Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni:
Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel.
Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek.
Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Ja igen még valami az orgona típusa: Philips Philicorda GM 758
Próbáltam keresni róla infókat de vagy rossz keresem vagy rossz helyen (Google).
Találtam valamit. Pontosabban még egy forrpontot amit eddig nem láttam a kapcsoló miatt. A párhuzamosításért felelős kivezetést. Ezen is mértem amit egy paintos ábrán meg mutatok, hogy hogy is. Ezúttal picit jobbra sikerült mint tegnap.
Nem tudom, hogy ez befolyásol-e bármit is csak gondoltam leírom hátha. Ami a Reloop a képen bekarikázott bekötéseket illeti mind hibátlan sajnos pedig örültem volna ha itt a gond. Mindenesetre még szétnézek a paneleken, hogy miből lehetne még megállapítania bemenő feszeket. Addig is további szép napot nektek. ![]()
MEGVAN!
![]() A 110 es trafómon van pár bizti kicseréltem és megy. 8V, 12V, 24V.36V Hétfőn jön is az új trafó. Ezer hála mindenkinek a segítségért. ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy EI magos trafót hogyan árnyékoljam le? Beag kimeő trafóról lenne szó, pontosabban 2-ről közel egymáshoz.
Pl. a PC táp doboza is megfelel, az horganyzott vaslemez, tudod forrasztani is.
Köréteszem mondjuk és mit tegyek a dobozra?
Ezeket kéne árnyékolni :/
Szia! Ezt írtad:
Idézet: „...van egy stereó erősítőm amire ha nem kötök bementet maxra tekerve is csendbe van, de ha teszek rá jelet akkor zúgás hallható sajnos...” Szerintem szükségtelen árnyékolnod, mint kiderült az Erősítő mindig-ben, földhuroktól szenved az erősítőd. Azért ha felmerült a kérdés: az EI trafó különböző irányokban eltérően szór, érdemes rögzítés előtt forgatni rajta a zajminimum megállapításához.
Árnyékolni nem szükséges, hanem - mint reloop írta - a szórásnak iránya van. A legkisebb egymásra hatás akkor lesz, ha egymásra merőlegesen helyezed el őket. (Az egyiket 90 fokkal elforgatva.)
Sziasztok van egy INKEL MA-620 ból való lemezes trafóm ami kicsit zúg,és melegszik.Ha nem hűtöm ventilátorral akkor kb 40-50 fokra melegszik fel.De egyébként rendesen teszi a dolgát működik szépen.Ez hiba,vagy ez ilyen lehet? Köszönöm.
A 40-50 fok jó méretezésre utal, manapság - nekem nem tetsző módon - 60-70 fokot is megengednek. A zúgás okát üzem közben meg lehet keresni. Általában valamelyik oldalon a legfelső lemez adja a hangot a csévetestben. (Az E középső "nyelve") Ha valami vékony lemezt - ami még odafér - beékelsz, általában elhallgat. Néha a csavaros összeszorítóval is célt lehet érni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
Mit jelent egy trafónál hogy 35VA?
A teljesítményét. A tied kb 35W tud!
Az nem sok egy kicsit egy 9V trafónak?
Akár még 1KW os 9V os trafót is lehet készíteni.
Tehát nem. Amúgy a trafód olyan 3,8A tud.
Azt a teljesítményt, ami általában érdekli a felhasználót. Ez a kimeneti feszültség és a maximális kimeneti áram szorzata. Erre utal a "W" helyetti "VA" jelölés. Ha több tekercs van, akkor azok UXI szorzatainak összege.
Ettől a veszteségekkel nagyobb az a teljesítmény, amit a hálózatból vesz fel. Kicsi trafóknál a veszteség egészen magas, nagyoknál szinte semmi.
Sziasztok!
Előre elmondom, hogy erősáramhoz még nem értek, csak DC-DC step-down/step-up-okat építettem főleg eddig. Amire szükségem lenne egy minél primitívebb és olcsóbb transzformátor, ami a 240Volt AC-ból csinál kb 15-19Volt AC-t és ezt igen sok amperrel bírja tartani kb 20Amperrel is akár. Abban kérnék segítséget, hogy milyen transzformátor (konkrét cikkszám/link, mert nem értek hozzá milyenek vannak) érné meg, ami a legolcsóbb erre a célra és ami csak "2 körös", így nem tudom nagyon elrontani, csak bedugom az bemeneti kört a "konnektorba" és a másik 2 vezetéken jöjjön nekem a 15volt AC és ezt tudom terhelni az egységeimmel Innenstől már egyenirányító hidat és a pufferkondit meg a stepdown-t tartalmazni fogja minden egység amit rákötök tehét elég lenne az AC kimenet. (MR16 fogallathoz tervezett LED driverekből kötnék rá vagy 20-at párhuzamosan, mindegyinkben van gratez híd és pufferkondenzátor a bemeneten, majd egy step-down kör. Méréseim legalább 14volt kell nekik mert az eddig próbált 12 volt stabilizált tápokkal nem tudtak 12volt kimenetet adni a LED-jeimre 1 amper korláttal csak 500-600mA-t, de ahogy emeltem a feszültséget 14voltra már tudták adni a kívánt áramot.) Köszönettel! A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2015
Transzformátorból 20V * 20 A = 400VA-es transzformátor. Pl.:Bővebben: Link.
Köszönöm!
Ezek szerint ezek olyan 15ezerFT környékű 3kilós alkatrészek és toroidos tekercset alkalmaznak már rá. Lehet mégis olcsóbb valami ATX PC tápegységet átalakítani... Közben kísérleteztem egy kicsi 230V-12V 20wattos AC-AC átalakítóval (sikerült is elpukkantani benne 2 ellenállást). Azt nem értem miért bele egyeniréányító híd (vagy lehet az nem az csak így néz ki), ennyi kondenzátor meg 2 tranzisztor, ha csak AC-AC átalakítóról van szó tehát transzformátor. Esetleg erre tud valaki rövid választ adni? Képeket csatolok. Az elpukkant 2.2Ohmos ellenállásokat majd cserélem. A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
Azért mert nem 50Hz-en megy hanem kb. 70kHz-en, amit a DC feszből csinál és nem az 50Hz AC-ből.
Mellesleg ez csak olyan helyen használható ahol megoldott az érintésvédelem, mert így ahogy van életveszélyes! A primer egyenirányító meg a szekunder kivezetés között van kb. 1,5mm távolság. Nem kell más közé csak egy kis pára vagy kosz, és lehet hívni a mentőt.
Köszönöm az információt!
Nem is értem minek bele ez a bonyolultság és miért nem egy sima trafót tesznek bele ha AC-AC. Talán a hatásfok miatt a 70kHz? Esetleg biztonsági elveknek kell megfeleljen? Ez egy kis fém lemez bobozkában jött ami fekete "éghetetlen" papírral volt bélelve, azaz így biztosítáták az érintésvédelmet, csak a fotók kedvéért vettem ki belőle. Így néz ki a burkolat A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
Talán mert az nem ferrit lenne hanem vasmag, 5ször akkora méretben és 10szer akkora súllyal.
Attól hogy be van csomagolva semmit sem változik a helyzet. A primer, vagyis a hálózat és a szekunder kivezetés között sacc/kb. 1,5mm távolság van. Ha erre bármit rákötsz (legyen az LED, halogénlámpa, elektronika vagy akármi), és ezeket tapogatod, akkor az a 1,5mm fog elválasztani az áramütéstől. Egészen addig, amíg nem csökken le ott az ellenállás valamitől, ami lehet pára, szennyeződés, akármi.
A ferrit és a vasmag ennyire számít tekercsnél?
Esetleg tudsz erről linket ahol ezt elmagyarázzák laikusabbaknak? Van egy UPS-em amiben egy jókora talán toroidos tekercs van, hátha az pont olyan amit keresek, majd nemsokára szétbontom és kiderül, az akkuja már elgyengült és majdnem drágább az eredeti akku mint az egész UPS akkustól, persze léteznek olcsó pótakkuk, de nem húzzák annyira sokáig. Másik kérdésem pedig, hogy az érintésvédelem végett jó ötlet lenne-e ezen a kis áramkörön ha olvadós ragasztópisztollyal bevonám, hogy ne kapjon párát vagy szenyeződést? Kis egyenáramon nem vezetett nekem az olvadós ragasztó anyaga, erősáram és váltóáram tekintetében viszont nem ismerem. A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015
Sziasztok!
Lehet hogy nem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Adott egy 32-0-32 + 0-22 Voltos trafó. Ez egy STK 4152 II ic-t halytott. A 32 voltos ágon, még a diódahíd előtt volt egy-egy 4 A biztosíték. A kérdés kb hány wattal terhelhetem a trafót? Áganként mondjuk 3 A? 96+96W? Vagyis elbír-e egy 150-200 W-os végfokot? Köszönöm a választ!
Mérd meg a primer tekercs ellenállását! Közelítően meg tudjuk mondani a trafó terhelhetőségét. A 0-22 V-os kisebb terhelhetőségű, mint a 32-0-32-es. Az STK4152 II 2*30W-os erősítő. Ha ehhez készült a trafó, +előerősítő, esetleg pár apróság, LED, stb, akkor se lehet sokkal nagyobb, mint 80 VA.
primer ellenállás: 16,4 Ohm. Illetve amit nem írtam, a primer oldalon is van biztosíték 1,25 A.
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok... Szóval UPS-hez kellene egy transzformatort terveznem. Teljesitmény 250W. Szekundér feszültség 220V, Primár 24V OrCAD PSpice-ben akarom majd szimulálni a UPS-t, viszont ott sajnos nincs transzformátor. Így kell bevinni az adatokat: (az "L"-re és "k'-ra van szükségem) A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
Nincs benne transzformátor? Úgy sincs, hogy XFMR?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |