Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1101 / 1385
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Köszi. Tökéletes ez a paszta, nekem nagyon bevált.
Hogy mennyi ideig áll el azt nem tudom, de majd kiderül...
Kezdő szintre szerintem bátran használja mindenki..
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Márc 18, 2015 / 1
 
A képeken nem látszik hogy bevált volna , nézd meg a löt fóliát .Ez bevált .....

IMG_1182.JPG
    
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ez király! Mit használsz maszkolásra?
(#) zenetom válasza don_peter hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia!
Szerintem igenis jó lett! Nem gyári, de nem is kell hogy az legyen, gondolom. Én még itt se tartok..
Szerk.: na jó, egy picit lehetett volna jobb, de na..
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 18, 2015 / 1
 
Nyomdában ( grafikai stúdióban) gyártatom a filmet ,offset filmként kell kérni a gyártását 600Ft egy A/4 (általában )
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Egy kis felületi fólia és telefonkártyás paszta simításhoz képest tökéletes lett
Ez kezdőszintre több mint tökéletes és tegyük, hozzá, hogy az eddigi semmilyen nyákvédelemhez képest ez már haladás
Azért választom a pasztát mert olcsó és nincs laminálóm.
Ez a paszta meg sima UV fényre tökéletesen és rugalmasan szilárdul meg.
Pasztázás után szoktam fúrni és vágni a nyákot és nem jön le a felületről ellentétben a fóliával.
De ez már nem ide tartozik.

zenetom: Köszi, simán elég ez kezdő szintre és valljuk be itt sokan nem a sorozatgyártásra rendezkedünk be
(#) Csupasz válasza don_peter hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Légyszíves konkrétan, mi ez a paszta? Köszönöm!
(#) papus51 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Itt a link
Néhány hónap után nálam is bedöglött mind a két szín.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) don_peter válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Bocs azt hittem megvan mindenkinek a dolog.
Én ezt használom: Bővebben: Link
Nem veszek nagy kiszerelést mert nagyon kevés kell belőle.
Tárolása hűvösebb és sötét helyen, és akkor szerintem nem lesz gond..
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nálam a kék amikor megjött már akkor nem volt előhívható , a többi meg 2 hónap után döglött be , a műhelyem fűtetlen 15c alatt volt a hőfok biztosan nem kapott "hősokkot".Laminálóval is egyszer sikerült rendesen eloszlatnom akkor a fehéret próbáltam pozíciórajzolatnak még használhatónak látszott , de a következő használatnál már nem volt hajlandó fent maradni a nyákon , 3000 Ft két hónap tárolás után kuka , ez miért jó nekem ? A lötstop fólia igaz hogy drágább de nem kell 2 hónap után kidobnom, tehát valószínűleg gazdaságosabb. bármikor előveszem használom gond nélkül .
(#) Szammer válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Egy tapasztalat és egy kérdés:
Vasalásos (laserprinter fixálódól épített lamináló) technológiát használok. A NYÁK széle mindig problémás volt akárhogy csiszoltam is. Vagyis nem kell spórolni a technológiai kerettel. Legutóbbi két NYÁK-nál egyik oldalnál +2mm volt, mert nem volt itthon nagyobb alapanyag. Mikor is jó a tisztítás? Ha a teljes felületen egységesen elterül a víz. Nem akart. Kínomban befújtam hideg zsíroldóval, hagytam egy kicsit, lemostam és egész felületen terült. Lelamináltam, és csodák csodájára a NYÁK szélei is jók lettek (pedig én a végén fogkefével is átsikálom a felületet). Kérdés (mivel kész az UV LED-es levilágítóm): DRY fóliát itthon lehet venni? (Bocs a kérdés nem "Bakman" kollégának szól.)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) eyess válasza Szammer hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
A nyáklap tisztítása valóban akkor jó, ha a víz egyenletesen elterül rajta .Viszont sokan hibába estek ezzel a csiszolással .Ugyanis pont ekkor lesz hibás a nyáklap felülete.Mert miért is ? karcos lesz, sosem lesz csiszolás után tökéletesen sík a felület , a réz réteg vastagsága csökken,és ezek után sokan csodálkoznak , hogy még laminálóval sem sikerül felvinni az adott rajzolatot.És még lehetne sorolni.
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Nem akartam erre a -ki mit tud- topikban már reagálni mert sok volt az off, de így is áthelyeztek bennünket, így mehet a választ is ami nem sok csak ennyi: majd kiderül, még csak 1 hónapja van meg, eddig nincs rossz tapasztalatom, de ha lesz azt is jelezni fogom.
Egyelőre teljesen meg vagyok elégedve a pasztával..
(#) don_peter válasza eyess hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Csiszolás nélkül csinálod a nyákokat?
Eddig én még csiszolás nélkül nem próbáltam, de most, hogy mondod igazad lehet és ki fogom próbálni..
(#) pont válasza don_peter hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Az a helyzet, hogy a nyákon legalább kétféle szennyeződés van, oxidációs és zsíros. A zsírok ellen jók az oldószerek, de az oxidáció ellen legegyszerűbb a csiszolás. Persze itt minél finomabb csiszolásra kell gondolni, hobbi célra a konyhai súrolószerek megfelelőek, mint azt már sokan leírták és használják, működőképes nyákok előállítására.
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Használd egészséggel , részemről nem kimittud volt csak elmondtam a - tapasztalataimat...
(#) eyess válasza don_peter hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Soha nem csiszoltam még a készülendő nyákot sem előtte sem utána.

Nézd csak.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) Bakman válasza Szammer hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Csak egy apró megjegyzés: Előre lakkozott panel esetén, fotózásos technikával egy csomó buktató kimarad. Ha a panel szélén nem 1 mm magas a sorja, foglalkozni sem kell vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) papus51 válasza don_peter hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Foszforsav alapú tisztítószer a nyerő. Pillanat alatt letisztítja az oxidréteget a rézről és viszi vele a zsírt is. Ráspriccelsz és konyhai törlőpapírral áttörlöd és kész.
Amúgy az ötlet eyess-től származik, tőle láttam korábban valami videon.
A terméket úgy emlékszem a METRO-ban vettem. BRILLANCE.
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Létezik ám kétoldalas panel is, ahol kellenek például pozícionáló furatok is, amelyek a hasznos területen kívülre kell essenek. Továbbá, én például gyakran készítek furatgalvános paneleket, ahol a keret elengedhetetlen.
De, ha csupán azt nézem, hogy a filmet valamivel rögzíteni kell a panelre, pl. cellux-szal, akkor jobb ha a cellux a techn. keretre kerül, mert úgy nem növeli helyileg az átvilágítandó réteg vastagságát.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) efraim hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Kár, hogy a Moderátor hozzászólását nem lehet lájkolni!
(#) djcaveman hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Sziasztok.
Az első viszonylag jó minőségű vasalásos technológiával készült nyákom. Természetesen ez nem az első volt.. Az elődök a türelmetlenség, a tapasztalatlanság, és figyelmetlenség miatt nem sikerültek.
(#) gulasoft válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
A nyák alja mitől ónozott, mikor a mart rész meg sima réz?
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Az a hűtőborda.
(#) eyess válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Most akkor az első , vagy nem az első .
Egyébként tényleg jó lett , annyi észrevétel talán , hogy kevesebb ón is elég lenne , na meg a forrasztás befejeztével letakarítani a gyanta maradványokat . Aztán már tényleg mondható , hogy ez rendben van.
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ahh. Ebből a szögből olyan volt minta a nyákhoz tartozna
(#) balint730 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok.
Most kezdtem a levilágításos NYÁK lap készítést az lenne a kérdésem hogy a képen látható kis hibák mitől keletkeznek?
Szerintem jól letakarítottam P20 előtt a NYÁKot, utána sem láttam rajta porszemeket.
A4es méreten, 88db 5mm-es UV LED van a levilágítómba 8 percig világítottam vele. Szerintem még előhívás után sem volt látható benne a hiba. A réz vezetősáv 1mm-es. Két tintasugarassal nyomtatott fóliát használtam egymás felett.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) Hurkafej1 válasza balint730 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Talán kevesebb levilágítási idő, és nem gyengül el így.
De már a maratás előtt is látnod kellett volna elvileg a hibát.
(#) balint730 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Akkor körülbelül 5-6 perccel próbálkozzak? Esetleg egy nyomtatott fóliával is jól sikerülne a kettő helyett? egy kicsit átlátok a nyomtatáson de csak fény felé tartva.
(#) Hurkafej1 válasza balint730 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szerintem maradj 2 fóliánál, az időt csökkentve. De előtte nem próbálkoztál, hol lesz a leg kontrasztosabb az előhívás?
Következő: »»   1101 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem