje fölösleges fény, nem?
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Miért nem hagyod benne a fekete zsákban? vagy csomagold be alufóliába. A kék fólia csak mechanikusan védi a lakkot a karcok ellen.
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Na ITT megtaláltam az említett "panelradírt".
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) don_peter hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Nem a legjobb, de gondoltam megosztom első védőbevonatos nyákomat..
Ez lehet egy új korszakom kezdete, legalább is a nyákkészítés és nyákvédelem terén.
Még ki kell kísérleteznem a pontos levilágítási időt és ki kell találjam a védőbevonat egységes rétegének felhordását, de a lényeg, hogy elkezdtem végre vele foglalkozni.
Ha megvagyok a kísérletezésekkel, akkor majd egy összefoglaló cikket készítek róla..
(#) Vacok hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Első kétoldalas nyákomat készülök elkészíteni, de azzal a jelenséggel találkoztam, hogy a két oldal maszkja különböző méretű, pár mm eltérés van, de épp elég ahhoz, hogy ne fedje egymást teljesen a két oldal. A nyáktervet sprint layout programmal készítettem és műnyomó papírra nyomtattam vasalásos nyák készítéshez.
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?
Már mindenféle pozícióval próbálkoztam, de az eredmény minden esetben ugyanaz. Már korábban is tapasztaltam, hogy valami nem stimmel, amikor a pozíciórajzolatot vasaltam fel a nyákra.
(#) don_peter válasza Vacok hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Két dologra gyanakszom:
1. vasalás során erősebb nyomást gyakorolsz az egyik felületre, így megnyúlik kicsit a lenyomat
2. ha vasalás előtt tapasztalod, akkor lehet a nyomtatási tükrözéssel van a baj (szerintem hibás a program)
Sajnos tapasztaltam, ha a nyomtatási felületen állítom be a tükrözést, akkor aránytalan lesz a rajzolat, ezért még a nyomtatási felület előtt szerkesztésnél magam tükrözöm a lenyomatot majd úgy nyomtatom, ilyenkor minden esetben jó volt a rajzolat.
(#) niedziela válasza Vacok hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ha egyszerre nyomtatod a két oldal rajzát, egymás alatt, akkor is lehet ilyen probléma.
Azt, hogy hol a hiba könnyen megállapíthatod, ha a nyomtatás után a két oldalt összenézed.
Ha akkor még jó, utána keletkezik, ha akkor már nem jó, a nyomtató torzít.
Alapesetben a nyomtató torzít.
(#) emmzolee válasza don_peter hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Hello.

Ez a téma engem is érdekel régebb óta.
Érdekel, hogy ezt a módszert hogy lehet majd biztosan és szépen kivitelezni.
Várom a cikkedet.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Ti tapasztaltatok különbséget gyári nyákok között? A Conados lila és érzéketlen. A Lomexes zöldes és érzékenyebb. A Spay meg nem terül ideálisan és néhány helyen porózus.
(#) Vacok válasza niedziela hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Akkor valószínűleg a nyomtató torzít, mert a vasalásig el sem jutok, mielőtt levasalom a két oldalnak a papírra nyomtatott változatot szeretném fedésbe hozni, de már azt sem tudom. Akkor ezen a problémán csak új nyomtatóval lehet segíteni?
(#) don_peter válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Rajta vagyok.
Csak most pont nincs olyan projektem aminél nyákot kellene gyártanom
Türelem.., ha megvagyok jelzem azt itt is..
(#) Bakman válasza Vacok hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A nyomtató beállításaiban lehet a hiba, vagy a nyomtatandó fájl elkészítésénél.
(#) niedziela válasza Vacok hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia !

Minden nyomtató torzít.
Egyenként nyomtasd a két oldalt, és ugyanabban a pozícióban.
(#) gulasoft válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ez már párszor ki lett tárgyalva. Torzít a nyomtató, nem egyenletesen húzza a papírt, összemegy-nyúlik a papír.
Én ezért csináltatom a filmeket nyomdába, a házi módszerekkel nekem nem sikerült olyan filmet előállítani mint a nyomdai, mert a két réteg ragasztásánál ugyan ezek a hibák kijöttek. El kell fogadni, hogy ennyit tud ez a módszer. És még nem is vasaltad, csak gondolom a tasakot készítenéd el.
Én is írtam, hogy a pozíciórajznál is már mekkora eltérés volt. Számomra elfogadhatatlan ez a csúszkálás, de egy egy nyáknál házilag amit magadnak készítesz, el lehet fogadni.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) gulasoft hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Lidl-ben lehet kapni papírvágót. Van egy karos része, és egy görgős is, a görgőssel lehet perforált vágást és hullámosat is választani a sima vágás mellet, asszonyt esetleg be lehet vele vinni a vásárlásba. 6000Ft, itt a használati utasítás egy oldala ahol látszik, nekem nagyon bejött.
(#) solti_imre válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Cégnek vettünk ilyet - nagyon jó papírhoz (80 - 120g) - de üvegszálas NYÁK darabolására használhatatlan!
(#) gaspar_zsolt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ez jó kis kütyü. Én a 0.5-ös NYÁK-okat is felvágtam vele. Azért az 1.5-öst nem próbáltam vele!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) Helios hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Üdv!

Mostanság esedékes a nyák gyártás az építeni valómhoz. De problémába ütköztem. Nem kapok 130g-os műnyomópapírt sehol sem. (JNSZ-megye) Nem tudom valamivel helyettesíteni a papírt? Ami mondjuk kapható egy mezei papír írószer kereskedésben is? 3-4 darabért nem akarok egy komplett netes rendelést leadni.
(#) kaqkk válasza Helios hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Fényes reklámújság .
(#) Helios válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Egyszerűbb panelekhez - biztosíték tábla, átkötő panel stb-hez kell... a profibb paneleket szakival csináltatnám... Meg nekem is meg kellene tanulnom...
(#) gulasoft válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Nem is arra vettem, hanem fóliadaraboláshoz.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Nem tudom mi rosszat szóltam, de megpróbálom műszaki tartalomra helyezni a választ. Az eredeti szándék is ez volt....Műnyomó papírra, olyanra ami fényes, és nincs hozzáadott értéke az építendő konstrukcióhoz (tehát reklám) szoktam nyomtatni lézer nyomtatóval a nyák rajzát. *
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) mc-4 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy egy Proxxon micromot 50/ef fúrónak milyen tápegység kell?
Sima 12V-ra kapcsolva max. fordulaton üzemel.
A csatlakozója három kivezetéses lehetséges, hogy +;0;-
Köszi a segítséget és bocsi az off-ért!
(#) elektrorudi válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Tápegység Szia!
Úgy tűnik, egyszerű transzformátor+egyenirányító(+puffer kondenzátoros) tápegysége van. Terheletlenül: 16V, terhelve: 12V. Ha a fordulatszám nem csökkenthető a potméterrel, akkor valószínűleg a fúró áteresztő tranzisztora zárlatos lett.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) kala1982a hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok, az alábbi linken lévő papírt használta-e már valaki. Megéri-e egyáltalán? Lézernyomtatós, vasalásos technikához alkalmaznám. (ideje volt már váltanom az alkoholos filcről )

Bővebben: Link
(#) morgo válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia!
Ha kicsit visszaolvasnál tudnád, hogy többen is ajánlottuk már. Viszont, kinek mi éri meg, azt mindenki maga tudja... Ettől azért jóval olcsóbbat is találhatsz, ha keresel.
(#) 1984white hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Fotózós nyákkészítés technikáról volna egy olyan kérdésem, hogy hogyan kivitelezhető (ha az) egy tintasugaras nyomtatóval a rajzolat kinyomtatása majd felhasználása?
Nincs lézernyomtatóm sajnos!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) nagym6 válasza 1984white hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Sokaknak nem, csak keveseknek lett jó, nyomtatófüggő. Próba mondja meg. Két probléma.
Mennyire szór a nyomtató. Erős nagyítóval látható, hogy vonal széle egyenes helyett pöttyök ide-oda mennek.
Mennyire takar a festék, azaz kontraszt. Minimális megvilágítási idő, amikor a teljesen átlátszó fólián már az előhívó tökéletesen leoldja az anyagot. Ezalatt a festékkel takart rész nem oldódhat előhívóban.
Tintasugarashoz való fólia kell, van jobb, rosszabb. Nyomtatón beállított tintamennyiség takarás érdekében lehető legtöbb legyen, ami még nem folyik össze közeli területek között.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) gulasoft válasza 1984white hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Ha két réteget használsz, akkor az elég lehet, szerencsére a lézerrel szemben megvan az az előnye, hogy nem nyújtja/zsugorítja a lapot.
A tintásba való fólián van egy réteg, amin meg tud tapadni a tinta, lehet jobb minőséget tudsz produkálni vele mint lézeressel, főleg ha nem kell finom rajzolat, viszont csak p20-as vagy előrelakkozott panelt használj ha nem teliföldes a panel, ha viszont teliföldes, akkor a dry fóliás lehet a jó.
Teliföldesnél, ugye sok egybefüggő terület van, dry-nál az keményedik be amit fény ér, és ilyenkor csak a szigetelővonalakat kell telenyomtatni festékkel, viszont ha nem teliföldes, akkor akkor p20 és előrelakkozott festék a jó, mert az pont ott bomlik le ahol fényéri, tehát csak a vezetősávokat kell teli festeni.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
Következő: »»   1082 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem