Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1091 / 1385
(#) hotib válasza ATOMIC hozzászólására (») Feb 16, 2015 / 1
 
Egy jól működő arány: 770ml víz, 200ml sósav és 30ml hidrogén-peroxid. Ez utóbbiak 30-35% töménységűek legyenek.
(#) ATOMIC válasza hotib hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Meg próbáltam esz tett, de nem jött be ugyanúgy el fehéredet a lemez. A hidrogén-peroxid 30%-os a sósav ha jól emlékszem az is 30%-os (már lekopott a felírat a flakonról)
(#) hotib válasza ATOMIC hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Pedig én ezzel az aránnyal maratok nagyjából 35 éve... Viszont döglött peroxidot már dobtam ki, de nem tudom milyen színű lett a réz.
(#) ATOMIC válasza hotib hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Most hogy elkezdtem gondolkodni lehet nem sósav hanem kénsav. Már vagy 6 éve megvettem nem tudom mire, és nem lett felhasználva. A flakonról már le kopott a felírat. Ha kénsav akkor avval lehet nyákot maratni?
(#) hotib válasza ATOMIC hozzászólására (») Feb 16, 2015 / 1
 
Én nem tudom. Vegyél sósavat, ha nem kapsz 30%-osat, gyengébb is jó, csak kicsit több kell belőle. 2-300,- Ft / liter, szerintem minden boltban kapható. Na jó, pékségben talán nem
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Én már vagy 5-6 éve használok háztartási sósavat +h2o2-t a maratáshoz ...
(#) papus51 válasza hotib hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Ez biztosan jó, de nagyon nagy adag. Ennek a negyedét sem szoktam bekeverni egy 10x10cm-es panelhez. Ugyanakkor a keverék nem igazán tárolható, tehát jó része pocsékba begy, ha valaki nem sorozatban marat.
(#) papus51 válasza ATOMIC hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Frankó! Azért azt legalább jó lenne tudni, mi a fenét öntöttél össze. Így kissé nehéz megmondani mi is történt a rézzel.
A kérdésedre a válasz: igen, elméletileg kénsavval is lehetséges. A lényeg, hogy kell valami a savba, amitől először oxidréteg keletkezik a réz felületén, ezt már híg szervetlen savak is képesek feloldani. Ezt az oxidréreget például a hidrogénperoxid tudja kialakítani.
(#) 1984white válasza hotib hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Peroxidot hol lehet kapni ahonnan ki is szállítják?
(#) papus51 válasza 1984white hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Vegyszerboltban és fodrászkellék szaküzletekben árulják. Postán valószínűleg nem fogják elküldeni. Az utolsó ár, amiért Pesten vettem: 490,-Ft/liter
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Lehet e valahol kapni étkezési minőségű, 35%-os Hidrogénperoxidot 1-2 literes kiszerelésben. Eddig csak 60 literes, vagy nagyobb kiszerelést találtam.
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2015 / 1
 
Étkezési minőségű hidrogénperoxid?
Ez valami vicc?
Bővebben: Link és ez 9%-os!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) 1984white válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A youtube-on láttam egy videót amiben a linkelt termék szerepelt. Ez jó lesz?
Bővebben: Link 18%
(#) Gabika007 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A "fodrász kellék" boltokban árulják, 1 literes kiszerelésben 600 Ft/liter.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Nem vicc. Konzervgyárak használják. Azért étkezési minőség, mert nem tartalmaz semmilyen adalékanyagot. Így stabilizátort sem. Cserébe hamarabb elbomlik. 3%-os oldatát rákgyógyításra használják. Esetenként hatásosabb, mint a kemoterápia és sokszor olcsóbb is.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Idézet:
„3%-os oldatát rákgyógyításra használják.”

Meg fogfehérítésre is.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Békéscsabán fél tucat fodrászkellékes találatot hoz a Gugli.
(#) hotib válasza papus51 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ezt írtam: "Egy jól működő arány"
Természetesen max. a felét szoktam bekeverni, igaz, annyi el is fogy általában.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Az nem jó. Tele van adalékkal.
(#) 1984white válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Neked mire kell? Patikába adnak, de csak receptre ha az orvos felírja!
(#) Mircsof válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia! Békéscsabán az Andrássy úton (Center utcája) ott van egy bolt a Shanella Ott tuti kapsz 30% és még 35%-os hidrogénperoxidot is literes kiszerelésben.
A bolt a center felüli oldalon van az érszerbolt és az utazási iroda közt. Google mapon is meg lehet találni.
Ui: ezt lekéstem
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ez lesz. Köszi.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ezt nem értem, milyen adalékkal?
Az igaz, hogy az a 35%-os H2O2 amit a fodrászkellékesnél vettem 490,-Ft-ért "csak" technikai tisztaságú, de ilyennel maratok évek óta.
Természetesen vegyszerkereskedésben vásárolhatsz analítikai tisztaságút is arany árban, ha valami egészen spéci célra kell, de akkor az valószínűleg nem NYÁK készítési témába tartozik.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Nem.
(#) Koleus válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Próbáltam 3-4 perc levilágítással, megjelenik a rajzolat.
Van-e biztos jele, hogy leoldódott az összes felesleges lakk?
Le vagyok törve mint a bili füle. Elhasználtam az összes panelom, de nem sikerült egy normális nyákot sem csinálnom...
Az általam kevert előhívóba mártogatva a levilágított panelt, kb 30 s után megjelenik a kép, átrakom langyos vízbe, fogkefével lazán átdörzsölöm, vissza egy kicsit az előhívóba, majd megint víz, stb, amig jónak nem látom. Sajnos többször előfordult, hogy nem jött le az összes lakk, mert amikor beleteszem a maratóba ( 1 kupak 20% sósav + 1 kupak 12% hidrogén), nem indul meg a maratás. Na akkor lemosom vízzel, ismét kicsit előhívom, majd ismét megpróbálom maratni. Na ebben az oda-vissza melóban a végén tönkremegy a rajzolat.
A filccel rajzolt nyákot, ezzel a maratóval gond nélkül megcsinálom.
(#) Prendick válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Idézet:
„Van-e biztos jele, hogy leoldódott az összes felesleges lakk?”

Van. A gyári lakkos panelekhez sokkal töményebb előhívó kell, mint a frissen fújt P20-hoz. Ez érthető, mert egy hónapokkal korábban megszáradt festéknek egész más a szerkezete. Egy féldecis mérőpoharat szoktam kb. kétharmadig megtölteni nátriumhidroxid granulátummal, az megy egy liter vízbe. Ez durván 3%-os oldat lesz. Az előhíváshoz elég annyi folyadék, ami kb. fél centire ellepi a nyákot.

A levilágítás nem lehet szakaszos, mert tönkremegy a rajz. Kb. 5-10s után a felesleges festék sötétbarna "robbanással" feljön és kis mozgatásnál elúszik a panel fölött, miközben szépen feltűnik a rajzolat. Ezután még pár másodperc kell (érzés szerint), utána semmi fogkefe, csap alatt, kézzel dörzsölve le kell jönnie az összes szükségtelen festéknek.

Előhívásnál azt kell figyelni, hogy pl. a teliföldes részeknél már ne jelenjen meg a sötétbarna szín, vagy csak egész minimálisan (a nyomtatás nem fed egészen tökéletesen). Szinte kizárólag smd paneleket csinálok, 10 miles vezetősávokkal. Ezeket semmivel nem szabad dörzsölni, mert egy kósza porszem is megsértheti a lakkor. Csak kézzel, folyóvíz alatt. Nem szabad túl sokáig az előhívóban tartani a panelt, mert túlhívódhat, de ezekkel a feltételekkel kiválóan látszik, mikor van kész és kis gyakorlással nagyon jó eredményt lehet elérni. Én már nem is emlékszem, mikor rontottam el nyákot előhívással.

Félévesnél régebbi nyákoknál 20-30%-al több idő kell a levilágításhoz. Ez különösen olyan helyeken vásárolt nyákoknál kritikus, ahol nem nagyon pörög a raktárkészlet (pl. a C kezdetű cégnél), de a fiókban ragadt példányoknál is figyelni kell erre. Az öreg nyákot onnan is fel lehet ismerni, hogy a védőfólia ragasztójából fekete trutyi marad a panelon lehúzás után.
(#) papus51 válasza Koleus hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ha két dolgot betartasz biztosan jó lesz:
1. Az előhívó pontosan 0,7%-os, kézmeleg NaOH oldat legyen. Ennél kb. 2 perc az előhívási idő.
2. Optimális levilágítási idő. Ezt neked kell kikísérletezned az adott levilágítóhoz és filmhez vagy pauszhoz. Ezt egy próbacsíkkal, fél perces időközökkel, egy menetben meg tudod csinálni. Nálam a 4x15W fénycsővel, kb 15cm távolságból, víztiszta fólián keresztül 3,5 perc.

A fogkefés dörzsölés szerintem elég durva. Próbáld meg finom ecsettel csak símogatni.
(#) papus51 válasza Prendick hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Két évvel ezelőtt vásárolt, garázsban tartott gyári lakkozású panelt világítottam le a héten. Ugyanúgy 3,5 perccel és 0,7% előhívóval tökéletes lett. Ezt a 3%-ot honnan vetted?
(#) Prendick válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
15 éve használok gyári paneleket. Minden variációt végigpróbáltam, ez lett az optimális.
(#) Koleus válasza Prendick hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Na akkor a fogkefét kivonom a forgalomból...
A kisérletezés elején, kefe nélkül próbálkoztam, csak langyos vizzel lemosva. A kefe csak később került a képbe, amikor olvastam hogy ajánlott ecset használata, csak hát tiszta ecset nem volt kéznél...
A panelok különböző korúak, mivel egy ismerősöm maradékai, tanulni jó lesz alapon...
Lehet az is hiba volt, hogy ugyanabban az előhívóban próbálkoztam többször.
Következő: »»   1091 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem