Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1278 / 1679
(#) manGRA hozzászólása Feb 4, 2015 / 4
 
Sziasztok! Gondoltam én is csatlakozom.
A képeken látható egy UV fénycsöves levilágító fotóeljárású NYÁK-ok készítéséhez. Bőröndbe építve, mert az volt...
Meg az első kész panel amit ezzel világítottam le anno.
(#) don_peter válasza manGRA hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Magyarország lesz a panelgyártás koronázatlan királya
Szép munka
(#) nik válasza manGRA hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Ötletes és ügyes kialakítás. Tetszik. Nekem sajna összetört a higanygőz lámpám, jó ideje már. Felhoztam az albérletbe és nem élte túl az utazást.
(#) manGRA válasza don_peter hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
köszi!
(#) kaqkk válasza manGRA hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
A bal oldalán a nagy forrszemeknél még vannak hibák , de a következő nyák már ennél is jobb lesz . Majd kitalálod hogyan lesz jó a leszorítás akkor lesz igazán tökéletes munkatárs a "bőrönd" Valamikor én is csináltam ilyet és nagyon sajnálom hogy megváltam tőle !
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) furko válasza manGRA hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia!

Szép munka!
Egy tipp: Kisebb fénycsöveket lehet kompakt fénycső (energiatakarékos égő) -ből kitermelt áramkörrel hajtani. Egyből gyújt, nincs villódzás, és könnyebbek mint a fojtó.
(#) manGRA hozzászólása Feb 5, 2015 / 2
 
Köszi a tippeket, hasznosítani fogom...

Közben elkészült az új 'gyermekem'.
Ezzel fogok hegeszteni akkucellákra füllentyűket.
A lábkapcsolót már megrendeltem, az elektródák és a triakos szabályzó még nincsenek készen azért nem látszanak a képeken...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) Kovidivi válasza manGRA hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia! Hasznos szerkezetet építettél! Nem akartam a trafót közelebb rakni a csatlakozókhoz? Nyernél vele majdnem 20cm-t. A kábel is lehetne a kép alapján majdnem fele hosszúságú is. 400A-nál nem mindegy, hogy mennyi feszültség esik a kábelen.
(#) manGRA válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
még nem lett élesben tesztelve, mert mint írtam, még nincs teljesen kész. Az éles teszt még változtathat pár dolgon... Például a feszültségesés miatt a munkakábel tervezett hosszán is. Majd meglátjuk...
(#) Szammer válasza manGRA hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Gratulálok! Szépen megcsináltad a trafót, meg a dobozolás is ok. Ha tényleg csak akksilemez hegesztésére kell, még sok is lesz az áram. A primer oldali triakos szabályozást meggondolnám, mert a transzformátorok nemigazán szeretik a fázishasítást (legalábbis ezt olvastam valahol), de ha tévednék nyugodtan javítsatok ki.
(#) djhans hozzászólása Feb 5, 2015 / 6
 
Sziasztok. Építettem egy retró tv játékot AY-3-8500 IC-vel. Igaz vagy 30 évet késtem vele de ez se maradhatott ki. TV teszternek is jó.
(#) Bakman válasza djhans hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Jól néz ki, de biztosítékokat nem látok sem a pirmer, sem a szekunder oldalon. Milyen játék(ok) vannak benne? Retrózni soha sem késő.
(#) djhans válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Köszi. Primer oldalon van beforrasztott biztosíték. Csak elég beírni a Google-be és máris láthatod milyen játékok vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) kameleon2 válasza djhans hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Jobb későn, mint soha! Chipet honnan sikerült beszerezned?
(#) manGRA válasza djhans hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Tök jól néz ki! Meg az ötlet is nagyon király! Ha valamibe bele akarnék kötni, akkor az csak a kábelezés volna. Illetve annak a szépsége... De nem teszem!
(#) djhans válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Apróhirdetést kell feladni, valakinek biztos lapul a fiókban egy.
(#) djhans válasza manGRA hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Köszi. Azóta már rendbe szedtem a vezetékeket.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Úgy rémlik van egy felesleges példányom,de hogy merre...?
(#) kameleon2 válasza djhans hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Abszolút költői volt a kérdés. Ezek szerint fiókban lapuló példányból készült. Tudtad, hogy van PIC-es, Arduino-s változat is már? Azok könnyebben utánépíthetőek. Persze akit a 8 bit megcsapott....
(#) manGRA hozzászólása Feb 6, 2015 / 2
 
Na, kérem! Kész lett a ponthegesztő.
A trafót közelebb tettem (ahogy Kovidivi mondta). Munkakábel sem lett túl hosszú (450mm). De a csatlakozó maradt.
A kábeleket belül még nem rendeztem, azoktól még tekintsetek el.
A kimeneti paramétereket a primer tekercs változtatásával kellett kicsit hangolni. Szerencsére a trafó primer köre 4 különböző tekercsből lett tekerve, így volt némi mozgásterünk.
Csökkentettük a primer menetszámot az előzőleg számolgatott kb 1000menet 42%ra, így a sekunder oldalon 3,5V/850A lett a kimenet.
A mellékelt képen a celláról már leszakítottuk a lemezkét, de látszik, hogy egy kis foszlány rajta maradt bizonyítva a megfelelően erős hegesztést.
Jah, a tervezett triakos teljesítmény szabályzóra nem lesz szükség, viszont egy időzítőt kell építeni ami a hegesztési időket fogja pontossá tenni...
Köszi a tippeket mindenkinek!
(#) Szammer válasza manGRA hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Gratulálok. Pontosan erre a megoldásra jutottam elméletben (hegesztési idő szabályozás).
Ha túl erős, még mindig be lehet tenni egy soros "ellenállást". Van egy öreg kb. 40kg-os hegesztő trafóm, ott a szaki aki csinálta egy alu. lemez csíkot tett sorba a hegesztő elektródával, áramkorlát végett (természetesen csavarokkal kiiktatható kivitelben).
(#) Chipmunk1960 válasza djhans hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Az soha nem késő! Nagyon szép, igényes munka! Gratula
(#) Chipmunk1960 válasza manGRA hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Szia, Igen az időzítő lesz a jó megoldás, anno a "fóliahegesztőkbe" is azt raktunk....
(#) WaRL0 hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
a jó ponthegesztés lényege a nagy áram, rövid idő, es a nagy nyomás.
(#) daneg86 hozzászólása Feb 7, 2015 / 4
 
Sziasztok!
Lassan, de biztosan elkészültem a hibrid fejhallgató erősítőmmel, és még a dobozolásig is eljutottam
(#) CIROKL válasza daneg86 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szép lett , végül látom azért csak befigyelt a kis csö .
(#) daneg86 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Az kell bele az egyetlen hiba a cső fűtésének kapcsolóüzemű tápja. tekercs már kapott egy réz árnyékolást, de szkóppal még mérhető a zaja :/
(#) Spagoca válasza daneg86 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ha csak a cső fűtését állítja elő a kacsoló üzemü táp, akkor nem jobb megoldás lenne egy stab. IC + ellenállás páros a fűtés beállítására ? Nem hiszem, hogy olyan nagy áramot vehet vel egy olyan kis cső fűtése. Ez nem lehurrogás akart lenni mert a szerkezet amúgy nagyon szépre sikerült.
(#) daneg86 válasza Spagoca hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
19V-os tápról megy az egész. a Cső 6,3V 400mA-t vesz fel. KB 5-6W disszipáció lenne ha más stabilizátort alkalmaznék, ezt akartam volna megúszni, de a következő verzióban valószínű ez lesz.
(#) morgo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Na de hol van itt a palacsinta? Megetted?
Következő: »»   1278 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem