Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok! Lassan itt a fórumon is kialakul egy hobbi cnc-s közösség. Sokunk elektronikai, mechanikai terveinek egyfajta általános barkácsszerszámává lépett elő a lomokból, ipari hulladékokból vagy szép új alkatrészekből összeállított cnc gépe. Így igény mutatkozott egy olyan topicra is ahol eme remek gépek által készített alkotások és részfeladatok is helyet kapnak.
Ide akár az elkészítés menetét, szerszámait és technológiai adatait is leírhatod. Mert egy kép többet mond ezer szónál... Diódalézeres gépem sassziját mutatom be, anyaga 1 mm es vas lemez. Hajlításoknál picit bemartam majd kézzel hajlítottam. Marásnál 100 mm/perccel mentem erősen hűtve, ha felizzott leállva a marással . Három maró tört míg ki tudtam vágni de sikerült. És egy régebbi "sejtelmes" kép a lézerről.
Próbavágások, az én gépemmel:
Látom megelőztél! Hamarosan én is jelentkezem a képekkel...
Sziasztok!
Üdvözlöm az új témát, mellesleg kíváncsi vagyok mennyire fog ez is elmenni a profizmus felé, mint a sárga fórumon (én ott az elejétől tag voltam-vagyok és ott anno még az alapító is préselt favázas géppel kezdte). Azt gondolom, hogy aki tényleg csak hobbira akarja használni a "lomokból" épített CNC gépét és ebben a kategóriában megosztja a lehető legjobb ötleteket azon csak mindenki nyerhet. Természetesen a "nagyok" tapasztalatait el kell fogadni, mert igen sok felesleges időt és anyagot meg lehet spórolni. Látom, tapasztalom a saját kb. 4 éve épített gépemen is a hibákat, de nem vesz rá a szívem, nem utolsósorban a pénztárcám, komolyabb beruházásra, mert úgysem tudnám kihasználni az ár/érték arányból adódó pluszokat. Ez az én véleményem, lássuk mi lesz. Remélem építő hozzájárulásokkal mindenki előre jut kicsikét. Lehet, hogy amit ítam: Idézet: és a „CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól” Idézet: rovattal kapcsolatban átfedést láttat, de ez a két témakör a most nyitott témával együtt erősen kapcsolatban van. Lehet hogy össze kéne hozni a három témát?„CNC vezérlő elektronika” Bocsi a hosszú hozzászólásért. Üdv: Zsolt
Nemhiszem, hogy a három témát össze kéne vonni. Ez a téma az elkészült művekért felelős(ahogy én látom), A másik kettő pedig egyrészt hardveres illetve elektromos problémákban segíthet megoldást találni. Azt a kettőt még lenne értelme összevonni, hiszen előfordul, hogy átfedés van, a kérdés jellegéből adódóan.
Sziasztok!
Először is köszönjük Zolinak a lehetőséget a topikkal kapcsolatban. Nem is tudom hol kezdjem. CNC gép építéssel néhány éve kezdtem el foglalozni. Először egy kis Proxxon marógépet vásároltam az alakítottam át. Néhány munkám azzal készült. Íme a gép:
Egy kicsit tuningolni kellett rajta, viszont ezeket az alkatrészeket természetesen már a géppel készítettem.
További próbálkozások...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
Üdv néktek kedves fórumtársak!
Néhány dolgot én is készítettem már, ezek pedig az alább látható medálok, és karkötő. Ezen kívül van még néhány névtábla is.
Fórumtársak!
Először is elmondanám hogy nagyon tetszenek a saját CNC-s gépek és a remekmű ami azon készül,legyen az disztárgy vagy egy "nyomtatott" áramkör. Bár soha nem foglalkoztam cnc munkákkal(kivéve foglalkozásomból kifolyólag) de régebben látványtachnikai-,animációs- és showlézerekkel igen. Legyen hát egy kedvcsináló videó azoknak akik rendelkeznek erősebb lézerrel ami esetleg még fókuszálható is (pl. egy +2W 445nm egyszerű dióda rendszer) illetve egy XY galvanmetrikus scanner rendszerrel,ahhoz vezérlő programmal. Lézershow készülék gravirozó Ez bár nem cnc,de ugyanúgy lehet vele szép dolgokat az arra alkalmas anyag felületére beégetni. A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2014
Köszönöm papa! Igen, kettőt, de az első nem lett olyan szép, így azon kísérleteztem.
Láttam, fába martál. Szép kontúros. Milyen jellemzőkkel? (hány élű maró? ; előtolás? ; fogásmélység? ; fordulat?)
Szia Zoli!
Szuper lett nagyon, ezek szerint "bejött" a réz is!
Készült még néhány dolog a kicsi proxxon géppel, sikerült is egy kis pénz "visszatermelni" az árából, de végül eladtam, tanuló gépnek nagyon jó volt, ja és segített a nagyobb gépem néhány alkatrészének elkészítésében is.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2014
Sziasztok. Ahogy a ki mit épített fórumon ígértem hogy teszek fel munkáimat, nos én ezekkel foglalkozom.
Kép tartó a fa képekhez.
Egy fa fogaskerekes óra. A nagy órának még kézzel reszeltem a fogaskerék fogait.
A kistestvért már géppel készítem el.
Készen van az összes fogaskerék, már "csak" össze kell szerelni.
Sziasztok!
Volt ma egy kis időm és készítettem néhány dolgot. Egy kis NYÁK lap CNC-vel elkészítve, valamint ezidáig a gépemen az egyik motortartó textil bakelit lemezből volt elkészítve, most megcsináltam alu vékonylemezből. Ugyan nem nagy dolgok, de CNC-vel készült...
Nagyon korrekt lett, Pisti! A nyák elkészítéséhez mennyi idő kellett?
Néhány infót mondanál? (alu marással kapcsolatban: fogásmélység, előtolás, fordulat, szerszám, szerszám élek száma) Az utolsó fogásnál ráfogtál csavarhúzóval? Én még nem mertem kipróbálni, mert ha csak egy nagyon picit is elmozdul, eltörheti a szeszámot. Én mindig az úgynevezett "kitörő létrát" alkalmazom.
Szia Zoli!
Köszi szépen! Szóval: NYÁK: a mérete 75 mm x 45 mm. Az elkészítési idő kb. fél óra volt, mindent beleszámítva, "gépkímélő" üzemmódba. A motortartó: kb. 12000-es fordulaton hajtom a motort (Kress FME1050) egy 6 mm-es kétélő keményfém maróval. A fogásmélység 0,2 mm spirálisan Z irányba. Az előtolás 700 mm/perc (ez egy kicsit visszafogottabb a számítottnál). A fogást most teljesen végigengedtem, mivel a felfogató furatok elkészítését követően a furatokon keresztül még az asztalhoz tudtam rögzíteni a munkadarabot. Egyébként én is a "kitörő létrát" szoktam alkalmazni. Ja és hűtöttem, kentem. Nem mertem nagyobb előtolást alkalmazni, mert most csak egy 6 mm-es maróm volt itthon és féltettem egy kicsit, na meg amúgy is őrült drága volt, de megérte!!!
Az alu vékonylemez alapanyaga pedig : AlSi1MgMn - EN AW 6082, jól forgácsolható, na és gyönyörűen színes eloxálható is.
Ha már az eloxnál tartunk, ide is felteszem, hátha tetszik másnak is. Nem én eloxáltam, hanem készíttettem.
Íme az első teszt eredménye. Sokat kell még tanulgatni ezt a "CNC-zést" (mondjuk szerintem jobb lett, mint amit körfűrésszel vágtam ).
Sziasztok! Jó érzés látni a jobbnál jobb munkákat! Bár mostanában kissé háttérbe szorult a cnc-zés mert valamikor pénzt is kell keresni, de szívom magamba az infókat! Velem az a baj, hogy mindig gyorsan kell valami - és mire lefotóznám, már be is építem... De azért keresgélek én is ezt-azt, ami idevaló.
Szia! Én örülnék a legjobban ha egy ilyet tudnék legalább már csinálni.
A fióksínes felépítéshez képest szerintem meglepően jól teljesít. Még a végén gravírtűt kell vennem .
Mennyi ideig dolgozik egy ilyen munkán a géped ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |