Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   125 / 599
(#) kameleon2 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Mennyi ilyet szereltünk!
(#) _BiG_ válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nekem is van egy ilyenem, új, papírokkal De nem eladó
(#) _BiG_ válasza sany hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Lehetett kitben kapni, amolyan unaloműző kézimunka.
(#) gernerakos hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Az iskolámban ilyen hangszórók vannak a mellékhelységekben, de csak ott valamiért. Hogy teljes legyen a rendszer, Beag APT100 erősítőkről vannak hajtva, HTP30-as hangoszlopok a testnevelés teremben...
Amúgy azon az oldalon van ilyen csak olcsóbbért, ha valakit érdekel.
(#) zenetom válasza sany hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Erre csak azt tudom mondani, hogy kell egy ilyen!
Kíváncsi vagyok a kapcsolási rajzára..
Szerk.: na, itt benne is van minden: Bővebben: Link
Csak sajnos hálózati 60Hz-ről megy, de nem is azon van a hangsúly, hanem az (vagy akár az 50Hz) nem valami pontos, legalábbis időméréshez.

Vicsys! Ez az oldal egy aranybánya!
http://www.kabtronics.com/
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) mark.budai válasza zenetom hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ez az elv, hogy nem alkalmas időmérésre a hálózati 50Hz, már nem állja meg a helyét. Ott van az LM8560-as órám, mint még sokaknál, és bizony nem késik/siet még egy percet sem, pedig sok éven át ment, most új formába öntve, kb egy hónapja használom. Félévente úgyis állítani kell, de nem emlékszem rá, hogy bármikor elmászott volna, akár egy percet is.

Köbzoli megelőzött.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Akkor úgy néz ki, kompenzálják az ingadozást. Mintha valaki említette volna, hogy mindig ingadozik, de akkor ezek szerint erre figyelnek az erőművekben...
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
60Hz hálózat: - A bejövő jelet leosztják 10 -zel, majd 6 -tal. Az osztóból jön az 1Hz.
50Hz hálózat: - A bejövő jelet leosztják 10 -zel, majd 5 -tel. Az osztóból jön az 1Hz.
Az átalakításhoz csak a 6 -os osztó helyére egy 5 -ös osztót kell tenni. No de hol is van az az 5 -ös osztó? A 10 -es osztóból elhagyjuk a bemeneti flip-flop-ot.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
A szándék megvan.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) kérdező válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Egyébként úgy hallottam, hogy napi periódusszám is van pont az órák miatt. Tehát minden nap ugyan annyit fordul a generátor az erőműben. Igaz ez?Egyébként nem semmi, hogy ilyen nagy, gyorsan forgó soktonnás gépeket ilyen jól tudnak szabályozni.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) zenetom válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Úgy néz ki igen. Bővebben: Link

Hp41C: na igen, nem is a 60Hz-el van a baj, de mint kiderült, nincs is semmilyen baj (mármint ami a pontosságot illeti).
(#) Bakman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2015 / 1
 
Annyira azért nem: Hálózati frekvencia.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
valóban.
(#) elektroncso hozzászólása Jún 22, 2015 / 3
 
Pécsről hazafelé jövet láttam egy érdekes oszlopot. Nekem tetszett. Másfelé is szívesen látnék ilyeneket...

P5300087.JPG
    
(#) Atis41 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
2 Bohóc az M5-ős mellet
(#) Gafly válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
A 41.5 km-nél.
Annó én is tettem fel képet róla.
Szabványos elemekből van, mellesleg.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Ennyi pénzből befejezhetném a találmányomat .
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Hát perpill én sem biztos, hogy erre költeném ha lenne ennyi pénzem (főleg mert a töredékéből meg lehetne csinálni..). De most ezt hagyjuk figyelmen kívül.
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Gyanítom, hogy dekorációs célokat szolgálna a proci főleg. Én még akkor sem szólnék semmit, ha legalább smd-vel csinálná. De hogy még ráadásul furatszerelt is, ez jócskán megdrágította a projektet, nem beszélve a csatlakozókról, munkáról stb. Persze arra költi a pénzét, amire akarja. Szép nagy demo tábla lesz. Vajon mi lesz a következő projektje, ha elkezd unatkozni? Azt sem teljesen értem miért kell 16 bites? Ha demo - elég lett volna a 8 bit is bőven. Persze - egy agylövést, egy késztetést nehéz megmagyarázni. Talán egy analitikus segíthetne rajta .
(#) lukacsp válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Mit találtál fel? Nyugodtan elmondhatod nekünk, nem fogjuk lenyúlni az ötletet!
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Így van az, ha valakinek túl sok pénze és szabadideje van. Épít valamit ami drága, de teljesen értelmetlen.
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Nekem azzal nincs semmi baj, hogy "értelmetlen" dolgot csinál. Sőt, egyenesen ingerel, amikor valaki eldönti csak úgy valamiről, hogy értelmetlen, egészen addig, amíg az valaki kárára nem lesz.
De addig, mindenki csinálja azt amit szeret.
No most nem kötözködni akarok, megértem amit írtál, csak picit filozofálgattam.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
(#) david10 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2015 / 1
 
(#) maxi098 hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki legyen olyan kedves és magyarázza el hogy ez a fa tüzelésű usb töltő pontosan hogyan is működik mert nem teljesen tiszta. És esetleg ez házilag is megvalósítható? A válaszokat előre is nagyon szépen köszöm!
(#) kadarist válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Szia!
Olvasnivaló: Hőelektromosság.
(#) kokozo válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
(#) lgyk válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Szia!

Ez egy hordozható fagázzal működő tűzhely és egy termoelektromos generátor (TEG) kombinációja. Az égés során keletkező hő egy részét a TEG Seebeck-hatás alkalmazásával elektromos energiává alakítja, amely egy része megfelelő DC/DC átalakítás után az USB portot táplálja, másik része pedig egy ventilátort hajt. A ventilátor szerepe kettős: egyrészt a TEG hideg pontját hűti, másrészt levegőt juttat be az égéstérbe.
Következő: »»   125 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem