Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Szerinte Te ezt 1 hét alatt nem tudod megcsinálni!
Ha ilyen sürgős? Inkább vedd meg készen!
Sziasztok!
Még csak most kezdtem el hobbi szinten foglalkozni az arduino-val. Beszereztem ebay-ról egy arduino nano klón panelt. A megírt programot bele tudom égetni a klónba, onnan indítva teszi is a dolgát. Olyan kérdésem lenne vele kapcsolatban, hogy megoldható-e, hogy egy külső atmega328-ba töltse bele a programot? Ha igen akkor milyen beállítások kellenek a programon belül(board, port, programmer...stb) Köszi
Talán ettől okosabb leszel!:
Arduino as an AVR ISP
Üdv!
Te tudsz segíteni?
Ehhez nem Arduino tudás kell, hanem inkább Android programozói tudás. Van neked olyan? Amit szeretnél, kemény ráfordítással 1 hónap, ha mindent elölről kell kezdeni!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015
Üdvözletem!
11.0592 Mhz-ről szeretnék járatni egy Atmega328p-t. Hogyan kell beállítani az Arduino fejlesztői környezetet, hogy ilyen system clock-ra fordítson? Válaszokat előre is köszönöm. (Nem Arduinoval töltöm le a programot a mikrovezérlőbe, csak a generált hex fájl érdekel.)
Annyit tudok, hogy ezek a system clock értékek az: „Arduino\hardware\arduino\avr\boards.txt\...f_cpu=16000000L”
Sorokban vannak definiálva. De, hogy ezek megváltoztatása esetén mi történik? Ezt még nem jutót eszemben kipróbálni! Miért használnál a szabványtól kisebb frekvenciát? A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
Idézet: „Miért használnál a szabványtól kisebb frekvenciát?” Hogy az UART hiba nélkül menjen. Az avr libc delay makrója (gondolom ezt használja az arduino) az F_CPU konstanst használja, úgyhogy szerintem jó helyen kerested/találtad meg.
Köszönöm a választ.
Pontos timer megszakítások és usart beállításokhoz előnyös többek között ez az érték. No meg megszoktam, hogy assembly programozásaim során én határoztam meg az órajelet, ezért itt az Arduinoban is ezt kerestem először.
Valaki próbálta már, hogy 3.3V-on túlhajtható?
Ha 11.0592 Mhz-ről szeretnék járatni egy Atmega328p-t!
Nem igazán arduino kérdés, de nincs ESP8266 topik, ezért itt kérdezem.
A modult egyébként is arduinoval szeretném használni. Olyan problémába ütköztem, hogy új Firmware feltöltés után a pc nem látja a modult, ha pedig felismeri, az eszközkezelőben a COM port listában megjelenik 1mp-re aztán eltűnik, majd megint megjelenik, eltűnik... Próbáltam 4 féle firmware-t, több flasher programot.
A PC-nek az eszközkezelőben nem az ESP modult kell látnia, hanem a fizikai com portot vagy az USB/serial átalakító com portját, amelyeken keresztül ascii AT parancsokat adunk a modulnak.
Az újabb Firmware a modul default kommunikációs sebességét 9600-ra veszi vissza a korábbi 115200-ról.
Szia, igen tudom, nem az ESP kell látnia, hanem az USB UART átalakítót, amin keresztül a gépre kötöm. Egyszerűség kedvéért írtam csak ESP-t.
Én is 9600-on próbáltam, de teszteltem 115200-on, ugyanúgy nem megy. Némelyik flasher egyszerűen timeout-tal meg is áll feltöltés közben. Ez most a legutóbbi hiba: (A modul folyamatosan be van dugva) ESP com port
Az e-mail címedre elküldtem azt a flashert és firmwaret, ami nekem tuti működött.
Szerintem ez az USB/UART átalakító nem működik rendesen. Mundjuk én egy valódi COM portról 3Voltos szintillesztés után flasheltem.
Idézet: „Valaki próbálta már, hogy 3.3V-on túlhajtható?” Igen, egy másik topikban már emlegettem a Meduino nano kártyát, azokon 16 MHz-en is megy 3,3 V-ra állítva is.
Köszi!
Ez jobb eredmény, mint amit reméltem!
Sziasztok! Egy elég érdekes problémával szembesültem: van egy arduinó megám, ez softwareserialon beszélget egy unoval, az olvasott értékeket egy stringbe rakja, majd indexOf-fal megnézi, hogy "mit tartalmaz". Az egyik ilyen serial-os utasítás az, hogy tmrpcm-mel játsszon le egy hangot, ám ez kb. minden 3. alkalommal lefagyasztja a megát, de úgy, hogy még a reset gombot is hiába nyomom, csak a kihúzás, újra bedugás segít. De van amikor meg tökéletesen működik, és azt kipróbáltam, hogy ha csak az indexOf van benne, és a tmrpcm.play nincs, akkor nem fagy le. Mi lehet a baj, lehet, hogy a serial és a tmrpcm nem szeretik egymást? Vagy próbáljam meg hardwareserialon? Előre is köszI!
Próbálgattam még, akkor is befagy, ha csak simán lejátszok egy hangot, nem csak ha serialon kapja a jelet, de miért szórakozik a tmrpcm? Valakinek esetleg valami ötlete tmrpcm helyett?
Sziasztok, mint vasarnapi programozo ...
Nem akarodzik semmi keppen. Sd memoriara szeretnem kiirni a beallitasi parametereket, tobbet, nem egyet. Van-e valakinek egy mukodo minta kodja ? Egy olyasmi ami legalabb ket parametert kiir, hogy aztan resetkor onnan olvassa vissza. Halas lennem erte. A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
Sziasztok! Megvan a bűnös, a webszerver-t ha kiveszem belőle, akkor jó, miért akad a tmrpcm és a webszerver? Főleg az az érdekes, hogy nem csak ha megnyitom a webszervert, hanem alapból is.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
Összeakad a két könyvtár valahol. Ezzel nem sokat tudsz csinálni, csak ha kigyűjtöd, hogy mit csinál az egyik és a másik könyvtár, és mi a közös. Lehetséges, hogy ugyanazt a timer-t használják. Másik valószínű, hogy nem lett eléggé "hülyebiztos" minden függvény, itt arra gondolok, hogy időtúllépés nem lett beépítve. Így vár a függvény valamire, ami sosem fog bekövetkezni, mert a másik függvény ezt megakadályozta, és nem lép tovább. Ezt lehet javítani, de ha egy helyen hiányzik, akkor valószínűleg mindenhol, ami sok munka. Ezért kell saját könyvtárat írni, és akkor átlátja az ember, hogy melyik egység foglalt, melyik nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
Aj-jaj-jaj... Ez rosszul hangzik... Nincs véletlenül a tmrpcm helyett valami másik módszer hang lejátszására? Vagy másik fajta ethernet könyvtár?
Már ne haragudj, de jajgatás helyet túl kellene már lépned az Arduinon!
A C-ben jobb lehetőségek vannak.
De, van ezer féle hanglejátszó könyvtár. De hogy hol, azt nem tudom.
Valahól olvastam:
Az egyetlen dolog, amit tennie kell, hogy ellenőrizze a sd.begin állapot, amikor először játszott tmrpcm.play .......
Ha a tmrpcm.play elé beteszem a loopban, akkor mindíg hiba jön vissza. Vagy nem ugyan ezt kéne betenni, mint a setup-ban?
Még annyit vettem észre, hogy ha így lefagy, utána ha nyomok egy resetet, az sd-t egyetlen alaklommal sem tudja betölteni, csak ha kihúzom a tápkábelt, majd újra vissza, én ebből arra következtetek, hogy nem is a tmrpcm a gond, hanem az sd library. De lehet, hogy hülyeség.
Segítsetek, merre induljak (kezdőként):
ATmega328 Nano CH340-es chippel. A driverrel az eszközkezelőben szépen megjelenik az új COM port, elvileg rendben működik. Az 1.0.5-r2 verzió számú program feltelepítve (a gépen XP van), ott a megfelelő alappanel és COM-port kiválasztva. És akárhogy is próbálgatom feltölteni a Blink-et, mindig a "avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00" hibaüzenetet kapom végén. Gugliba beírva az a rémisztő, hogy ezt a hibaüzenetet rengeteg féle probléma okozhatja, és a megoldások is ennyire sokfélék lehetnek.... Van esetleg valami ötleteket, hogy mi(ke)t póbáljak meg először? - köszi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |