Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1294 / 1679
(#) l48 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Nem! Egy 100W ipari 24V táp (hasonló egy laptop táphoz) speciális csatlakozóval. Ebből van tartalékom bőséggel. Az igy kivehető feszültség nem több 24V-nál, de nekem max ennyi is elég.
(#) lukacsp válasza pont hozzászólására (») Ápr 29, 2015 / 1
 
Jól néz ki, ügyes vagy!
A pontosság, és a felbontás nagyon különböző dolgok. Ennek az eszköznek a felbontása tizedes(százados) maradjunk annyiban, bár nem annyira érzékelhető, hogy hol van a tizedes pont(vessző), mert a kijelzőn nem látszik. Hogy a pontossága mennyi, azt kb. a jóisten sem tudja addig amíg nem kalibrálod egy ismert mérési bizonytalanságú referencia műszerrel.
(#) pont válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Köszönöm Neked is és don_peter-nek is. Valóban nem jól fogalmaztam, csak arról szerettem volna írni, hogy a ds18b20-ról általam fellelt programokkal szemben, itt nem butítom tovább az eredeti 0,0625C os felbontást. Viszont a 2313-ban az lcd és az 1wire elfoglal annyit, hogy single változó (ahol van tizedes pont) már sok lett volna. Viszont ha valaki elárulná melyik változó adja bascomban az osztás maradékát lenne tizedespont is
(#) Chipmunk1960 válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Szia, nagyon szép precíz munka! Nekem sohasem lenne türelmem az ilyenhez. De! A 2 kondi - t összekötő vékony vezeték szúrja szemem... A piros, kék, fekete vezeték ok, de oda akkor már illene a 4x-es fekete. Gratula!
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Szia, nagyon jól néz ki!
És biztos, hogy kellett vele dolgozni, hogy beleférjen a kód.
Közkinccsé tennéd esetleg (a kódot)?
Köszi!
(#) pont válasza teglascs hozzászólására (») Máj 1, 2015 / 1
 
A program bascomban, és a hex.
(#) NickE válasza l48 hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
A feliratozást hogy csináltad?
(#) pjg hozzászólása Máj 1, 2015 / 3
 
Közelgő "A nyák napja tiszteletére", Kaqkk mester engedélyével, építettem egy kétoldalas levilágító szekrényt. (lekoppintottam az övét ). Készült hozzá egy vákumos leszorító keret is. A vákumot egy hűtőkompresszor fogja szolgáltatni. Az időzítő most készül.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Ez szép munka, gratula. Én 18.6 éve készülök ilyet csinálni, majd egyszer. Fóliasátorra csináltam ajtót, de azt nem mutatom meg. Egyrészt nem idevaló, másrészt randa.
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Koszi szepen!
(#) varttina válasza pjg hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Igényesen megépített kis szekrény. Gondolom így sokkal egyenletesebb a levilágítás, mintha közvetlen az üveglap alatt ill. felett lennének a fényforrások.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) Electro hozzászólása Máj 1, 2015 / 1
 
Vettem az autóhoz egy tolatóizzót, ami pittyeg, mikor hátramenetbe kapcsolok, de mivel abban egy kisebb teljesítményű izzó van, veszítek a fényerőből. Emellett mivel a lámpaburába van betéve, a hangja is gyengébb lesz.

Így belefogtam egy kis projektbe, amiből az alábbi képeken lévő kis tolatásjelző sült ki.
Astabil multivibrátor 555-ös időzítővel, az oldalon található segédprogrammal számítottam ki a kellő értékeket, amit mellékeltem is képen.

(Már csak azt kell kitörpölni, hogy hová tegyem az autón, hogy ne nagyon érje víz, és a hangja is jól kihallatsszon a kocsi mögé. Én a lökhárítót tippelem, ahol a rendszámtábla megvilágításnak ki van vágva eleve a hely, oda a két lámpa közzé belülre valami lappal még körülvéve a víz ellen.)
(#) pjg válasza varttina hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Az üveg szűri az UV-t ezért 0,5mm vastag polikarbonát szorítja a filmet a nyákra.
(#) SzervízMacska válasza pjg hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Azért kell kristályüveget használni, ami például lapszkennerből nyerhető ki...
(#) neogeo2 válasza Electro hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Jó lesz ez. Annyi még, hogy az ilyeneket ki szokták önteni műgyantával és akkor már nem számít az eső.
(#) sooty válasza pont hozzászólására (») Máj 2, 2015 / 1
 
A BASCOM helpjéből: Example: X = 10 \ 4 : remainder = 10 MOD 4
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Máj 2, 2015 / 1
 
Nem lekoppintottad ! Csak az alapötlet az enyém , ez sokkal szebb és precízebb mint amiről "másoltad" . Sok sok nyákot és sok örömet kívánok hozzá .
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) l48 válasza NickE hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Cnc gravirozás után a képzödött árkot vizbázisú hibajavitó festékkel kitöltöttem. A lényege, hogy egyszerre csak egy szövegrészt töltsünk fel mert nagyon gyorsan szárad. Majd picit nedves ruhával a felesleget le kell törölni. A nedves ruhát virsli szerű formára tekertem, hogy ne kaparja ki a festéket.
A képen látható feliratozást kb 5 perc alatt lehet készre csinálni. Előny még, hogy bármikor után javítható.
(#) pjg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Gondoltam arra is, de azután inkább a polikarbonát fóliát tettem bele. Ez könnyebben símul rá a nyák felületére (vákum hatására), mint az üveg.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) l48 válasza l48 hozzászólására (») Máj 2, 2015 / 3
 
A remek idő ellenére befejeztem a kis tápot. Jó néhány teszten is túl van. Még nem találtam fogást rajta, de azon vagyok.
Az előlapon lévő fémrészek titánból vannak (nyomógombok stb). A smd ledek nem érnek ki az előlapig igy 12mm száloptika darabokkal hoztam ki a fényt. Cserében nagyon kis betekintési szöggel.
Az utolsó képen mint birodalmi lépegető a sivatagban, nem kell komolyan venni.
(#) solti_imre hozzászólása Máj 3, 2015 / 1
 
Nekiálltam egy kis Tesla tekercs építésének - a szekunder elkészült. Jöhet a lakkozás és a kivezetések megoldása. (ZVS + ZTFN65008A lesz a meghajtás egy teszt erejéig - utána egy IGBT-s SSTC váltja majd fel. A ZVS+sorkimenő jelenleg ~6 cm-es szikrákat produkál, 30V DC-ről, 3-7A áramfelvétel mellett, 59-64 kHz-en, úgyhogy remélhetőleg meg tudja hajtani. A ZVS kimenete a képen)
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) pont válasza sooty hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Köszönöm! Át is írtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015

ds18b20-1.JPG
    
(#) Henrik1996 hozzászólása Máj 3, 2015 / 1
 
Pár hét komoly gondolkodás és tervezés eredménye egy (jelenleg csak) óra, ami azonban egy kis módosítással fénykapu kezelő, voltmérő (0-50V) és frekvenciamérő modulként funkcionál.
A vezérlése relatív egyszerű, egy PIC18F2550 gondoskodik arról, hogy minden rendben fusson, ez az első SMD PIC forrasztmányom, de szerintem egész jól sikerült.

A kijelzők meghajtásáról egy 4511-es CMOS IC gondoskodik, ez kapja 4biten a számot, a multiplexről a PIC, egy 4db AND kaput tartalmazó IC és 4 tranzisztor gondoskodik (az IC-t semennyire nem akartam leterhelni).

Az aljában egy nagy alaplap kapott helyet, ez oldja meg, hogy akadálymentes legyen a kijelzés és az érzékelés.

A panelen helyet kapott még egy RS232 kimenet, Ezt egy MAX232-es áramkör segítségével PC-re is lehet kötni, a célalkalmazást már fejlesztem hozzá.

Köszönöm, hogy elolvastad, remélem tetszik.

Ui.: A képen nem látszik, de a második digit után a pont villog, félmásodpercre világít, fél másodpercre nem.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) Buvarruha válasza Henrik1996 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Egy kis egyenesítés ráférne a kijelzőre. És a belvilágot is megmutathattad volna, ha már szóbakerült.
(#) Gabó hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Egyenlőre még nem kész a mű, de már annyira össze van rakva, hogy tesztelni lehessen.
Ez egy elég összetett házi hüllőknek való klíma és egyéb extrákkal ellátott vezérlés, amit online is felügyelni lehet. Most voltak bajok az RTCvel, azért van kicsit szétkapva.
Lehet majd az arduino helyet raspberry pi2 lesz benne, de egyenlőre még a pivel való ismerkedés folyik.
Még a kismegszakítók cserélve lesznek a régi vezérlőből jönnek át, Az elején lesz egy plexi és egy keret, ill valami szebb feliratos hátlap is készül majd. Alulra is megvan a takaró, csak majd a végleges bekötésnél kerül fel.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015
(#) Henrik1996 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
A belvilágot ma fogom kitenni
(#) tkovacs válasza pont hozzászólására (») Máj 4, 2015 / 1
 
A hibás celsius fokot is átírhatnád fok celsiusra.
A fok szimbólum helyett sokkal szebbet is lehetne definiálni.
(#) pont válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Például így:? Még csak most ismerkedem az AVR-ekkel, sokszor lesz még átírva, köszönöm az infót.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015

T.jpg
    
(#) tkovacs válasza pont hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Ez csak egy picit néz ki jobban, de a végleges verzióban én is megváltoztattam a mellékelt képen láthatóra.
Következő: »»   1294 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem