Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1279 / 1680
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Amulok a türelmeden olykor.
(#) (Felhasználó 46585) válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Vödörrel? Ne reménykedj. Annak is meglesz az összes palacsintát átható problémája...elfogy.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 9, 2015 / 2
 
Sziasztok!

A fotókon látható mono quad 405 erősítőt pár éve készítettem.
Egy barátomé lett, de csak most találtunk neki végleges házat.
A doboza egyébként újrahasznosított, ezért van rajta a viszonylag nagy hűtőfelület és kevés hely a csatlakozóknak. Elég sok hely maradt a dobozban és táp is elbír még egy csatornát. Ezért jelenleg készül a második panel, melynek tranzisztorai és kábelezése már látható.
(#) horka001 válasza nik hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia

Megkaphatom a nixie hőmérő és páratartalom mérő terveit?

Üdv.
(#) kameleon2 válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Alapvetően ígéretes. Egyetlen egy dolog birizgálja a csőrömet - nem csak ennél az erősítőnél. A súlypontja. Engem zavar, amikor leemelek egy erősítőt a polcról és félrebillen a kezemben. A trafót raktam volna középre emiatt. Ettől nyilván tökéletesen fog működni.
(#) Mircsof válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Jól néz ki, nekem is kellene egy ilyen doboz, tudnák vele mit kezdeni
(#) (Felhasználó 46585) válasza vezer96 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Megkeresem, elküldöm pü-ben.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Jó kis szerkentyű. Szólj ha nincs aki megegye a palacsintákat, szívesen segítek.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
A vezérlés mindent kielégít a menürendszerével. Amit hiányolok belőle, az, hogy nem lehet beállítani, milyen magasra dobja a palacsintát. Vagy az még manuális?
(#) nik válasza horka001 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Forrása az elektor magazin 2012. júniusi száma.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Én azért máshogy látom..
Mi az hogy "ciklus"? Nem műszerészek sütik a palacsintát, hanem palacsintasütő lányok.
Amikor megy az időzítés, szemléletesebb lett volna egy vonal kijelzés, hogy rápillantással is meg lehessen állapítani hol tart az idő. Nem tizedmásodperceket leolvasni egy rohangáló számról..
(#) (Felhasználó 46585) válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Nem lehet, hogy te nem is erre a vonalra akarnál rápillantani, hanem a palacsintasütő lányokra?
(#) Helios hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Üdv!

Készülget az erősítőm (2xTDA7294). Itt egy kis videó (bocsi a minőségért) ami prezentálja az építmény állapotát... Egyenlőre csak a két végfok és a táp üzemel, a többi áramkör élesztése is folyamatban van. Tesztelésnél azt vettem észre, hogy amíg nincs jel addig búg. Ahogy elindul a "muzsika" megszűnik minden búgás...

Egy kis videó a tesztről.
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Elárulom, hogy a palacsintasütő lányok nagyon is tudják már, mi az a ciklus. Én nem vagyok bennfentes, így nem ismerem ezt az újmódi technológiát. Nem is értem ennek az újításnak a lényegét. Az tény, hogy a tészta bemattulását optikai szenzorral nem lehet egyszerűen figyelni, szerintem az idő szerinti szabályozás helyett inkább a tészta felső felületének hőmérése pontosabb eredményt adhat...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) don_peter válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Következőre készíts képet vagy videót a szelepek vezérléséről is..
A menüből sok nem jön le...
Persze legyen egy kis részlet a palacsinta készítéséről is..
(#) kormika hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Többen is kérték az ebben a hozzászólásomban lévő ESR mérő NYÁK tervét, felteszem ide, mindenki használja egészséggel.Modik: ha esetleg nem ide való, akkor nyugodtan töröljétek, azért tettem fel ide, mert 2-en is panaszkodtak, hogy nem kapták meg az e-mail-t amit küldtem nekik.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 11, 2015 / 5
 
Óra... Mi más. Most megint ehhez volt kedvem. Kaptam néhány csövet ajándékba.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) mrobi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Le a kalappal! Nagyon jó lett. Szeretem az ilyen egyszerű letisztult dolgokat. Semmi sallang, csak a legszükségesebb.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) papus51 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 / 1
 
Szép, tetszetős.
A feliratokat milyen nyelven kell értelmezni?
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Kis ügyes lett, de nem tud a szemem/agyam ráállni az idegen feliratokra.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) don_peter hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Építettem egy szintillesztőt, bár még egyelőre nem igazán értem a működését főleg, hogy nem egészen olyan feszültségeket mérek amilyeneket kellene...
(#) pjg válasza kormika hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
A trafóról mondanál valamit?
(#) Csupasz válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Nagyon szép, gratula! Még ha a dobozt olyan igazi kalapácslakkal fújtad volna le, no akkor igazán retro!
(#) kormika válasza pjg hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
A trafó AT-s PC tápból bontott EE-16 jelő trafó, a "főtrafó mellett van általában, a kapcsolótranzisztorok bázisát hajtja meg eredetileg. Forróvízben meglágyul a gyanta, és szét lehet szépen szedni. Én 0,1-es zománchuzalból tekertem újra, primer 400 menet, szekunder 20 menet. Az egyik oldalon 3 kivezetése van, a másikon 5, az 5 kivezetéses oldalon csak a középső lábat hagytam meg, ez látszik is a panelterven. Csatolok egy képet a könyebb azonosíthatóság érdekében... Ha még valami nem tiszta, szívesen segítek, de akkor menjünk át a topicjába, mert a modik az orrunkra fognak koppintani...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015

DSC_0088.jpg
    
(#) vzoole válasza papus51 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Angol és latin
(#) Müszi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Kedves Zoli_bácsi!

Gyönyörű a munkád ! Milyen áramkör hajtja az órát, mert a kivitelezésből úgy gondolom, hogy nem multiplexelt, és ilyen megoldást már régóta keresek. Esetleg az óra kapcsolása, .hex állománya megtalálható valahol (publikus) ?

Válaszod előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Jól néz ki, igazi retrós doboz! Viszont, nem látok Backup elemet.
(#) Zsora válasza Müszi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Szerintem minden egyes számjegyet (csövet) egy 4-bites címdekóder (4->16) hajt meg.
(#) pjg válasza kormika hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Köszi.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Tirisztoros gyujtás egy elég ronda panelem,mivel a vasalás nem akart összejönni kézzel lett rajzolva a panel. Holnap próba.

Kép 033.jpg
    
Következő: »»   1279 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem