Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Központi fűtés (vezérlés)
Lapozás: OK   10 / 28
(#) zoszka válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Nagyjából ugyan annyit fog fogyasztani, mert a te rendszeredben 0 fokhoz kb 60 fokos víz kell 20 fokos talpponthoz. Tehát mindkét hőfokú vízzel való fűtés kb ugyan annyi veszteséggel jár. A 70 fokosnál a túlfűtés, míg az 50 fokosnál a túl hosszú felfűtési idő okozza a veszteséget. Ha megnézed ugyanezt -10 és +10 foknál, akkor rájössz hogy -10nél 70 fokon, +10nél meg 50 fokon fogja a jóval kevesebb fogyasztást produkálni.
Ezek az értékek táblázatból kiolvashatók.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015

1.jpg
    
(#) Kovidivi válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Köszi. Ez számomra is így a logikus, és érthető.
(#) zoszka válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
A vesszteséged a kelleténél alacsonyabb hőfok felé nagyobb, mint a túlfűtés felé és nem lineáris. Ebből adódóan inkább a magasabb hőmérséklet, mint a túl hosszú felfűtési idő ajánlott..
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) teddysnow válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Így már nekem is világos. Inkább magasabb hőmérsékleten keresgéljem, mint alacsonyan.
Köszönöm szépen.
(#) teddysnow válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Mi az a 0.2, 0.6 - 3.5, 4.0?
(#) Kovidivi válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Nekem még ez szúrt szemet, előző oldalon olvasható: "Sok energiát nem a keringetés emészt fel hanem a víz melegítése, ezért szinte mindegy mennyit megy..." . Azért az sem mindegy, hogy a keringető 24 órából 20-at megy, vagy csak 10-et. Fele annyit fogyaszt, még ha csak 10-30W-os. Arról nem is beszélve, hogy mások még a telefon töltőt is kihúzzák, ha nem töltik a telefont...
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) teddysnow hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Nálam a hőntartas úgy megy, hogy ha 48 fokosra állítom a vizet akkor a kazán keringeti 48 fokon minimumra modulálva. Keringeti, keringeti, lassan a beállított 48-ból 52 lesz, majd lekapcsolja az égőt, de forgatja tovább. A termosztát bekapcsolva van. Kb. 1-2 perc után a víz lehül 46-ra, ekkor bekapcsolja az égőt a kazán de minimumon. A víz 46-ról 48-ra pillanatok alatt felmegy majd megint lassan kúszik fel 52-ig, kb 15-20 perc. Aztán majd a termosztát kekapcsol. Az 50Wattos keringető szerintem nem oszt nem szoroz túl sokat a villanyszámlán, ha 30-50%-kot többet megy.
(#) g1rdon válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ez a grafikon honnan van?
(#) zoszka válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Google a barátom......
"Fűtési jelleggörbe" képek.
(#) zoszka válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Jelleggörbe meredekségi arányszám. Vezérlőkbe ez alapján állítasz meredekséget. Ez eltérő lehet vezérlőnként, de általában ezt a meredekségi táblázatot használják.
(#) DkGrinder válasza zoszka hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Idézet:
„"Az alacsony hőmérsékletű fűtésnek közvetlen energia-megtakarítást Gyakorlatilag bármilyen, jelenleg rendelkezésünkre álló hőforrással párosíthatóak, beleértve a megújuló energiaforrásokateredményező hatása is van. Az alacsonyabb radiátor hőmérséklet esetén az általában külső falra szerelt radiátor mögötti falfelületen jelentkező hőveszteség kisebb. Alacsonyabb a radiátoron felmelegedő és felszálló légáram hőmérséklete. Ezáltal kevesebb a radiátor fölötti határoló szerkezet – általában ablak – hővesztesége. Kevésbé erős továbbá a levegő „rétegeződése” a helyiségben. Ez alatt azt értjük, hogy a padlónál hidegebb, a mennyezetnél pedig melegebb a levegő hőmérséklete. A kevésbé erős rétegeződés miatt az alacsonyhőmérsékletű fűtéseknél a mennyezeten és annak közelében jelentkező hőveszteség kisebb."”

(1 Celsius fokkal alacsonyabb szoba hőmérséklet 5-6 százalékkal csökkenti az energiafelhasználást. alacsony hőfoknál , kisebb rétegződésnél sokkal jobb a hőérzet)
Másik elgondolkodtató dolog miért törekednének a gyártók a minél alacsonyabb hőfokon működő készülékek gyártására?
(#) Bakman válasza DkGrinder hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Idézet:
„miért törekednének a gyártók a minél alacsonyabb hőfokon működő készülékek gyártására?”
Kevesebb hő megy ki a kéményen.
(#) zoszka válasza DkGrinder hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Ezt én is tudom, csak azt nem értem, miért nekem írtad.
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Manapság az az elsődleges szempont, hogy kevésbé terheli a környezetet.
(#) Bakman válasza zoszka hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Te kérdezted.
(#) Bakman válasza zoszka hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Ha kevesebb hő megy ki a kéményen, az azt jelenti, jobb hatásfokkal üzemel, kevesebb égéstermék keletkezik, kevésbé terheli a környezetet. A kettő erősen összefügg.
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
folyamatosan nekem válaszolsz nem én kérdeztem... , hanem DkGinger...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) Bakman válasza zoszka hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
- Ma már vasárnap van, ugye?
- Szombat.
- Teljesen össze vagyok zavarodva...
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Előfordul. Majd csak összerakjuk valahogy, ki, kivel, kinek, mit
(#) DkGrinder válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Ezért írtam alacsonyabb hőfok kisebb számla
(#) mosoms hozzászólása Okt 12, 2015 /
 
Sziasztok! A gravitációs, nyitott tartályos fűtésrendszerünkbe egy westen star condens kombi kazán lett bekötve, de az alacsony nyomás miatt nem indul el a fűtéskör (min. 0,5 bar). Háromvezetékes nyomásérzékelő van benne, ezt szeretném átverni. Ebben kérném a segítségeteket, a rendszert nem szeretném zárttá tenni.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) atus1981 válasza mosoms hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Hali!
Jobban jársz a zárttá tétellel több ok miatt is.
Ha garanciás a kombi kazánod, akkor ugrik a gari egy ilyen "átverős" dolog miatt.
(#) zoszka válasza mosoms hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Be kell tenni egy hőcserélőt a kazán és a rendszer közé, így megmaradhat a nyitott rendszer a szekunder oldalon és túlnyomásos, zárt a primeren.
(#) bgsf válasza mosoms hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Nem azért van benne a nyomásérzékelő hogy átverd, hanem biztonsági okból. Pl azért hogy víz nélkül ne tudjon beindulni. Jó ötlet a hőcserélős megoldás de azt hiszem az elég nagy munkával járhat és itt a fűtési szezon. Mi lenne ha a tágulási tartályod helyére egy zárt tartályt tennél fel és akkor minden ok. Persze csak akkor ha minden tömítés rendes és nem fog ömleni sehol a víz.
Kell egy feltöltő csonk amivel nyomás alá tudod helyezni a rendszert, de ez szerintem meg van a kazánon is. Én javítottam olyan kazánt is ami automata feltöltős. X időn belül 10 feltöltés hibára küldi a kazánt, mert akkor lyukas a rendszer valahol.
(#) Doky586 válasza mosoms hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Tudtommal a mai fűtési keringetőszivattyúk (az is ami a kazánba van építve) nem bírják a nyomás nélküli (<1atm) üzemet. Az ilyen 0 nyomású helyen 1év alatt leamortizálódnának.. talán speciális külső szivattyúval menne a dolog. (a belső szivattyú kiszerelésével, a kazán átalakításával)
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) gyenespeti válasza mosoms hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hasonló gondokkal küzdök én is, de sajnos eddig még nem kaptam sehol sem segítséget! Ha tudok valami akkor jelzem feléd is.
(#) ntpipi hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. Vegyes tüzelésünk mellé be építettünk egy puffert,ami 850 literes+ kapott egy laddomat 21-60-at, füstcső termosztáttal, vezeték nélküli szoba termosztáttal. Minden jó melegedik meg minden, csak nem is megy a keringető(tehát nem is kellene meleg a lakásnak) még is le olvadnak a radiátorok, és nem töltődik fel a puffer sem. A rendszerünk az nyitott(gravitációs), 2colos régi csövezet a lakásban, a kazánnál 28-as rézcső lett telepítve. Kérdésem : mit lehetne tenni hogy fel is tudjam tölteni a puffert+ akkor legyen meleg a lakásban ha kell??Válaszokat előre is köszönöm! Építő jellegű kritika is jöhet!!!!Köszi!!
(#) zolika60 válasza ntpipi hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Talán rajzold le hogyan néz ki a mostani rendszer. Mert mindenki másképp képzeli el a leírtak alapján.
(#) atus1981 válasza ntpipi hozzászólására (») Nov 15, 2015 / 1
 
Ha így van, akkor ne csodálkozz, mivel a pufferen átmegy a meleg a lakásba, gravitálva.
Javaslok egy motoros elzárót a puffer és a lakás közé az előremenőbe, párhuzamos működéssel a szivattyúval
(#) ntpipi hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
skicceltem egy rajzot gyorsan

fűtés.png
    
Következő: »»   10 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem