Fórum témák
» Több friss téma |
Van elszívó ám.
kicsi bagoly 6 perc, 3 menet. A nagy 16 perc, szintén 3 menet. A fogaskerekekre már nem emlékszem, de 100mm/m a sebesség.
Tükör hátlap is ilyen sebességel megy, de az csak 1 menet. A fókusz fix mindenhol.
Frankó lett, és burkolat vagy esetleg valami védelem féle hogy ne jusson ki a fény? Tetszenek a fogaskerekek, lehet én is bekapcsolom a kéket ha már harcképes a kezem .
Ez is, az is. Első sorban a füst miatt készült.
Elég erős, a nagy bagoly kieső hasát úgy fel szippantotta mint a sicc
Tükör hátlapot próbálhatod nagyobb sebességgel is, nekem 300mm/min , és csak 1.7W a diódám.
Még mindig gond a fókuszpontot, a fúvókát és az elszívót egy tengelyre hoznom. Így, hogy fújatva van, nagyon vékony a vágás.
Szép. Ez nekem még nem megy. Ez sok idő nagyon. Nameg ilyen kódot még nem csináltam.
Dot-G-vel készült, ezúton is köszönet a program alkotójának.
Igazán egyszerű a használata.
Maradok a vágásnál. Mai. Falióra lesz belőle, egy kedves ismerősömnek. Egy menet, semmi kacifánt, 90mm/m. 16perc.:
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Tegnap készítettem. A vékony vezetősávok 8 mil-esek.
Kicsit homályosak lettek sajna a képek (nincs makró lencsém). A pici sorját lesúroltam azóta róla. A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Gravírtűvel? Szép !
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Hát? Nem semmi az ötlet, de egy "bakelit" lemezt tönkretenni érte?
(Bocsi, de sok régi "bakelitom" van és ilyenkor kicsit fáj a szívem.) Tudom nem "bakelit", de így hívják még ma is. A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Egyszer már segíthetne valaki, hogy én mi a fenéért nem tudok a gravírtűvel ilyeneket csinálni!Nekem 0,3mm alatt 90 fokos tűn kívül mindegyik azonnal eltörik.
Nem lehet hogy nem teljesen sík az asztalod ?
Minden további nélkül lehet, bár pozdorja feltétet használtam rá, amit síkba marattam a géppel magával. A panelt öntapis kétoldalas ragasztóval rögzítettem, mert minden más megoldásnál meghajlott a panel, amikor leszorítottam. Már csapágyak, siklócsapágyak lettek cserélve, Megmunkálómotor - az eredmény változatlan. Már a Z 0-ba állítása is elég macerás. Volt, hogy tökéletesre belőttem - akkor is repült a gravírtű. Utoljára 0,2-es 45 fokossal erőlködtem, aztán feladtam a harcot. Pedig éppen panelt szerettem volna többet csinálni a géppel és éppen az apró rajzolat okozott mindig gondot. Van szoftveres gondom is, de egy ideje félretettem, mert hiányzott az igazi segítő kéz. Aki érdemben tudott volna előrébb rugdalni (tudom - képzavar). Én meg mással foglalkoztam.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Steril, karcmentes lemez volt.
Csupa ciril betűs
Még arra tudok gondolni hogy a marómotor tengelye üt egy nagyon "picurit" (ugye milyen pontos a meghatározásom ?)
Annak idején már írtam, hogy az egész alapja a felület letapogatása. A nyák lemez egyenetlensége még ekkora méretben is 4x-ese, annak amit le akarok marni belőle (50-60um-t marok le). Hiába marja az ember síkba az asztalt, sajna messze nem elég.
Persze lehet, hogy gond van a maróddal is ahogy mások írják. Próbálj meg egy 0,1-es tűvel finoman lefelé haladni a nyák felé, marj egy pici lyukat, ahol épp látszik már az epoxi felület, majd mérd meg a lyuk átmérőjét. Ki fog derülni, hogy üt e a maró. Van még egy betartandó szabály. A marási sebesség az 1000RPM-enként 10mm/min. Azaz egy 12000-es fordulatú orsóval 120mm/min-el szabad marni. A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Értem - a múltkor is értettem, csak feladtam kicsit. A letapogatással túl sok hasznos idő megy el abból, amit kreatívan szerettem volna eltölteni. Így maradtam a pontatlanabb megoldásnál egyenlőre. Messze nem haladtam meg az általad említett sebességet, mert el sem jutottam odáig, hogy mérni tudjam. Ha üt a maró - azzal sem tudok mit kezdeni, mert a mostani főorsó motorom már szinte hangtalan és eddig a legjobb - és még ez sem közelíti a tökéletest, több pénzt meg nem akarok már beáldozni erre. Fehér alapon fekete gravíranyaggal is kijött, hogy valamit javítanom kellene, de nem tudom hogyan. A panelnél egyszerű a letapogatás, mert rézből van. De amikor a gravíranyagon halad úgy a gravírtű, hogy nem egyenletes a megmunkálási mélység, azzal mit lehet kezdeni? Akkor döbbentem meg, amikor a kezembe fogtam egy másik gépen készült gravírozást. Ordított a különbség. Kb mintha traktort hasonlítottam volna a Ferrarihoz. És síkba van marva az alátétem is. Talán ami kompenzált kicsit, az az enyhén szivacsos kétoldalas ragasztó a merev helyett.
A szerszámtörés a nem központos futású főorsónak köszönhető. A gravír-tűk nem bírják a dinamikus terhelést, nekik a statikus erők kellenek.
Bővebben: Link
A letapogatáshoz ezt ajánlom szívesen. Nekem nagyon bevált a gravírozás, marás alkalmával. A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
Én is ezt használom, annyi különbséggel, hogy átírtam picit mert a mozgásvezérlőm nem támogatja a G31 parancsot (van helyette egy sokkal pontosabb M31 makrója).
Van élet a gravírtű után is, az a lehető legrosszabb szerszám, egy kényszer csak. Több élű 90 fokos élletörő, aminek a hegye kifut egészen "nulláig" . Persze drága meg nem nagyon élezhető házilag csak igen jó géppel de 3 vagy 4 éle miatt tartós és strapabíró. Én kézzel szoktam munkahelyen az ottanit hátracsapni -előtte fokba behúzom géppel.
Hogyan néz ki ez a szerszám? 90 fok az azt jelenti, hogy eleve lesz vastagsága amint az anyagba harap - vagy nem? Éppen azért kínlódtam én is a 45 fokossal, mert a 15-25 fokosok esélytelenek voltak, törtek azonnal, ha pedig túl nagy a szöge - szélesebb sávot mar, mint kellene. Persze itt én vagyok aki ugatja a dolgot - ezért érdeklődöm. Igazán azért a sok kérdés, mert több emberrel beszéltem és mindenki azt mondta, csak kikapirgálja a panel felszínét a gravírtűvel. És mindenféle extra szoftver nélkül valóban meg is tudták tenni. Ezért gyanítottam, hogy talán lehetne a mechanikával valamit kezdeni. A szoftverekkel meg azért vagyok bajban, mert Eagle-ből készítem a paneljeimet és hiába a pcb-gcode ulp mindig kézzel is kell valamit belecserpákolnom. Próbáltam átverni a szoftvert, de még soha nem sikerült úgy beállítanom, hogy egyetlen lépésben menjen végig az izoláción, mindig 2 lépést csinál. Ezért adtam fel. Meg nem győztem venni a gravírtűket. Megnéztem többször is az általatok linkelt videókat - ugyanolyannak tűnik a főorsó motorom, mint a videón. Tehát nem gondolom, hogy jobban rezonálna. Lehetne persze a gravírtű minősége is, de amit barátomtól kaptam - sajnos az sem bírta tovább, pedig esküdött rá, hogy tönkretehetetlen. Mindegy. Egyenlőre marad a csendes irígykedés
A linkelt képen a legnagyobb középen, ez bevonatos és a félszög 45 fok, van 30 fokos is, a bevonatos tompább az nekünk nem jó. Én garantot szoktam venni az ukránoktól a piacon. Bővebben: Link
Panelhez nem használtam mert más módszerrel csinálom, epoxi sérülés nélkül. Gravírtűvel martam fát, sorjás meg csúnya volt, ezzel gyönyörű. Kicsit nyom mert jobbfajta szerszámacélba gravírozva némi kidudorodás van, de ez betudható a fordulatnak és az előtolásnak is.
Köszönöm. Már csak ki kell találnom a kínaiaknál ez milyen néven futhat. A legjobb maróimat tőlük vettem eddig. Szerszámacélt nem is akarok megmunkálni. Panel, műanyag és maximum alulemez ami előfordul.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |