Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Tina
Félek nem jön össze. Mi az amit a szimuláció segítségével szerettél volna megtudni?
Írtam privátban.
Jelzi a rendszer
Sziasztok
Tinában, hogyan tudok trimmer potenciométert betenni? Nem igazán találom az alkatrészek között.
Mert nincs, de lehetseges definialni ellenallast mint valtozo ertekut. Itt a leirasa hogyan: Bővebben: Link
Köszi!
Hogyan lehet a Tinában beállítani a szinuszos generátort úgy, hogy a AC analízisben is jó legyen?
Csináltam egy Generátort, ami 2V és beállítottam egy DC 2V-os eltolást is. Így 0V és 4V között kellene a jelnek lennie. Ha csinálok egy AC analízist, akkor -2 és +2V között mutattja a szintet. Mit kell beállítanom, hogy 0 és 4V között legyen a szinusz jel?
Képet elfelejtettem csatolni.
Hello! Nem úgy néz ki, mint ha valamit nem jól tettél volna és a szkóp ábrád piros csatornája is helyes képet mutat. (Ha a null vonal a helyén van.) Nálam a demóban semmi gond nincs.
proli007 félreértetted a kérdést. Az oscilloscop "verical position"-ját kell átállítani +2 V-ra.
Szia! Tranziens analízisben leolvasod a ciklus időtartamát, annak reciproka a frekvencia.
Nem ez 177Hz. De azért van ott az A-B marker, hogy meg tudd mérni vele a periódusidőt..
Ezt nem értem. A rajzon 10ms van ,és 17 impulzust lehet megszámolni. Akkor 100ms-n 170-et,1000ms-n(vagyis 1 másodperc alatt) 1700 impulzus van nem? Az 1.7 kHz nem?Bocsi,ha érthetetlen vagyok,csak én így számoltam ki.
Bocs, igazad van, mert én 10 impulzus idejét néztem. (Hogy lássak is valamit a skálán..)
A tranziens analízis párbeszédablakában be tudod állítani az analízis hosszát. 1 millisecundummal (1m) szemlétesebb eredményt kaptál volna. A markert Gábor már említette.
Hello! Én még mindig a freki méréssel küszködöm. Érthető volt minden amit írtatok,csak megmértem egy kapcsoláson a frekit a képen látható két módszerrel,és a fenti mérésnél ha jól számolom 60kHz körül van,az alsó mérésnél pedig 600KHz körül jön ki. És a fenti mérésnél az amplitúdó majdnem 20 Volt körül van, az alsónál pedig alig 5 Volt.(ha jól látom).A kapcsolásban semmit nem változtattam.Nagyon nagy az eltérés. Honnan tudom,melyik eredmény helyes? Nálatok sem egyformán mér ez a két "műszer" a programban?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
Az alsó mérést nagyítva is felteszem,mert nem nagyon látszik
Rosszul látod. Mind kettő frekije 61kHz körül van és az amplitúdó is azonos. De..
- Frekvenciának csak a periódikus jeleknél van értelme, avagy a jel "elejét" nem lehet figyelembe venni. - A tranziens analízis mutatja az időt, és a feszültséget. A szkóp pedig Time/div és Volt/div értékben van kalibrálva. Vagy is a 20us és a 20V a szkópábra egy kockájára vonatkozik. Nem amit a teljes képernyőn látsz! De még mindig nem használod a markereket, pedig úgy a grafikonnál, mint a szkópnál ott látható A és B megjelöléssel és dx és dy értéket is kiírja..
Hello! Igy már teljesen érthető.Nem tudtam,hogy a szkópnál a beállított érték csak egy kockára vonatkozik.Ezért nem stimmelt a dolog!A markereket azért nem használtam,mert nem tudom hogyan kell. Csak az ON-ra kell menni,és annyi? A dx,dy értékek mit árulnak el? Üdv!
Az x tengely az idő, "a" és "b" markerrel jelöld ki az impulzust!
Rákattintasz az A betűre, majd a görbére amin el szeretnéd helyezni. Ekkor megjelenik a marker, amit a kurzorral vagy a nyilakkal tudsz mozgatni a görbén. A "dX" a "deltaX" vagy is az A és B marker közötti távolság a X tengelyen. Ugyan így az Y-on is megjelenik a különbség.
Hello!
A Tina9 tényleg annyira rossz mint mondják? Maradjak a 8-asnál? Mi a baja?
Hello! Nekem 9-es van,de nincs vele gondom. Előtte 8-as industrial volt,és az is gond nélkül működött.
Mesterek!
Áttérnék a Tinára, de nem sikerült egy 2 IC-s kapcsolást lemodelleznem. Eddig Multisim volt, de működő ák-ra is hibát jelez, no és a nyáktervezője sem az igazi (13-as ver.) Ha valaki kisegítene az általam hiányos információval, hogy ez az egyszerű kapcsolás miért nem megy, hálás lennék. Néztem sok példát és tutoriált, de nem jöttem rá e program logikájára..
Nem tudom mi a kapcsolás célja de ha az, hogy a felső két nyomógomb csak az alsóval való nullázás után működtesse a ledeket, akkor íme...
Szia.
Igen, az volt a cél. Köszönöm! Eszembe nem jutott volna, hogy az 510ohm sok neki! Kösz mégegyszer!
A Te változatod is működőképes, (ha megnézed a logikai IC-k kimenetei váltakoznak piros és kék közt)csak nem világíthattak a ledek, mert a választott led árama 10ma, alatta nem fog világítani a szimulátorban (a valóságban igen). Az ic H (magas) 3,4 v ehhez bizony a 330-as ellenállás a jó. Üdv!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |