Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   21 / 27
(#) gkari válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Ezt az üvegcsiszolófejet csak vizesen lehet használni.
(#) Szpisti válasza gkari hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Köszönöm hogy említed Pár év tiffanyzás után nagyjából képben vagyok...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 18, 2015 1 /
 
Üdv. Találtam egy kupac többnyire új tranzisztort, gondoltam megkérdem mi az aminek van gyakorlati haszna és lehet vele valamit kezdeni. Mi az amit nyugodtan kidobhatok mert sose fog kelleni. Itt a lista: BD136 47db, TIP126 10db, TIP121 10db, TIP120 30db, BD236 19db, BD648 26db, BD137 13db, BD138 18db, BD242 6db, BD240 7db, 555IC 5db, KT853B 8db, KT853A 1db, SD338 4db, SD348 8db, SD337 3db, BD235 3db, IT7312 4db.

IMG_4521.JPG
    
(#) kadarist válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Leginkább ne dobj ki semmit sem, mert elférnek és még enni sem kérnek ezek a félvezetők.
(#) Laslie válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Tapasztalataim alapján ki tudom jelenteni, hogy olyan nincs, hogy nem fog kelleni. Mert amint kidobsz belőle valamit rövid időn belül biztosan pont olyan lakatrészre lenne szükséged. Fel tudnám sorolni, hogy ilyen hányszor fordult elő velem.
Ha mindenáron ki akarod dobni őket (vagy csak egy részét), akkor inkább ajánld fel ebben a topikban. Biztos lesz rá jelentkező.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) pucuka válasza Laslie hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Megerősítem.
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor dobozolom őket. Sejtettem, hogy hasznosak lehetnek ezért is nem tudtam úgy elmenni mellettük, hogy ott hagyjam az enyészetnek, hát hazahoztam.
(#) steelbird válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Melyik bokor alatt teremnek efféle félvezetők Barcikán?
Én is szívesen elsétálnék arra néhanapján.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) Lázár Péter válasza steelbird hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Nem bokorban, hanem kukában, speciel innen már hoztam el kidobott pénztárgépeket, trafókat, nyomtatópatronokat, autós hangszórókat, alaplapokat, mindenféle cuccost csak nyitott szemmel járok. Céges hulladék.
(#) Lázár Péter hozzászólása Ápr 30, 2015 /
 
Azon merengek, hogy ezek a kis elektroncsövek jók e valamire... szerintetek?

IMG_4984.JPG
    
(#) vipera1997 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Hogy ne lennének
(#) nedudgi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Ezek az ún. törhetetlen csövek.
Persze csak bizonyos körülmények között, például, ha elejtenéd egy HE talin, nem hogy nem törnének el, de még csak nem is koppannának.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) Lázár Péter válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Gondolom az ilyenből akár órát is lehetne készíteni, bár én biztos nem fogok nekem az már nagyon bonyolult.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) Doncso hozzászólása Máj 1, 2015 /
 
Porszivó motorból szerintetek mit lehetne csinálni? Van 2-3db is belőle. 2db 220-as (LG cyking és Karcher) meg 1db 22v-os akkus. hümm hümm.
(#) kaqkk válasza Lázár Péter hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Órának kitűnő.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
.Nem ! Az enyém.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) nedudgi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Egy óra egyszerűbb, és kevesebb munkát és alkatrészt igényel, mint egy csöves rádió. Ennyi cső akár kettőre is elég.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) Lázár Péter válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Számomra valahogy nem, nem tudok hozzá nyomtatott áramkört készíteni, ha az IC-t programozni kéne ahhoz sem értek, és még folytathatnám tovább is. Sebaj lesz már gazdája nekik.
(#) d1arion hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Fórumosok! Rengeteg PC-alaplapból, tápból kiforrasztott teljesítmény FET-tel kellene valamit kezdeni! Komoly ötleteket várok! Köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza d1arion hozzászólására (») Márc 6, 2016 / 2
 
Egy komoly ötlet ! Fűzd fel nyakláncnak !
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) Kinka István válasza d1arion hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Lehetne pl. műterhelést készíteni tápegységek tesztelésére.
(#) proli007 válasza d1arion hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hello! Azért azt Te is belátod, hogy ez a "gombhoz a kabátot" projekt. Nem hiszem, hogy valaki felsorolná neked, mire használható egy Fet és el is találná Neked mire van szükséged..
(#) dokidoki válasza d1arion hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Ha magadtól nem jössz rá, hogy minek neked az a sok fet, és ötleted sincs mire használhatnád, akkor tedd fel az ingyen elvihetőbe De ha úgy érzed, sokat melóztál velük, akkor meg kis pénzért, vagy cserealapként az apróhirdetések közé. Ettől jobb ötletet ne is várjál.
(#) vipera1997 válasza Kinka István hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Műterhelést hogy csinálsz belőle?Illetve mi határozza meg a paramétereit a műzerhelésnek?
(#) Bakman válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Elsősorban a FET-ek terhelhetősége. Ezt a témát nézd át: Bővebben: Link.
(#) Kovidivi válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
SMD FET-ek nem valami jók műterhelésnek, mivel nem hűthetőek rendesen, az alaplapokon pedig ilyenek szoktak lenni....
(#) d1arion hozzászólása Márc 8, 2016 3 /
 
Csak azért mertem segítséget kérni, mert sokszor olvastam már olyan topikokat, ami azzal kezdődött, hogy " a fiókban hevert alkatrészek". Ezekhez tisztességes hozzászólások szoktak érkezni, nem "gombhoz-kabát" effektus Továbbiakban nem kérek komoly ötleteket. Köszönöm!
(#) kaqkk válasza d1arion hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
(#) Inhouse válasza d1arion hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Valami olyasmit kérdeztél, hogy van egy csomó színes ceruzám, ötleteket kérek, hogy mit kezdek velük...gombhoz kabátot esete. Rajzolhatsz, írhatsz velük, sorba rakhatod, el is cserélheted, adhatod... A fet egy kapcsoló eszköz, manapság talán már nincs is olyan elektronikai eszköz amiben ne lenne belőle. Hogy mit építs vele? Bármit, amit csak akarsz... Ez nem egy elektroncső, vagy egy LEDsor kijelző, hogy adná magát valami konkrétabb.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) bernula hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok!

E hulladékokkal kapcsolatban várom a véleményeket. Ki mit hol lel fel. Egyes készülékek barkácsolók számára kincseket tartalmazhatnak. Beszerzésük újként pedig szinte lehetetlen, és drága. Helyeket is várok ahol lehet keresgélni.
Következő: »»   21 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem