Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1682 / 2514
(#) reloop válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Ez egy hobbi célú kapcsolás, arra és csak arra tökéletesen megfelel. Van ennek épkézláb változata is.
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
És azzal sem érdemes foglalkozni, akkor inkább a VF2.
(#) pinyó39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Nem működik talán?
(#) Ge Lee válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
De működött, csak minden tekintetben rosszabb volt (hangzás, kivezérelhetőség, torzítás, stb.).
(#) pinyó39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
OK, köszi.
(#) zotya1983 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
+- 62 dc vel abszolút nem fűt,olyannyira nem hogy passzíven is elvolt a 2 modul a bordán úgy hogy kezem simán kibírta, és megvan a kellő teljesítmény is, monduk én 85mA rre állítottam be.A hangja nagyon rendben van,kellő dinamika minden tartományban.AB osztályban pedíg kihajtva természetes ez a melegedése.Szerintem a megadott +- 65 V a kapcsolási rajzon rendben is van fölé felesleges is menni nem lesz több a kimenő teljesítmény sem még ha PA ra használod sem érzékelhető. Mondjuk az a borda mait használsz dupla akkorát használok.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) tothbela válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Üdv! Rezsó effekt csökkenthető úgy, hogy a kivezérelhetőség nem csökken. Itt a fórumon is volt már róla szó. A meghajtó fokozat nem képes teljesen tápig kivezérelni a végfeteket, így kb 8-10V bent marad a végfetekben. Tehát 8-10 V-tal kisebb tápról is mehet a végfok, de a meghajtóknak ettől 8-10 V-tal nagyobb tápot kell biztosítani. Ha ez sem lenne elég, akkor lehet kacsingatni a H osztály felé.
(#) zotya1983 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Mégegy dolog ami említésre méltó,nyugalmi áramot vedd feljebb úgy 85-90 mA rre,és mérj utána az adatoknak, valamint gondoskodj a hűtésről,mert ha megfut akkor elcsettennek a fetek.Így próbára is max fújasd a bordádat nem lesz gond vele bár megmondom őszintén nekem meggyűlt a gondom ezzel a panellel több szempontból is.Rengeteg áramot vesz fel indulásnak,nálam tetőzi még a 40.000 µF puffer is.
(#) BiG_Lui-Gee válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 2
 
Továbbra is nagyon köszönöm a sok infót, csak úgy szívom magamba a sok tudást. Hálás vagyok, minden új infó után, rá is keresek, pl H,G osztályra és érdekes nagyon, mennyi minden van, nem is tudtam, csak A,B AB, C, D

Zotya, kipróbálom úgy is majd, nem hiszem, hogy sok minden változna, a bordát természetesen hűtöttem, de anélkül is nehezen melegszik át, a Fetek főnek hirtelen.Kipróbálom majd 2x50v trafóval is az pont +-65V lesz és mérek újra. Nekem könnyen indult, elsőre hibátlanul 55voltal szépen ment is, sok tesztet kibírt már, de zenével huzamosabb ideig nem próbáltam. Szerintem zenével feleannyira sem fog fűteni, ráadásul olyan érzékeny a koppanás gátlóm, hogy pici négyszögesedésnél már kapcsol, így felesleges + hő nem nagyon keletkezik. (Legalább is az a tapasztalatom, hogy aki sokáig járatja torzításban, pl házibuli akkor fűt csak igazán mind az erősítő mind a hangszórók.)
(#) voodoo válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Nekem van egy igen érdekes végem, nevezzük fél-H osztálynak. Olyas valami, hogy kis hangerőn az egyik pár végtranyó (a több közül) meghajtóként funkcionál, majd egy flipflop viszonyít és végrekapcsolja a két maghajtót, rátolja a tápfeszt ha azt a kimenő értéket eléri. Ez nem H osztály, de trükkösen van megoldva, mert nincsen féltáp meg szorzó, FET hibrid stb...
Olyankor amúgy lehet is hallani hogy kicsit 'kopogósabb' lesz a mély nagyobb hangerőnél. Hozzá tenném, hogy kis hangerőnél ugyan úgy melegszik mint közepes hangerőn. Jó persze ha még feljebb tolom akkor szeret melegedni ez is. De kis -és fél hangerő közt eldalol szépen alacsony hőfokon.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) Gabady hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Sziasztok !
Egyik barátom belevágott ebbe az erősítőkészítés dologba és ehez szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott már egy TDA7293-as erősítő, illetve egy trafó, mely egy tápos és az erősítőnek meg szimmetrikus táp kellene. A kérdés a következő lenne, működhet ez a kapcsolás, vagy tudnátok ajánlani egy olyat, amivel tudnék +/- feszt előállítani ??? A rajzon belül a "C"-re gondoltam. Köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) zolika60 válasza Gabady hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Megfelel a rajzod.
(#) reloop válasza Gabady hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szia! Mekkora trafó szekunderfeszültsége és hány amperrel terhelhető?
(#) cicoka hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy Sony házimozi erősítőm, és mostanában azt csinálja, hogy elkezd recsegni a hangfal. Nem tudom, hogy miért van ez de elég idegesítő. Néhány hónapja kezdte produkálni ezt a jelenséget egy alkalommal ha be volt kapcsolva, de mostanában öt percenként csinál ilyet. Találkozott már valaki hasonló problémával? Aki tud kérem segítsen!
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szia! A házimozi melyik csatornája recseg? Ha szatellit, akkor cseréld meg a hangszóró párjával, hogy kiderüljön hangszóró-, vagy erősítőhiba.
(#) cicoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szia! A két első recseg.
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Cseréld fel a hátsókkal és hallgasd meg, a csatornához, vagy a hangszóróhoz köthető a recsegés.
(#) lukacsp válasza Gabady hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Tartok tőle, hogy ennek a táp kialakításnak a negatív oldala nem lesz elég terhelhető a végfok megfelelő táplálására.
Egy korrekt megoldás viszont itt látható, pont TDA7294-re van megcsinálva.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) cicoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
A hátsókkal is ugyan az a helyzet. Szerinted át nézzem a paneleket benne hátha esetleg valamelyik forrasztás már elengedett? Nem mai darab már 2002-ben készült, és azóta nem volt belenyúlva.
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Kéne ismerni a Sony típusszámát. A hangprocesszortól kezdve, az erősítőn át a relékig, tápig bármi lehet. Valami vizsgálati eljárást kell felállítani, vagy követed a Service Manualjában leírtakat.
(#) cicoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Sony str-db 840 qs. csatolok néhány fotót.
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Az IC414 hangerő szabályzó előtt és után hallgatnék bele, az egy elég gyanús elem. Amit tapasztalsz legalábbis meghatározza a további hibakeresés irányát.
A driver IC-k nyakára ültetett elkók is problémásak, sőt maga a driver is olyan meleg, hogy képes magát kiolvasztani. No majd meglátjuk az első vizsgálat merre fog elindítani.
(#) cicoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Rájuk nézek, és jelzem, hogy mire jutottam. Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Elektrotanyán van rajz, arról követlek.
(#) szaka hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Van valakinek információja arról, hogy a DAP DPA-2400/3400 típusú erősítők milyen végfokpanellel vannak szerelve? Arra gondolok, hogy modulos felépítésű és műgyantával kiöntött modulokat tettek-e bele, mint például a Sirus DXA-2000-nél.

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) mc-4 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Ezt az erősítőt szeretném utánépiteni de csak 2x40V-os trafóm van ekkora teljesítményű.
Hajthatom azzal vagy kell neki a 2x35V ?
(#) zotya1983 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Ha a trafód 2X 40 V~ váltófeszültségű az ennek az erősítőnek sok.ha már az egyenirányított pufferelt akkor teljesen megfelelő.
(#) mc-4 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Ez csak a váltó, a kapcsolási rajzon 2x35V váltóval van.
Azt hittem kicsit jobban melegszik...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia! Ezt a választ mire alapozod? A kolléga ±55V-ja az áramkör mely részére aggályos?
Nem nyúlok bele minden válaszodba, de mostanában megint nagyon osztod
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
Következő: »»   1682 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem