Fórum témák
» Több friss téma |
Nem ez csak sima tű, egyélű szerszám. A 2-3-4 élű keményfém bevonat nélküli élletörő teljesen más világ. Igaz a hegye nyom az alacsony kerületi sebesség miatt. Én senkinek nem javaslom a nyák gravírozást, akkor inkább egy toll, lézer, inkjet fej. Ha van gyémánt korongja az embernek igen jó gravírozó szerszámot lehet csinálni kétélű rádiuszmaróból, volt hogy egy széria össze vissza minőségű nyers vas lemez feliratozást kibírt egy általam hegyezett ilyen maró. A finis persze kézzel ment, de ehhez nem tudás hanem szerencse kell.
Ez piramis gravír tű, itt sem tud a forgács hova menni. Ilyet még nem használtam. Lehet nyomna.
Ilyenem van most, csak 0,3-as. Szinte nem is tudom tönkretenni. De a 90 fok sok.
Letettem az egyedileg köszörült szerszámokról. Amióta standard méretet használok, nem kell a szerszámcserénél mindig igazítgatnom a Z tengelyt. Mindegyik pont ugyanolyan méretű. A fúró, a maró. Gyorsabb így. A pótlás is jobb. Kínából és izraelből rendeltem eddig szerszámokat. Az izraeli fúrók is jók. Eddig csak szoftverhiba miatt veszítettem el egyet. Valamiért a biztonságos magasságba nem emelte fel a gép a fúrót, de csak egy fúróméretnél. Lehet, hogy hibás volt a makró.
Én is gondolkodtam a piramis tűn, de senkit nem ismerek - aki használta volna.
Használjatok ilyen gravírtűt. Én ezt használom, semmi gond vele.
Szia! Éppen ilyet vettem - és törik - ezért gondoltam - mivel ez másoknál működik, hogy valami gond lehet a mechanikával. Te milyen feladatokra használod? Én utoljára próbaképpen kipróbáltam gravíranyagon is - mivel az puhább - de ott is tört.
Szia! Nekem bejött a NYÁK-hoz, rézhez, aluhoz, valamint nem túlhajtva szinte elnyűhetetlen a fához is.
Amikor még a kis Proxxon gépem volt meg annál sem fordult elő, hogy eltörte volna a gép hibájából a késeket. Valószínű tényleg a mechanikáddal lehet a gond. Tudnál a gépedről feltenni képet?
Ilyen volt, mielőtt motorcsere, csapágycsere, lineáris csapágycsere lett volna csinálva rajta. Lineáris csapágyat azért kellett cserélnem, mert hiányzott belőle golyó és bazi nagyokat reccsent. Hozzáteszem a gépet voltaképpen készen vettem. Kicseréltem a főorsó motort, a vezérlőt, léptetőmotorokat a régi nyomtatóból bontottak helyett. A T-nút asztal lejjebb bontottam, mert az is csámpás volt kicsit. Sajnos az alaplemez sem tökéletes, de legalább a festési hibákkal nem kell küzdenem már.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
És most milyen, ha van esetleg róla képed?
Éppen csinálni akartam, de lemerült a fotoakkum Amint tudok teszek fel képet. A mechanika látványa nagyon nem változott, maximum szebben van megoldva a Z tengely motor rögzítése és a főorsó motor lett kínai 500W-os. No meg más a vezérlő és a léptetőmotorok, illetve nincs már T-nút, csak sík lap.
Ok, rendben. Aranyos kis gép! Nézted már a mechanikát, hogy valamelyik csapágyazásnál nincs-e egy pici "lógása"? Már ez is okozhat szerszámtörést....
Szia! Persze - azért lettek a csapágyak cserélve és ki is hézagoltam az itthoni eszközeimmel, de nyilván egy jól felszerelt gépműhelyben ez korrektebbül megoldható lenne, csak nem tudok ilyesmit a környéken.
Kipróbáltam az alu lemez marást is. Lassú és nem túl pontos, de még midig jobb, mint amit én reszelek .
Jó lesz ez, ha spirálba mész akkor csak egy helyen lesz csík. Otthonra sokszor csak egy kb furat kell. Ha azt nézzük jobb mint a sufniba található fúró. Szóval mindenképp jobb így. Biztos H7 tűrést nem hobbigépen fogjuk megmarni.
Sziasztok! Megint csak két képet tudtam gyorsan csinálni - de sajnos magáért beszél. Tudom, hogy felületkövetőt kellene használnom, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy még favázas gépekkel is jobb paneleket sikerül csinálni mint amilyenek nekem sikerülnek. Sajnos a gravírozással is ez a gondom. Ez a panel már egy síkramart falapra van kétoldalas öntapis ragasztóval leragasztva. Előtte szépen le lett portalanítva, tisztítva - mégis ilyen ocsmány a végeredmény. 90 fokos 0.2-es gravírtű (élletörő?) 100mm/perc ~10000-es fordulat.
Az nem lehet hogy kottyan a z tengelyed?
Nem tűnik úgy, de korrekt választ akkor tudnék adni, ha volna eszközöm ezt meg is mérni. Erre nem vagyok berendezkedve.
Próbáld meg felpolírozni gravírozás után a NYÁK felszínét. Nézd meg úgy, hogy milyen. Ha tudsz utána tegyél fel róla egy képet.
A programban állíts be mondjuk 0,1 mm-t a z tengely kottyanására és ezután csinálj egy próbamarást ,ha változik a kinézet akkor addig növeld a beállítást míg jó nem lesz
De csak egy ötlet, a szerszám szárát jelöld meg amikor befogad , az is lehet hogy a tokmány nem elég szoros és egy idő után beljebb csúszik a maró...
A nyák nem biztos hogy tökéletes sík, ha egy kis sorja is alákerül pláne. És a tengely sem biztos mindenhol 100% párhuzamos. Ezért is mondtam nehéz a nyákmarás, inkább festék eltüntetése kis szériánál lézerrel. Még a végtermék is szebb. Fúrásra viszont tökéletes megoldás.
Köszönöm a tippet, de 2 különböző tokmánnyal is ugyanaz a helyzet.
Ha így néz ki, le kellene tapogatni a nyákot, minden egyes marás előtt, majd a programot e-szerint korrigálni Z-ben. Persze ehhez letapogató, megfelelő befogás, felszerelési is dukál. A cnc-s nyákmarás iparban sem elterjedt szokás, nem véletlenül.
Én meg most alakítom át a mosógép motoromnak az egyik csapágyazott oldalát a felrögzítés végett. Aspire ben most rajzolom, hogy a CNC megcsinálja valamikor.
Nos jól haladsz, számolj szerintem például ezekkel a képletekkel: Bővebben: Link
Nálam a jól ismert "kukorica" maró 3 as lemezt 50 mm/min 6700 f/min (6000 lenne de itt jobb a hangja) telibe viszi úgy ahogy kell az alátétbe (bútorlap) is némiképp belemarva, enyhén langyos a lemez. Ugyan ez kis fogással nagy fordulattal szikraesőt eredményez. A gépem ezer sebből vérzik, ha én azt leírnám... Na de ha úgy nézem bárki gépe ezer sebből vérzik-kevés kivétellel.
Egy ilyet kell gyártanom.
Meg egy video munka kozben. Az elozo linken levo mappaban is elerheto.
vegeredmeny: Bővebben: Link 1200mm/ elotolas 2mm-es lepesekkel 2mm 2 elu maro 12.000 fordulat 10mm fenyo A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |