Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC munkáink
 
Témaindító: SALáta, idő: Dec 26, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 31
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 20, 2015 /
 
Kipróbáltam a NYÁKmarást vagy gravírozást is. Ezt talán lehet finomítani is. A levílágítós verzió egy kicsit talán szebb, nem tudom.
Véletlen sikerült az alján egy vonalat belefaragnom, ami végleg el is rontotta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2015
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Ez a megoldás (teliföld) van olyan szép mint a vegyileg maratott. nagyon jó lett !
(#) tomipap válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Nagyon franko lett a geped es raadasul nagyon precizen dolgozik. Miota eloszor meglattam mar arrol almodom, hogy lesz egy "vas" gepem

Egyelore keszul a masodik alu berendezesem. Bar annak is meg csak a vezerlese alakul. Bővebben: Link Provatban meg linkeltem amit kertel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2015
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Nagyon szép lett! Milyen tűvel csináltad?
Mondjuk érintésvédelmileg lehet kicsit kevés a szigetelési távolság a 230V-hoz, szélesebb izoláció kellene, vagy nagyon jó lakk .
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 20, 2015 /
 
Köszönöm a szép szavakat Nektek. Ktamas66 -nak a kérdésére 0.1 mm 30 fokos tűvel.
(#) Koncsar válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Szépen beletettél mindent a dobozba. Irigylem a kis ITX alaplapot. Minek a doboza?
(#) StefuPeti hozzászólása Ápr 20, 2015 / 1
 
Sziasztok
Tegnap készítettem egy cekasszal égetett képet a kutyámról, gondoltam megosztom veletek.
(#) qvasz2 válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Jó lett!
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Ez hihetetlen ! Kicseréltem a két motor meghajtóban az ic-ket (tb6560) az egyik tökéletes a másik meg folyamatosan kerreg ! Rámértem a bemeneti optocsatoló zárlatos ! De legalább már tudom mi a baj ...
(#) mex válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Ma égettem, és vágtam ki a neten talált kismacsekot 3mm rétegelt lemezből.
Lehet, hogy a leopárdot sem hagyom keret nélkül...

famacska.jpg
    
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok! Ezt hogy csináljátok, már az égetett képeket CNC vel? Tennétek fel pár fotót? Hogy is készűl a szép munka?
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Megpróbáltam üveglapba egy NYÁKtervet gravírozni, de nem is tudtam, hogy egy ilyen üveg foltokban hiányzik. Elöször azt hittem, hogy lepattant a gravírtű hegye.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ez lemaradt
Bővebben: Link
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Előtte kellett volna rendesen megcsiszolni az alapanyagot, de csak próba volt, ezért nem is molyolok vele különösebben.
Koncsar-nak: Ezek a képek kék lézerrel vannak égetve, vágva, (nekem egy kisebb, ~1.7W teljesítményű van), a dolod apropóját pedig egy új lencse próbája adta. A G-kódot a Dot-G generálta.
(#) guliver83 hozzászólása Ápr 22, 2015 / 1
 
Nekem meg ilyenem van!

IMG_2751.JPG
    
(#) Koncsar válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia! Ez nagyon jól néz ki!
(#) Koncsar válasza mex hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Köszönöm válaszod! Az az igazság, hogy engem ez is érdekelne komolyabb szinten, de most nem akarom a többiek elől a szót elvenni.
(#) emmzolee válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Hello.
Ez tetszik.
Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen tűvel készült (szög, él, anyaga)? Mekkora előtolás és fordulatszámmal csináltad?
Még sose martam üveget. Nem tudom, hogy kell.

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) Koncsar válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia! Most, ma próbáltam elöször, mert kiváncsi voltam a 0.1 mm hegyű 30 fokos gravírtűre. A fordulatszám 10.000 környékén vagy talán kicsit felette lehetett. A mosógép motorom tekeri a főorsót. Az előtolás 50 és 100 mm/perc között játszadoztam vele. Sajnos az üvegben voltak huplik amire életemben nem gondoltam volna. Azért voltak benne azok a nem belemart részek. Hülyét is csinált belőlem , mert vagy 6 szor visszaküldtem emiatt Home pozicióba, mondom biztos letört a tű hegye. De nem az volt a bibi.
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Sziasztok! Átmentem üvegtigrisbe. A marás össz mélysége 0.25mm. Azt már meg sem merem mutatni, hogy milyen amikor oldalról a LED szalaggal megvilágítom. Ilyet bárki tud csinálni ha van bármilyen CNC gépe. Csak itt ép a gravírtű miatt játszottam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Olyan mély a marás, hogy a tigrist még körömreszelőként is tudnám használni. Sajnos a sima viz mint hűtőfolyadék nem jött be, így neki kellett állnom kisérletezni egy adalék előállításához, ami jó hatással van a tűre és az üvegre.Némelyik lötty alkalmatlan volt, mert repedezett a ravírozás során az üveg széle.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ezentúl csak Merlin- nek foglak szólítani .....
(#) csatti2 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Valahol azt olvastam, hogy a WD40 jól működik ilyenkor mint hűtőfolyadék... Egy próbát megér.
(#) emmzolee válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Kössz.

Az üvegesek állítólag az üvegvágót használat előtt petróleumba mártják. Azt próbáltad már?
(#) Koncsar válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Szia! Arról hallottam már. Meg kéne próbálnom valami furatot marni még erre az üvegre.
(#) StefuPeti válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Szia. Én egy 4 cm-es cekasszal égetem a képet. A cekaszt egy számítógép tápjának 3,3 Voltjáról hajtom meg, egy PWM szabályzón keresztül olyan 20-25 %-os kitöltési tényezőt használok.
A CNC filet a gray scale programmal generálom.
Kérdezz nyugodtam, szívesen válaszolok, segítek.
(#) Koncsar válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm válaszod. Ki fogom használni felajánlásod. Köszi.
(#) sastas01 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Ha jól tudom a WD40 is petróleum alapú, és egyéb olajszármazékokat, adalékanyagokat is tartalmaz.(Az előzőekhez hozzákapcsolván).
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 25, 2015 /
 
Készül egy üveg próba óra. A marás mélysége 0.5 mm. Kiváncsi leszek, hogy oldalról megvilágítva milyen is lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2015
(#) vanzerr válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Szia!

Melyik CNC vezérlőt használod?
Következő: »»   7 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem